Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

veverka84
30. okt 2009

Betatka tak super 🙂 ze ti vsetko porobil 🙂 ja idem akurat volat mala by som na pol 1 ist.
Co sa tyka dr ziadny neni na 100 % niekomu vzdy nevyhovie 🙂 ja chcem abutaimu ale dufam ze keby ma to chyti tak pride nie jak majercik 😒 😒 😒 🙂

veverka84
30. okt 2009

no tak uz som po poradni aj ja 🙂 vsetko ok krcok stale na cm aj prietoky mi robil tiez ok. 🙂 Betatka my zase dievca ako vysite 😀 povedal ze na porod to este nevyzera ze halvicka je este vysoko ale ved este je aj cas do 26. 11. nakoniec po hroziacom predcasnom porode prenasat budem uz to vidim 😀
Povedal ze keby ma to chyti ze nech zavolam hocikedy a ze ked chcem a krcok bude zmaknuty a otvoreny na 2 cm moze mi porod aj vyvolat..som mu hovorila zazitok z prveho porodu a povedal ze to bolo tym ze ked so mnebola vobec otvorena vyvolavat sa nema lebo to je hrozne bolestive a dlho porod trva..tak uvidim co spravim...ale ja asi radsej prirodzene 🙂

bojko
30. okt 2009

ahojte kocky ako? 🙂 no mna dnes akosi bolia krize.... stale dufam, ze to na mna nepride, pretoze ak hej tak do PE urcite nejdem mam to 3/4hodiny cesty..... a tu na blizku nemam ziadneho porodnika zajednaneho 😖 tak sa len modlim, aby den D prisiel vtedy kedy je naplanovana sekcia... u mna je to uplne jedno 😀 bala by som sa aj normalneho porodu aj sekcie 😠 😎 som povedala dve deti a dost! chcela by som aj 4 😀 ale neviem, kto by ich porodil 😵 😵 😵 pred prvym porodom som mala stresy ze az... nakoniec skoncil sekciou a teraz mam tiez stresy, lebo uz viem docoho idem...

veverka84
31. okt 2009

Ahoj Bojko ja sa mam podozrivo az mooooooooc dobre jedine mi nechuti jest muz sa smeje ze je to ticho pred burkou, ale sak dr povedal ze na porod to este nevyzera aj ked priroda je nevyspytatelna 🙂 A kde mas najblizsiu porodnicu ak smiem spytat?Moj muz mal obavy ze co ked mi odtece plodova voda a z topolcian do partizanskeho ci to dieta vydrzi 😀 😀 😀 😀 😀 a na kedy mas nakoniec tu sekciu ci este si nebola na poradni?ja som sa nebala ani prveho porodu ani teraz len mi bude smutno za malym hrozne zostal naviazany na mna ako keby citil ze uz nebude len on 🙂 co sa poctu deti tyka ja by som chcela aj 4 aj by som ich s radostou porodila len neviem kto by ich urobil 😀 😀 😀 😀 moj muz povedal ze max est ejedno zabudnute o niekolko rokov a konci 😀 😀 😀
Neboj Bojko dobre nam to dopadne vsetkym 😉

catherine4
31. okt 2009

Dievcata ani neviete ako Vam o chvilu bude dobre. Ja mam termin az na konci decembra, ale momentalne mam pocit, ze uz kazdu chvilu prasknem. A veverka84 s tym syncekom ti rozumiem. Mala sice bezo mna vydrzi, ale tiez zacala byt viac mamickovska. Len neviem ako zvladnem ak sa tento nas druhy drobec vypyta na svet presne na vianoce a ja nebudem moct byt s dcerkou. To mi bude asi riadne smutno ☹ . Keby sme ju nemali asi by mi to tak nevadilo. Takze dievcence teste sa, ze to uz budete mat o chvilu za sebou. A na vianoce budete uz doma aj s takymi peknymi darcekmi. 🙂

veverka84
31. okt 2009

catherine aj mne bolo okolo 34tt tak ze som myslela ze ma rozbuchne a zle sa mi dychalo potom sa asi mala posunula nizsie a to pomohlo, aj ked v 35 tt som sa zacala otvarat ale ten pocit ,,padnuteho brucha,, 😅
je na nezaplatenie 🙂 a ako som pisala teraz sa citim ako ,,normalny,, clovek vobec nemam pocit ze som tehotna pokedy krpciatko nezacne kopcovat 🙂 no treba jakubkovi dohovorit aby si ,,vypytal,, pred vianocami idealne by bolo okolo 19.12. keby ma aj zltacku aby ste boli do vianoc doma no alebo potom sledovat ohnostroj z nemocnice 🙂 🙂 🙂 Veru tak keby nemame uz doma dietky tak je nam viac veci jedno a vianocna atmosfera v nemocnici veru na nalade neprida aj ked zase uzasny darcek pride 🙂
tak sa majte a opatrujte bruska 😉

bojko
31. okt 2009

ahojte 😎 ververka najblizsiu mam TN nemocnicu.... moja mala je moj "cecek" od malicka do roka som ju nosila len na rukach, dokonca aj vonku v zime vytahovala z kocara 😠 a cim dalej tym je to horsie 😀 😀 😀 a to som si myslela, ze cim bude starsia, tym bude lepsie.... veru moja prva bambulka sa narodila 4dni pred vianocami a stravila som ich tam, ale vtedy mi to nevadilo, teraz by mi to vadilo, kedze uz jedno dietko mame...

veverka84
2. nov 2009

No bojko hadam to stihnes 🙂 aj moj maly bol ,,ceckos,, ale cim dalej bolo lepsie este v lete bol v pohode ale teraz no sila vcera sme boli u mouzovej babky na navsteve a svokrovci ho zobrali do vytahu a isli dole bez nas ze aby sme sa netlacili no co ten robil plakal pol hodinu 😒 Moja segra sa narodila 25.12 ta to mala dobre nacasovane 🙂
Betatka ty si rodila aj prve v PE co sa tyka polohy pri porode mozes si vybrat ci maju nejaku ,,zauzivanu ´,, a nepohnes s nimi?
Linetka sa davno neozvala ze by uz mala za tym???
Ja idem na poradnu az 10.11. takze ziadne novinky dovtedy asi nepriniesiem🙂

veverka84
2. nov 2009

jaj este so msa chcela opytat ako to je s babom po narodeni?zostava tie 2 hodiny na por. sale s vami alebo ho beru?a potom dufam ze uz rooming in?ci?

sakura77
2. nov 2009

no,poloha je myslim len ta jedna blba,na "koze" klasika,aspon tak bola,myslim ze sa to nemenilo a babo mi len dali na chvilku jak sa narodilo -pokukat a polubkat 🙂 a hned ho zobrali na termolozko,tie dve hodky som ho tam nemala na sale,len manzel tam bol so mnou a potom mi ho doniesli asi az tak za nejake 4 hodiny na krmenie prvykrat a uz sme ostali spolu odvtedy 🙂

betatka
2. nov 2009

veverka84 je to presne tak ako sakura napísala...poradne na prd 😝 ..ale nohy ti nikto neuviaže
mne teda táto poloha vôbec nevyhovovala...no uvidíme ako to bude teraz.
Ja som bola na sale sama lebo muž musel do práce a malú mi vzali tak som tam 3hodiny bola sama sem tam ma prišla pozrieť sestrička 😲 . No neviem si to teraz predstaviť ak to bude ked bude rodiť naraz napr. 3maminy že kam dajú tu tretiu a kde bude tie 2hod. po porode. 😅

sakura77
2. nov 2009

no veru,teraz tam bude poriadna tlacenka v novembri a minule ma tak napadlo,ze pokial by sme boli dve na "vzdycharni" tak ocinov asi nepustia tam 😒 ☹ 😒 ja to tam nevydrzim samaaaaaaaaaaaaaaa 😒

betatka
2. nov 2009

no presne sakura...ja sa tiež toho bojím. lebo pre mna tam bol muž najväčšia opora.
Švagrina tak rodila že tam boli 4 naraz a tatinovia išli až na porodnu salu ale nestihla som sa jej opýtať čo bolo potom ked odrodili a už som s nou dlhšie nebola tak ked ju stretnem a nerozpadnem sa dovtedy tak sa jej na to popýtam.
Zaujímalo by ma aj ako to bude s VIP izbami ked tam budú napr. 2 čo ju budú chcieť a bude volná len 1 tak komu ju dajú

catherine4
2. nov 2009

Jeeej veverka, tvoja sestra sa narodila presne tak ako ja 🙂 A baby to vazne pred porodom nepustia ocka za mnou ked tam budeme viacere? take som ja vobec nezazila pri dcerke lebo manzel bol cely cas pri mne. Ale je pravda, ze som tam bola sama. To si ani neviem predstavit lebo mne to velmi pomohlo, ze tam bol so mnou. A s tym porodom, ja sa spolieham na doktora Abutaima, ten mi urcite zase poradi aby to bolo co najrychlejsie. Pri dcerke som napriklad mala stale chodit,a ked uz to malo prist, tak tlacit po kvociacky aby som to mala cim skor za sebou a na porodny stol som isla az na zaverecne tlacenie a to uz bolo ozaj iba na chvilku. Ved uvidime, potom date snad vediet vsetky co to budete mat tento mesiac za sebou.

sakura77
2. nov 2009

no ja neviem ale ta vzdycharen je teda dost mala,k tomu si predstav ze je tam sprcha,wecko,kde asi po klystire budeme behat jak odusu,neviem si dost dobre predstavit ze by som sa tam promenadovala pred nejakym "cudzim" tatinkom v takom stave 😒 no a mne nejde ani tak o tu chvilku na porodnej sale,to tam uz ozaj moze by t aj armada 😀 ale ta cast "pred" tak to by som potrebovala aby tam bol muz so mou,do koho inak budem nechty zaryvat???? 😅

catherine4
2. nov 2009

ja som zatial z porodnice v Partizanskom nevidela nic okrem VIP izby a chodby, ja som dcerku rodila v Topolcanoch. Ale presne o tom som pisala, ze potom mi to uz je jedno lebo cisty porod som mala za sebou za nejakych par minut, ale ide mi o to aby bol manzel pri mne predtym. no, bude to este asi zaujimave. Dufam, ze na Vianoce bude v porodnici mensi naval ako sa javi tento mesiac.

veverka84
2. nov 2009

No tak to som sklamana ja som mala v TO po narodeni malinkeho tie 2 hodky pri sebe ☹ potom mi ho vzali vyspala som sa lebo som rodila vecer a rano mi ho dali o pol 6 a potom uz stale...No poloha neni bohvieco ale hlavne ze nohy neviazu jak ,,krave,, 😀 😀 ja tento krat muza neberem idem si to odtrpet sama mna tam znervoznovalo ze jemu bolo dobre a mne hrozneeeeeeee zleeeeeeeee 😀 plne sa spolieham na dr abutaimu ten mi tam ako chlap bude bohate stacit 🙂
co sa tyka VIP izby tu chce tusim kazda takze hadam maju nejaku kocku co sa hodi ked tam budu dve chciet ist naraz 😀 ja som tiez videla len chodbu,ambulanciu a vip izbu...
no dufam ze mala vydrzi do terminu a potom nejak na zaciatku decembra by sa to mohlo ukludnit 🙂 a ninka sa moze pytat na svet 😀
catherine vy budete cela rodina ,,vianocny,, 😀 😀

katren
2. nov 2009

Ahojte kocky. Nechcem byt hnusna, ale ja by som do PE urcite nesla. Znama robi dr. na novorodeneckom, tak som sa vypytovala ze ako to tam chodi. Na dr. na porodnici a gynekologii nemoze nic povedat, ani na svojich kolegov, ale ze ona by nesla. Sterilita a hygiena vraj veskera ziadna 😢 , takze mozno maju dr. Abutaimu, ale moje prve dieta je mi prednejsie a nenecham ho hned na oddeleni niecim nakazit, ked nema ziadnu imunitu. Je to len moj nazor, a radsej dam informacie aj dalej, i ked su takehoto typu, ale tie ministvorenia su dost krehke aj bez nejakej choroby.

catherine4
3. nov 2009

ahoj katren, to som pochopila, ze to v PE nie je ziadny luxus, ale moc na vyber nemam. Do nitry by som isla iba ozaj v najnutnejsom pripade lebo tu nedoverujem skoro ziadnemu z doktorov iba svojmu gynekologovy a u neho je mala pravdepodobnost, ze by sa mi ocitol pri porode lebo hlavne operuje, personal na oddeleni nic moc a tie podmienky, no dakujem pekne. A Topolcany maju stale nejake problemy s vodou a kurenim, Levice to iste, tak uz ozaj neviem kam by som mala ist. V PE aspon poznam porodnika. A pozri, babatko mas skoro cely cas pri sebe a doma tiez nemas uplne sterilne prostredie. Takze v tej porodnici si to uz nejako ustrazis tych par dni. To je iba moj nazor, nikoho nepresviedcam.

veverka84
3. nov 2009

Katren mne zase zalezi na tom aby mi porod nevyvolali bez upozornenia pred tym a s tym ze som mala dva terminy a medzi nimi mesiac rozdiel a vazeny pan dr. caradsky mi napchal tabletky do krcku a potom mi povedal ze dnes porodite-ked mu moj muz povedal ze mam podla sona termin az o mesiac ze menzes som mala hrozne nepravidelny ci to neni skoro odpovedal ze uz je to aj tak rozbehnute...ze to on nevedel hlavne ze sme mu to hovorili.to co som si zazila za 14 hodin kym sa maly narodil dakujem pekne 😒
Taktiez mi zalezi na tom aby som sa ja mohla umyt ako clovek teplou vodou a nie 2 l flasou s vodou s rychlovarnej kanvice a v novembri ocakavam od nemocnice ze bude aj kurit...a nemozem sa spoliehat ze 2 tyzdne voda a teplo ide a potom zase nie...
A tiez mi zalezi na tom aby mi niekto neurobil cisarsky rez len preto lebo ja so mneporodila a jemu konci sluzba...
No kazdy ma ine priority samozrejme ze najviac mi zalezi na mojom dietati ale co som bola v PE nemocnici tak na zemi sa nepovalovala ziadna spina ani nic viem ze existuje aj ,,neviditelna,,ale ta je vsade...
A dr neni ziadny na 100 % kazdy je iny tak ako je organizmus kazdej z nas iny...tot
moj nazor... 🙂

betatka
3. nov 2009

Katren 100 ludí 100 názorov.

Ja som rodila v PE a malá je doteraz v poriadku.

Nemyslím si že existuje nemocnica kde by neboli nejaké problémy.

Je pravda že na porodnej sale vidiš na strope pavukov a to miesto teda vôbec nie je sterilné ale ani pôrod nie je sterilný takže si myslím že je to ok ved to nie je operačka.

Pre mňa je dôležité aby muž mohol byť so mnou pri porode a mala som dobrého porodníka a ostatné mi je už jedno. Prežila som 1x prežijem aj 2x. 😵

katren
3. nov 2009

Ale pre mna to nemusite opisovat 😉 ...ja som len napisala, co som sa dozvedela, ja tam aj tak rodit nebudem, ale chcela som dat len info. Prajem vam vsetkym pekny vecer 🙂

bojko
3. nov 2009

pre mna je najdolezitejsi pristup lekarov a sestriciek ostatne ma v podstate nezaujima....... dietka sice nemaju vybudovanu imunitu hned po narodeni, ale niekde ju zacat budovat musia 😉 a u nas ziadna porodnica nie je na 100% sterilna......

katren keby si videla nemocnice/porodnice v USA tak by si tam mozno aj byvat chcela 🙂 take pekne, ciste, sterilne je to tam.... tam si nemozu dovolit nic podcenit, lebo sa tam sudia za kazdu blbost 😉 a keby v nejakej nedaj boze nesla tepla voda ako v jednej stale omielanej 😝 tak by bola v momente zavreta, ale tam sa nieco take nestane, lebo ludia platia dost velke peniaze za zdravotnu poistku

no a este som chcela povedat takze v pondelok idem na SC 😲 😲 😲 drzte mi palceky kocky 😅 😅 😅 bojim bojim bojim

veverka84
4. nov 2009

Bojko super sa tesim ze si pretlacila iny datum nez toho 13. aspon nemas stresy este navyse 😀 Drzim velmi palceky dufam ze kym ja porodim stihnes podat referencie 🙂
Betatka kedy ides do poradne najblizsie?

betatka
4. nov 2009

Veverka idem v Piatok zase...dr. mi povedal že môžem prísť aj pred 8. ráno ale to asi nestihnem aj seba aj malú dať dokopy odviesť ju k našim.

Lebo on mi vravel že PI je operačný deň a ked bude musieť ísť tak že či budem čakať...ja som mu povedala že áno pokecáme so sestričkou 😀 a neviem kto písal že ide akurát v piatok rodiť k nemu tak uvidím. Ty ideš zase poobede?

Bojko ved aj my platíme kopec penazí za zdravotné poistenie a čo máme z toho h...o a ešte sa môžeš tak maximálne na lampáreň sťažovať.

Ja len dúfam že všetko bude tak ako má a malý bude zdravý 🙂

veverka84
4. nov 2009

ahojky betatka ja idem az v utorok tento tyzden ma nechcel videt pokial sa budem dobre citit 😀
6.11. pisala linettka ze jej ide vyvolat ak bude na cm otvorena aspon.
veru hlavne aby boli deticky ok...
mna dnes tak picha v krcku a take ako keby kopancedo neho dostavam ale sak mala je otocena hlavickou neviem co je to za pochody tam???nemate to niektora??

sakura77
4. nov 2009

vevrka,aj ja to mavam uz vyse tyzdna,fakt neprijemneeeee,a v utorok idem aj ja do poradne 😉 vcera sme boli aj s linetkou,tak veru v piatok ju "ocakavaju" 🙂

linnetka
4. nov 2009

no tak ja sa uz chystam, hlavne po fyzickej stranke, ten krcok musime otvorit!!! 😠 akoze brucho tvrdne dost, aj krcok reze, tak verim, ze v piatok zostanem uz tam.
aj teraz idem dat horucim kupel so stipanim do brucha a tym padom sa tesim na sqelu noc. tuto mi tak tvrdlo brucho, ze som ani spat nemohla.

inak k tej sterilite, tiez som za to, ze niekde sa s tvorbou imunity zacat musi. neschvalujem uplnu sterilitu, potom sa na dieta nalepi kazdy bacil a hned je chore. Ani pri Olivii som to nejak extra neprehanala a doteraz nebola vobec chora, resp. ziadne ATB este nebrala.

bojko
5. nov 2009

linnetka nebola si nahodou v utorok aj s manzelom a malou Oiviou na poradni? 😉 Bola tam veru nejaka mala Olivia, ktorej sa pacilo nase cecko a sponecky 😀 bude z nej paradnica 😀 a sa mi zda, ze si to aj ty na tej fotke, len som si neni ista 🙂

veverka84
5. nov 2009

jej sakura takze to nemam len ja super 😀 mna boli od rana brucho a krize jak keby mam kramose dostat...ale to ma bolelo aj pred dvoma tyzdnami 3 dni v kuse a nic 🙂 preto sa obavam ci ja vobec budem vedet kedy mam ist do nemocnice 😀 brucho aj mne tvrdlo predvcerom cely den ale zase ma nic nebolelo 🙂
Linetka a uz ides v piatok na 100% ci este sa uvidi?keby ano tak drzim palce aby si to mala cim skor za sebou...a potom podaj referencie 😀
Inak tiez nechovam svoje dieta sklenikovou metodou a ani druhe sa nechystam a maly mal ATB 2 x takze dufam ze aj mala si ,,vybuduje,, dobru imunitu 🙂
iiiha nejak mi stvrdlo prave brucho 😕 no linetka mozno sa aj stretneme zajtra 😀 ale sak ja mam este cas...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre