Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

lenka_21
27. jan 2013

@stut Podla mna by pre zaciatok pomohlo keby sme sa zacali stazovat. Vacsina mamiciek co ma negativnu skusenost pride domov a snazi sa na vsetko zabudnut. Nechcem hadzat vsetkych zdravotnikov do jedneho vreca, to by bolo nefer. Mna len mrzi, za mame jednu z najspickovejsich neonatologii na SK a stacilo by malo a aj ta porodnica by mohla byt super. Na babetku sa da pozriet ako v hodnoteni dopadli NZ a nie je to velka slava. Hodnotili mamicky co tam rodili a urcite nedavali zle znamky kvoli chybajucemu kavovaru, chladnicke ...atd.
Preco chodia baby rodit do B.Stiavnice? Nie preto, lebo tam je spickova vynovena porodnica, ale je tam mily personal a to je vsetko co mamicka potrebuje 🙂 (opat nie uplne kazdy je 100% spokojny).

zsuzsula
28. jan 2013

Ahojte.Bohužial podla mna situácia aj preto je taká aká je a to v každej nemocnici lebo su aj velmy vytažené.Ja bývam v okrese Levíc.Maly sme pôrodnicu v Zeliezovciach,vinikajucu pôrodnicu v Šahách obe dve zatvorily.Zostala pôrodnica v Leviciach ☹ (radšej to ani nekomentujem,rodila som tam synčeka pred 5 rokmy)A na výber máme ešte akože blišie NZ.Po zatvorení pôrodníc zostala na Levicku pôrodnicu velký okres a ked dozvedely ze ideme odtial kde zatvorily už to pripadalo ako keby zato vynily pacientky že oni maju viac roboty.Ja chcem teraz íst rodit do NZ a ked to bude len trošku lepšie ako v LV tak sa to už oplatilo.

katuskaaa29
28. jan 2013

@lenka_21 ja ta chapem, a podla mna nadstandard je prave pre tieto pripady ako si bola ty, no a uplne s tebou suhlasim, ze za tie peniaze aspon postel pre maminu by mohla byt kvalitna a pohodlna, a ozaj tak ako pises je to smutne, ze musis cvakat za to ked chcete byt spolu,

katuskaaa29
28. jan 2013

@liluka Bohuzial v NZ to nie je mozne, ja som rodila vlani v maji a partnera pustaju len k porodu pred tym nie, lebo na izbe nie si sama su tam aj ine mamicky, ak sa dobre pamatam je tam 6 posteli a je ta miestnost hned vedla porodnych sal, takze kontrakcie budes musiet zvladnut sama

kajca84
28. jan 2013

@liluka neviem ako v NZ,no v KN to mozné je,my sme chceli otca pri porode,stálo to 20 eur,v máji to budú 3 roky, a mali sme jednu izbu celú pre seba s manzelskou postelou a fit loptami.Treba sa dopredu informovat.

holubok22
3. feb 2013

ahoj presnw ako pises nie nato sa treba sustredit co je zle a vsetko kritizovat ale na svoje deti a tesit sa z toho ze vsetko dobre dopadlo
@hanulienka82

holubok22
3. feb 2013

@hanulienka82 musim zase len s tebou suhlasit kde to mas napisane ze v b.stiavnici sa ti nemoze stat nejaka komplikacia

holubok22
3. feb 2013

@katarinatibi ale ked bude mat nejake tazkosti tak asi nebude pri tebe

holubok22
3. feb 2013

inac neviem naco niektore pisete ze personal bol neochotny ked tu pisete len bodaj by nieco skusili povedat tak potom .....

holubok22
3. feb 2013

@gabika783 ale nehovor

dominika507
4. feb 2013

ahojte prosím vás rodí sa v nz nemocnici aj pod vodou nevie niekto ?

gabuci
5. feb 2013

@dominika507 určite nie,aspoň som o tom nepočula.

katuskaaa29
5. feb 2013

@dominika507 V NZ nemocnici rodis klasicky ziadne vymozenosti voda, stolicka a podobne ine metody, na porodnom kresle lezis v polosede a tak, ked do vody chces, tak treba najst inu nemocnicu

adrioska
5. feb 2013

OMG maminky, v NZ nemocnici rodi cisarskym rezom vyse 50% zien... 😕 😕 😕 nemam slov...
http://www.cas.sk/clanok/242644/rebricek-naj-po...

alzbet124
5. feb 2013

@adrioska keď som rodila ja, tak mi to prišlo tak, že bolo aj vyše 70% cisárskych....

gabuci
5. feb 2013

@adrioska no ja tomu tiež neverím,že toľko žien to potrebuje zo zdravotného pôvodu.Podľa mna nakoľko sa nedá zazmluvniť lekára,tak viac žien to spraví tak,že sa dohodne s lekárom ked má službu a odrodí ju s cisárskym.Možno,je to pohodlnejšie ako za prachy sa trápiť dlhé hodiny napr.s vyvolávačkou.Napriek tomu ja som toho názoru,že je to zásah do organizmu a zvolila by som to len v tom prípade,keby som to musela.Možno preto to tak píšem,lebo som mala ľahké a krátke pôrody.

adrioska
6. feb 2013

@gabuci mas uplnu pravdu, asi to bude tym, presne ako pises, ale podla mna je to alarmujuce cislo. Vedela som, ze je vela cisarskych,ale myslela som, ze v ramci celeho Slovenska a pozriem a taketo rozdiely, ze v Trencine len 18%? Mali by sa na to kompetentni pozriet a urobit nejake opatrenia, ale to by som asi chcela vela... 😒 Kebyze som teraz prvorodicka a vidim tuto statistiku ohladom cisarskych, tak by som mala obavy a dilemu, ci ist rodit do NZ... ☹
@alzbet124

alzbet124
6. feb 2013

@gabuci
@adrioska ani podľa mňa nerodia všetky sekciou zo zdravotných dôvodov...aspoň vtedy, keď som tam bola ja, jedna sestrička mi povedala, že mňa nechali rodiť malú normálne a tie ktoré majú 2,5kg bábätko si vybavujú cisársky...
@gabuci ja som mala prvý pôrod s malým super rýchly, teda aspoň podľa mňa 🙂 a s malou som bola napichnutá na vyvolávačku od rána a narodila sa o 17,00, ale to by mi nevadilo, lebo celý deň som bola v pohode a bol tam super kolektív, ale koniec pôrodu som mala veľmi ťažký :( ...ale keby som si mala znova vybrať, čo už určite nebude, znova by som jednoznačne rodila normálne...totižto bála by som sa tých bolestí po sekcii...

an1ta
6. feb 2013

@adrioska ahojte, je to naozaj vela, 50% cs zo vsetkych porodov, ALE moze to skreslovat aj fakt ze v NZ rodi vela problemovych mamiciek, predcasne porody prave kvoli neonatologii. Prevazaju tam mamicky zo sirokeho okolia a prave tie problemove koncia sekciou 😒

gabuci
6. feb 2013

@alzbet124 no ja som už rodila dávno,aj vtedy niektoré mamičky sa pýtali,či by sa nedalo sekciou(myslím na mamičky,ktoré so mnou spolu ležali tam kvôli rizikovému tehotenstvu.Vtedy ešte nie každej vyhoveli,dokonca ani dvojičky sa nenarodili každej jednej mamine so sekciou.
Ja ako prvorodička som sa pýtala mojej lekárky čo si myslí,ako to bude....nerada by som rodila so zvonom alebo kliešťami.Som si myslela,že kvôli rizikovemu tehotenstvu a môjmu veku povie sekciu.
Len sa usmievala na poradni,že určite to pôjde spontánne mám široku panvu,dieťatko je obrátené dobre..O dva dni mi odišla náhle plodová voda a dosť rýchlo sa to všetko skončilo.Pri druhom som už ani neuvažovala o cisárskom,všetko išlo hladko aj bez trhania a šitia.V tej dobe moja lekárka nebola zastancom cisárskej len zo zdravotného dôvodu a teraz už nerobí v nemocnici.Kým tam pracovala,robila veľa sekcii ked to bolo odôvodnené.Ja som na tej mienke,že ked netreba rezať tak nech nerežú.Ináč okrem zdravotných dôvodov určite veľku úlohu hrá,ked niekto che mať istého lekára a to sa taknedá vypočítať aby len tak nastal pôrod.Bud vyvolávačka alebo cisársky.Samozrejme potom sa dohodnu na cisárskom.
Ked sa pozrieme napr. na to,že maminka che mať pri pôrode doktora Stanka.Tak samozrejme sa dohodne na cisárskom na presný den v Komárne.Však ked tam nemá službu doktor len vo štvrtok tak ako ju má odrodiť ked sa nedohodnu?A ked náhodou maličkému sa nedarí,tka ho prenesu do NZ.k Bauerovi.

rheia27
7. feb 2013

planovany cisarsky je vacsinou 7dni pred terminom porodu, maximalne 10, na to su predpisy

katuskaaa29
7. feb 2013

Baby podla mna dovodom oho vysokeho poctu cisarskych je aj ten fakt, ze v NZ nemocnici praktizuju to, ze ked mamicka mala uz raz cisarsky tak pri dalsom porode bez debaty automaticky daju tak isto cisarsky, co v inych nemocniciach nerobia. Napr. ja mam znamu, ktora isla rodit do Banskej Stiavnice, a to kvoli tomu, lebo vedela, ze s tou diagnozou co mala tak v NZ jej daju cisarsky a v BS porodila klasicky. Dalsim faktom je aj to, ze je vela pohodlnych mamiciek, co poznam aj zo svojho okoli a nie vsetky rodili v NZ, ale mali takyto nazor na to, ze aby sa netrapili tak radsej si vybavia cisarsky, no ale ja toto neviem pochopit, ja som rodila klasicky, bezproblemov a rychlo, no a tie mamicky, ktore boli po cisarskom mali co robit. No a ta bolest pri klasickom porode da sa vydrzat, a ked uz porodis tak to zmizne, kym po cisraskom sa mamicky trapia dlhsie. Ja som 2 hodiny po porode bola fit ako rybicka 🙂

katuskaaa29
8. feb 2013

Baby, viem, ze toto co teraz budem pisat nesuvisi s nemocnicou, ale poradte mi nejake cvicenia tu v NZ, viem, ze je nejaka zumba a pilates a okrem toho nic ine nie je??? Citim, ze raz za cas by som potrebovala vypnut, lebo takto to nebude dobre.

elisadavinci
8. feb 2013

@rheia27 no neviem neviem, ja som mala planovany cisarsky kvoli tomu, že som mala prvy cisarsky a počkali si kym nezačali pravidelne kontrakcie a nezačala som sa otvarať. 😖 na druhej strane, ak sa potichučky dohodne rodička s konkretnym lekarom, tak sa sparvi cisarsky vtedy ked ma službu. ja som nemala zajednaneho lekara

rheia27
8. feb 2013

@elisadavinci to asi zalezi preco ho mas planovany....ja keby som dostala kontrakcie pred datumom ako bol naplanovany, tak ho okamzite musia spravit, lebo by bol ohrozeny zivot malej keby nie
takze niekedy chalabohu za cisarsky 🙂

martina786
10. feb 2013

@adrioska ženičky, nie nemocnicu majte za vynníka CS, jednak je tam veľa komplikovaných gravidít, predčasných pôrodov a tak isto sa na tom podieľajú mamičky, ktoré si jednoducho CS zaplatia, lebo si myslia že je to ľahšie. Ale je pravda, že veľa pôrodov nepostupuje, ženy veľa krát nespolupracujú, alebo majú dlhý pôrod a potom sú vyčerpané a nevládzu tlačiť, tak pre zdravie oboch je ukončený pôrod CS. Žiaden gynekológ, podotýkam odborník a zodpovedný, si nezvolí radšej CS len aby to mal on ľahšie, ako majú niektorý na to názor. Čo sa týka CS pri druhom tehotenstve, je to veľmi diskutabilná téma, či je to správne alebo nie, ale jednoznačne je obrovské riziko vystaviť už zošívanú maternicu pôrodným sťahom, ktoré nikdy žiaden doktor nevie aké budú intenzívne a ako dlho a preto sa odporúča po prvom aj druhý CS.

katuskaaa29
10. feb 2013

@martina786 suhlasim s tebou, ale co sa tyka toho, ze druhy porod je preto CS lebo aj prvy bol a ze maternicu nechcu vystavit porodnym stahom, tak nechapem, preco v tychto pripadoch cakaju na kontrakcie, a na to, ze sa zosilnia, aspon co viem od znamych, tak normalne nechali aby dostali kontrakcie, zoslineli az potom spravili CS

gabuci
10. feb 2013

@martina786 no veru ja tiež uznám,sú také prípady,kde je nevyhnutná sekcia,ale ja som normálne zostala bez slova,ked som tam ležala pred 15-mi rokmi pár týždnov,maminky sa striedali vedľa mna a koľko ich bolo,ktoré hovorili,že idu za xy doktorom sa dohodnúť ako to bude.A koľko daju za normál alebo koľko za sekciu.A bola aj taká,ktorej sľubili sekciu,potom celý den sa trápila a večer došla iná doktorka do služby a ona jej konečne spravila.Prisahám,niekedy som sa tam cítila ako na trhu.Po veľkej vizite sa chválili,že na chodbe sa dohodli s doktorom a pridu ich rodičia a vybavia to v kancelárii(v ordinácii)Bolo to také nechutné,niektorej to vyšlo,niektoré pochodili horšie.Ja do dnes som rada,že mne to vyšlo,že prvýkrát som vychytila takého slušného lekára v noci ked som išla rodiť a druhýkrát svoju doktorku.Jedno by som určite nespravila.Z pohodlnosti by som nezaplatila nikomu aby mi robil sekciu.

martina786
11. feb 2013

@katuskaaa29 hmm, tak to neviem, lebo ja som teraz tehuľka a tiež budem mať druhý CS, nakoľko prvý pôrod musel byť ukončený CS a mám termín naplánovaný na 7 dní pred termínom pôrodu, aby sa nestalo že sa náhodou začne spontánny pôrod. Počula som aj ja že zvyknú čakať aj pri druhom, a to mi je dosť nejasné, aj keď je pravda že v NZ zvyknú čakať kvôli primárovi, lebo on je ten čo rozhoduje či áno či nie a nakoľko je tam teraz veľmi málo skúsených lekárov, tak to bude len horšie

martina786
11. feb 2013

@gabuci súhlasím s tebou ja som rodila malú 2 roky dozadu a tiež to tam bolo podobné a cítila som sa niekedy ako kus dobytku, tak ale za to si istou mierou môžeme aj my pacienti samy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre