Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

cica28
8. dec 2010

@neliq
@zuzzankka jaj kocky moja mala bola taka ze ked manzel dal ruku na brucho prestala kopat a vyvadzat.z tim aj zaspala ale teras uz ani jeho ruka jej nevady a dokonca vcera dostal kopanec do ruky lebo dlho mal ruku na bruchu tak sa mu pomstila.obidvaja sa jej nevieme dockat a ona nas takto natahuje.

neliq
8. dec 2010

@cica28 to aj ja som takto drobca kedysi uspávala, pred takými dvomi mesiacmi, mesiacom to ešte zaberalo, ale minule mal takú hodinku, že v kuse kopal a to už ani manželova ruka nepomohla ani nič iné, ja si stále robím srandu, že drobec si tam už od mala robí párty 😀

zuzzankka
8. dec 2010

@neliq a môj manžel jazdí na cross motorke a podľa farby motorky chcel vybrať kočík.... Že, aby bola malinká originál... 😝
ale nakoniec sme našli jeden nemecký kočík, tak som rada, že to tak dopadlo... 🙂

zuzzankka
8. dec 2010

@neliq @cica28 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ha presne takto reagovalo aj moje - naše bábo..
vždy prestala kopkať, ked sa priblížil manžel... bolo mi to ľúto, že prichádza o ten pocit, čo tá malinká v brušku vystrája...
ale už sa aj ona polepšila.... 😎

neliq
9. dec 2010

@zuzzankka 😀 😀 😀 😀 😀 tak to ten môj našťastie nechal na mňa, aj keď sa čudujem, lebo on je zase zaťažený na všelijaké technické vymoženosti, tak že netrval na nejakom super extra modernom kočíku s milión funkciami a ďiaľkovým ovládaním 😀 😀 😀

zuzzankka
9. dec 2010

@neliq v podstate pri tých kočíkoch išlo iba o farbu, jemu sa páčil čierno - oranžový ( oranžové boli iba básiky ), veľmi jemná kombinácia...
Lebo aj farba KTM - motorky bola čierno - oranžová
Ale nakoniec sme kúpili, čierno šedý.... nemá nejaké tech.vymoženosti...ale je veľmi ľahúčky...

gabika41
10. dec 2010

ahojte kocky.pokial chcete poradit ako si to trochu ulahcit tu je moj recept.Zhruba od 36tt som 3x denne pila caj z ostruziny malinovej ( alebo z maliniku ) sypany je lepsi ako sackovy.To je velmi dobre na porodne cesty a od toho isteho tyzdna som si davala jednu velku lyzicu namletych lanovych semienok trebars do polievky,ale moze byt aj do jogurtu.....to je zas velmi dobre na to,jednak budete mat rano pravidelnu stolicu a jednak to zahlieni vnutro,takze ked sa male bude tlacit,nepotrha Vas to tak a moze aj vyvolat porod,ale iba mlete,cele mozete pocas celeho tehu.Aspon mne to velmi pomohlo
Tiez som sa vobec neotvarala,vyvolavacka zabrala az druha na druhy den.Slabe kontrakce zacali o 8:30 a mala bola o 11:05 vonku na druhe zatlacenie.Bala som sa ze budem mat problemy s konecnikom,ale na druhy den som mala uz normalnu stolicu.
Pokial ide o epi,chcela som ho tkiez,ale nadal nie je velky nadsenec tejto vymozenosti,lebo niektore zeny potom nevedia kedy maju kontrakciu a musia pouzivat ten zvon.....tak som a dala ukecat a po porode mi sestricka hovorila,ze to bolo take rychle,ze by mi ani nezabral....lebo ja som nemala bolesti,mna len krize boleli.....
ale zase na druhej strane on Vam pomoze.Ked mi zavadzal uz tu druhu tabletku sa so mnou moc nehral....a potom to vysetrenie,som rastla na stole,ale otvoril ma na 3 cm a potom som sa za hdinu na 7... a uz sme bezali rodit.
Sestricka ma stihla oholit a klistyr dat a este som stihla jednu sprchu a bolo.....mala lucka uy ma 5a pol mesiaca.

zuzzankka
12. dec 2010

@gabika41 dakujeme za inšpiratívne info... je dosť možné, že to skúsim... podľa toho, čo si napísala, si pôrod mala v pohode a hlavne rýchli, čo je dobre....

cica28
13. dec 2010

@gabika41 pani,tak to nebolo az take strasne lebo citala som uz aj horsie pribehy.len pre mna je uz neskoro pit ten caj

cica28
23. dec 2010

ahojte tak mi sme uz doma.nebolo to az take strasne.este ma to vsetko dost boli ale ked sa pozrem na malu vsetko opadne a ideme dalej.mala je zdrava pekna a dufam ze bude len pekne rast.

neliq
26. dec 2010

My sme už tiež doma a musím povedať, že holky mali pravdu. Primár Abutaima je fakt skvelý, vďaka nemu nemáme ani jeden štich a to mal drobec skoro 3500 g. Sestričky sú tiež úžasné, stále usmiate a ochotné dookola odpovedať na niekedy možno až banálne otázky. My sme boli na nadštandarte a keby mám znovu rodiť, tak idem znovu. Na izbe bol s nami manžel a skoro vôbec mi neprišlo, že sme v nemocnici, hlavne keď sme tam strávili aj štedrý deň. Ďalší pôrod - jednoznačne v Partizánskom 🙂

zuzzankka
27. dec 2010

@neliq tak aj tebe gratulujem k drobčekovi, je super, že máte len pozitívne správy...
Ja sa už trošku začínam pripravovať...3.1.2011 idem na poslednú kontrolu ku svojmu gynekológovi a potom ma už pošlú do nemocnice...
Tak už som na všetko zvedavá a tiež už by som to chcela mať za sebou, dúfam, že budem tiež písať takto pozitívne..

zuzzankka
27. dec 2010

@neliq ešte by som sa chcela spýtať, ako to chodí, alebo čo mám urobiť, ked by som chcela, aby bol Abutaima pri mojom pôrode...
Stačí mu to iba povedať, alebo ešte niečo viac?
A jedna trochu indiskrétna otázka, treba aj zaplatiť a koľko sa asi tak dáva ???

neliq
28. dec 2010

@zuzzankka tak to ti neviem povedať, lebo ja som ho akurát vystihla, nemala som ho zajednaného. Aj sa ma sestrička po príchode pýtala, že či ho mám zajednaného, ale nemyslím si, že by mal byť s tým nejaký problém. Asi mu stačí len povedať, resp. poprosiť ho keď pôjdeš na kontrolu k nemu. Oficiálne zajednanie pôrodníka stojí myslím 5000 sk teraz na Eurá neviem kolko presne, ale niektoré baby písali, že sa s ním dá v pohode dohodnúť a že nič za to nechce. 🙂

morningdew
31. dec 2010

ahojte mamicky, vsetko najsamlepsejsie do noveho roku, nech je ovela lepsi, krajsi a uspesnejsi ako ten minuly, nech sa nam splnia vsetky sni a nech su vsetky nase deticky zdraveeee 🙂

my to uz tiez mame za sebou... mame uz vyse dva tyzdne 🙂 clovece... bola to haluz... este napisem neskor 🙂

doublemamca to Teba som stretla v porodnici? 🙂

zuzzankka
5. jan 2011

neliq@morningdew
Ahojte baby, tak tiež Vám prajem všetko dobré do Nového roku, aby sa Vám darilo a, aby bábätka boli zdravučké !!!
Chcem sa spýtať, keďže ste to postupne mali jedná po druhej za sebou, brali ste pre bábänko okrem košielok a látkových plienok aj bodíky, alebo dupačky, alebo ich tam nebudem potrebovať...
V pondelok už idem prvý krát na kontrolu do nemocnice, tak ja už sa teším, lebo by som to už chcela mať za sebou..
Malinká je už otočená dole hlavičkou a poviem vám,už to nie je vôbec príjemné....

neliq
5. jan 2011

@zuzzankka aj tebe všetko dobré v novom roku. v nemocke som potrebovala len košielky,bodinko a dupačky len na cestu domov, akurát tých košielok si zober viac, keby ti malé grckalo,ako náš drobec 🙂 a tiež obyčaných látkových plienok 🙂

zuzzankka
5. jan 2011

@neliq ďakujem za info a hneď ma napadlo, či mi stačí zobrať 60% lieh na pupček a krém na riťku... bude mi to stačiť, alebo je nutné zobrať nejakú detskú kozmetiku...alebo to až doma ???

neliq
5. jan 2011

@zuzzankka no ja som potrebovala ešte olejček alebo telové mlieko, Ophalmo-septonexové kvapky a nejaké detské mydlo alebo sprchový gél

opatmama
4. feb 2011

ahoj maminky!
nájdu sa tu dámy, ktoré sa ešte len chystajú priviesť svoje mláďatko na svet v pôrodnici v partizánskom?

jessie19
5. feb 2011

@opatmama
Myslím, že sa nás tu ešte pár nájde. Ja mám termín na budúci týždeň, takže sa mi to už kráti.

jessie19
5. feb 2011

Chcem sa ešte spýtať, mali ste niektorá pri pôrode manžela? Zaujíma ma, či dovolia byť manželovi aj počas prvej pôrodnej doby so ženou, alebo ho zavolajú do nemocnice, až keď sa ide na pôrodnú sálu.
Mám naplánovanú na budúci týždeň vyvolávačku, tak by som chcela vedieť s čím môžeme s mužom počítať.

opatmama
5. feb 2011

je to je fajn, no ja cakam svoje druhe, dcerku som rodila este v BA ale na jar sa stahujeme do domceka na dedinu a partizanske je najblizsia porodnica, myslim aj co do kvality najsucejsia, mne u nas dovolili mat manzela pri sebe stale, neviem ako to bude u vas, ale kazda maminka ma v SR pravo na prehliadku oddelenia na ktorom sa chysta rodit a na vsetky info ktore ju zaujimaju v suvislosti s porodom a postnatalnou starostlivostou o seba aj o babo, o vasej {nasej} porodnici som sa docitala same dobre veci tak snad to bude pravda a bude sa ti tam dobre rodit a travit cas s novym mladatkom, este aj to pocasie vam praje. vela stastia, mna to caka az na jesen 😉

gabika41
6. feb 2011

@jessie19 no manzela na porodnej sale mozes mat urcite,ale pocas prvej porodnej doby som si nie ista,lebo ta miestnost je dost mala a urcite bude zalazat na to,ci tam budes sama,alebo Vas tam bude viacej......myslim,ze ked Vas tam bude viacej tak asi ani nie....mne osobne by to tiez vadilo...inak sa nemusis nicoho bat,porodne asistentky su tu velmi dobre a ked sa Ti porod rozbehne tak ako mne,tak nebude cas skoro na nic.....teda okrem rodenia 😀

gabika41
6. feb 2011

@opatmama v PE sa skutocne nemas coho bat..... 🙂 ja nemozem povedat ani N na nich a na ich pristup.... 🙂

opatmama
6. feb 2011

tak to je fajn dakujem za info, urcite sa tam pojdem poobzerat tak okolo 30 tyzdna, aby som si vedela urobit aspon aky taky plan. krasne babo 😵

mimina321
9. feb 2011

ahoj 🙂
ja som rodila v PE a som velmi spokojná velké DAKUJEM patrí primárovi Abutaimovi a dr.Wallenfelsovi za to že privedli na svet náš poklad 🤐 😵 a za trpezlivosť a úžasný prístup ku mne 🙂
naozaj nelutujem tie kilometre ....pôrodná asistentka úžasná,sestričky na odelení a detské tiež...pôrodnica ktorú môžem len a len odporučiť 🙂

gabika41
9. feb 2011

@mimina324.....abutaim je uz primar?Majercik je este stale tam?

krpcisko
10. feb 2011

ahojte,
citam tu same pozitivne spravy o nemocnici v Partizanskom a velmi sa tomu tesim, lebo sa tiez chystam rodit prave tam. Este mam sice dost casu, pretoze termin mam az v juli, ale je dobre vediet ze ste tam boli tolke spokojne. Gratulujem vam vsetkych ku krasnym a zdravym babatkam a maminam ze to tak skvelo zvladli. 🙂
Chcela by som sa spytat ci ste chodili na nejake predporodne kurzy, alebo cvicenia a ci je vobec nieco take v Partizanskom alebo pripadne v Topolcanoch? Alebo ci je nejaka priprava priamo v nemocnici niekolko tyzdnov pred porodom? DAKUJEM 🙂

gabika41
10. feb 2011

@krpcisko...ja som nechodila a neviem o tom,ze by v PE boli taketo kurzy.Viem,ze vedla gynekolickej ambulancie sedi psycholozka,ta robi tiez nejaku pripravu...moj osobny nazor je,ze staci si pozriet co je na nete...skor by som sa zaoberala pripravou na kojenie,to som trochu podcenila pred porodom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre