Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

veverka84
15. nov 2009

ja odpadam ukulelembo tak aj ty uz mas po?Gratulujem aj tebe a vela zdravicka maminke aj malickemu simonkovi 🙂 tak vy sa mate so sakurou ze ste spolu to mate dobre ...ked sa ,,poznate,, 🙂
idem kuk foto.
Pozdravujem obe a nech vam to tam rychlo ubehne...ja snad v piatok...

veverka84
15. nov 2009

ukulelembo malicky je krasny vlasacik zlaty aj ja uz chceeeeem 🙂

catherine4
16. nov 2009

sakura a ukulembo blahozelam Vam k Vasim pokladom. Nech Vam rastu do zdravia a krasy a hlavne nech ste vsetci zdravi a cim skor doma. 🙂

catherine4
16. nov 2009

inak to by aj mna zaujimalo co vsetko mam brat pre babatko so sebou. Ci aj tu zavinovacku alebo nie.

veverka84
16. nov 2009

ahojky no catherine neviem na zozname su plienky obycajne, kosielky, capicka a ponozky tak ja neviem ci ja zavinku ci nie.no ja ju zbalenu nemam a v piatok uz asi idem a uz sa mi do tasky ani nezmesti tak snad ju nebude treba resp. mi ju muz donese ale az po 😀
Betatka si doma este nejak je ticho o tebe 🙂 🙂 🙂 🙂

linnetka
16. nov 2009

zavinovacku netreba

betatka
16. nov 2009

veverka som ešte doma 😀

presne ak linnetka napisala zavinovačku dajú. Inak je dobré ked si všetko ostatné pre babo vezmeš oni tam majú ale predsa svoje je svoje.

Ja už ani nedufam že sa mi ta VIPka ujde ☹

ukulelembo gratulujeme k Šimonkovi 🙂

veverka84
16. nov 2009

no vidim to aj ja biedne tu vipku...mozno sa aj stretneme na izbe a budeme vykecavat 😀 ako sa citis?ja super ani neviem ze som tehotna...iba ma strasne boli klb a panvove kosti ale ze by som rodit mala ist to veru neviem neviem...som zvedava na kolko budem otvorena piatok a ci tam ostanem...ty tam planujes ostat na vyvolavacku alebo ake maju zamery s tebou nevies?? 😀 😀 😀
co sa tyka oblecka pre male tak ja radsej do svojho len neviem ci tam aj dupacky obliekaju alebo len kosielku a nohy do bavlnej plienky alebo ako to je v TO to bolo tak ale to bolo v lete...a svoje veci sme detom obliekat nemohli 😒

catherine4
17. nov 2009

to som vedela ze tie ostatne veci ake mam doniest len som nevedela tu zavinovacku ci ano alebo nie. Lebo pri dcerke som bola v Topolcanoch a ako pise veverka, tak tam sme nemohli mat svoje veci. Ale bolo mi to vysvetlene tak, ze ked tam zoberu vsetky tie babatka, aby sa nepomiesali veci. Ja som prve rodila v zime, ale mala len kosielku, plienku okolo noziciek, zavinovacku a deku. Tak asi tie dupacky netreba. Ved keby nakoniec bolo treba, naco mame manzelov, dodatocne prinesu. 🙂
a nechodi sem nikto kto bude rodit na konci decembra? co tam budem na vianoce sama? ☹

betatka
17. nov 2009

Veverka neplanujem tam ostať,a ani nechcem vyvolavačku...chcem to nechať na malého..ale rada by so som bola keby bol potom pri porode Abutaima lebo ma ukecal že netreba epidural...a ja som mu zase povedala že potrebujem aby ma viedol tak aby som sa nedotrhala tak ako naposledy.

planujem tak 24.11 a potom už mi je to jedno kedy. 🙂

No a cítim sa dosť nemotorne...lebo okolo malej väčšinou behám ja a to som hned zadychčaná a strašne sa potím...jediné čo mi ešte vadí je pálenie záhy...fuj 😝 inak všetko v poho.

Catherine4 asi baby čo sú v decembri nevedia o tejto téme lebo je nová.

veverka84
17. nov 2009

betatka aj u nas mam na krku maleho vacsinou ja teraz su este aj nasi vsetci chori tak tam ani nechodime ony mi dost pomahaju...mna boli od vecera tak hrdlo no nastastie ine nic...O kyseline mi ani nevrav tu mam od zaciatku az doteraz v noci som tak grcala kvoli nej fuuj.ale pomaha mi fatra mineralka tu uz mam aj nabalenu pri porod lebo ja mam ten moj zaludok taky divny ze az 😀
No ja mam termin vo stvrtok teda v piatok uz budem v termine 40 tt ale nech uz sa robi co chce ja by som nemala prenasat lebo mam gestacny diabetes a mam aj toho streptokoka a bojim sa aby mi stihli dat tie antibiotika...nejak uz som zmierena na ten piatok 🙂
catherine no neviem ale sama nebudes urcite 😀 😀 😀 hadam sa nejaka tehotna najde 😎
ktovie ake mali porody ukulelembo prvy ze mala za 2 hodiny druhy byva rychlejsi zeby 20 min? 😀 a sakura si vytrpela pri prvom ako ja tak dufam ze mala kratky a taky caka aj mna 🙂
no ak do vecera v piatok nenapisem tak si ma tam nechali 🙂
papa

betatka
19. nov 2009

veverka tak ja už idem teraz do nemocnice v noci mi odtiekla voda..takže ak zajtra prídeš uvidíme sa 🙂

veverka84
19. nov 2009

tak to je sila betatka ty mas termin po mne a uz idess???to len ta moja ninka je taka leniva ☹ no ja sa citim vyborne choroba mi uz ako tak presla po ATB ale na porod to nevypada podla mna...uvidim co povie dr zajtra ale radsej by som zajtra ked tak uz ako v nedelu uz som aj maleho pripravila ze idem tak by to bolo lepsie.V kazdom pripade dufam ze sa stretneme betatka.aj ked ty uz mas mozno aj po...zase zavidim aj tebe 🙂

veverka84
20. nov 2009

Tak veverka sa hlasi z domu..dr ma tam nenechal ze ledva stale na jeden prst...spravili mi ctg a vypoklonkovali domov 😀
v nedelu ze ostavam uz urcite nejde niekto tiez???

linnetka
20. nov 2009

veverka 😀 tak si to do nedele uzi. Pekne sa vyspi a neber sil na nedelu.

veverka84
20. nov 2009

jaj veru vcera vecer muzovi vravim ze posledna noc kedy sa dobre vyspim 😀 ale tak dostala so meste dve navyse bonusove od dr 🙂 🙂 🙂
Inak akosa zvladaju dve deti linetka?ty mas este aj maly rozdiel my budeme mat 3 roky 3 mesiace ale mam z toho des niekedy...
Sakura ty si uz doma aj ukulelembo ani bojko sa neozvala nikto ziadne referencie na dr abutaimu a nemocnicu??asi mate co robit s babatinkami 🙂

linnetka
20. nov 2009

veverka, sakura je uz doma, pisala do temy novembrovky 2009, ale sak mozno nakukne.

no a ako zvladame? Zatial mam doma manzela, este buduci tyzden ma dovolenku a potom nastupuje do prace. Takze zatial sa to da. MM ma na starosti Oliviu, ja Lenku. No a potom uvidim, ci mi z toho neprepne. 😅

katerinocka
20. nov 2009

catherine 4 neboj nebudes tam sama moja znama ma termin 24.12 ja mam tak medzi1.1.2010-4.1.2010 dnes som sa dostala na tuto stranku ja mam zajednaneho d.abutaimu je to jeden super doktor ja som s nim maximalne spokojna,vzdy sa mozem nanho súpolahnut a kedy mas termin ty?

sakura77
20. nov 2009

ahojte babule! 🙂
tak nas pustili v stredu domkov,tak sme radi,ze sa konecne vspime na svojej posteli 🙂
takze ako som naposledy pisala,jak mi bolo na figu,no tak v noci to prislo-o druhej som zacala citit kontrakcie kazdych 6 minut,tak ze ked sa zrychlia intervaly,tak pojdeme do porodky,o 4-tej zrazu skocili na 4 minuty,tak sme zavolali deda k malemu a vyrazili sme do nemocnice,prijali ma o pol 5- ze otvorena na 7, kym sme vypisali vsetky tie blbosti okolo a evidencie do pc,to bola taka hodka asi, zavolala som doktora-bola som dohodnuta s abutaimom,ten prisiel do 10 minut,pozrel ma a ze :prejdite si na salu,rodime !!! 😀 no a o 12 minut(o 5.42) bolo po vsetkom 🙂 🙂 🙂 tazke taka rychlovka ze az,na vzdycharni som ani nebola,kedze som kontrakcie predychavala medzitym dokladovanim a potom hned sups rodit 🙂

sofinka je straaasne malinka,ale je dobrucka zatial,dufam ze jej to aj ostane

no a poobede sa ku mne pridala ukulelembo-ved aj pisala,pozeram,kedze neboli volne Vipky,tak sme boli spolu,takze sranda ako sme sa tam stretli,bolo to fajn,aspon sme msi pokecali spolu

a betatka uz asi aj ma babo,ze?neviete?

catherine4
20. nov 2009

ahoj katerinocka, ja mam tiez zajednaneho dr. abutaimu, ved kvoli nemu idem z NR az do PE. Uvidime, ci sa tam nehodou nestretneme lebo moj muz sa ma asi chysta zastuplovat, aby som vydrzala do 1.1. 😀 Ja mam termin 27.12. ale momentalne sa citim tak, ze neviem ci vydrzim este dva tyzdne. Ved uvidim. Aspon by som mala vyriesene Vianoce. A snad nebude taky naval na VIP izbu ako teraz pisali dievcata. Budes mat prve babo?

catherine4
20. nov 2009

Sakura to si mala uplne super porod. Takto keby sa to podarilo vsetkym.....jeeeeej to by bolo tolko stastnych mamiciek 🙂 ja sa uz len upokojujem, ze ked to islo pri prvom dobre, snad to pojde aj teraz lahko.... Uzivaj si deticky a nech ste hlavne vsetci zdravi.

veverka84
20. nov 2009

jej no konecne tak teda sakura akoze fakt zavidim taky porod aj ja cheeeeeeeeeeeeem...Al eja to vidim blede mne nic neni pochybujem ze sa to zmeni do nedele a s vyvolavackou ledva na cm no tipujem to zase na nejaky 13 hodinovy maraton... ☹ dr mi dnes aj povedal ze on by mi tu vyvolavacku dal ale ze nechce aby to trvalo 10-12 hodin no ale myslim ze to tak dopadne...ale je mi to uz vsetko nejak jedno hadam sa len narodi v nedelu o 7 mam ist hned na prijem tak keby to aspon do poobedia je.tak sa majte krasne...
jaj a betatka isla vo stvrtok rano takze myslim ze uz ma urcite po kedze jej v noci odtiekla pl.voda.

katerinocka
21. nov 2009

catherina 4 a nebojis sa ze to nestihnes prist ak ta to nahodou chiti tak necakane?ja som z TO a moj manzel ma strasnu obavu ze ci to stihnene prist nacas nechce aby som zacala rodit v aute,ale asi vies ako chlapi prehanaju.Ja budem mat prve babatinko a bude to dievcatko tak sa neskutocne tesim,ja sa pojdem o dva tyzdne pozriet na tie izby som zvedava nane,ale viem ze nemocnica posobi dost strasidelne oproti tej v TO,idem tam iba koli doktorovi lebo je to odbornik a ma perfektny pristup,ja mam tiez trosku dilemu ci mam nabalit malej aj dupacki,alebo len kosielki zda sa mi ze jej v tej kosielke bude zima

sakura77
21. nov 2009

baby,v porodke je straasne teplo,nemusite sa bat ze bude zimka babatku,vecicky si doneste vsetky svoje,akurat zavinovacku vam daju-a v podstate stacia len kosielky a ponozky,dole sme ich balili len do bavlnenej plienky,je tam teplo a je to jednoduchsie pri prebalovani aj,ja mam malu aj doma tak-ale hlavne preto ze dupacky aj polodupky vsetky su nam straaasne velike 🙂
inak nemocnica je starsia ,ale vynahradi to pristup lekarov a sestier,my sme mali vsetky super,nemozem povedat jedine zle slovo na nikoho 😉

katerinocka
21. nov 2009

ahoj sakura moze sa ta spytat ja nepoznam nemocnicu v PE viem ze je to na samom vrchu a ked tam pridem kam mam ist? na ked ste na tych normalnych izbach ako je to s navstevami mohla si aj ukazat babatinko?Je tam nejaka chodbicka alebo ako to tam je ja som doteraz chodila iba do TO a tam to poznam toto je pre mna nieco nove a mam trosku obavi ale urcite idem rodit do PE mam tam doktora abutaimu vybaveneho a velmi dobre si rozumieme,len ho nechcem zatazovat takimito otazkami,len mi jedna spominala ze tam isla poobede a hlavny vchod bol zatvoreny a ze tam isla nejak z boku neviem si to predstavit

sakura77
22. nov 2009

kati,ano hlavny vchod je uz asi od 16-tej a cez vikendy zavrety,vtedy sa tam ide cez pohotovost,to ides este kusok dozadu a napravo je hore kopcom taky bezbarierovy pristup-aby mohla aj sanitka vyjst,tak tam vyjdes hore a najdi vytah,chod rovno na strvte poschodie a si tam... 😉 neboj,nestratis sa,aj ked je to tam take pomotane..
navstevy mozu byt kedykolvek aj ked nie si na nadstandarde-ale pokial si na normos izbe tak babatko len sestricka ukaze na minutku a berie prec a ty mozes byt s navstevou,je tam taka miestnost ,kde sa da sadnut

ak budes na vipke,tak navsteva moze byt kedykolvek a akokolvek dlho,babatko mas na izbe s tebou,takze aj navsteva si ho moze "potulkat"

catherine4
22. nov 2009

Katerinocka samozrejme, ze mam trochu strach ci to stihnem a hlavne po tom, co som mala prvy porod taky rychly, ale spolieham sa na to, ze to snad dopadne ako minule, ze som prisla do poradne a hned si ma tam nechali. Este sa musim dohodnut s doktorom ako to spravime. Uvidim co mi povie na poradni. Podla toho sa aj rozhodnem, ci si necham vyvolat porod pred Vianocami alebo to risknem, ze stihnem dobehnut. Ale ty sa nemusis bat. Si dost blizko PE a pri prvom to nebude az take rychle, ze by si za 20 minut porodila.
To je jasne, ze to manzel viac preziva ako ty. Moj hovoril, ze to vsetko prezival asi horsie ako ja aj ked nedal nic najavo. Ale ze to bol najkrajsi zazitok v jeho zivote.
A dupacky ani neberiem. Dcerka sa narodila v januari a tiez bola iba v plienke a bolo jej teplucko. Mna zaujimala iba ta zavinovacka lebo v TO nie je treba nic.

betatka
25. nov 2009

Ahojte tak dnes nás pustili domov lebo Danielko mal žltačku a kedže v nedelu sa rodilo o dušu tak nam nestihli vziať krvičku a museli sme čakať na druhý den a to už ju mal strašne vysoku.

Danielko sa narodil o 11,15 a do nemocky sme prišli o 8.00 žiadne konrakcie len mi odišla voda tak o 9,00 mi dali vyvolavačku a potom to už malo celkom dobrý spád. Kedže prvé som rodila u Kaldr. a tá ma zošila tak že jazva nechcela povoliť musel ma nastrihnut ale len trošku a na 8 potlačenie bol malý na svete. Chvílku som mala také silné bolesti že som prosila o epidurálku ale Abutaima povedal že už je neskoro a je operačný den tak by mi ju aj tak nemal kto pichnúť 😝
Super bolo to že som neležala na por. stole ale stala vedla a ked prišla kontr. tak som si čupla a tak tlačila. ked už bola taka poriadne silná tak ma skoro nestihli na ten stôl vytrepať a porodila som po kvočiačky.
Naozaj dr. Abutaima je fakt PAN DOKTOR a asi sa idem aj k nemu prehlásiť lebo so svojim gyndošom nie som spokojná.

Ležala som 2 dni na normalnej izbe a od soboty som bola na VIPke kde mi od nedele robila spoločnosť Veverka. Má krásnu kočku a baby ona mala uplne super porod pretože ked prišla na izbu ona si normalne sama odkráčala, a vôbec nevyzerala že práve porodila. Nechala vás všetky pozdravovať.

sakura77
25. nov 2009

jej,babule,blahozelam k babatkam,betatka,tak to si mala zaujimavy porod 🙂 🙂 ja som tiez mala abutuaimu,a som bola velmi spokojna...je velmi fajn

catherine4
27. nov 2009

Betatka blahozelam k syncekovi, nech ste hlavne zdravi a stastni a nech vam do rodinky prinesie len radost...podla tvojho rozpravania si tusim doktor doniesol svoje praktiky aj do PE. Ja som u neho rodila tym istym sposobom a myslim, ze to bolo lepsie ako lezat cely cas a tlacit "do kopca" 🙂 .....tak este raz vela radosti z deticiek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre