Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

gugolina
16. mar 2012

Ja sa tiez chystam rodit v PE, este som nebola ani v poradni este mam cas som len v 30.tyzdni a termin mam na koniec maja, vraj sa staci ozvat mesiac pred... chcem sa spýtat ked to uz na vas pride a ste dohodnute na porod s primarom volate mu vy alebo az sestricky ked ste v porodnici? manzel je s vami po celu dobu aj na vzdychárni? Dakujem za odpoved 🙂

sante81
17. mar 2012

@gugolina ja som mala manzela pri pôrode celu dobu, mala som vyhodu ze vtedy nikto okrem mna nerodil. ked su 2 mamičky, tak sa izba predelí takou tou plachtou aby bolo sukromie a pokial druhej mamičke nevadí pritomnost otca tej druhej, tak nieje ziadny problém. ak by si prenásala, vačšinou sa s tebou primár dohodne na konkrétnom dni, aj hodine, ale on byva v nemocnici aj tak vareny-pečeny 🙂 a ak by aj sluzbu nemal, byva v nemocnici na ubytovni, počula som ze boli prípady kedy prisiel odrodit a nemal sluzbu, ale či je to pravda, neviem, to sa musís dohodnut s ním

gugolina
17. mar 2012

@sante81
Dakujem sante 🙂 no dufam ze tam bude moct byt manzel so mnou 🙂 bude to obrovska podpora 🙂 a este by som sa spytala citala som tu, ze vsetko si mam doniest aj pre seba aj pre babatko... kolko asi treba dupaciek a bodiciek pre dieta na tych 5 dni? a co take by som nemala zabudnut? dakujem moc 🙂

sante81
17. mar 2012

@gugolina pre seba treba doniest všetko, a pre babatko tiez, od plienok cez vlhčené obrusky, sampon, olejček, zavinovačku ti daju, ja som mala pre syna 5 kosielok a 5 bavlnenych plienok- malému daju kosielku a zabalia do bavlenenej plienky a do zavinovačky. ked som niečo potrebovala , tak mi manzel doniesol. ale spytaj sa sestričky na poradni, ona ti dá zoznam, ja som mala radsej všetko vlastné. a manzela pri pôrode odporučam, to bola moja najvačšia psychicka podpora, sestrička tiez, ta mi masírovala kríze, a primár odrodil na vybornu, dufam ze v juli ma čaká taky isty pohodovy pôrod ako pred 3 rokmi

gugolina
18. mar 2012

@sante81
Dakujem pekne za rady 🙂 aj ja si neviem predstavit ze by som tam nemala manzela , lebo je to uplne o niecom inom ked tam bude niekto komu verim , kto ma podpori , koho poznam, niekto blízky... no tak ako čítam to tam pojdem s pekne plnou taskou (kufrom), ale je zas dobre mat vsetko poruke a svoje a viem co si donesiem 🙂 dufam, ze aj mna bude cakat prvy porod bez komplikacii a relativne v pohode 🙂 ma to byt koniec maja, ale kludne ak sa mu nebude chciet to moze byt aj zaciatok juna 🙂 juuuj nech uz to je za mnou a malinky je s nami 🙂

kachna13
20. mar 2012

Baby, prosím vás, neviete mi niektorá poradiť ktorý deň a od koľkej robia sono v Baťovke? Díky..

radustek
20. mar 2012

@kachna13 ak si dobre pametam tak v utorok a stvrtok ale neni som si ista dufam ze to tak este je....

nykushka6
20. mar 2012

@kachna13 v pondelok, utorok a vo stvrtok o 13h, lepsie je prist o 12,30h a pockat, lebo sa mi raz stalo, ze som prisla presne o 13h a pan primar musel na operacku, ale pozrel na aspon tak, ze "z rychlika" 🙂

kachna13
21. mar 2012

@nykushka6 ďakujem 🙂

veroni87
25. mar 2012

ahojte mamičky, plánujem rodiť v PE, keďže sú na túto pôrodnicu pozitívny ohlasy aj keď som z iného okresu, ale za 40 minút hádam stihnem prísť 🙂 chcela by som sa vás spýtať, že keď tam chcem ísť prvýkrát na poradňu či treba zavolať niekam predtým ako tam pôjdem alebo tam rovno ísť. a ešte by ma zaujímalo, na základe vašich dobrých ohlasov - v ktoré dni a o koľkej robí poradňu primár Abutuaima. Dúfam, že mi niekto odpovie 🙂 vopred ďakujem 🙂

sante81
25. mar 2012

@veroni87 netreba vôbec volat, stačí príst a povedat, oni uz budu vediet. a ordinačné hodiny pondelok + utorok od rána 7.30 do pol 1, potom maju prestavku a od 13.00 do 14tej, v stredu su operácie a vo stvrtok su tam do pol 11. piatok tiez operácie, ja chodím hned ráno, pred 7 a byvame prvá, vybavím sa rychlo, alebo okolo 11tej, zálezi kto je so synom, vybavená som do 10min

veroni87
25. mar 2012

@sante81 Ďakujem pekne za odpoveď, pomohlo mi to 🙂

veroni87
26. mar 2012

tak dnes ma doktor poslal do rizikovej poradne ☹ , vie mi niekto prosím povedať či je v partizánskom riziková poradňa ? nech sa tam nemotám zbytočne. ďakujeem

gabika41
27. mar 2012

@veroni87 pojdes priamo do nemocnice.....normalne na poradnu,cez ordinacne hodiny ... 🙂

nykushka6
29. mar 2012

... dnes som bola druhy krat na poradni pred porodom v nemocnici - primar neordinoval, ale bola tam kaldrovitsova tusim sa vola - strasne :( pocuvala mi brusko nejakym pristrojom, ako z roku pat a strasne silno mi tlacila na brusko a o prehliadke ani radsej nenapisem :(, tak silno ma tlacila zo spodu, az som si myslela, ze mi vybehne jej ruka ustami :( - pridem domov a krvava intimka, zo spodu bolest a stale slabucko krvacam :( ... ak tam bude nabuduce ona, ani na poradnu nepojdem a to uz vobec ju nechcem pri porode, lebo si to neviem predstavit, pri takomto pristupe :( ... prietoky ani sono mi nerobila vobec, boli sme len na pasoch - CTG sa to tusim vola ... mate s nou niekto este nejake skusenosti??? lebo ja rozmyslam, ze pojdem rodit asi vsade inde, len nie do PE, pokym tam ma byt ona :(((

gabika41
29. mar 2012

@nykushka6 ....ona uz nevedie porody..... 😉

nykushka6
30. mar 2012

@gabika41 nie? ked som bola na pasoch a bola tam mamicka vo vzdycharni, tak ju tam bola pozerat a robila jej aj prehliadku, prislo mi to tak, ze tam bola namiesto primara :( ...

ivkamb
30. mar 2012

@gabika41
@nykushka6 ona byva stale pri porodoch, teraz v januari viedla nas porod

veroni87
31. mar 2012

@nykushka6 taká staršia šedivá ? aj ja som tam bola teraz vo štvrtok, lebo v utorok mi primár povedal, že mám prísť na kontrolu a som myslela, že tam bude on - mala som z neho super pocit, tak ako tu viaceré písali v diskusii, aj pri vyšetrovaní jemný 🙂 no a bola tam táto a síce ma nepozerala ani nijako nevyšetrovala, len mi asi 10 minút opakovala, že kvôli opuchom a tlaku mám držať diétu a nepriberať. no tiež som z nej mala také nepríjemné pocity a husiu kožu a hneď ma napadlo, že panebože dúfam, že ona je len gynekologička a nie aj pôrodníčka a že by som nechcela pri nej rodiť.

neviete, či aspoň pondelky a utorky tam býva len primár na poradni alebo ktoré hodiny, lebo teraz sa aj ja normálne bojím, že by som zase zastihla túto a to ani náhodou nechcem. a hlavne sa chcem spýtať primára, či by mi nešiel k pôrodu a už sa mi to kráti, tak sa bojím, aby som ho tam zastihla 😒

nykushka6
31. mar 2012

@veroni87 ano bola to taka stara sediva, ale minuly tyzden vo stvrtok tam bol primar, ak tam teraz najblizsi stvrtok nebude, tak sa spytam sestricky, ci tam bude hned v pondelok bo k tej sedivej panulke ma uz moj drahy nepusti, chcel jej ist vynadat hned po nasom vysetreni, ale som ho upokojila, ze to nejak vyriesime - duuufam - verim ...

nykushka6
31. mar 2012

@ivkamb a ake mas s nou prosim ta skusenosti?

ivkamb
1. apr 2012

@nykushka6 no pocula som od vela bab na nu staznosti, dokonca ze pri porodoch aj ziape po zenach a som sa celu dobu modlila aby som nechytila ju, ale kedze ma to chytilo v noci a ona mala sluzbu, nasa mala by nepockala, ale nestazujem sa, ani na mna nekricala, este si aj robila srandu lebo ked mi davali klystir tak ju to osprcalo🙂)), len mna ona poznala este z prveho porodu ked nam Davidko zomrel tak si myslim ze aj preto bola taka mila...ale ak sa bojis tak je najlepsie dohodnut si primara, ten je super

nykushka6
4. apr 2012

@ivkamb nooo ved zajtra ideme na poradnu a uz dopredu mame zistene ci tam bude primar, pripadne mame aj telefonicky kontakt na neho a hned sa s nim dohodnem o porode a aj mu poviem, ze s nou nemam dobru skusenost a zbytocne by som sa bala este viac, ako sa bojim :( ... aspon, ze ty mas s nou dobru skusenost 🙂

nykushka6
4. apr 2012

... su tu nejake mamicky, kt. budu, resp. maju termin v najblizsich dvoch tyzdnoch a budu rodit v PE ??? 🙂

radustek
4. apr 2012

@ivkamb baby asi myslite kaldrovicovu ze???ja som ju tiez nechcela pri porode huci po zenach a brutalne mamicku rodi...vraj strasne bolestivo...ja som si vybavila primara boze to je super clovek pekne ma odrodil a rychlo odporucam ho kazdej buducej mamine 🙂

radustek
4. apr 2012

@nykushka6 to spravila mojej kamaratke isla na kontrolu pozerala ju kaldrovicova to bolo nejako do obedaa vecer porodila vraj tak silno ju poterala ze ju to strasne bolelo...no prisla domov a zacala krvacat a vecer bolo male na svete 😒

dulkagabulka
4. apr 2012

Otvoreny list Dr. Cupanikovi o bolestiach po nastrihu, prosim sirte dalej:

Vážený pán doktor,

v relácii Medicína, ktorá bola odvysielaná dňa 26.3.2012, ste ohľadom bolestí po nástrihu povedali: "...Tie bolesti v priebehu pár mesiacov ustúpia. A nepoznám žiadnu rodičku, alebo ženu, ktorá by si sťažovala, že pred piatimi rokmi bola šitá a v dôsledku toho má nejakú poruchu. Pokiaľ samozrejme... tam nebol iný dôvod...." Táto téma je pre nás veľmi intímna a nie je pre nás jednoduché o nej hovoriť a zdá sa, že je tomu tak pre väčšinu žien, keďže ani Vy ako gynekológ ste sa s takouto ženou nestretli. Preto sme sa rozhodli, ze je načase túto tému odtabuizovať a týmto listom sa Vám verejne zdôverujeme, že hoci od nástrihu ubehli roky a iný dôvod ako nástrih tam nebol, neustále nám jazva po nástrihu spôsobuje problémy (nielen) v intímnom živote.

Dovoľujeme si Vám taktiež zaslať knižku, ktorú vydala SKSAPA "Je rutinný, profylaktický nástrih hrádze opodstatnený?". Veľmi by nás zaujímal Váš názor na túto publikáciu.

S pozdravom,

Ing. Zuzana Krišková, PhD. (2009, Bratislava)
Mgr. Miroslava Kotríková Rašmanová (2009, ČR)
Ing. Ivana Antalová (2000, ČR Zlín)
.....
.....

Ak sa chcete aj Vy pod uvedené vyhlásenie podpísať, napíšte nám na zenskekruhy.oz@gmail.com, do predmetu uveďte prosím "Nastrih" a uveďte prosím, ako sa chcete podpísať. Napríklad len Zuzana z Bratislavy (ideálne však celým menom). A taktiež rok pôrodu a mesto, kedy a kde Vás nastrihli (prípadne ak ste boli nastrihnutá viackrát, tak aj tie ďalšie roky). List zašleme Dr. Cupaníkovi poštou spolu s publikáciou http://www.sksapa.sk/2009031159/Publikácie/nova.... List zverejníme na www.zenskekruhy.sk

dulkagabulka
5. apr 2012

reakcia na reláciu Medicína na temu Moderné metody porodov
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/nase-aktivity/i...

veroni87
5. apr 2012

@nykushka6 ja mám termín 16ho tak sa tam možno budeme aj vidieť 🙂 len dúfam, že nebudeme rodiť úplne naraz, lebo tiež som sa dohodla s primárom a potom by to bolo asi veselé 😀 ja som bola tiež teraz v utorok na poradni a pre istotu som si volala či tam je primár, aby som náhodou nevymákla tú doktorku. inak ako sa cítiš ? myslím, že či máš pocit, že budeš rodiť termín prípadne skôr alebo neskôr ? 🙂 ja som zvedavá, lebo bruško mám ešte vysoko a aj sa cítim dobre, tak dúfam, že ešte týždeň aspoň vydržím 🙂

nykushka6
5. apr 2012

@veroni87 my mame termin 20-teho, dnes sme boli na poradni u primara 🙂 aj drahy si ho odchytil, aj bol so mnou v ambulancii na "pokec" 🙂 ... vyzierame asi tak, ze nasmu drobcekovi sa u maminky paci - je vysoko, zatial sa neotvaram - len na spicku prsta a to som bola aj pred dvoma tyzdnami, taaaakze "mame cas" povedal pan primar, ale zasa u prvorodiciek to je diskutabilne 🙂, citim sa ako kedy - zalezi od mojej hyperaktivity, ale spavame nic moc v poslednej dobe - beriem to ako pripravu na nocne budenie, ked uz drobcek bude medzi nami 🙂 ...
... ja osobne mam pocit, ze budeme rodit neskor ako po termine, ako som to tam sledovala mamicky co maju po termine a sedeli tam este s pupkami :D na poradni - tazko je to posudit, povedal, ze bude mudrejsi na buduci tyzden ... dnes sa mi sestra na pasoch smiala, ze mam brusko do boku a ako hribik 🙂 - minuly tyzden, ze nase babatinko je spave - ani dnes neprejavovalo nejaku extra hyperaktivitu - nemozem za to, ze zacina ozivat az okolo 17h :D
... s primarom sme sa predbezne dohodli, ze bude pri porode a urcite chceme aj nadstandardnu izbu ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre