Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

locko007
4. nov 2011

@lucy56
@sante81 Mne povedala presne to isté. A keď som jej vravela, že toto je moje prvé dieťa, neviem ako sa čo správne má a potrebujem pomoc tak mi hnusne arogantne odpovedala že "A čo vy viete?" Celý čas sa so mnou bavila ako s malým soplavým deckom. Ale iné sestričky sú tam veľmi milé aj na novorodeneckom aj na gynekológií.

sestrickazdko
4. nov 2011

@lucy56 s lekármi je veľký problém, novorodenecké ako také lekárov nemá, cez týždeň myslím, že robí vizity, sona a skríningy p. primárka z detského, inak tam chodia službukonajúci lekári, ktorí na detskom služia, aj cez víkendy.Bude to ešte horšie, ak sa vôbec bude fungovať, nakoľko obvodní pediatri odmietajú slúžiť v nemocnici. Tým pádom nastáva kritická situácia pre detské oddelenie aj pre novorodenecké. Interní lekári sú iba dvaja a ešte z toho je jedna primárka, takže....

ukulelembo
4. nov 2011

Ahojte baby
Mam otazocku Stihla niektora z vas porodit skor ako vobec mala prvu poradnu pred porodom s Abutuaimom?
Lebo ja mam este v pondelok u svojej gyndy,a beztak uz mavam take divne stavy a uz od 33tt som na 2cm a 3rodicka Tak sa radsej popytam

apoloma
6. nov 2011

ajojte kocky chcem sa opytat ci ste niektota mali prehlasenie o tom ze si nezelate aby bolo vase dietatko ockovane proti tbc chcem len vediet ako to beru v Pe a ci to uznaju lebo su nemocnice kde to beru a uz potom si to musite len poriesit s vasim pediatrom...

zuzanka.j
autor
6. nov 2011

@apoloma neviem ako to je, ale ja som kdesi citala ze vraj od noveho roku to ockovanie nieje povinne. ale neviem to na 100%...

apoloma
7. nov 2011

@zuzanka.j ano mas pravdu toto ockovanie sa od noveho roku rusi ale otazka je kedy porodim...??teda ci to stihnem.....

zuzanka.j
autor
7. nov 2011

@apoloma oni neockuju hned na 4 den. mam dojem ze sa ockuje 1x za mesiac. my sme boli ked mal maly cez 2 tyzdne. boli tam maminy co mali aj vyse trojtyzdnove babo. a bolo nas tam minimalne 20. takze je realna sanca ze sa tomu vyhnete 😉

sante81
8. nov 2011

@zuzanka.j zuzi, nas pustili na 6ty den z pôrodnice a hned na druhy den sme museli príst na očkovanie, dali nam aj presnu hodinu . bolo tam asi 20 mamičiek, brali deti postupne do vnutra, za 2min podali mamičke. my sme mali 4 mes zapalené a zahnisané pliecko, možno sa očkkuje fakt raz za mesiac a nám to vypalilo takto na 7my den

apoloma
8. nov 2011

teda pokial ja viem toto ockovanie ma byt urobene 4den po narodeni dietata mozno akurat ked sa nieco vyskytne ze nemoze byt zaockovane tak neskor ale zeby az o mesiac to sa mi nezda v kazdom pripade si toto nase rozhodnutie napiseme a dam ho primarovi ak by som rodila skor ako toho 1.1 2012

zuzanka.j
autor
8. nov 2011

@sante81 veru, boli tam aj maminky co mali len tyzdnove babo. aj take co mali vyse 3 tyz. neviem preco to takto robia 😒
@apoloma ma byt na 4 den, ale v tejto nemocnici skutocne nieje 😀 potvrdi ti to tu viac maminiek

apoloma
8. nov 2011

@zuzanka.j v tom pripade mi to len vyhovuje)))

ukulelembo
8. nov 2011

Babule ide niektora z vas vo stvrok do poradne? Netreba najskor zavolat Abutuaimovi, ze ho pridem obtazovat 😅 😖 ?

zuzanka.j
autor
8. nov 2011

@ukulelembo nemusis sa nikde zahlasovat. jednoducho prides do cakarne a ked budes na rade pojdes dnu 😉

sestrickad
8. nov 2011

Milé mamičky.
Chcela by som sa vyjadriť k tomu očkovaniu a uviesť na pravú mieru.Na 4 deň sa dieťa môže zaočkovať ale vzhľadom k tomu,že jedna ampulka očkovacej vakcíny je na 20 detí,tak si voláme detičky na očkovanie každú stredu,keď je detí menej,tak každú druhú stredu,Ale keď si dieťatko neprajete mať zaočkované,tak to akceptujeme.Je to na vašom rozhodnutí.Pokiaľ budete mať nejaké otázky,rada vám na ne odpoviem či tu na koníkovi alebo v pôrodnici, 🙂

ukulelembo
8. nov 2011

@zuzanka.j dakujem za odpoved 😉 A ordinuje od 7:30 do 11.30 vo stvrtok tusim 😕 ?

sestrickad
9. nov 2011

primár ordinuje od 7,00 ale do kedy to neviem,ale nie je problém si zavolať na ambulanciu t.č.je 7473 331 a dovaláš sa priamo do ambulancie

ukulelembo
9. nov 2011

@sestrickad dakujem 😉

zuzanka.j
autor
10. nov 2011

@ukulelembo uz sa ti to zavratne blizi 🙂 potom napis dojmy a zazitky 😉 drzim palceky a nech je to rychlo za tebou

apoloma
11. nov 2011

@karin0401 no tiez to vidim na vianoce alebo silvester uvidime mozno sa aj stretneme 🙂

karin0401
12. nov 2011

@apoloma mozno ano 🙂 uz sa nam to blyži ako sa citiš?

apoloma
12. nov 2011

@karin0401 ahoj vies co vsetko by bolo ok ale mna strasne bolia kosti alebo tak proste ako keby medzi nohami najhorsie to je ked sa v noci otacam v posteli to ma boli cely clovek ja neviem ale jedna baba v nasej teme pisala ze aj ju to boli a povedala to svojej doktorke a vraj sa jeje rosypaju lonove kosti tak bude musiet rodit cisarskym lebo by sa mohlo nieco pri porode stat tak sa teras bojim aj ja((((

lucy56
13. nov 2011

@sestrickad a neviete mi poradit kedy je najblizsi termin na ockovanie,lebo my uz sme zaockovani ale nepodarilo sa malemu skontrolovat jedno usko tak by som potrebovala vediet kedy je najblizsie aby mu tu kontrolu este urobili

karin0401
13. nov 2011

@apoloma aj mna bolia vnutorne stehna aj kosti.neviem ci to je to iste očom pišeš ty.este sa chcem opytat ci nahodou nemas skusenosti s bazarom ze ako to funguje a tak

apoloma
13. nov 2011

@karin0401 ja to pocitujem ako bolest aj pri vstavani alebo ked si obliekam nohavice a stojim na jednej nohe tak ma tie kosti medzi nohami neskutocne bolia a nemozem sa poriadne ani udrzat ja to v utorok na poradni planujem radsej povedat svojej doktorke nech o tom aspon vie lebo niektore doktorky vraj povedia ze to je nic ze to sa len roztahuje panva ale niektora ta posle na ortopediu a mozu zistit prave to rozpadnutie panv.kosti a po porode ta sa moze stat ze ta normalne budu musiet dratovat teda panv.kost a to by som veru nechcela!!a s akym bazarom neviem ako to presne myslis tu na konikovi??ci??

karin0401
14. nov 2011

@apoloma myslela som to tak ci si nahodou nieco nekupovala tu na konikovi,ci je to spolahlive?a inak uz sa nam to blyži...ja som sice uz druhorodička ale mam strach z porodu.

apoloma
14. nov 2011

@karin0401 vies co moja tu na konikovi som cez bazar nekupovala nic ale cez mimibazar uz ano a zatial som bola vzdy spokojna na mimibazare sa daju pozriet referencie na danu osobu ktora tovar predava a ked si aj ostatny chvalia jej obchodik tak potom sa nebojim objednat si od nej aj ja...napr mam kocik ,stolicku na papanie a tak niektore vecicky)) inak z porodu mam aj ja strach nakolko este ani neviem ci sa uz maly otocil alebo nie uvidime zajtra lebo mam poradnu snad sa dozvieme)) inak ak by som mala mat prirodzeny porod tak chcem ist bez epiduralu takze ten strach je asi este o nieco vacsi))ale vravim si ze ked ine vydrzali snad vydrzim aj ja 😉 😉

apoloma
14. nov 2011

babulky plati sa v Pe za zazmluvnenie lekara ktoreho chcete mat pri porode alebo nie??diki

ukulelembo
16. nov 2011

@apoloma nie neplati Je to potom na tebe, ci sa po porode nejako zavdacis, ci nie 😉

apoloma
18. nov 2011

@ukulelembo aha tak dakujem za info ja by som mala rada pri porode ci uz bude spontanny alebo cisarsky Abutaimu

lucy56
18. nov 2011

@apoloma ak tam pojdes na poradne ku koncu staci sa ho opytat,poprosit ci ti bude pri porode a on ti slubi ze hej,a dohodnete sa co a ako

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre