Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

zuzzy12
27. jan 2010

noo už sa neviem dočkať tych riadnych kopancov 😀 ...a .kyselinu nemavam ani zapchu až mi je to podozrive 😕

zuzzy12
27. jan 2010

ahojtee...chcela by som sa ešte spitať,,,môj gynekolog ma posiela na ultrazvuk v 10tt,20tt a 30t do nemocnice lebo uzv nema a po 30 tyždni už neposiela iba len ak su problemy.Chcela by som vediet kedy sa zisťuje ako je babo otočene ked po 30tt do 35tt ma ešte čas sa otočiť.To sa zisťuje tesne pred pôrodom??Je na to vtedy čas??

veverka84
28. jan 2010

zuzzy ked ti v 30 tt povedia ze uz je otocene je malopravdepodobne ze sa pretoci, ak vsak otocene nebude ked budes chodit na poradnu do nemocnice dr ti bude robit prietoky min raz a tam uvidi ako je otocene ale aj ked ta lekar vystreuje vie zistit ako babo je lebo cim blizsie k porodu tym viac babo klesa dole a dr vie kedy ta hlavicka uz nalieha a ked ju citi vacsinou tzn, ze porod sa blizi.mne robil dokonca uzv aj v den ked so misla rodit lebo hlavicka nebola zostupena a necitil ju (mala som vyvolavany) tak povedal ze je nejak skriza zafixovana ale otocena bola mala dolu.

zuzzy12
28. jan 2010

veverka dnes som bola na to sono v 30tt a maly je otočeny zadočkom,takže ešte pojdem na sono v 36tt a posledny mesiac na poradne už do nemocnice PE.Mam obavy,že sa už neotoči ☹ ....bojim sa cisarskeho.Aka je šanca že sa ešte otoči??

veverka84
28. jan 2010

zuzy ja som tiez mala paniku v 30 tt mala nebola otocena sanca je este velmi vysoka 🙂 moja sa otocila v 33 tt neboj .dam ti tip co odporucaju aj lekari normalne vezmi baterku a sviet si hore na brusko kde ma teraz tvar a chod s nou dole akoby oblukom ze vraj babo sa taha za svetlom a otoci sa a dostat sa spat je uz pre neho tazke 🙂 no ja som to robila ci to bolo tym neviem ale nastastie sa otocila hrozne som sa bala cisaraku tiez brrr.
A bola si s dr. abutaimom on ti robil sono?lebo aj on sam mi vtedy povedal ze mala ma este cas otocit sa...

zuzzy12
28. jan 2010

Dr.Abutaima som len stretla na chodbe...

zuzzy12
28. jan 2010

a sono mi robila Dr.Geletova a povedala že ešte v 36.tt to skontroluju...a vlastne som sa pitala či možem posledny mesiac chodit na poradnu do nemocky...že samozrejme ked tam chcem rodit

zuzzy12
28. jan 2010

veverka ten Dr.Abutaim ma normalne taku dobru auru....veverka dakujem za tip,,budem to skušať s tou baterkou---aspon niečoho sa môžem držať tych 6 tyždňov,,to bude zas doba...k Dr abutaimovi sa chystam na tu poradnu v 36tt

zuzajka4
28. jan 2010

Zuzzy ja som mala malého tiež zle otočeneho a tiež sme mu svietili baterkou 🙂 Neviem či pomohlo to alebo niečo ine ale začiatkom 35 týždňa sa otočil 🙂

zuzzy12
28. jan 2010

Ahoj zuzajka..už hladam baterku 😉 ...a budem dufať že sa otoči.A ďakujem ...teraz verim že ma ešte čas sa otočiť. a že existuju aj nejake cviky na otočenie...nevieš o nejakych(nemožem naisť na nete)

zuzajka4
28. jan 2010

Cviky neviem My sme (spoločne aj s tatom) robili iba to z baterkou 🙂 Bolo to sice dosť komické ale malý sa fakt otočil 🙂

zuzzy12
29. jan 2010

Ahoj veverka....pišeš že si mala GT melitus,ja som mala na tom zaťažovom teste 7,3 a tak chodim teraz na kontroly na diabetologicke každe dva tyždne a doma si meriam cukor glukomerom.Najviac som si namerala 6,8 ale neviem či ten glukomer je presny takže neviem či to je uplne v poriadku ked mi ine krvne testy nerobia.Maly je zatial primerane velky podla tt.Nevieš prosim ťa od akej nameranej hodnoty sa podava inzulin??

veverka84
29. jan 2010

zuzzy tu mas link s tipmi na otocenie 🙂 http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=678
veru dr abutaima ma vybornu auru to ani nevies ze rodis 😀 😀 😀 😀 😀
co sa tyka cukrovky ja som mala na zatazovom 7.9 a na kontrolach uz dobre vzdy uplne v norme tei zsom chodila kazde 2 tyzdne.potom mi kazali prist ked sa mala narodi za 3 mesiace tiez tusim vraveli ze pit tu glukozu...len neviem ako by so mto stihla cele doobedie tam sedet aj s malou no asi sa vykaslem na to ...s tym inzulinom ti neporadim...
Nasa sa tiez narodila v 40 tt a mala 3280 g a 51 cm takze uplne v norme ziadne velkac ako z cukrovky byva Inak dr abutaima povedal ze tuto cukrovku uz ma asi kazda druha ze az nechape ale ze to su take hodnoty nizke...ale ked pojdes na poradnu tak mu to povedz ze mas cukrovku tehotensku on ti to napise hore na knizku cervenym aj ked neviem preco... 🙂

zuzzy12
29. jan 2010

veverka ďakujem za rady a typy....moc si mi pomohla 😉

veverka84
30. jan 2010

neni zaco aj na buduce 🙂

zuzanka.j
autor
1. feb 2010

aj ja som mala po zatazovom teste cukor 7,3 a teraz si doma tiez musim hodnoty premeriavat. aka je vlastne norma? ked som bola na kontrole - hodinu aj pol po jedle som mala 6.6 a ze vraj je to dost. ale pokial viem norma ma byt od 3.3 do 6.6 tak ako to je?

zuzzy12
1. feb 2010

Ahoj zuzanka.j...mne povedali že norma je 6,3.Občas si aj ja nameriam vyšie hodnoty ako od 6.O do 6.9 zaleži čo zjem ale ak to nieje stale tak je to o.k.A zuzanka nebola si vo štvrtok 28.1. na sone????

zuzanka.j
autor
2. feb 2010

nie mne robil sono moj doktor a nikde inde ma neposlal.

zuzanka.j
autor
2. feb 2010

inak v tescu som nasla taky caj pre diabetikov, ze priaznivo reguluje cukor. nikde tam nepisali, ze ho tehulky nemozu, tak som ho kupila. chuti prijemne, ale nedavam si ho radsej ako pisu 3x denne, ale iba raz.

zuzzy12
2. feb 2010

ja len že tam bola taka tebe podobna baba.....a čo ako sa citiš??už bališ tašku do nemocky??

zuzzy12
2. feb 2010

Ten čaj može byť dobry pre nas.....lebo ja občas niečo sladke zjem...

zuzanka.j
autor
2. feb 2010

zuzzy12 - zatial este nebalim. nemam este ani vybavicku pokupenu, mam len zopar veci. stale to odkladam, no uz to budem musiet pokupit, ved sa porod blizi. ty uz balis?

zuzzy12
2. feb 2010

Ja už mam pre maleho pokupene vecii....aj ked som nechcela moc do predu nič kupovať,takže pomaly začinam aj pre seba všetko chystať aby toho nebolo naraz vela a keby to nahodou prišlo aj skor tak aby to neostalo na manžela...ved vieš chlapi.Zuzajka ty nebudeš chodiť posledny mesiac pred pôrodom na poradne do nemocnice??A čo predporodny kurz,nenavštevuješ???A piješ nejake čaje na posilnenie matrnice...ja neviem ja by som aj chcela len sa bojim aby som niečo nepokazila tym...

zuzzy12
4. feb 2010

ahojte...neviete prosim vas či nemocnica PE(alebo nejaka firma) nezapožičiava monitory dychu pre dojčata???

veverka84
4. feb 2010

http://www.chrapanie.sk/?page=novorodencov na tejto web stranke poziciavaju 🙂

zuzajka4
6. feb 2010

Ahojte Zuzzi 🙂 No budem do nemocnice chodiť na poradňu túžim od 36 týždňa, este neviem síce ku ktorému doktorový, ale už viem že isto do Partizánskeho (teraz som si bola poležať v nemocnici v topoľčanoch a boli to strašne dva týždne,nikto mi tam nechcel nič povedať,že čo sa vlastne deje,ani len o tom aké lieky mi dávajú ani výsledky krvy no strašny prístup doktorov a aj sestričiek) Predpôrodný kurz som nenavštevovala ani pri prvom bábätkú a teraz tiež nebudem,keďže malý ma len šestnásť mesiacov a nemám ho s kým nechať.A čaj pijem taký pre tehotné od teakane,ale to ja skôr kvôli trávenie lebo už pred tehotenstvom som mala problémi so žalúdkom. A môžem vediet kam sa v Partizánskom chodí ten ten test na cukor?

zuzzy12
6. feb 2010

Ahoj zuzajka...na ten test na cukor sa chodi do nemocnice -do biochemie--vojdeš do nemocky a od informacii na lavo a stale rovno až na koniec....ak nenajdeš tak sa spitaš.A vela zdaru prajem ...ja som mala zvyšene hodnoty tak ma teraz kontroluju....zatial ja to v norme.To je neprijemny pocit ked nevieš na čom si ....neistota.Ja idem 11.2. na poradnu tak som zvedava ako dopadli tie testy na protilatky a na železo.Zuzajka ako je možne že ma nepali žaha??

zuzajka4
6. feb 2010

To máš pravdu neistota je strašná a ešte ked ti každý povie niečo ine ☹ Ja idem na poradňu v pondelok,tak tiež čakám čo povedia. A prečo ťa nepáli žaha to neviem,ale buď rada 🙂 (u nás sa hovorí,že nepáli vtedy ked bábätko nemá vlásky)

zuzzy12
6. feb 2010

Za taky mesiac sa už chystam do nemocnice na poradne k tomu Abutaimovi.....tak dufam že sa maly aj otoči spravne dovtedy,sem tam mu svietim a puštam Mp3....ale ked ma nožičky dole, vobec niesom okopana 😒 tak ako niektore hovoria že ich bolia rebra...

zuzzy12
9. feb 2010

Ahojte....mate niektora skusenosti zo spinalnou anestezou pri cisarskom v PE???Ak by sa ten moj maly neotočil tak dufam že budem mať možnošť vyberu medzi spinalnou a celkovou anestezou len by som chcela vedieť aku maju prax v PE s tou spinalnou.Ďakujem za odpoved...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre