Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

martina28p
22. okt 2011

@karin0401 ahoj,prečo si sa teraz rozhodla rodiť v PE?no pekný vekový rozdiel budete mať,ja som si to tak predstavovala pri prvom,že dalšie až o tých 6 rokov,ale teraz som rada,že je to takto,ved ešte jedno môže byť 😉 ja idem do PE,hoci to mesto skoro vôbec nepoznám a ani netusím kde to tam budem hladať,ani neviem ako chodia busy,aj mi svokra čo to vysvetlovala,ale budem sa tam musieť ísť pozrieť...aj si buseš zajednávať pôrodníka,alebo to necháš na náhodu?ja neviem čo mám urobiť,len sa utešujem,že to druhé už pojde rýchlejšie a lahšie.... 😀

karin0401
23. okt 2011

@martina28p odkial si ak sa mozem opytat?mam to najblyžšie ,chodim tam na sono.neviem ci si budem zajednavat porodnika,tiez dufam ze to pojde lepsie ako prve.

martina28p
23. okt 2011

ja som z dediny Nadlice,gynekologičku mám v TO....ja to mám tak na rozhraní,10km Topolčany,10km Partizánske...a ty si tiež asi len z okolia,že?teraz v piatok mám poslednú poradňu u doktorky,teda asi,lebo v TO som posledný mesiac chodila na poradne už tam kde som mala rodiť,hádam,to bude aj teraz tak,tak som zvedavá,kedy tam prvý krát pôjdem....

karin0401
24. okt 2011

@martina28p ano som zo žabokriek nad nitrou.myslim si ze je to tak ako pises ten posledny mesiac sa chodi na poradne uz tak.

lucy56
25. okt 2011

@zuzkadf ahoj pytas sa na epi, ja som ju najskor nechcela,lebo kamoske pridusili babo s epi,ale moj porod bol koli vysokemu tlaku vyvolavany medikamentmi a tam su bolesti vraj intenzivnejsie tak asi po 2 hodinach ked sa ma primar spytal ci nechcem epi ,ze to aj tlak znizuje tak som v kontrakcii vykrikla cokolvek mi date budem vdacna a aj ked anesteziolog prisiel asi o dalsiu hodinu a pol po vpichu parada ziadna bolest,len tlak dietata a ked pocuvas doktora a asistentku a tlacis kedy mas tak je to uplne super s epi, proste v kontrakcii potlacis a babo sa posuva tam kam ma , inak si myslim ze to musi aj porodnik vediet s tym rodit a aj rodicka spolupracovat a v pe stoji len 23 e

katikas
25. okt 2011

@martina28p Ahoj,pripajam sa k vasej debate,Pe si si dobre vybrala.Ja som tam rodila presne pred rokom,maly mal pred tyzdnom akurat rocik.Je tam super-velmi mili personal 🙂 a doktori su naozaj odbornici,rodi sa tam s "lahkostou"vdaka ich pristupu.I ked co sa tyka interieru,posteli,WC a pod...je to este to iste ako z cias socializmu,no tych 5 dni sa to da v pohode vydrzat.Co sa tyka vyberu porodnika,tak nie je na skodu,ked posledny mesiac budete chodit kazdy tyzden na poradnu bud do mesta Mudr.Majercikovi alebo priamo do nemocnice primarovi Abutaimovi-povedat mu(jednemu al.druhemu),ze by ste radi s nim odrodili a on si to zariadi.Oni dvaja su fakt perfektni,na nezaplatenie 😉 ,ja by som to na nahodu nenechavala...Drzim palce 🙂

martina28p
25. okt 2011

@katikas jej tak dakujem za radu,len sa opýtam,na poradňu v poslednom mesiaci sa dá chodiť k tomu Majerčíkovi ak ked doteraz som mala gyn.v TO?jja len preto sa pýtam,lebo do šimonovian je to dosť odveci a som závisla na spojoch,kedže som z dediny....

katikas
25. okt 2011

@martina28p Ahoj,jasne,to je slobodna vola kazdej mamicky,kde a u koho sa rozhodne rodit.Vacsinou sa gynekolog ku kt.chodis na poradnu pyta tak mesiac pred porodom kde chce zena rodit a sam ju tam posle.Ja som na poradnu tiez chodila k inemu gynekologovi.Majercik ma ambulanciu priamo v meste pri Slov.sporitelni-no neviem v ktore dni ma poradnu,to si musis dat niekomu zistit a neviem ci niekt.den nema poradnu aj priamo v nemocnici.Lebo pred rokom mal poradnu iba v nemocnici na striedacku s arabom,no vtedy bol este primarom.Najlepsie je si zavolat asi priamo do gyn.porod.ambulancie v nemocnici,tam ti povedia kto ma kedy ordin.hodiny. 😉 No samozrejme mozes chodit stale do To a ked ta to uz "chyti",tak dat sa zaviest do Pe na porod,no nahodou bude mat sluzbu zenska a u tej veru by som rodit nechcela 😠

martina28p
25. okt 2011

@katikas dík,zavolám si tam,pri prvom pôrode som mala v TO tiež chlapa a musím uznať,že som bola fakt spokojná,tak dúfam,že aj tentoraz budem... 😉

hanax1
26. okt 2011

ahojte, mňa čaká pôrod 4.januára.neviem sa rozhodnúť pre bánoveckú pôrodnicu alebo pôrodnicu v PE.môžete mi niektorá prosím Vás poradiť vlastné skúsenosti z tej aj tej pôrodnice??
A ako je to s pánom doktorom MAJERČÍKOM???som jeho veľmi spokojná pacientka a rada by som mala pri pôrode jeho, treba to nejako vybavovať?prípadne platiť zato?neviete v ktorej pôrodnici na neho natrafím?VIP- ku izbu treba vopred objednávať?
Ďakujem 🙂

lucy56
26. okt 2011

@hanax1 n moja osobna skusenost s pe je super, ja som bola s porodnikom a porodom spokojna, rodil ma primar a bol uplne profesionalny a porod bol bez nejakych komplikacii aj ked som mala vysoky tlak a tehu cukrovku, menej spokojna som bola s novorodeneckym oddelenim, lebo maly mal zltacku a najviac sa mu prejavila cez vikend a to tam nie je doktor na novorodeneckom,len rano na vizite a nic s nim nerobili dokial som tam neurobila bordel ze ho maju dat pod lampu, oni cakali dokial sa mu hodnota zvysi podla tabuliek na hodnotu pod lampu inak ho tam nechceli dat, a vonku slnko uz nebolo, takze keby si to nevyhadam sme tam pekne dlho , takto nas na 6 den pustili domov,takze moj zaver gynekologia ok, novorodenecke nic moc,a Majercik chodi sluzit do Pe, takze urcite v PE nanho natrafis ale ako je to zo zajednanim netusim, ja som chcela primara aj som ho mala pri porode

zuzananina
26. okt 2011

@hanax1 Ahoj tak aj možem poradit ja som rodila obe deti v PE a pri pana doktora Majerčika som ho mala vybaveného pri prvom a pri druhom mal akurát službu... S porodnicou som mala veľmi dobre skusenosti... a ak sa nam podarí tretie co po dnešnom teste možno aj je na ceste tak aj ked teraz byvam skoro 100 km od PE by som rada isla do tej nemocnice odrodiť naspäť....

zuzanka.j
autor
26. okt 2011

@hanax1 ja som bola na vip, dopredu sa moc zajednat neda, jedine ak je presne stanoveny datum na ktory mas prist do nemocnice.

katikas
26. okt 2011

@hanax1 Najlepsie je si to dopredu dohodnut s Majercikom,ze chces pri nom rodit-da ti potom priamo termin,kedy mas prist rodit alebo ak ta to chyti skor,tak mu zavolaju z nemocnice,aby prisiel.Lebo nemusis mat take stastie,ze ked prides rodit,akurat bude mat sluzbu doktor u kt.chces rodit(vtedy samozrejme nic popredu sa zajednavat nemusi).Co sa tyka Vipky-je sice vybavenim super oproti obyc.izbam,ale si tam sama,nemas sa s kym poradit,porozpravat,odbehnut si,..ja by som nechcela Vip,ani keby je zadarmo.

opatmama
26. okt 2011

Ja po osobnej skúsenosti vravím, že v PE je jedno, kto vás odrodí, bola som s pôrodom veľmi spokojná, s novorodeneckým personálom, postnatálnou starostlivostou aj pomocným personálom tiež. vobec nazáleží na tom že je tan trošku staršie vybavenie,nemala som ani vip-ku, naozaj každý jeden doktor/ka, sestričky dokonca aj upratovačky sú starostlivé, ochotné a prevažne aj milé. Prvú dcérku som rodila pre piatimi rokmi v BA v súkromnom sanatóriu ale tam som sa necítila ani zdaleka tak prirodzene matersky ako v PE, stačilo slušne a milo požiadať a okrem nezmyslov nebolo nič čo by nebolo možné, aj o pol noci mi decká sestra radila a pomáhala, ked ma previezli na izbu (o 0:15hod) sestrička mi pomohla s hygienou, ktorá je v tejto porodnici na vysokej úrovni, všetko je poruke, sprchy môžete používať po každej potrebe čo výrazne ulaví a ulahčí tých bolestivých pár hodín po porode, bábätko mi priniesli hned ako som sa cítila dobre, pomohli mi s kojením, no proste ospevujem túto porodnicu a odporúčam ju všetkým budúcim mamičkám, ktoré sa rozhodujú medzi porodnicami v okolí. 😀 😀 😀

opatmama
26. okt 2011

@katikas s tou vipkou súhlasím, sú daleko od ostatných, taká ubolená si neviem predstavit pobehovanie za sestričkami, na novorodenecké je to cez celé oddelenie, aj stravovanie daleko a fakt si nie je s kým pokecat lebo pobehovanie po izbách je zakázané

martina28p
28. okt 2011

ahojte mamičky,dnes som bola na poradni a myslela som si,že je to posledná poradňa u mojej gynek.ale tá mi povedala,že kým nepatrím medzi rizikové pacientky,tak môžem chodiť aj nadalej k nej,aj mi dala další termín a že ked chcem rodiť v PE,tak stačí tam ísť až potom,že sa môžem sama rozhodnúť...tak neviem čo mám robiť,lebo pri prvom to bolo autom.že ma doktor poslal do nemocnice,ale to som chodila do TO.....neviete ako to mám teraz vysriešiť?mne by to aj vyhovovalo chodiť nadalej k mojej dokt.ale ved na druhej strane oni o mne nebudú nič vedieť....alebo si tam mám zavolať a opýtať sa ich priamo?

zuzanka.j
autor
28. okt 2011

@martina28p ja som chodila k svojmu dr do konca 39tt. do nemocnice som prisla az v 40tt a vsetko bolo v pohode. pokial ma tvoja dr sono aj CTG pristroj tak nemusis ist na poradne do nemocnice 😉

ukulelembo
28. okt 2011

Ahojte
Chcem sa spytat, este stale davaju zavinovacky erarne A ci aj lieh tam maju pre male A je tam take teplo na izbach?
Lebo v novembri pred 2 rokmi tam bolo dost teplucko
Inak ja som aj minule tehu a aj teraz asi mesiac pred porodom zacala chodit do poradne do PE Aj moja zenska vravela, ze je lepsie ked ma aspon par krat vidia aj tam kde ma budu rodit Nech tam nejdem na blind, keby to na mna nahodu skor pride 🙂

hanax1
29. okt 2011

@lucy56 ahoj, presne toho sa bojim aj ja,,,na porodnicu v pe som pocula chvaly ale na sestricky z novorodeneckeho ani moc nie,,asi bude najlepsie sa na najblizsej poradni porozpravat s p.Majerčíkom a dohodut sa ohladom porodu, lebo mat pri sebe svojho doktora, ktory vas pozna a este je aj taky mily ako je on si myslim je velke plus pri porode, caka ma to prvykrat takze moc neviem co mam od toho cakat,,zatial sa snazim velmi nato nemysliet a nestresovat sa-len sa utesujem tym, ze prezilo to milion inych zien preco by som to nezmakla aj ja :D.

hanax1
29. okt 2011

@katikas ahoj ja len dufam ze ma doktor neodmitne ked mame taky divoky termin okolo sviatkov :D aj sa potom doktopovi plati za odrodenie ked dojde pomimo sluzby?
ano to som pocula aj ja o Vipke lenze ja nemusim moc nemocnice tie stare zelezne postele,,boze az ma trasie ked si nato spomeniem,,som pocula ze na vipke mozem byt aj manzelom, je to pravda?moze tam byt so mnou?a kolko sa zato plati??

lucy56
30. okt 2011

@ukulelembo hej zavinovacky su erarne, maly bol z nich vyhadzany, lieh som mala vlastny,aj celu starostlivost o maleho,teda krem na zadok...a teplo tam bolo riadne, akurat zacinali kurit a v pohode v nocnej koseli mi bolo teplo
@hanax1 na vipke moze byt aj manzel, a tusim stoji 14 eur na noc

alka221
30. okt 2011

ja by som nevahala, je to super porodnica, tych par dni ti ubehne ani nebudes vediet ako...a vip by som tiez nechcela ani zadarmo, je to o nicom ked tam sama lezis a nemas kym pokecat, poradit..na personal tiez mozem povedat ze som spokojna...rodila som pred 14 mesiacmi

zuzanka.j
autor
30. okt 2011

@hanax1 inak na tej vipke niesi az tak sama ako tu baby spominau. vipky su 2 a maju spolocny zachod a chodbicku na ktorej je kuchynka. ked mas susedku mozte pokecat. to sukromie je na nezaplatenie, mas tam tichucko, deticky sa navzajom nebudia... zachod a sprchu mas par metrov od postele. ja som rodila 2x a oba razi som vyuzila tuto izbu. bola som velmi spokojna. jest som chodila do jedalne a v pohode - nebala som sa nechat spiace babo par minut same. a ked bolo hore, jedlo som si zobrala na izbu. navstevy mohli prist kedykolvek na izbu, myslim ze na oddelenie nemohli chodit, len na chodbu. mas tam aj telefon, ked sestricky nieco chceli zavolali,(npr ze uz je obed...) alebo naopak, ked by si nieco potrebovala ty, mozes im zavolat... ak by si chcela, aby tam s tebou bol aj manzel, tak ten neplati. vsetko je v cene. no proste ja som bola skutocne velmi spokojna. 😉

weronicoll
31. okt 2011

smiem sa spytat ci na vip aj na normalnej izbe maju mamini svoje babo prisebe? a co s oblecenim pre babo treba tiež doniest ?som este len v 30 tt ale už sa citym ako keby som mala coskoro rodit

zuzanka.j
autor
31. okt 2011

@weronicoll ahoj. babo mas pri sebe od druheho dna od porodu. prvu noc ho pozoruju na novorodeneckom. veci si treba doniest - kosielky, alebo body. zavinovacku ti daju. niekde, myslim ze na 3 strane tejto diskusie je zoznam veci co si treba zobrat 😉

karin0401
1. nov 2011

@hanax1 Ahoj tiež mam divoky termin 27.12.2011.Vipku si urcite neberiem. Som zvedava na porodnicu v pe.

weronicoll
1. nov 2011

tak dakujem . ja som mala prvy termin 31.12 2011 podla PM ale podla krpca v prvom trimestry to upravily NA 16.01 2012 TAK UVIDIME kedy to na nas dolahne=)

ukulelembo
2. nov 2011

@lucy56 dakujem za info Len som chcela vediet, ze ci je to vsetko jak pred 2 rokmi 😉 Lebo pri nasom zdravotnictve 😝
Chodi niekto aj teraz na poradnu s novembrovym terminom?

martina28p
2. nov 2011

ahojte,och ked tu tak spomínate to naše zdravotníctvo,normálne začínam mať obavy,ako to s nami v decembri dopadne,ked niektoré pôrodnice zavrú,ja mám normálne strach,či to nebude preplnené,či ma tam zoberú....mamičky,idete sa tam zahlásiť skôr?ja nad tým uvažujem,aby o mne vedeli,termín mám 15.12.ale stále dúfam,že sa to posunie a bude to skôr..ešte by ma zaujímalo-dosť ma bolí spodok brucha,niekedy je dosť tvrdé....cítite to aj vy?z polohy ležmo ledva vstávam,teraz viem pochopiť môjho svokra(je dooooosť obézny)ako mu je ťažko sa postaviť,ja pritom fučím a vzdycham,dosť ma to bolí.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre