Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

adrioska
6. máj 2012

@amulienka ano presne tak sme boli aj my, trvalo to tiez asi mesiac, potom zrazu prestalo boliet 🙂 .

stvura
6. máj 2012

@adrioska mne Alex nema plienku na den cca od 20-21m, na noc asi o mesiac neskor...on pije ako duha, ale stale sa zobudi ked potrebuje cikat alebo kakat...ja by som bola najradsej ak by som sa zbavila plienky i u malej co najskor, i ked este je malicka, celkom dobre jej to ide, dnes sme mali len jednu nehodu (paradoxne doma, co sme boli vonku cely cas krasne cikala na travicku, dokonca i kakala raz). A v skolke nechodi pekne sam cikat? Moj je motivovany, maju super male zachodiky s nalepkami aut, zboznuje to tam, pekne si ide sam aj splachuje (to ho asi bavi najviac) 🙂

adrioska
6. máj 2012

@stvura Chodi v skolke, aj ich davaju aj pred spanim, ale on inak na cely den chodi len od nedavna, v aprili som ho zacala davat, dovtedy bol len na pol dna, ja som bola doma cele tehu. To je dobre, ze ked sa zobudi a citi, ze mu treba, tak sa vypyta, nepusti to do plienky. V skolke mal zatial dve nehody.

katuskaaa29
7. máj 2012

@stvura no to je dobre, ze su vyslovene vonkajsie, aspon nie su take ako vacsina deti, ze sedia pred PC uz aj v ich veku

katuskaaa29
7. máj 2012

Baby, neviem, ci je pravda to prenasanie, ze maximum 3 dni dovolia, totiz sesternica moja mala termin nejako ku koncu aprila, a poodila az vcera.

katuskaaa29
7. máj 2012

Inak neviem co je so mnou, som hore priblizne 2 hodiny a somm v kuse nervozna, stale citim nervozitu, vsetko mi vadi a neviem preco.

stvura
7. máj 2012

@katuskaaa29 skutocne? mne to povedala Langova a Halmesova ako hotovu vec, no ak by som prenasala, tak si dam hladovku a pekne klystir, u mna vzdy zaberie 😉 , lebo nehodlam rodit nejako extra po termine po zlych skusenostiach. Ja stale rovnako, ziadna zmena, akurat som maleho zaniesla do skolky...vecer znova tlaky, potom ku koncu rana sa to ukludni...nervozna nestiham byt kedy ,tolko mam roboty a to odpliekovanie malej mi dava zabrat aj do kondicky co sa tyka.
@adrioska tak moj ma uz 3.5r, takze je veliky, on je taky sebestacny, takze u neho je to pohoda

dulkagabulka
7. máj 2012

aj cisársky rez môže byť krásnym pôrodom

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe......

katuskaaa29
7. máj 2012

@stvura dneska som volala s otcom, a ten mi hovoril, ze vcera porodila, a viem, ze termin ona mala ku koncu aprila, tak neviem spytam sa dnes na cviceni, uz som nechcela ist cvicit, ale kedze nie je tak teplo tak sa prejdem a mozno ma prejde aj ta nervozita. No tie tlaky citim aj ja, cez den coraz viac mi tvrdne brusko a na vecer take tlaky citim, ale tak ako pises do rana to prejde, tak neviem, cakame, uvidime do kedy, naposledy ked som bola u Langovej tak sestricka mi hovorila, ze vy ste este cela??? ze uz nabuduce sa nevidime, ale mam pocit, ze este v stredu sa snimi vidim.

zuzin78
7. máj 2012

@renika ahoj o tej doktorke ja nechcem v zivote viac pocut 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 nezodpovedny clovek

adrioska
7. máj 2012

@stvura Hehe, moj ma tiez 3,5, ale este taky sebestacny nie je...riaditelka mi povedala, ze budem mat doma 2 babatka, tak ale co uz, aj tak je to moj najvacsi poklad.... 😵 On sa osamostatnuje pekne,ale trva mu to dlhsie, ako inym detom v jeho veku, asi to ma aj v povahe... 🙂

sandy80
7. máj 2012

@adrioska
@stvura
Môj malý mal necelé 2 roky, kedy sme zo dňa na deň odložili plienky, pekne sa pýtal, na veľkú potrebu chodil už od 15.mesiacov na nočník, pýtal sa vždy, a asi od septembra (je júnoví, tak mal 2 roky aj 2 mesiace) som mu ani na noc nedávala ... niekedy sa zobudí a pýta sa, ale my keď ideme spať okolo 23.00 alebo neskôr ho dáme na nočník, on sa vyciká (večer aj nadránom pije mliečko), okolo 5.00 ma volá, sadne si na nočník, vyciká sa, ja mu dám kakao a spí ďalej🙂 možno keby nepil mlieko, tak ani nemusí cikať, ale ja sa teším že ho pije, tak mi to nevadí🙂 Aj v škôlke chodí sám na záchod, aj doma ciká aj kaká na záchode, nie do nočníka, jedine keď sa vykaká tak si ma volá nech mu utriem zadoček 😀 😀 😀

tomika
7. máj 2012

@stvura ja viem že to kojenie je o správnom prisati,priložení,ale čo ked bábo sa nevie správne prisať.tak potom raz-dva sa vytvoria tie ragády,potom sa to aj mne upravilo,ale to bolo 3-4 tyždne bolesti.Dufam že teraz do tretice to už bude dobré 😀 ,študujem všetko o kojeni,chcela som isť aj na ten kurz kojenia,ale syn mal ovčie kiahne,potom zápal mandlil,ani nie som z NZ,tak som to nestihla..A to kojenie robi ťažim aj ten nástrih hrádze 😝 ,neviem pohodlne posadiť sa-v nemocnici su tie postele tak vysoko 😝 ..Ale volaako to zvládneme 😉

moon1979
7. máj 2012

@tomika po cisárskom sa "naštelovať" na kojenie tiež nie je žiadna sranda, uf ... ja som sice nekojila :( ale tie prve pokusy keď sme sa pokúšali kojiť boli tiež riadne bolestivé a nepomáhali mi ani klobúčiky. možno aj to, že mám vpadnuté bradavky urobilo svoje :( no jedno viem iste, že ak budem mať ešte druhé v budúcnosti, vyhladam pomoc laktačnej poradkyne ...

adrioska
7. máj 2012

@sandy80 tak to je velmi sikovny. 🙂 No ako vidim, kazde dieta je ine aj v tomto. A to mas pravdu, radsej nech pije, ja by som tiez neodopierala pit, aj ked u nas je to tak, ze som rada, ked pije, jeho treba casto aj napominat, ze nech sa napije. Takze aj pred spanim mu dovolim sa napit aj v noci, ked sa zobudi.

adrioska
7. máj 2012

Inak mam za sebou dnesnu poradnu a klesla mi vaha asi o pol kila, doktorka, ze to moze znamenat, ze sa uz blizi finale 🙂 , no tak som zvedava, ze kedy to bude. Zatial sa citim fajn. 🙂

katuskaaa29
7. máj 2012

@adrioska ano to moze znamenat, ale uz aj ja som tak bola, ze mi klesla potom zase vyskocila, takze drzim palce. Ja som este dnes bola cvicit a pani Kalmanovoa mi povedala, ze sa jej nezda ze by som do vydrzala do konca tohto tyzdna. Bodaj by mala pravdu.

tomika
7. máj 2012

@adrioska
@katuskaaa29 juj kočky,ja normálne sa tu nervujem svami 😀 Velmi vám držim palce,myslim na vás!!!!Ešte aj moja švagrina má termin vtedy ako vy dve.Takže 3 moje známe budu rodiť 😀 .Som velmi zvedavá potom na vaše skusenosti...

katuskaaa29
7. máj 2012

@tomika klud vsetko bude OK, ja sa tak k tomu staviam, a uz by som aj bola rada kebyze je to za mnou, ale som v pohode aspon sa tak citim a to je dolezite 🙂

stvura
7. máj 2012

@katuskaaa29 aj mne chodi vaha ako na hojdacke, takze to zrejme neznamena nic...tiez by som uz rada sla...xixi...a kto to porodil? Nejako som nepochopila...myslis Andrejku? Ta porodila Sebastianka este 24teho tusim 😉 , uz je davno doma z nemocky
@sandy80 tiez si myslim ze chlapci su sikulkovia...moja mala ma teraz 19m, celkom jej to ide, no stale chce cikat ako chlapcek...smejem sa na tom...dnes len jedna nehoda, hadam do porodu odstranim na den plienky a potom uz len nejako noc dobojovat. Pri malom som bola velmi rada ze som nemusela plienkovat dlho, lebo male babo bolo i tak zatazou, nieto este menit plienky i jemu.
@tomika ja som uz 2x ani nevedela ze co je to problem s dojcenim, takze nebudes mat, neboj...moja mala sa teraz vyziva lebo mi tecie uz kolosrum a tak by len na prse bola, lebo je to podla nej velmi mnam...xixi...je taka zlata - inac sranda, pri malom som vobec nemala kolosrum, tam mi preslo to priesvitne mlieko hned do husteho mlieka (den po porode bez mlieka), som zvedava ako to bude teraz 😉 . Inac myslim ze prave otvorili dalsi kurz z Miskou, skus pozriet Nezbedko, mari sa mi ze este jeden bude...alebo po porode si ju zavolas, vraj je strasne zlata, urcite pomoze...ja som z druheho konca, inac tiez by si sa mohla na mna obratit, nie je problem, uz som ako dojcomaniak 😀
Inac baby, tento tyzden Halmesova vo stvrtok nocna a v nedelu nocna...tak hor sa rodit (ja dufam v tu nedelu 😎 )

adrioska
7. máj 2012

@stvura obidva dni by sa mi hodili... 😅
@tomika dakujem Ti velmi pekne, potom urcite dam vediet... 😉

adrioska
7. máj 2012

Inak strasne mi pomaha, ako sa tu podporujeme, som rada, ze si tu takto vsetky piseme a podavame navzajom info...lebo vsak som uz dost nervozna z toho bliziaceho sa dna D... 🙂

dulkagabulka
8. máj 2012

🙂

katuskaaa29
8. máj 2012

Ahojte babulky, tak ako sa mate? Ja este stale 2v1 uz sa ten termin blizi uz len 4 dni, tak som zvedava, ale v noci ma uz pobolievalo brusko trosku tak dufam, ze to bude aj skor nez v sobotu.
@adrioska mas pravdu moja, je to supe, ze je tu takato moznost podpory aj mne to pomaha nielen tebe.

adrioska
8. máj 2012

@katuskaaa29 Ahojky, ja sa mam tiez fajn, aj mna pobolieva, ale potom prejde... 🙂 Ach Boze, uz mi tam svieti 40 tt, bojim, bojim... ☹ 😅 😀

alicia28
8. máj 2012

@adrioska
@katuskaaa29
ani neviete ako vam zavidim, zachvilu to budete mat za sebou, urcite to dobre dopadne, keby sa to dalo planovat to by bolo super ale kazdy porod je dynamicky a nevieme co ako bude,,vsetko sa meni z minuty na minutu tak hadam ze v nemocnici pre nas urobia maximum aby sme boli po porode rychlo FIT,
ja dufam ze sa mi aspon podari dohodnut temin na vyvolanie....aby babetko nevislo velmi skoro..... nech necakam len tak doma kedy to pride, ale ktovie..... mozno sa tam aj stretneme, nikdy nevieme ako to bude

pitbullka
8. máj 2012

ahojte, prosim vas ako je to teraz v NZ porodnici?? co si vsetko mam vziat so sebou pre mna aj pre babo?? co treba ked chcem aby bol partner pri porode??? dakujem velmi pekne za informacie

katuskaaa29
8. máj 2012

@adrioska no aj ja som tak cez nod ma to pobolieva, potom sa rano zobudim, ze mam totalne tvde brucho ako keby sa mi to chcelo roztrnut a cez den to prejde, ale tvrdnut mi tvrdne aj cez den, a taha ma to strasne dole ale toto je vsetko

katuskaaa29
8. máj 2012

@alicia28 no vsetko sa moze stat moja takze mozno ze sa tam vidime, no ja cakam kedy to pide, zajtra idem na kontrolu a uvidime co povie doktoka, dufam, ze aspon uz otvarat som sa zacala

sandy80
8. máj 2012

@katuskaaa29 daj potom vedieť🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre