Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

opatmama
28. dec 2011

rada by som sa pripojila k diskusii o vybere porodnika, v porodnici v PE rodia aj ini doktori, mate moznost si vybrat ak s tym ten ktory porodnik bude suhlasit, mate nato predsa 9 mesiacov aby ste si zistili co najviac o mieste a ludoch ktori vam pomozu priviest na svet vasho potomka a ked sa nieco zomelie a je to tak vazne ze nie je cas vyberat, vtedy mozete byt predsa radi ze ste obaja zivi a zdravi, ze sa mate a ze doktor ten problem nakoniec zvladol, nie.doktorov si netreba zastavat, lebo aj tak ich budeme vzdy potrebovat a ked ten cas pride a oni urobia svoju pracu, je to zase jeden unikatny pripad ktory bud zvladnu alebo nie a skusenost pride sama.
aj najlepsi doktor urobi chybu a aj najhorsi doktor moze zachranit zivot
a este by ma zaujimala jedna vec: ked niekto vie vliat tolko trpkosti a nedokaze sa preniest cez svoj zly zazitok a uvedomit si ze ma doma zdrave dieta {co sa nepostasti kazdemu aj s lahkym porodom}, ako bude viest svojho potomka a co mu vstepi. preco by sa negativny zazitok nedal napisat bez urazok, ved aj vas urazilo ze vas nazval histerickou

zuzajka4
29. dec 2011

@opatmama Tak bola to taká rychlovka, že prišli pár minút potom ako sa malá narodila 🙂

bellavista
29. dec 2011

pastelka74 - v krajine odkiaľ pochádza Pán primár sa nechovajú k ženám ako k dobytku. 🙂 🙂 🙂 to len taký drobný dodatok, aby si bola v obraze. 🙂 Skús žiť v arabských krajinách a potom komentuj.

opatmama
29. dec 2011

@zuzajka4 a kto ti teda asistoval? to musel byt teda zazitok na cely zivot, hlavne ak vsetko dobre dopadlo, teda neviem si predstavit ako by som to zvladla ja, vacsinu casu som doma sama s detmi a psami.

zuzajka4
29. dec 2011

@opatmama Nikto 🙂 Sama som to zvládla, zážitok to teda je, ale taký je život. To ja tak isto, stále len z deťmi ,niekedy je toho už aj dosť. A koľko máš detí?

opatmama
29. dec 2011

dve vlastne a manzelovu dcerku s prveho manzelstva, takze tri slecinky a dufam ze na buduci rok sa podari este chlapcek

pastelka74
29. dec 2011

@apoloma ...ahoj,už len v krátkosti,nebála som sa a povedala som mu čo si o ňom ako o lekárovi myslím a nerozišli sme sa v najlepšom....nie som tá čo iba z nenávisti nadáva...toto sú fakty a jeho opačná strana povahy...no čo už,z jeho strany je to o sympatiách,bohužial.... ☹ ☹ ...pekný deň ti prajem....

sante81
29. dec 2011

@opatmama tvoj názor ti neberiem, a ani nevyvraciam, ja som písala na základe svojho prvého pôrodu, ak to spočítam, tak od prvej kontrakcie som rodila skoro 24hod a v neskutočnych bolestiach asi 10hod, ak je tu tá moznost, ze si môzem pôrod urychlit, tak ju vyuzijem, no na pôrod nemám spomienky pekné ani príjemné, len na samé tlačenie, kedy mi zo srdca spadol 100kg balvan ze to uz mám za sebou

apoloma
29. dec 2011

uz tieto diskusie ohladom primara neriesim....... 😀 chcem sa opytat baby zajtra mam poradnu al volala som s primarom a povedal ze mozem prist zajtra hocikedy ze on sluzi ale v piatky on nema poradnu ciii????reku kde ho najdem ci na oddeleni alebo co lebo doteras som chodila vzdy vo stvrtok a to mal poradnu on do 10:30

zuzajka4
29. dec 2011

@opatmama fíha tak to budete celkom veľká rodinka 🙂 Ja dúfam,že aj nám sa ešte zadarí (ale zatiaľ o tom tato nechce ani počuť XiXi) Tak nech sa podarí a hlavne nech je to zdravé, veď deti to je radosť 🙂

stefinka123
30. dec 2011

ahoj, je tu niekto kto ma termin okolo 15.januara a bude rodit v PE?

opatmama
30. dec 2011

@zuzajka4 dakujem a hadam sa vasmu tatkovi este zachce, to ten nas by mal aj desat len uz teraz na 33r. a podla mojho nazoru by uz starsi muzi nemali vychovavat pubertakov, takze ak chcem mat este deti tak najneskor do troch styroch rokov, aj tebe a tvojej rodinke zelam vsetko dobre, radosti s mladezou a zdravia a hlavne lasku a trpezlivost aby nam vyrastla dobra generacia

apoloma
30. dec 2011

kocky ktora sa chystate do nemocky na prijem 1januara??ja idem 1 a 2januara by mi mali vyvolavat porod tak ze ci nepojdete este niektora??? 🤐 🤐

motylik23
30. dec 2011

@apoloma Ahoj ja som bola dnes v nemocnici a s primarom sme sa dohodli na 1 januara kedy mas vlastne termin? A cakas chlapceka alebo dievcatko? Sorry ze ti tikam ale myslim ze mozme byt rovnaky rocnik alebo podobny.

apoloma
30. dec 2011

@motylik23 ahoj aj ja som dnes bola za primarom cakam chlapceka a ty? termin mam zajtra no podla primara to na porod zatim nevyzera takze mam dojst na porodnicu 1januara vecer o 19h a ty??

motylik23
30. dec 2011

@apoloma ja tiez chlapceka ja som sa mala rozhodnut bud zajtra alebo v nedelu ale pojdem radsej v nedelu a mam prist rano a da mi vyvolavacku. Ved uvidime.

apoloma
30. dec 2011

@motylik23 tak to ty uz budem mat malinkeho asi pri sebe ked pridem)) mna sa tiez pytal ze mozem aj dnes ostat alebo aj 1januara mi vyvola ale ze tam uz ma vela rodiciek tak som radsej povedala ze pockam ked ma toho vela vies ako nech nema aj on stres a ja tiez a on bol takisto rad ze sme sa dohodli na 2januara teda 1my vraj da nieco na zmeknutie krcka a v pondelok2januara by vyvolal porod ale ktovie ci to nepride uz po tej tabletke do krcka.....si priamo z Pe??

motylik23
31. dec 2011

@apoloma je vidiet na primarovi ,ze toho ma az az a hovoril ze sa zeny hrnu na toho silvestra asi si myslia ze sa kazdej narodi minutu po polnoci,ved to je smiesne. Niesom priamo z Pe,som z V. Uheriec. Ved uz nech mame za tym.

apoloma
31. dec 2011

@motylik23 veru tak nech to uz mame zasebou)) a ktory den to je jedno hlavne nech sa to skonci vsetko stastne a malicky nech su zdravy klop klop klop)))

apoloma
31. dec 2011

@motylik23 asi sa tam stretneme skoda ze nemas foto ale ty ma hadam spoznas 😉

hanax1
31. dec 2011

ahojte este stale tehulky:D my sme sa vcera wratili z porodnice, rodili sme vyvolavackou, kontrakcie boli silne, tazko som ich prezivala,poslednu pol hodinu bol pri mne aj manzel,takze uz len to bolo o velky kus viacej pomoci, ale wsetko to stoji zato! ked vam prilozia washo maleho anjelika je to najkrajsi pocit na swete!pan doktor Majerčík bol skvely, porood prebehol velmi rychlo, 3krat som potlacila a uz sme videli maleho Miška,baby ktora wahate ci vziat manzela pri porod, wrelo odporucam velmi to pomoze! hlavne ked citite ako je s vami a pritom vas nemusi ani drzat!este ked pocas pobytu v nemocnici moze byt s wami je to super ked oddychujete spolu, nam sa uslo nadstandardky a wsetko bolo super, aj sestricky a doktorky!nemozem povedat ani krive slovo.ked som videla ako sa k tym detickam spravaju bola som velmi rada ze som rodila v PE.wrelo odporucam!!!

hanax1
31. dec 2011

baby uz mamicky poradte ake papiere a co vsetko treba teraz vybavovat???

apoloma
1. jan 2012

taak babulky dnes nastupujem vecer do nemocky je tu este nejaka holka co tiez???

opatmama
2. jan 2012

@hanax1 podla toho na co, v porodnici dostanes vsetky informacie a potrebne papiere, ktore len odnesie manzel na urad v pe no a potom uz len socialku a zdravotnu poistovnu pre mladatko a pridavky a hotovo. zdravotnu si vyberas sama ak si z pe odporucam doveru alebo vseobecnu ale skor tu doveru, kvoli zazmluvnenym lekarom a co sa tyka socialky tam bude treba hlavne kopie rodneho listu babatka, tie sa daju urobit priamo na urade v pe, kde ho vydaju, na recepcii je kopirka, radsej aspon desat kusov, aj doktorke aj na zdravotku a tak.

weronicoll
3. jan 2012

@stefinka123 ahoj ja mam termin 16.1 ale dnes som bola na poradnu a už asi mesiac som na 1?5otvorena mala si to rozmyslela už sa tak nehrnie tak dufam si pohne a bude to cim skor

stefinka123
6. jan 2012

@weronicoll Ahoj, no ja uz mam za tym. Malinka nevidrzala a pytala sa von skor. porodila som 31.januara spontane. Dnes sme prisli domou. drzim palce aby ti vsetko dobre dopadlo.

weronicoll
6. jan 2012

@stefinka123 och boooože ako ty zavidime strasne moooooc a co si dostala doma kontrakcie alebo praskla ty voda??

stefinka123
7. jan 2012

@weronicoll dostala som kontrakcie...neboj ani sa nenazdas aj ty budes mat babo pri sebe

weronicoll
8. jan 2012

ahoj baby je tu niekto kto ma termin okolo 16.1...? alebo niekto kto ide v utorok rano na poradnu.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre