Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

wercsi83
1. mar 2013

@muriel293 Ahoj, ja som tam rodila 05.02. tohto roku a ano pôrodné postele sú nové veľké moderné . Aj mna rodil Dr. Zifcak. Bol veľmi príjemný. Ano ajl to je pravda, že je tam veela nových lekárov. Vela mladých. Asi dvaja sú zo zahranicia lebo mali cudný prízvuk. Ale boli veľmi v pohode na vizite som sa snimi stretla. Ja si nemôžem sťažovať na budúce si vyberiem ešte raz nemocnicu NZ!!! Odporucím a neboj sa ved už vieš ako to je a pôrode to bude len lepšie. Držim palce! 🙂

adrioska
1. mar 2013

@muriel293 Este tam je Dr. Smolarik, Dr. Koprdova (za slobodna Kovacova), ti tam boli, aj ked si Ty rodila...je tam Dr. Halmesova -perfektna doktorka, a je tam vela mladych, ale snad vsetci su velmi mili, ja som nemala s nikym problem..

muriel293
1. mar 2013

@wercsi83 tak ja som bola tiež so Žifčákom spokojná neboli s ním žiadne problémy aj keď práve on bol ten posledný koho som si priala medzi svojimi nohami 😀 a poviem pravdu počula som len zlé na neho takže som sa bála o to viac ale bol v pohode no ja som tam mala aj muža, všetci na neho nadávajú ale ja nemôžem zlé povedať ...

muriel293
1. mar 2013

@adrioska Smolárik je skvelý toho by som brala, ten mi operoval cystu a bol výborný taký ľudský ochotný milý a robil naozaj všetko čo sa dalo dá sa povedať že jediný čo sa ujal konečne môjho prípadu po štyroch dňoch!!!

jaja32
1. mar 2013

Ja som rodila minulý rok v auguste a mala som pri porode pani doktorku Timeu Widermann, velmi zlata a hlavne vie co robi. Pri prvom porode som mala Dr. Smolarika. Nemozem sa stazovat na lekarov.

gabuci
1. mar 2013

@tomika v novej nemocnici je kožné oddelenie,k tomu patrí aj ambulancia.Hovorilo sa,že tam berú len pacientov,ktorý tam ležali,no treba sa spýtať.Ktorá je lepšia?Individuálne.Ešte ma napadlo,že na novej poliklinike u koho som raz bola ale milion ľudí tiež,sa volala MUDr.Freyová tuším Alica.Či ešte ordinuje neviem.Toto som ti vygooglila.
http://www.azet.sk/firma/293219/mudr-alica-frey...
Tiež okolo 60 rokov môže mať.

katuskaaa29
1. mar 2013

@muriel293 ja som tam rodila vlani v maji, ano maju nove porodne postele, o Zifcakovi viem, asi pred mesiacom a pol som sa stretla so znamou co tam robi a ta mi povedala, ze sa vratil. Ano aj personal sa vymenil co sa tyka najma lekarov, viem ze MUDr. Stanko a Stankova odisli do KN a dnes mi povedala dalsia znama, ze aj MUDr. Smolarik odisiel do KN, ak sa pozries na web nemocnici oddelenia a lekary tak tam budes vidiet mena lekarov co su tam, vacsina su mladi lekari.

alzbet124
1. mar 2013

@gabuci keď si dobre spomínam, tak doktorka Freyová zomrela a čo som počula, ale neviem, či to je pravda, tak vraj ordinuje jej syn...

muriel293
1. mar 2013

@katuskaaa29 no však toto , že tam neostal nikto "známy" všetko nové ale tak ktovie to neznamená že nie sú dobrí a že sa nepostarajú...ja by som to teraz veľmi chcela zvládnuť v duchu pôjde to a hotovo a s nejakým pozitívnym myslením mám síce občas chvíle keď to na mňa všetko dolahne všetky tie obavy ale tak snáď si tú psych. nastavím tak aby to nebolo také strašné 😖

soni1
1. mar 2013

Ja už tiež čakám pôrod každú chvíľu, no mám momentálne obavy kvôli tej žene, čo ju tam priviezli s tou prasacou chrípkou. Fakt sa dosť bojím.

adrioska
1. mar 2013

Ano,Dr. Freyova zomrela a ordinuje jej syn. Ale aj tam sa vela caka, takisto ako u Selickej. Treba si potom plateny termin vypytat... 😒

alzbet124
2. mar 2013

@soni1 to do NZ doniesli ženu s prarasacou chrípkou? Ale to je asi na inom oddelení, nie?

gabuci
2. mar 2013

@alzbet124 aj mne sa niečo také zdalo,len som si nebola istá.Podľa mna by mohli potom jej meno dať preč z internetu.(Zlaté Stránky a pod.)Ináč toľkokrát počuť o lekároch,že sú vážne chorí,že už fakt sa nezaoberám s tými správami.

gabuci
2. mar 2013

@adrioska Pacientov však len pribúda.Aj voľakedy sa čakalo veľa,vtedy neboli ani platené termíny.Žiaľ.

soni1
2. mar 2013

@alzbet124 áno, do NZ. Ale vraj je izolovaná od ostatných.

muriel293
2. mar 2013

@katuskaaa29 ja mám tiež termín v máji, môžem sa ťa spýtať ako si po pôrode obliekala bábatko? (myslím že dcérku máš??) lebo môj malý je februárový akurát som v štádiu prania a žehlenia vecí a zisťujem že mám takmer všetko na dlhý rukáv aj bodynká aj dupinky možno dve tričká také mini pici kiči 😝 a potom čo mám bodynká krátke tak tie mu budú dobré tak v rozbehnutom lete asi a neviem či si mám teda kupovať aj dáke najmenšie body na krátky či to vôbec vynosí a všeobecne netuším ako obliekať májové bábo...ja si predstavujem že bude teplo na zdechnutie bude vôbec v zavinovačke?? 😝

muriel293
2. mar 2013

@soni1 ani sa ti nečudujem tiež by som sa bála! 😖

katuskaaa29
2. mar 2013

@muriel293 mas pravdu, to ze su novi lekari neznamena, ze sa nepostaraju, mozno aj lepsie nez ti znami lekari 🙂 a s tou psychikou mas uplnu pravdu bola som tak ako ty, nastavila som si svoju psychiku tak, ze to bude OK a aj bolo 🙂

katuskaaa29
2. mar 2013

@soni1 dietatko nema chripku a je na neonatologii, ta mlada mamina je v umelom spanku na JIS to je na 1. poschodi, aspon v spravach to tak hovorili, je izolovana od ostatnych pacientov

katuskaaa29
2. mar 2013

@muriel293 ja som rodila 9. maja, mala spm prichystane veci s dlhymi rukavmi, ale tyzden pred mojim porodom bolo fakt teplo tak som si v tescu kupila bodynka na kratky rukav, ale nakoniec som jej to ani nedala, 9. maja este bolo velmi teplo, ale to bol úrvy den ako sa narodila vtedy jej dali veci s dlhym rukavom, no a na druhy den sa velmi ochladilo tak mala veci dokonca pobytu v nemocnici s dlhym rukavom, ja si myslim, ze ak budes potrebovat nejake ine veci co tam beries, tak zavolas a navsteva ti donesie co budes potrebovat.

katuskaaa29
2. mar 2013

@muriel293 zavinovacku sme mali v nemocnici tu nemocnicnu, no ale tie by som uz ani nenazvala zavinocackami, su este podla mna z toho obdobia ked ja som sa narodila 🙂 doma sme mali prvy tyzden veci s dlhymi rukavm, zo zaciatku jej bolo velmi zima, to som si vsimla najma pri prebalovani a kupani, triasli sa jej pery a casto mala stikutku, ked mala mesiac tak som jej uz dala aj veci s kratkymi rukavmi a uz to bolo fajn. Inak mne vzdy mamina hovorila, ze ak mne nie je zima tak ani babatku nie je, a sestricka u pediatricky tolko hovorila, ze treba sledovat ich chodila, ked tie su studene tak treba ich trosku teplejsie obliect. No nasa Lulu zo zaciatku ako bola citliva na zimu, tak teraz neznasa teplo, ja a manzel v noci sme zakryti s paplonom, ona nie, odkope si to, spi bez toho a ked ju zakryjem, tak hned sa zobudi zacne mrncat az dovtedy kym si to neodkope a potom spokojne spi dalej.

demartka
2. mar 2013

pridávam svoje postrehy-rodila som v r.2003,2007,2010-raz mudr.halmešová,potom Korčok st.,znova halmešová,mala som šťastie trikrát na p. Kalmanovú🙂každý pôrod prebiehal inak,ale v podstate sa nemôžem sťažovať,aj ke´d pri všetkých troch som mala vážne problémy po pôrode-po prvom som odchádzala na 15.deň...kvôli sebe-na izbe ma nechali samu až do posledného dňa kvôli liečbe ATB.po druhom som podpísala reverz na 4 deň-pustili ma na štedrý deň,pri treťom bola tak preplnená pôrodnica,že som najprv bola na chodbe,potom na prístelke,štýlom-mamička,tu máte suchú večeru,dajte si ju do postele,lebo nie je tu stolík,kabelku si nechajte pri hlave,keby náhodou a pohár dáme na okno-nebude teraz piť,bábätko si odsledujte,bolo pri umývadle,vôbec som naň nevidela.S.kalmanová ma odprevadila a práve upratali nadštandart-tak som prešla tam.Môžem zodpovedne prehlásiť,že som použila konvicu na čaj,nepoužila som klímu,TV,ocenila som vlastnú sprchu a návštevu detí a manžela bola som šťastná,že idem domov...v tom čase porodilo niekoľko tmavších žien,ktoré neustále behali pochodbe,vykrikovali-aj v noci,fajčili na spoločných záchodoch a v hale vonku sa nedalo ani prejsť,kvôli ich širokému príbuzenstvu-jedna dokonca utiekla-vytiahli ju cez to malé okienko na dverách......Ja si myslím,že tak ako tento nadštandart by mali vyzerať všetky izby a lekári naposledy boli mladí a mladé,ale musím povedať ochotné.A ešte jeden postreh-mala som predpísanú 3Xdenne ošetrenie na ošetrovni-zavolali ma presne raz-mala som svoje zásoby a ošetrovala som sa sama a jediný Žifčák mal záujem a ponúkol mi ešte iný druh liečby.ATB mi nasadili až na 3.deň,keď videli,že zase je problém so mnou a úplne vkľude mňa prepustili na 5 deň,malinkého nie,mal žltačku,ja som samozrejme zostala,ale lieky ATB som si musela zaobstarať sama🙂Na Slovensku je to tak,nezamýšĺala som sa nad tým,myslím,že každá maminka je rada,že to má za sebou,že dieťatko je zdravéa v poriadku a to ostatné rozchodí a rozdýcha🙂

muriel293
2. mar 2013

@demartka nooo tak to si mala teda rôznorodé veselé zážitky 😀 Musím súhlasiť že Žifčák hoci je milovník rezania a všetkého tak napríklad aj pri mne ako som mala cystu tak Smolárik chcel robiť punkciu čiže pichnúť mi do toho laparoskopicky ale Žifčák to zatrhol že nevie sa čo obsahuje tá cysta a veru ma teda Smolárik nakoniec rozrezal a bola plná krvi dokonca mi krvácala aj do brucha tak si ani nechcem predstaviť čo by bolo keby mi to pichne ale inak boli dobrí obaja....myslím že sa snažia robiť čo sa dá i v prípade malého ako sa narodil a boli problémy tak fakt všetky možné vyšetrenia mu porobili

muriel293
2. mar 2013

@katuskaaa29 ďakujem ti za rady 🙂 máš pravdu ľahko dám dokúpiť keď niečo zachýba...

muriel293
2. mar 2013

ak inak žienky môžem poradiť mne veľmi pomohlo to keď som išla rodiť že som si to riešila sama so sebou a v tichosti a potom boli ku mne milí keď som sa ja na sestričky cez bolesti usmievala a moc ich neotravovala výkrikmi tak aj oni boli milé a správali sa ku mne dobre napríklad tam bola jedna čo už pri bolestiach jačala ako keby ju rezali a na tú boli veľmi podráždené a nevrlé nemajú to radi a tá to fakt preháňala a tieto cirkusy robila aj pri rodení a oni sa potom tiež k nej tak správali....

moon1979
2. mar 2013

@demartka
ach prepáč, ale tak som sa dobre zasmiala nad tými tvojimi komentármi, obzvlášť z posledného pôrodu a tvojho pobytu na prístelke 😀 nie je to na smiech, ja viem, je to otras ... no popísala si to tak skvele, že si mi urobila dobrú náladu 🙂

zsuzsula
8. mar 2013

Ahojte,2.3 sa nám narodila krásna dcérenka Emese.Mala 51 cm a 3560 g.Spôrodnicou som bola velmy spokojná.Aj lekári aj sestričky boli milé a vela pomáhali aj pri dojčení. 🙂

janesa1984
9. mar 2013

@zsuzsula gratulujem k dcérke. Dúfam že ste obe zdravé. Som rada že počujem pozitívny ohlas na pôrodnicu. Ja sa tam chystám za mesiac 🙂 A chcem sa ťa spýtať je potrebné zobrať pre drobca aj neakú deku?

zsuzsula
10. mar 2013

@janesa1984 Nie deka nie je potrebná.Dali jej tam deku ale ked chces môžeš používat vlastné.

kraskanz1
19. mar 2013

Ahojte, mam na vas uz skusene rodicky v NZ par otazok. 🙂 Sice som este len na zaciatku tehu ale uz ma kadekto strasi porodnicou v NZ.Vraj su tu mlady a nezodbpovedny lekari, je to pravda?Ake mate vy skusenosti? Ja mam v plane rodit tu bez zajednaneho lekara proste dostanem kontrakcie a pridem do porodnice. Ja nemam 300e na zajednanie porodnika ja vlasne ani nemam ziadne znamosti v nemocke ja poznam len svojho gyndosa,ktory uz v porodnici nerobi ma len vlastnu ordinaciu. Tak teda ake su pomeri v porodnici? Treba platit za porod alebo netreba aleco mam sa bat ze to tam dopadne zle alebo co bude? Lebo kazdy mi hovoir ze mam ist do Komarna alebo do Nitri .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre