Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

wercsi83
11. feb 2013

Ahojte, ja ako prvorodička som prišla práve cez víkend domov z nemocnice. Kontrakcie sa mi začali v pondelok ráno(ale len slabie/ porodila som až v utorok poobede a mala som ťažký pôdrod.Rodila som normálne. Malého som nevládala vytlačiť, tak mi ho zobrali na pozorovanie, bol to oteckovský pôrod,veľmi som sa dotrhala, Mudr. ma šil aj asi hodinu!
Čo sa týka personálu,tak na druhom ako i na tretom poschodí nemôžem nič zlé povedať len chvíliť. Mudr. ako i sestričky boli veľmi veľmi milé.Pomáhali ako vedeli.Keby som si mala znova vybrať, tak určite spontálny a znova NZ.
Súhlasím s názorom,že kvôli práve vysoká kvalita novorodeneckého oddelenia je hlavným dôvodom toho vysokého percenta cisárskych. Ja som si tiež práve kvôli novorodeneckému vybrala NZ, aj keď chodím Stankovi a bývam v okrese KN.

miamoja2012
13. feb 2013

@an1ta to je dobry postreh 🙂 logicke.

miamoja2012
13. feb 2013

@wercsi83 AHoj, mozem sa spytat, mala si v tehotenstvo bezproblemove a aj tak tazky porod? Snazila si sa predist natrhnutiu cvičením, alebo epino, pouzila si ten dianatal gel ? Lebo zvazujem vsetky moznosti, ale neviem ci to nie je len biznis... no minimalne na psychiku pomozu snád.
a co sa tyka 50% sekcii... počula som od porod.asistentky, ze je to celé "nahlavu"... lebo že príde 5 rodičiek, kt. by mohli spontanne a vybavia si CS a zas 5 dalších, kt. chcu rodit klasicky ale nevedia/nemozu...
Takze kazdy chce to co nemoze...

miamoja2012
13. feb 2013

Ja som sa cely život bála porodu, vždy som si hovorila, že najlepšie by bolo "nájsť jedno bábätko", nikdy som nemala nič zlomené, žiadnu operaciu, ani som nebola v nemocnici...aj teraz mam zatial bezproblemovych 29 tyzdnov...a prave preto som sa bála, že šťastie ma opustí najnevhod...
Ale zacala som chodit na pripravny kurz, a hned som sa ukludnila ... si hovorim, ze ked bude cely personal, ako ta pani K., bude všetko OK...až kym som si neprečitala poslednych 20 stran tuto ...🙂
ALe snad je to o psychike...
tiez neviem ci ma vyznam ta nadštandardná izba...

katuskaaa29
14. feb 2013

@miamoja2012 ahoj ja som bola tak ako ty, ja som sa velmi bala porodu, pred tym nic zlomene, zaiadna operacia a pod, mala som nervy z toho, zacala som chodit aj ja k pani Kalmanovej a to mi velmi vela dalo, a to co si pisala o CS co vam povedala je to pravda, tie kurzy a cvicenia ti vela daju a velmi pomozu pri porode. Ja som mala bezproblemove tehotenstvo a bezproblemovy rychly spontanny porod a ja za to dakujem pani Kalmanove, presnejsie jej kruzom a cviceniam, vela som sa tam naucila a vsetko som robila tak ako to ona nam vysvetlovala, okrem toho ja som mala aj ten Dianatal gel a hvorila aj on a aj lekyr pri porode, ze aj vdaka tomu som malarychly porod, takze ja to len vychvalujem

lexis
14. feb 2013

Ahojte práve sme sa vrátili z nemocnice aj s maličkou. Poviem to rovno, určite som neplánovala, že chcem ísť do Zámkov.
Veľmi veľa ľudí písalo zlé skúsenosti. Bohužiaľ nám to vyšlo tak narychlo že sa nič iné nedalo robiť. A to je to čo poviem vďaka Bohu za to že to bolo tu. Bez zazmluvneného lekára a bez protekcie a aj tak boli všetci neskutočne milí a ochotní. Pri pôrode bola MUDr. Zsemlyová a bola skvelá. A to isté aj sestričky a aj potom na šestonedelí. Ja môžem len odporučiť a poďakovať.

wercsi83
14. feb 2013

@lexis SÚHLSÍM!!!

wercsi83
14. feb 2013

@miamoja2012 Ahoj, ja som tiež nikdy nebola v nemocnici, ani som nič nikdy nemala zlomené. Všetko sa dolo vydržať, aj ja som sa bála pôrrodu a od nemocnice, od stravy, od klistíru, od toho, že mi dajú injekciua infúziu, ale hlavne od pôrodu, ale personál bol super preto to bolo dobré. Sesričke som . stále povedala, že neviem ako sa to robí a povedala mi to. Boli veľmi zlaté. Naozaj vo všetkom pomáhali a povedali všetko, vysvetlili.Tehotenstvo som mala bez problémové, ale nechcela som sa poriadne otvárať. Potom som už nemala síl na vytláčanie. Nemala som žiadne zázračné prípravky, ale aj ja som chodila na prípravu k pani Kalmanovej a trochu sa ten strach z pôrodu znížil. Veľmi mi pomohlo hlavne na psychike to že som sa bola pozriet do nemocnice! Nešla som do neznámeho, vedela som kedy čo príde a hlvne čo si mám doniesť aké vložky, šaty a utierky a ostatné. Nebola som na nadštandarde a ani mi to nechýbalo, tých pár dní som vydražala a mala som aspon spoločnosť.

miamoja2012
14. feb 2013

baby, viete mi povedat zhruba kolko členny personal je v 1 sluzbe? aby som vedela kolko bonbonov kupit 🙂)

gabuci
14. feb 2013

@wercsi83 Určite sa netreba báť dopredu od pôrodu.Ja som pred 15-mi rokmi ležala v nemocnici,keď že som bola na rizikovej,tak sa na predpôrodný kurz nedalo,hoci už aj v tej dobe bol a chcela by som.Lenže začala som sa otvárať,šupli ma do nemocky,tam nám jediný raz premietali film o bábätku a hotovo.
Pred samotným pôrodom som bola týžden doma:ked ma prijali hned som povedala sestričke,že mám obavy ako to bude,nech mi stále hovorí čo a ako....či to vôbec zvládnem.Ona sa len usmiala na mna,nech sa kvôli tomu netrápim,nie je to nič zvláštne.Mala pravdu.Všetko hovorila,hlboko sa nadýchnuť,silne tlačiť,prestať tlačiť...a maličké raz-dva bolo na svete.Pri druhom pôrode som zas mala upozorniť doktorku kedy citím,že mi ide kontrakcia,nejak pod pazuchom pri rebrách mi prstom zatlačila a už aj išla kontrakcia a furt som mala bez prestávky tlačiť a malé bolo na svete.🙂Takže mi nechýbal žiadny kurz.
Sestrička na izbe ukázala ako s bábätkom a ked sme došli domov tak som robila hned všetko sama.Zo dna na den to išlo rýchlejšie a šikovnejšie.Došla som na to,že fakt zbytočne som nad tým lámala hlavu ako to bude.🙂

katuskaaa29
15. feb 2013

@miamoja2012 to ti presne neviem povedat, ja som to riesila tak, ze podostavala som vseliake bonbony a sladkosti od navstev aj mamina mi doniesla aby som dala sestrickam, vsetko som dala do darcekovej tasticky a ked som odchadzala domov s malou tak som im to tam nechala

miamoja2012
15. feb 2013

@katuskaaa29 Ahaa, no nemam s takymito skusenosť...myslela som si že dopredu si ich treba získať 🙂

wercsi83
16. feb 2013

@miamoja2012 strašne veľa, nedali by sa spočítať. mne sa zdalo, že je tam stále iná. Aj môj manžel to riešil tak ako to píšu vyššie, kúpil viac dezerotov a káv a povedal, že nevie koľko ich tam je nech sa rozdelia. Ja som tom bola 4 dni ale asi s dvoma sestričkami z gynekológie som sa strela 2 krát. a detcké sestričky asi len s jednou dva krát.

gabuci
16. feb 2013

@miamoja2012 ani ja nechápem ako to,že dopredu ich treba získať.Že by som bola zaostalá?Ja ked som rodila,síce nie teraz,ale aj vtedy som to tak riešila,že spoločne som im dávala,nech si to rozdelia...však stále iná slúži.Tak spoločne si z toho mohli dať aj dezert aj kávu,hocičo.Ináč podľa mna sladkosti,kávu ako malú pozornosť dostávaju už sto rokov,určite im to stačí spoločne.Nič v zlom,ale ja som mala istý čas sesternicu u jedného lekára a tiež hovorila,že toľko dostane,že nestačia zjesť.Takže akurát si cenia,že niekto si na nich myslí v dobrom ked im dá,ale jednoducho kto toho má veľa tak si to už tak moc nežiada.Ja by som nerátala určite na ľudí koľko,len spoločne.🙂

tomika
17. feb 2013

@miamoja2012 Ja som rodila ráno o 7-mej,a tie porodné asistentky ktoré tam prišli a mali službu od 6-tej ráno-boli táák velmi mile.Vtedy som mala najvatšie bolesti 😝 ,milo sa prihovorili,pohladkali ma (a ja som sa bála že to bude moj 3 porod-ani sa na mna nepozru 😀 ).Aj s dokim som bola velmi spokojná,ale hlavne s por.asistentkami-aj po porode čo som tam ležala 2 hod-boli milé.Tak som potom zavolala mame nech zakupy v cukrárni chutné zákusky,aj kávu nejaku-a nech zanesie na 2.oddelenie pre nich,nech sa napapaju,rozdelia si-bola sobota.Viem že maju dvanástky-takže moja mama im to zaniesla to až po obede.A na 3.poschodi som im nechala sladkosti-ktoré som dostala, ked som už išla domov.

amelin
17. feb 2013

Ja som rodila v NZ pred mesiacom a som maximálne spokojná. Pôrod som mala úžasný, lekárka ah pôrodné asistentky boli veľmi milé a ochotné, za čo som im veľmi vďačná a potom aj na novorodeneckom som sa s ničím negatívnym nestretla, všetky sestričky aj službukonajúci lekári boli boli super. Akurát strava nebola nič moc, ale zase to treba brať tak, že predsa nie sme v hoteli 🙂 Na izbe sme boli dve, čo bolo celkom fajn, izby boli úplne v poriadku, aj sprchy a WC, takže ja naozaj nič nemôžem vytknúť. Ak by som rodila ešte raz, tak tiež určite v NZ.

tomika
18. feb 2013

mamičky trožka od veci 🙂 ,ja teraz sa nepitam na porodnicu-ale na autoškolu 😀 .Ktoru by ste odporučali v NZ?Pre mamičku s 3 detmi-ktorá sa aj tak trožka velmi boji 😀 .Poradte.

wercsi83
18. feb 2013

@amelin súhlasím, ale mne sa strava celkom pozdávala veľmi dobre to bolo ochutené a ja som doooosť vyberavá čo sa stravi týka!

dulkagabulka
22. feb 2013

Vypovedá expertné hodnotenie slovenských pôrodníc objektívne o kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti? Čomu pripisujú odborníci váhu a ktoré ukazovatele sa naopak do užšieho výberu nedostali?
Všiminite si napriklad neuveriteľné štatistiky nástrihov v Novozámockej pôrodnici
Kritický pohľad na expertné hodnotenie pôrodníc. Môžete hlasovať za náš článok tu:
http://vybrali.sme.sk/c/Expertne-hodnotenie-por...

zsuzsula
28. feb 2013

Ahojte.Zajtra idem do nemocnice,budem mat plánovanú sekciu.Držte my palce.

adrioska
28. feb 2013

@zsuzsula Drzime... 🙂 nech vsetko dobre dopadne!

tomika
1. mar 2013

Mamičky viete poradit v NZ kožného lekára?S malou máme isť.Dobre by bolo aj tel.kontakt.

adrioska
1. mar 2013

@tomika Monika, skus tuto, chvalia ju...🙂
http://www.azet.sk/firma/607943/mudr-beata-seli...

gabuci
1. mar 2013

@tomika ked náhodou u Selickej nepochodíš tak ešte skús toto:
http://www.zzz.sk/?profil=450

tomika
1. mar 2013

@adrioska
@gabuci dakujem.Naša detská lekárka spominala že v NZ su dve kožné,tú čo pisala adrioska-ale vraj sa tam vela čaká,a že je ešte jedna v starej nemocnici.Tak je aj v novej nemocnici jedna.Tak teraz ktorá je lepšia?

muriel293
1. mar 2013

ahojte ja mám termín v máji a zase vymýšľam kam pôjdem ale vidím že pôjdem asi znovu do nz ....mám len trošku obavy lebo som počula že všetci čo tam boli vtedy keď som rodila malého už poodchádzali že je tam dáky rus a neviem kto ...trošku som z toho v strese ale tak snažím sa myslieť pozitívne prvý pôrod som mala veľmi ťažký a rodil ma mudr . Žifčák neviete či tam ešte je??

katuskaaa29
1. mar 2013

@muriel293 ano, MUDr Zifcak sa vratil a je tam

muriel293
1. mar 2013

@katuskaaa29 ty si tam rodila teraz dakedy či nie? ja v r. 2009 odvtedy sa ten personál pomenil a vraj aj staré postele pôrodné už vyhodili preč a nahradili novými ...inak neviem nič len to že mám znovu strach 😖

janesa1984
1. mar 2013

Baby a ako sa dá objednať na prehliadku porodnice??? dá sa to vobec ísť sa tam pozrieť? Ja teraz budem chodiť do nemocky každý týžden na tie CTG a RI.

martina786
1. mar 2013

@katuskaaa29 no tak to nie je potešujúca správa, ešteže tam nebudem rodiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre