Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

luszia
8. sep 2013

@janesa1984 Ahoj, aj my sme mali ten isty apgard a pri porode museli pouzit vakuovu pumpu, lebo som nevedela malú vytlačiť a už nemala ozvi, a doporučila mi to pediatrička Mudr. Cibuľková, my sme boli po narodení po 4.týždňoch v nemocnici na kontrolne sono mozočku, či je všetko v poriadku a naštastie je všetko Ok, a chodime cvičiť asi od 6týždňa raz do týždňa,.
No bola oslabená po porodie, a tažšie zdvíhala hlavičku, a povedali mi , že treba rozhybat svalsvto, tie cviky nie su nejak náročne, je to skor take rozhybanie a spevnenie svalstva, už nám ani pri tom neplače. Myslím, že je to prospešné. Skús sa na to opýtať pediatričky. Určite je to dobrá vec a neuškodí to babätku. Držím palce.

nany12
9. sep 2013

@luszia aj my mame lahku hypotoniu tak uvidime. No cvicime ale presne ako pises takou hravou formou lebo tam v tom centre s nou cvici ta sestra a ja doma len co si pamätam lebo tam si to neviem vyskusat aby som to robila spravne. Teraz sa chystame plavat tak som zvedava ci nam to pomoze verim tomu ze ano

zzuzulinka
14. sep 2013

A uz to mam za sebou....uz sme doma traja, neskutocny pocit a radost.... 🙂

lulu_lu
17. sep 2013

@zzuzulinka gratuluje, rodila si v NZ? Mozem sa opytat ako sa tam rodi, aki su lekari sestry, pristup...... a hlavne chcem vediet ci ta ako rodicku respektuju a ci podporuju ten prvy kontakt s babatkom, hned ti ho dali ako ho vytiahli??

gabuci
17. sep 2013

@matula2110 no CTG je svätý mudroš 😀 pred 13-mi rokmi aj na moje záznamy povedala sestrička,že su slabučké.Lenže doktorka zrazu si to rozmyslela,kázala ma odpojiť,chvíľku ešte ma nechala,išla do druhej miestnosti sa pozrieť na dalšiu babu,vrátila sa,vyšetrila ma,sestrička znovu začala,že či treba ma napojiť,že nie,ideme rodiť.A setrička zostala skoro bez slova,len pod nosom mrmala,že CTG....no doktorka sa ma spýtala či som schopná sa sústrediť a spolupracovať s nou,nič iné netreba,len ked sa mi zvyšuju bolesti toľko jej označiť,že ano,či no...v tom momente mi s prstom zatlačila na nejaký bod tak pod pazuchom a už aj sa zväčšila bolesť a mohla som tlačiť.Ešte tak 2x sa mi pozrela do očí,že čo naznačujem a tlačila som ostošesť a maličká bola vonku.A CTG pekne oddychoval 🙂 Takže ja uznám,že moderné stroje dokážu niečo,ale nie všetko.A nemala som žiadnu predpôrodnu prípravu,hoci už aj v tom čase bola,lenže ako druhorodička som neišla a ked som bola prvorodička,tka som pekne ležkala v posteli vyloženými nohami a nie ešte na pôrod sa pripraviť.POdľa mna nie je to žiadne umenie,traba počúvať doktorov čo ako kedy treba...

zzuzulinka
17. sep 2013

@lulu_lu Dakujem, ano rodila som v NZ. Je to dobre, bala som sa aj ja aky tu bude pristup, ale sestricky uplne v pohode. Velmi mile, ochotne, poradia ti. dole na porodnej sale je to trochu ine, je tam jedna sestricka ta je velmi hnusna..ja som rodila cisarskym, tak ti neviem povedat ako je to pri porode, ale mala som na izbe kolegynku a ta si vypytala malu hned ako ju vybrali a dali jej ju. je tam jedna sestricka dole, strasne mila a zlata.

1katkas
23. sep 2013

Novozamocka porodnica - nemozem sa stazovat, bola som spokojna so vsetkym : s pristupom gynekologov, zenskych sestier, detskych lekarov a detskych sestriciek... takze netreba sa bat, pristup tam nie je zly 😉

tehulka_mk
23. sep 2013

Baby,vie mi tu niektora z vas napisat,ci je v NZ nejaky doktor,ktory sa vie dohodnut na sekcii bez diagnozy na sekciu?Rozumejte vyziadanu sekciu mnou po katastrofalnych nasledkoch po prvom porode?Asi som skor za IP.A prosim nesudit,odzila som si jeden klasicky porod,a stacilo.

pistinka2
24. sep 2013

@tehulka_mk
nesudim, ale poradim... cisarsky som zazila a tiez to nie je med lizat, ako by sa zdalo. Dieta uvidis len pra krat za 48 hodin a ked ti ho konecne donesu, budes vzyvat vsetkych bohov, aby si sa vladala on postarat, kedze rana po cisarskom je bolestiva a ledva sa vies otocit na posteli, nieto si dieta riadne zdvihnut a urobit vsetky potrebne ukony... navyse dieta si na Teba bude musiet zvykat, na dojcenie a podobne. Hroza z klasickeho porodu je asi zla, ale hroza z cisarskeho je rovnaka, aspon pre mna:(

adrioska
25. sep 2013

@tehulka_mk suhlasim s @pistinka2 . Premysli si to este...

tehulka_mk
25. sep 2013

@pistinka2
@adrioska Kebyze neprezijem klasicky porod,sla by som do klasickeho,ale uz nikdy viac...Az sa mi plakat chce,ked na to pomyslim a to uz je 15 mesiacov za mnou od daneho dna...Vsetky tie zdravotne problemy ktore vznikli prave porodom,to sem pisat nebudem,neschopna som bola sa postarat o dieta 5 tyzdnov,nasledky mam niektore doteraz...Pri dvoch detoch lezat doma nebudem moct...Radsej prekusnem niekolko dni a radsej porovnam bolest cisaraku(nie jedna moja znama je po) ako by som mala zazit este raz tu katastrofu...

matula2110
29. sep 2013

Nu, a zajtra mame ist uz aj my. Nema niekto skusenosti s vyvolavanim porodu v Zamkoch? Este stale ficia na oxytocine, ci uz maju nejake nove techniky?

janesa1984
29. sep 2013

@matula2110 rodila som v NZ v apríli.Vyvolávali tabletkou. Prostín do krčku.

matula2110
29. sep 2013

@janesa1984 Diky. Ake potom boli bolesti? Vodu ti prepichli alebo sama odtiekla? ja som vraj otvorena na tri prsty, moja lekarka hovorila, ze uz mala pomoc by stacila. dufam, ze to tak bude.

janesa1984
30. sep 2013

@matula2110 no nebudem ti klamať bolesti boli katastrofálne. Vodu mi prepichla doktorka ked som bola na cca 4 -5 cm otvorená. Ale možno u teba to bude iné. Ja som nebola otvorená vôbec. Dali mi vyvolávačku v piatok ráno. Celý den som mala kontrakcie ale neotvárala som sa. Tak mi to na noc utlmili a v sobotu ráno dali dalšiu vyvolávačku a to už išla fukotom a za necelé 3 hodiny bol malý na svete. Bolo to síce rýchle ale bolesti hrozné. A vobec ma nepustili zo pôrodného stola dole sa prejsť alebo do sprchy. Celý čas som bola na pásoch ☹

jana2210
2. okt 2013

ženy o jedného porodníka menej..Dr. Žifčak zomrel

martina786
2. okt 2013

@jana2210 ?????? síce som nemala s ním dobré skúsenosti, ale aj tak. Pokoj jeho duši a nech mu je zem ľahká

janesa1984
2. okt 2013

@jana2210 čože????? a čo sa mu stalo?? Ved ešte v apríli mi bol pri pôrode 😨

jana2210
2. okt 2013

no veru ja som s ním tiež nebola spokojná pre mna bol dost hruby..ale ako píše martina786 nech mu je zem lahká...neviem kamoska mi písala ,že najprv dostal infarkt ale dostal sa z toho aj robil a teraz porazka..

eerikaa3
22. okt 2013

Ahojte.Viete mi poradit co vsetko budem potrebovat do NZ porodnice pre seba a pre babo?

1katkas
23. okt 2013

@eerikaa3 ahoj, dve tasky, jednu pre teba jednu pre babatko
pre seba : zupan, vlozky, nepremokave podlozky na postel, kosele mozes aj nemusis, poziciavaju nemocnicne, toaletny papier, kefku, hreben, sampon, mydlo, lyzicku... samozrejme tehotensku, knizku, kopiu sobasneho listu, obciansky preukaz a preukaz poistenca
ak si po cisarskom tak babo ked nie je s tebou obliekaju do nemocnicnych siat..ked porodis prirodzene tak sa oblecie do siat ktore si donesies..dalej plienky a vlhcene obrusky ...tak narychlo vsetko asi 🙂

eerikaa3
23. okt 2013

@1katkas vdaka ,vies opakujem si to po 15 rokoch a odvtedy sa urcite vselico zmenilo.

1katkas
24. okt 2013

@eerikaa3 tak to ano🙂 napr. uz liehom nenatieras pupcek babatku pri kazdom prebalovani

roberta6
24. okt 2013

@tehulka_mk dr. Koprdová Jutka robí sekcie, je neskutočne dobrá, mne vela pomohla a nemala som ju ani vybavenú, podla mna s nou by sa dalo. Stála vedla mna kým som neodrodila a držala ma za ruku a to pritom tam ani nemala byť, lebo ma rodil dr. Amr.

janesa1984
30. okt 2013

@eerikaa3 odporúčam zobrať si celý príbor. Občas nedali vidličku, občas lyžičku 😀 Ja som mala aj hrnček lebo tie ich plastové...brrrr.

pistinka2
30. okt 2013

ste tu nejake damy, ktore mate termin porodu na jun 2014 a uz ste raz rodili v NZ?

pistinka2
30. okt 2013

@tehulka_mk ja som sa len snazila priblizit, ze ani cisarak nie je vitazstvo. Navyse ziaden lekar ta neupozorni na to, kedze na to nie je cas casto, ze po cisaraku mozes mat problem so zrastami tkaniva, vascim krvacanim, zapalenim rany a opatovnym rezanim do tkaniva, ak by doslo k infekcii. Hej, vyhnes sa stresu z porodu a jeho komplikacii, ale neznamena to, ze na 90% na tom budes lepsie ako naposledy len vdaka cisaraku.
Drzim paste, nech to dopadne tak ci onak, hlavne nech je babo a ty zdrave a tesite sa cela rodinka🙂

leona45
30. okt 2013

Ahojte,
ja by som sa chcela opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s Dr. Stanko Tomasom z NZ.
Dakujem

tinaa78
1. nov 2013

@leona45 Je to profesionál...Maximálne spokojnosť... 🙂

leona45
7. nov 2013

@tinaa78 Dakujem za odpoved, dufam, ze nam pomoze, teraz som presla k nemu, lebo som pocula o nom, ze je dobry. Nedari sa nam babetko a on je v tejto problematiky ze vraj dobry. Tak dufam, ze sa uz pohneme dopredu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre