Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

janka585
9. nov 2013

@miky771 Ja som tam chodila od 3 mesiaca tehotenstva až do konca. On sa správa podľa toho, akú má práve náladu. Niekedy bol v pohode, aj sme sa zasmiali a tak, inokedy ako hovoríš, odbije ženu pomaly medzi dverami jedným podpisom. Ja som nemala žiadne problémy, tak mi to ani nevadilo. Ale tiež mi povedal pohlavie asi až na 4x pri sone v 8 mesiaci. A to som už na neho zatlačila, lebo stále mi hovoril, že nevidí. Potom som mu povedala, nech sa posnaží trošku a nakoniec to videl. Tak je to celé o tom, či sa mu chce.
2 týždne po pôrode som chytila príšerný zápal prsníka, prišla som k nemu, povedala som mu, že som asi aj stratila mlieko a povedal mi, že: a čo teraz!? Reku a nič...asi ma to štvalo nie, že som mala 41st horúčky a sama pri dieťati, myslela som že umieram.
A tak isto som ho chcela aj pri pôrod, keby som vedela aký bude arogantný, tak ho tam ani nechcem. Ani ma nezašil ani nič. Povedal, že nemá čas, že ma dokončí iná lekárka. Tak ako divný prístup. Ale zase švagriná rodila 3 dni dozadu a bol na ňu úžasný! Hovoril jej zlatko, miláčik, vydržte atd. To som bola svedok.
Asi podľa sympatií 🙂

tinka9075
9. nov 2013

@janka585
@miky771 Ja poznám primára už dlho ešte keď robil v TO a nezdá sa mi že mu vstúpila sláva do hlavy je taký ako predtým 🙂 🙂 tiež som k nemu chodila na poradne bola som riziková z dvojičkami a vždy sa choval milo aj keď som na ňom videla že je unavený tak odpovedal na otázky čo som sa pýtala a soná vždy robil dôkladne 🙂 🙂 nikdy som nečakala dlhšie ako pol hodinku len si treba uvedomiť že primár tam je každý deň aj keď nemá službu tak je jasné že sa nemôže stále usmievať a ako sa k nemu chovajú pacientky tak sa chová aj on k nim 😉 😉 Budete si myslieť že si ho zastávam nie nezastávam len ja mám s ním len dobré skúsenosti 🙂 🙂

miky771
10. nov 2013

@tinka9075 tie dobre skusenosti ti nikto neberie, ale tak ja som sa k nemu nikdy nespravala zle ale to ako sa spraval on ked som došla na sone že ani neodzdravi ked ho pacientka pozdraví a neni k nemu protivna je divne, a žiadna z nás mu nekaže aby mal aj ambulanciu a zaroven aby bol pri každej operacii a pôrode, tak on je primar a ma si to zariadiť tak aby mal aj adekvátny oddych od svojej prace, lebo vela krat ide aj o životy, a môžem ti povedať že bud len rada že ti žiju obidve detičky, lebo bola som tam ked jedno z dvojičiek zomrelo lebo on si ju velmi chcel odrodiť, vtedy plakalo cele oddelenie, zo začiatku bol super ale teraz sa dosť zmenil, dosť tam chýba nejaký odbornik ktorí by mu s tym všetkym pomahal, a ani pri pôrody nechodia už iny doktori len ty čo pracuju priamo v nemocnici a to je občas na škodu

tinka9075
10. nov 2013

@miky771 Ja som rada že mám deti v poriadku a to môžem ďakovať jemu lebo som bola dosť riziková po 5 potratoch problémy s krvou vysoký tlak dvojičky 😖 😖 ja som mu verila že budú deti v poriadku 🙂 🙂 o tom prípade viem keď zomrelo jedno z dvojičiek 😒 😒

janka585
11. nov 2013

Každý má s ním inú skúsenosť. Ja neviem... na mna bol väčšinou taký divný... možno som mu bola nesympatická.... neviem..... ale ja a dieťa sme v poriadku, takže zas nemôžem nadávať, to určite nie.
Len som čakala trošku inú prístup. Alebo že by som bola náročná!? 🙂 To hádam nie, nepotrpím si nejako moc.... len aspon úsmev, ked už si toľko vytrpíme.. 🙂

miky771
12. nov 2013

@tinka9075 tak to ma teši že ste v poriadku, a hlavne po tolkých problemoch to sa nečudujem že si netrufol na pôrod, ale občas riskuje , počula som už kadečo od kamošiek ktorím bol pri pôrode, viem každa ma iny pôrod, ja sa necham prekvapiť na koho natrafim ked to na mna pride

tinka9075
12. nov 2013

@miky771 ja som tiež kadečo počula a čo u neho rodili baby od nás z dediny tak každá na neho nadáva 😒 😒 ja ozaj nemôžem nadávať mala som sekciu tak so rada že som ja aj deti v poriadku 🙂 🙂 🙂 doktorky sú tam milé až na jednu tá mi na oddelení nesedela 🙂 🙂 :-

miky771
12. nov 2013

@tinka9075 mysliš na oddeleni tu v Pe či tam kde ti robili cisarsky? tak každa ma s nim inu skusenosť, je to tak pol na pol, asi to robia tie očakavania a realita je potom trošku ina, neni som jeho pacientka len pred pôrodom musim k nemu chodiť lebo budem rodiť v pe tak uvidime aky bude na poradni

tinka9075
12. nov 2013

@miky771 áno na oddelení v Pe sekciu mi robili o poschodie nižšie tam sú operačné sály 🙂 🙂 ja ho poznám už dlhšie ešte keď robil v TO tam som ležala na rizikovom 🙂 🙂 budem na Teba myslieť aby si mala z neho dobrý pocit ako ja 🙂 🙂

miky771
12. nov 2013

ked som tam ležala tak doktorky boli v pohode a sestričky boli super, čo ma vyšetroval tak to bolo ok ale potom ma zarazilo to sono že ma uplne ignoroval, ale tak uvidim teraz na tých vyšetreniach aky bude, a dakujem že budeš na mna myslieť 😉 bo ako prvorodička to budem isto potrebovať, ale už sa tešim na malu a hlavne aby bola zdravučka

tinka9075
12. nov 2013

@miky771 aj ja som tam chvíľu ležala a spokojnosť veľká doktorky ok aj tá jedna nebola zlá len taká divná bola 🙂 🙂 ja som tiež bola prvorodička tak strach som mala stále ale z pôrodu nejak nie o seba som sa nebála ale hlavne o bábetká a keď som sa prebrala a prišiel mi pogratulovať že všetko je ok a bábetká v poriadku tak som sa rozplakala od šťastia 🙂 🙂

ale333
18. nov 2013

Ahoj. Prosim vas rodila ste niektora v PE s epiduralkou a ako to prebiehalo ?

mata07052013
20. nov 2013

@ale333 ahoj ano ja len tolko neodporučam ak maš inu možnosť zvol si ine zariadenie mam velmy zlu skusenosť . 4 x sa ťa budu pytať či epidural určite chceš

ale333
21. nov 2013

mata 07052013 to vazne? ale pichli ti ju nakoniec dufam...

lucy56
22. nov 2013

@ale333 ja len tolko ze aj ja som rodila s epi ale ja som ju cely cas co som chodila na poradne nechcela nepytala som si ju, len ked uz porod prebiehal neotvarala som sa dlho a mala som vysoky tlak tak mi ju primar sam navrhol, ale on vzdy vravel ze ju nerad dava na poziadanie, lebo nie kazda zena snou dokaze odrodit, treba mat za sebou predporodnu pripravu a hlavne pocuvat co hovoria oni kedy tlacit aby prebehlo vsetko dobre

ale333
22. nov 2013

Ved prave to som pocula ze, ju tu primar nerad picha.. Tak dufam ze nebudu problemy lebo ja som rozhodnuta si ju vydupat za kazdu cenu. Ved hadam mam pravo sa rozhodnut ako chcem rodit.. 😠

synda11
3. dec 2013

on ti ju nepichne..on je toho nazoru ze zena ma trpet on je arab oni to tam maju take zeny su podradeny jedinci...pisem lebo mam osobnu skusenost

monik83
5. dec 2013

Ahojte, chcem sa s vami podeliť o moju skúsenosť s pôrodnicou v Pe. Bola som veľmi spokojná ako s prístupom primára, tak všetkých lekárov a sestričiek, všetci boli veľmi milí a starostliví, veľmi si vážim ich prácu a odporúčam všetkým ktoré sa tam chystáte. Veľmi pekne im ešte raz všetkým patrí moje ďakujem.

kristinka51
5. dec 2013

@synda11 no dá sa to vysvetliť si aj takto, alebo by možno ešte existovalo ďalšie vysvetlenie- keď sa človek dozvie o epidurálke viac, pochopí isté súvislosti, ktoré môžu konanie lekára, ktorý ju odmieta dať objasniť 😉

janka585
5. dec 2013

Ja si myslím, že určite sa oplatí vytrpieť si to s bolesťami. Áno, sú to ukrutné bolesti, sama som si prežila 13 hodinový pôrod, ale určite to stojí zato. Poznám veľa žien, ktoré si dali epidurál a aj ked už majú 2-3 ročné deti, ani za svet nechcú druhé, lebo že mali strašný pôrod. A nečudujem sa. Ja som malého mala na svete na 5 zatlačenie. Oni? Minimálne hodinu tlačili, celé vysílené ledva to zvládli. Ale hlavne, že nemali bolesti!!
Nepochopím, ako niektoré ženy môžu povedať že nikdy viac! Ved to je tak nááááádherný pocit, ked vám dajú do náručia to krásne nežné stvorenie! NAJKRAJŠIA VEC, čo môže žena zažiť. A tie bolesti určite stoja zato!!! Keby to malo trvať aj týždeň, tak kvôli môjmu dieťatku do toho idem znova, len nech je ono zdravučké!

ale333
6. dec 2013

Tak epiduralka je vec vlastného rozhodnutia.. Preco prirode nepomoct , ked sa to da. Vsade vo svete je to uplne bezna rutina... Len som chcela vediet ako je to s EPi v tejto nemocnici.

janka585
8. dec 2013

Ale veď jasné, je to slobodné rozhodnutie, každá žena sa môže sama rozhodnúť. Ja iba hovorím, že dá sa to v pohode zvládnuť aj bez toho a nie sú po pôrode žiadne následky ako bolesť hlavy a pod. čo po epidurálke zväčša býva. Ale nemusí to byť. Toť len môj skromný laický názor 🙂

mata07052013
10. dec 2013

@ale333 ahoj ano dala som si ju pichnuť v dnesnej dobe je uplne normalne že ženy rodia s epiduralom je to ulahčenie pre tu ženu aj pre dieťa keď sa lahšie otvoriš nie na každu to ale posobi rovnako. len si ju vidupaj ved si to platiš prečo potom vonku maju napisane že robia aj bezbolestne pôrody? hadam to nieje len reklama aj ked uplne bez bolesti to nebude

mata07052013
10. dec 2013

@lucy56 šťastna žena

mata07052013
10. dec 2013

@kristinka51 fakt ake?

mata07052013
10. dec 2013

@ale333 daj potom vedieť ako si dopadla

mata07052013
10. dec 2013

@janka585 ano každý človek má inú skusenosť ale na epi nieje nič zle .

mata07052013
10. dec 2013

@lucy56 mam problemy s bedrovými klbamy mala som mať sc ale ked sa nakoniec rozhodli inak tak som povedala že chcem epi keby som ju nemala tak by to mozno cele dopadlo este horsie tie bolesti si žena odtrpi aj tak len sa potom trochu uvolni to svalstvo

ale333
11. dec 2013

Mata 07052013 určite dám potom vedieť. Ono je sice ťažko niečo plánovať lebo nikdy nevieš ako bude pôrod prebiehať. Možno ju nakoniec ani pichnúť nestihnú🙂 ale pokiaľ v dnešnej dobe táto možnosť je tak prečo si trošku nepomoct. Podľa mňa záleží hlavne na lekárovi . Niektorí ti ju odporučia aj sami. Neviem ako v Pe pôrodnici.

pastelka74
11. dec 2013

Ja by som už v živote nešla rodiť do PE...teda pokiaľ tam bude ON prímarom,je to kus arogantného,namysleného ignoranta..... 😝 😝 😝 z môjho pôrodu spravil doslova nočnú moru.....nenávidím ho za to...... 😠 😠 .......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre