Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

susika
12. okt 2010

ja som pred pár dnami rodila práve u dr. Abutaima.predtýmsom sa s ním stretla v ordinácii asi dva týžedne pred porodom a jednoducho prístup a postoj ku mne bol uplne skvelý.to som u nás zažila iba u dvoch gynekologov. dokazal aj ukludniť, ked sa človek bal a porod sme planovali na dvakrat.raz chcel odrodiť koncom septembra, ale vobec na mna netlačil, len ja som bola už na 4cm otvorená a potom sme sa neskor dohodli, že ja ešte počkam a ak to nepride skor, tak odrodíme 1.10.ptoomsom tam už rovno ostala na porod, lebo som už bola na 6cm. aj ked sa malému velmi nechcelo, tankoniec sa to po dvoch vyvolavačkách rozbehlo.on planovl, že to prebehne za 30 minut, kedže bábo nebolo velmi velké a koli tomu otvoreniu, ale nakoniec to trvalo necelé dve hodky a bol uplne skvelý.vysmiaty, žiadny stres, upokojil a čo bolo super, žiadne zašívanie. sestrička na sale to isté, uplny pokoj...na konci mi podal ruku a pogratuloval a na izbu nas chodil pozerať každý den, v rámci vizity, ktorá bola uplne skvelá, iná ako som bola zvyknutá, taká "sukromná", že iba on a sestrička.poradil ako lekár a sposobom ako človek a nie ako niekto, kto by sa povyšoval.kamoška ktorá am bola pozrieť mala z neho uplne super pocit, ked som ho zastavila na chodbe.že už vie,kam pojde rodiť svoje tretie...)

cica28
12. okt 2010

@susika ahoj aj ja idem rodit do PE a tiez k nemu a dufam ze zazijem aj ja same pozitiva pri nom.

mirka_80
12. okt 2010

@susika Gratulujem k bábätku aj k super pôrodu. 🙂
Ja som začala chodiť k dr. Abutaimovi na poradňu a zatiaľ tiež musím súhlasiť. Jedinečný prístup: dnes bol po prebdenej noci, no napriek tomu veselý a žartoval. Aj mi polichotil, aj ma ukľudnil. 2x sa ma spýtal, či mám nejaké otázky, nech sa kľudne opýtam--- to môj gynekológ nespravil za celé roky ani raz. 😒 Pomohol mi vstať z "kozy", sám mi navrhol, že mi môžu pomôcť skôr porodiť, ak chcem. Hoci mám ešte 2 týždne čas. Vraj ak už nevládzem, treba povedať. Potom mi radil, ako si môžem sama spustiť pôrod--- odkázal môjmu mužovi, nech sa činí aj teraz, nielen dieťa "začať", ale to aj dokončiť treba. 😀 😀 😀
Ale celý personál je taký milý a atmosféra ozaj súkromnejšia, rodinná... Bola som na pásy na pôrodnej sále (čo sa monitoruje srdiečko plodu) a tá pani tam bola tiež skvelá. Tiež mi pomohla vstať z lehátka. Jednoducho opatera a starostlivosť ako má byť. Keby som to vedela, aj prvé by som tam šla rodiť.

susika
12. okt 2010

@mirka_80 -ja som mu v den porodu hovorila, že aj sme sa to snažili s mojim doma rozbehnúť a nič🙂tak sa smial, že sranda, že aby som sa nebála, on sa postará,a by to šlo hladko.moje telo trošku protestovalo, ale aj tak to šlokrásne hladko.aj mne pomahal z kozy dole, lebo videl, že som v koncoh, ked už boli kontrakcie a jednoducho prístup super..
tiež som ho zažila v den prepuštania, bola streda, bol stale na operačke, čakalis me na prepuštaciu spravu do poobedia. moj chlap tam stepoval a ptoom sa s ním stretol na chodbe, pamätal si ho a hovorí, že od rana sa ledva stihol napiť, že ma toho dosť.dokonca aj jedna mamička azčala vymýšlať u ans na izbe, že pojde aj ona predsa domov, rano mu povedala, že ostava a on chudak v tom celom strese..trocha ju sprdol a potom sa jej ospravedlnil, že on to tak nemyslel, že jednoducho ma toho vela a nema pre nu papeire, že len rpeto.to sa mne u ans v nemocke nikdy nestalo, že by sa mne doki ospravedlnil.no čo si viac človek može želať....a ani taký volný rozhovor medzi sestričkou a primarom som u ans nezažila v nemocke ako tam.to som čumela.jednoducho skvelé...keby mam chuť, tak tam porodím aj 10 detí🙂)))))))
@cica28 -isto zažiješ...skvelý človek...neviem, kto to tam spomínal, že jej muž s ním chodí na pivo..či jednoducho niekam si sdnúť, tak sme sa smiali....a je ochotný pri tebe aj počkať keby neičo.aj ekd ma chudák toho fakt vyše hlavy niekedy an cleý den. som ho tam stretla aj ked nemal službu aj mna rodil v taký den a bez toho,a by som ja sama cítila stres..v ten den inak poletoval a ešte sa aj ku mne ponahlal a to mohol sedieť doma...som si ho vybrala a nič si az to nepýtal.

mirka_80
13. okt 2010

@susika Jednoducho človek na pravom mieste. 🙂
Ešte mám otázočku: bola si na normálnej, alebo na VIP-izbe? Návštevy sú ozaj možné len na VIP-ke? Ďakujem.

cica28
13. okt 2010

@susika je uz sa tesim na buduci mesiac uz tam zacnem chodit doktorka mi hovorila ze mesiac pred terminom len este si to tam musim ist obkukat lebo nemam ani tusenie ze kede je tam nemocnica.

neliq
15. okt 2010

Strašne ste ma potešili. Už som sa bála, že kde vlastne pôjdem rodiť. Som síce z PE, ale počula som samé zlé veci na našu nemocnicu, ale podľa vašich slov som sa teraz celkom ukľudnila. Ten doktor Abutaima je podľa všetkého skvelý človek, rada by som takého niekoho mala pri pôrode.

@mirka_80 Potom daj vedieť, že ako to prebiehalo.

mirka_80
15. okt 2010

@neliq Jasné, určite sem "zavesím" svoje dojmy. 😉
Inak som prekvapená, že si vôbec počula niečo negatívne na pôrodnicu v PE. 😕 Ja teda vôbec nič zlé, ani trochu negatívne. Je pravda, že nie je nejaká vynovená, extra pekná, ale izby som videla na fotkách a sú pekné.
Naopak Bojnice sú tip-top, ale prístup tam môžem z vlastnej skúsenosti hodnotiť. Ako keby sa len polovica personálu naučila chovať ľudsky, ale polovica je stále v ufrflanej, chladnej minulosti, kedy sa nesnažili byť milí k pacientkám. Dokonca som natrafila ne sestru, ktorú by som dala skorej do väznice ako bacharku, než k pacientom.
Veď po tomto pôrode to porovnám lepšie. Ale základný problém je ten, že v Bojniciach majú strašne veľa pôrodov, preto to "flákajú". Obzvlášť teraz, keď zavreli Handlovú, majú toho ešte viac.

neliq
15. okt 2010

@mirka_80 no ja som zlé počula hlavne na Dr. Kaldrovičovú tu v PE a tiež, že tu u nás nechcú dávať epidurál ani na vyžiadanie. Neviem, čo je na tom pravda, ale tak sto žien sto názorov. Tu vidím,že to asi nebude tak celkom pravda.

mirka_80
15. okt 2010

@neliq Čo sa týka epidurálu: už keď som sa bola len informovať v nemocnici, mi sestra na chodbe hovorila detaily- tak sa ma pýtala, či budem chcieť epidurál--- lebo potom treba ešte nejaké vyšetrenie. Ja že nie, tak ona že mi teda nebude vysvetľovať detaily. Ale nemala som dojem, že by s tým mal byť problém. Brala to ako bežnú záležitosť.

neliq
16. okt 2010

@mirka_80 Tak to vyzerá, že sa potom už skutočne nemám čoho báť... teda dúfam 🙂

susika
18. okt 2010

@neliq -tak na tu som počula aj ja kadečo.ja som s nou zlu skusenosťnemala, ale pri porode vraj vštko urychluje. čo sa tyka epi, tak sa mizda, že chcu všetko prirodzene, ale že by bol nejaký problem s vyžiadaním?..kamoška chela rodiť cisarskym a nevie, či ju doki nakoniec prehovoril,a le rodila prirodzene a porod trval len dve hodky..u Abutaimu.ja osm nad epi ani nerozmyšlala, ked mi povedal, že topotrva nanajvýš pol hodinu a aj ked to celkom nevyšlo, tak ani tie necelé dve hodky neboli také strašné.dalos a to vydržať, ked som si rpedstavila, že ten malý batožtek onedlho budem mať v naručí...

@mirka_80 -ja som bola na normálnej izbe a nebanujem. vipky su obsadené už davno vopred, ale dobre padne, ked mamina nie je sama na izbe a ma sa s kým podeliť a trapenia a radosti.mne tam napriklad spolubyvajuce radili ako dojčiť, aj ekd už mám doma jedno dieťa, nikdy osm ju popravde nedojčila, mliečko som jej odsavala dobre mi to padlo, ked ma povzbudzovali a fakt pomohli.teda okrem sestričiek....a čo sa tíka tých tam, tak su super.frflanie som počula na jednu,a le ja som s nou problém nemala, ku mne boli naozaj všetky fajn a statočne sa s tým mojim drobcom a prikladaním ho na to nešťastné dojčenie potrapili. a jedna naj super, vola sa radka, také mladé žiena, ta ma u mna velký červený bodík, robila čo mohla, a bola anozaj veeeeeelmi zlatá...

neliq
18. okt 2010

@susika no dúfam, že s tou VIPkou sa to bude dať nejako vybaviť, pretože by som tam rada mala manžela, ale veď uvidím. Čo mi hovorila jedna sestrička z nemocnice, tak keď hociktorá sestrička alebo doktorka z nemocnice ide rodiť, tak má automaticky nárok na VIP-ku, takže keď si k tomu pripočítam všetkých ich rodinných príslušníkov a iné známosti, tak neviem, neviem. Ale možno to ani na normálnej izbe nebude také zlé. Zrejme by mi to celkom aj pomohlo, keby mi má kto poradiť, keďže je to moje prvé bábo a veľa kamošiek s detičkami nemám :(
Na toho DR. Abutaimu počúvam len samé dobré ohlasy. Musím vystihnúť, kedy robí, aby som sa potom dostala hneď ku nemu.

neliq
18. okt 2010

Ozaj holky, nebude niektorá z vás rodiť v decembri? 🙂

mirka_80
18. okt 2010

@susika A ako to bolo s tými návštevami? Keď si na obyčajnej izbe. Mohla si dieťa ukázať mužovi, alebo inej rodine? V Bojniciach majú návštevnú miestnosť, čo je veľké plus. Ale ako je to tu?

betatka
18. okt 2010

@mirka_80 bohužial tu nemajú takú návštvnú miestnosť kde by si mohla byť aj s dieťatom...sestrička ho nachvílu návšteve ukáže a ide s ním preč a ty môžeš ostať s návštevou

susika
19. okt 2010

@mirka_80 mimka, je to tak, ako píše batatka, ale bolo to v pohode.ono to stačí, uvidia babo, enmusí sa tam malé pretrčať stale.ved doma si ho užijú a tých par dni to vydržia. a ty s nimi možeš preklebetiť aj dve hodiny, o bábo sa ti postarajú.či už spolubývajuce na izbe alebo sestrička v boxe, to nie je problém.my sme si tak s babmi pomohli, ked sa nam s deťmi nechcelo behať do boxu, telefonne číslo a ideš, keby niečo🙂)
hm, neviem, či to je v Bojniciah velké plus ta miestnost.ked sa ti tam nahrnie x rodín a x detí, nikdy nevieš, čo kto tam donesie, aký vírus alebo chorobu a ani o nej ešte nemusí vedieť.a teraz, ked je ešte také obdobie, ež začína byť vela chrípok a angín.

mirka_80
19. okt 2010

@betatka @susika Tak to je v pohode, keď aspoň ukážu na chvíľu bábo. Veď keby mali vidieť iba mňa, tak hádam skoro nikto ani nepríde. 😅 Každý sa teší na to malé bábo. Denne dostávam otázku, či ešte nerodím. Už to začína byť otravné, hlavne keď už ani ja nevládzem. Už aby to bolo za mnou. ☹

cica28
22. okt 2010

@neliq ahoj ja budem rodit v decembri a tiez v partizanskom.na buduci mesiac uz budem chodit tam do poradne a moja DR. hovorila ze mi posle papiere k abutaimovi tak sa uz tesim aj ked sa dost hanbim ale budem to musiet zvladnut.cele tehu som si mislela ze pojdem rodit do TO ale tento mesiac som sa rozhodla pre PE a dufam ze neolutujem

neliq
22. okt 2010

@cica28 Ja som ho v pondelok stretla na chodbe, keď som tam bola na sono. To som ani nečakala, aký to bude fešák 😉 a ešte aj vyzeral veľmi milo. Myslím, že sa nemáš čoho obávať. Čo som počula, tak nemocnica v TO nie je nič moc. Vraj ten prístup setričiek ku ďeťom a rodičkám je otrasný. Takže to už skutočne radšej Partizánske. Inak mne už na sone povedali, že to možno bude o dva týždne skôr, pretože je malý strašne veľký, takže sa tam možno aj stretneme 🙂

cica28
22. okt 2010

@neliq ja si neviem predstavit ako moze vizerat ale nevadi dajako to zvladnem.ja som v TO nemocnice zazila svoje a tak som zmenila nazor na tu nemocnicu aj ked tu citam same chvali ale neverim tomu.dala som si poradit aj od kamosky ona rodila pri abutaimovi ale ked bol este v TO a hovorila ze je skveli a ze vsetko z kludom robi a nestresuje ako ostatni lekary.no uvidime

neliq
22. okt 2010

to som aj ja na neho počula a počula som aj celkom dobré ohlasy na Majerčíka. Ten mi teraz naposledy robil sono a vyzeral byť tiež celkom v pohode, tak uvidím. Ale tiež by som radšej chcela pri pôrod Abutaimu. 🙂

cica28
22. okt 2010

@neliq na ktorom poschodi sa robi sono?lebo ja som bola iba hore na tretom to tam kuknut.

neliq
22. okt 2010

@cica28 tam sa robí aj sono na treťom poschodí, tam sa chodí aj na poradnu. 🙂

cica28
22. okt 2010

@neliq do ktorich dveri lebo su tam troje.

cica28
22. okt 2010

@neliq no pockaj ja sa v tej nemocnice neviznam.ja som bola na tretom ale tam kde je porodnica.tam sa robi aj to sono a poradna alebo noekde na opacnej strane?

neliq
22. okt 2010

@cica28 vyjdeš hore na tretie poschodie, hneď prvé dvere naľavo tam je niečo ako návštevná miestnosť, proste len lavičky sú tam, ideš ďalej rovno a dostaneš sa na takú dlhšiu chodbu a tam asi myslím druhé dvere to sú napravo, je tam aj rozpis, kto kedy robí,aj kedy sa robí sono

cica28
22. okt 2010

@neliq aha dakujem tu miestnost som videla a ja som si mislela ze tam primaju navstevi mamicky tak som nesla dalej.

cica28
22. okt 2010

@neliq ale ta otravujem co???

neliq
22. okt 2010

@cica28 ja by som tam tiež nešla, ale už som tam raz bola pred tehotenstvom na vyšetrení, tak som už vedela, že kde to mám hľadať. A nie, neotravuješ, aj tak len sedím a kukám na nete blbosti pre baby 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre