Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

zuzzankka
16. nov 2010

Inak, kedy by som sa mala začať zaujímať o pôrodnicu a doktora, ktorého by som chcela pri pôrode, lebo môj gynek. mi povedal, že to stačí až okolo 36 týždňa... Čo sa mi zdá neskoro, nie ?

neliq
17. nov 2010

@zuzzankka no o pôrodnicu by som sa určite zaujímala skôr ako v 36 týždni, prípadne aj o doktora. Je dobré si aspoň poprečítať tu na koníkovi, čo píšu holky o nemocniciach v tvojom okolí. Ja som sa takto rozhodla pre našu nemocnicu v PE a čo sa týka pôrodníka, rada by som mala Abutaimu, ale pokiaľ by to nevyšlo, tak mi je v podstate jedno, kto ma odrodí, lebo čo tu holky písali, tak v našej nemocnici sú všetci doktori fajn.
@mirka_80 mirka, potrebovala si do nemocnice aj ortopedické nohavičky?

cica28
17. nov 2010

@neliq ja som na ortopedicke uplne zabudla.mam kupene jedne ale neviem ci ich budem pouzivat lebo ze vraj sa uz nedavaju ale tak uvidime co nam rozkazu. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@zuzzankka aj ja si mislim ze bi si si uz mala pomali vyberat lebo tak nikdy nevies.ja som bola rozhodnuta ist do topolcian rodit ale potom som si to rozmislela a idem teras do PE.dost som si aj precitala a aj pocula o nemocnici v PE a vsetko len v dobrom ale o TO to nemozem pvedat.

zuzzankka
17. nov 2010

Tak to musím súhlasiť, myslím si, že získavať informácie o pôrodnici a o pôrodníkovi je v 36. týždni už neskoro...
Samozrejme čítam blogy o nemocniciach a bola som rozhodnutá, že pôjdem do Topoľčian, aj ked som tam nemala dobré skúsenosti v minulosti..
Ale rozhodla som sa kvôli doktorovi Nidalovi, že už ked teda v TO, tak len u neho, lebo v minulosti ma dal do poriadku, po problémoch, ktoré mi spôsobili doktori.

A čítam bolg o PE nemocnici a skoro som odpadla, on je už tam a bolo rozhodnuté, kde budem rodiť, aj ked budem musieť dochádzať, stále mi to stojí za to:....
Pretože ako prvorodička naozaj nie som zvedavá na nervózne sestričky, ktoré ma len odbijú a ja si nebudem vedieť dať rady...

betatka
17. nov 2010

baby ortopedické nohavičky už nemusíte nosiť aj ked ortopéd vám povie že áno a aj do prepúšťacej správy vam napíšu že odporúčajú. Ja som nebalila ani jedno ani druhé a sú tu a nič im nebolo...uvažovala by som o tom ak by sme mali v rodine nejaké problémy s klbami.

neliq
17. nov 2010

@betatka dakujem, aspoň mám o vec na balenie menej, lebo už teraz sa mi do kufra nič nezmestí 😀

morningdew
17. nov 2010

caute mamicky. rodite niektora teraz v decembri? 🙂 ci sa nestretneme??? 🙂🙂🙂

morningdew
17. nov 2010

@cica28 ahoj. ja len suhlasim... tiez som sa zaujimala o PE a pocula som toho vela dobreho. udajne je tam velmi mily a ochotny personal... nakoniec som co-to aj videla, ked sme sa s manzelom sli do porodnice priamo pozriet. myslim, ze sa to da... o TO chyruju same zle famy! cim to je??? hiiih... a vidim, ze mame podobny termin!!! my sme na papieri ocakavani 15.12, no maicka je vraj velka a pripravena tak na 5.12... tak som zvedava... prve sa anrodilo o 10 dni skor, tak som zvedava, ako to bude teraz 🙂

morningdew
17. nov 2010

@lennka79 jeeej... tak gratulujemeee!!! dufam, ze vsetko prebehne k max spokojnosti a ze budete obaja zdravi a coskoro fit! 🙂 vsetko dobre

neliq
17. nov 2010

@morningdew ahoj, ja mám termín v decembri, ale až 30teho, no podľa posledného sona to bude o dva týždne skôr, uvidím zajtra na poradni, či sa to náhodou ešte neposunie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

morningdew
17. nov 2010

@mirka_80 vsetko najlepsie 🙂 aj my sa pridavame a gratulujeme 🙂

mirka_80
17. nov 2010

@neliq Ortopedické nohavičky vôbec nie. Mala som ich zbalené, ale nikto ich nepýtal. A keď chcela dať iná mamina dieťatku, tak to sestra odmietla, že to netreba. Na sono kĺbikov sa v PE chodí až po troch týždňoch (ešte sme neboli), tak uvidím, čo mi povedia tam. Či mám vôbec tie nohavičky používať. Pri dcére mi to na sone doktor odporúčal, nemala ich úplne dobré.

mirka_80
17. nov 2010

@morningdew ďakujem pekne 😎

cica28
17. nov 2010

@morningdew mne tiez vsetci hovoria ze pojdem skor no DR.mi to nepovedala.uvidim zajtra co povie lebo idem na poradnu na posledy a potom zacnem chodit do nemocnice.ale aj sa citim tak vseliako.uvidime kedy sa bude chciet ist malinkej monku 😉 😉 😉 😉

morningdew
17. nov 2010

@cica28 inak Danielka je krasne meno 🙂🙂🙂 Danka uz take pekne neni... ale Danielka... Daniela.. je take majestatne! mmm... a krasne znejuce 🙂 aj o nom sme uvazovali...
a kde chodis teraz? ku komu? do nemocnice myslis tu v PE?

morningdew
17. nov 2010

@mirka_80 s radostou;)
a inak ake to bolo v porodnici? bola si na nadstandarde alebo na normalnej izbe s ostatnymi? ake to tam je? 🙂

cica28
17. nov 2010

@morningdew teras chodim do TO tam mam gynekologicku a hovorila mi ze mesiac pred terminom zacnem chodit do nemocnice do PE tak sa uz na to aj v celku tesim nech si vihliadnem teren 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 meno vyberal moj manzel a podoba sa na moje.ja som Dana.nechcela som dat dana lebo bi sa mi nepacilo keby po nej tak kricali.Daniela uz znie lepsie.a ti odkial vlastne si lebo kukam ze okres BA

morningdew
17. nov 2010

@cica28 Daniela je rozhodne krajsie.. teda nie, ze by som tym chcela povedat, ze Tvoje meno nie je pekne.. len tolko, ze Daniela je stratka... zvucnejsie.. ako vravim - majestatnejsie ;) chi
no a... my sme priamo z BA.. rodeniii :D chachaa... to je dlhy pribeh... ale to je na internu postu, to nebudeme capat sem na wall 🙂 hih...
a co, ako pripravy na porod? tesis sa, alebo sa obavas? dufam, ze all ok... a inak je to mile, ze cakame babulky zhruba v tom istom case 🙂 v porodnici na Kramaroch som mala dalsie dve kamosky, co sa im v ten isty den narodili tiez chlapci ako mne. bolo to take... mile... no co Ti poviem :p ;)

morningdew
17. nov 2010

@neliq no vidiiis.., tak to sa mozno aj stretneme.. i ked, na papieri to mam sice toho 15.12. no podla sona, tak ako Tebe, aj mne to vychadza skor... tak na 5.12. ved uvidime... a aj Kristian je krasne meno 🙂 :p tiez sme o nom uvazovali pri nasom prvom chlapcekovi ;) drzim palec v poslednych tyzdnoch.. uf-uf.. ja uz ledva-ledva chodim.. aaaa

neliq
17. nov 2010

@morningdew to aj ja a to som až o dva týždne po tebe, už by som najradšej toho nášho drobca mala doma 😀

cica28
17. nov 2010

@morningdew aj ja som za ze daniela je krajsie mne sa moje meno moc nepaci lebo vsetci mi hovoria dana kedze sa im tak predstavim.je mi trapne povedat im ze danka to je pre mensie dievcata a nie pre 24rocnu 😝 😝 😝 😝 😝 😝
pripravy na porod su uz rozbehnute a sa aj trochu bojim kedze neviem co ma caka 😝 😝 😝 😝 😝 😝 ale uz bi som to najradsej mala za sebou lebo chcem mat uz doma moju princeznu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

morningdew
17. nov 2010

@cica28 a @neliq jasneeee... o tom niet pochyb, ze by si ju/ho uz mala najradsej doma pri sebe, klbocko malicke! ako budete spinkat? nam sa osvedcilo indianske spanie - vsetci traja spolu v jednej posteli. kupila som zabrany na velku postel, aby mi drobcek nevypadol. ja som tak mohla stale v pohode zliezat a vchadzat do postele a on bol safe... mali sme postielku, no zacali sme ju vyuzivat az teraz, ked podrastol a ma uz takmer 90cm :D aj tak ju mame ale nacapenu tesne k posteli...

@cica28 porod bude v poho, uvidis. hlavne si treba uvedomit, ze rodis Ty a za Teba to nikto iny neodrodi. Personal a porodnik su tam len preto, aby Ta usmernili, asistovali, ponohli, zakrocili, ked je treba... Pozri, rodilo sa vzdy a rodit sa aj bude... takmer vsetky to prezili v zdravi... hlavne treba spolupracovat, pocuvat, co Ti lekar/sestra povie a byt pozitivne naladena. cize skor v bolesti mysli na to, ze to uz budes mat coskoro za sebou ako na to, kolko toho este musiss vytrpiet... pretoze vsetko je to vlastne v hlave. chapes. Tvoje myslienky ovplyvnia chod celeho porodu. ja som si povedala, ked prisla uz ta poriadna velka kontrakcia, ze teraz alebo nikdy... a tlacila som o sto sesto... a na par supov to bolo.. hoci ten prechod bol strasny, ked som tlacit este nemohla, lebo 'branicky neboli celkom zajdene" (iste vies, coto znamena ;) to treba vtedy ozaj velmi dychat, aby sa babatko z tej kontrakcie nepridusilo a Tebe to tiez pomoze... a ked pride pauza medzi tymi kontrakciami, treba sa zvalit na lozko, zabudnut na svet okolo a oddychovat ako sa len da... tzv. vypnut vsetky motory a hibernovat, nahodit stand-by rezim, aby sa Ti dobili baterky ;)

a co sa Tvojho mena tyka, myslim, ze je vpohode, ked sa predstavis ako Danka... Druhi Ta vnimaju tak, ako sa im odhalis a viac-menej ako chces aby Ta vnimali 🙂 Vela ludi sa predstavuje s pismenkom 'K' na konic mena - aspon tych, ktorych ja poznam a ani mi to nepride divne... fakt... nemyslim, ze je to len pre male deti... hoci na meno Danielka to nema :D lol.... ;)

pekny vecer inak all 🙂

neliq
18. nov 2010

@morningdew my sme kúpili klasickú postielku, aj keď ma kamošky upozorňovali, že aj tak často bude drobec spať s nami, lebo sa mi v noci nebude chccieť vstávať a dávať ho naspäť do postieľky. Tak uvidíme, kto bude mať pravdu 😀

cica28
18. nov 2010

dobre ranko
neviete nahodou niektora ze od kedy je abutaim v nemocnici?mislim ze od kolkej.

mirka_80
18. nov 2010

@morningdew Ahoj. Ja som prvé dieťa rodila v Bojniciach, druhé tu v PE. Takže chtiac nechtiac porovnávam. PE má u mňa o 100% bodov viacej. Po skoro každej stránke to tam bolo lepšie. Možno by som vytkla iba to, že návštevy sa vybavujú na chodbe a dieťa môže ukázať iba sestra na krátku chvíľu. V Bojniciach je na to návštevná miestnosť, kde je teplo a dieťa tam môžeš mať ako dlho chceš.
AAAAle, kopa iných výhod to vynahradila. Cítila som sa skoro ako na domácej pôde. Je tam väčšie súkromie, pohoda, personál je veľmi milý. Jednu chybu to ešte malo--- že sa mi neušla VIP-ka, ktorú mi tesne pred pôrodom "zobrali" kvôli pani z Trenčína. Ale je fakt, že jej muž by to mal v noci ďaleko domov a mňa by navštevovali iba poobede manžel s dcérou. Tak som to chápala. Dokonca, keď trafíš dobré "spolubývajúce", aspoň sa nenudíš, poradíte si vzájomne. No ja som chytila najprv 14-ročnú cigánku, ktorá už na druhý deň vrieskala po decku, nech je ticho a že ona mu už nedá jesť, lebo jedlo pred hodinou. 🙄 Ale keby nebolo jej, bolo by super. Po dvoch dňoch prišla ďalšia mamička a s tou sme si výborne rozumeli, aj sme sa zasmiali. 🙂
Nadštandard má výhodu v tom, že návštevy ti môžu ísť na izbu a byť ako dlho chcú. Takže aj dieťa vidia dlhšie. Ale sama celé dni by som asi nechcela byť. Tak som nakoniec bola rada, lebo som aj ušetrila. 😉

morningdew
18. nov 2010

@mirka_80 jej vdaka za info! a kolko sa plati za nadstandard? skoda, ze tu je mamicka sama na nadstandarde. na kramaroch to maju perfektne vymyslene. mas tamn sprchu priamo na izbe a mozes byt sama, ci este s dalsou mamickou, pripadne az dvoma, ak chces. v pripade zaujmu ci potreby mzoes bloknut dalsiu volnu postel a mzoes tam byt s manzelom. maju tam tv, internet, nove zariadenie... varia tiez celkom slusne, mozes si vybrat z kopy variant na jedalnicku... a tak.. ale aj tu to bdue urcite ok a uplne v pohode... do velkej miery to zalezi aj na mamicke, ake ma naroky...
znie to super, co si pisala, take povzbudive.. az na tu ciganecku.. uf ufff...
kolko Ti inak trval porod?

mirka_80
18. nov 2010

@morningdew Za nadštandard je tuším cca 400Sk na noc, neviem, koľko presne po prechode na Euro. To som mala staré info, ale chcela som tu izbu, aj keby to bolo viacej. Kvoli prvorodenej dcere, lebo dost trpela bez mamy tak dlho...
Inak su to dve izby ako bunka, tusim spolocne sprchy na chodbičke a potom samostatne izby. Tak ak su obsadene obe izby, mozu sa mamicky navstivit.
Ja som bola na vyvolavanie, rano mi tableta zabrala, ale pred obedom to prestalo. To boli slabe alebo skoro ziadne bolesti, hoci sa podarilo otvorit krcok na 4cm. Ale skutocny porod podla mna zacal az o jednej poobede, ked mi lekar pustil vodu. To zacali skutocne bolesti a skoncilo sa vsetko o pol piatej. Takze vlastne dokopy 3,5 hodiny. Dr.Abutaima robi vzdy vsetko pre to, aby porod urychlil. Velmi sikovny doktor. 🙂

albertina2
18. nov 2010

ahojte, ja som rodila v Partizánskom a to sem teda musím prispieť. Najprv som mala rodiť v TO, ale nastali tam problémy so zmenou majiteľou, čo bol aj ten škandál v tv novinách a išla som do PE. Je to síce dosť od ruky, najlepšie je sa tam dostať autom. Zariadenie je trochu komunistické, wecko a sprchy na chodbe, ale nešla som tam na dovolenku, takže mi to vôbec nevadilo. Keby som náhodou chcela mať ešte jedno bábo, tak by som šla určite a jedine tam. Prístup doktorov, sestričiek detských a gynekologických nemal konkurenciu a pritom som nemala dohodnutého dr. vopred ani som si neplatila nadštandart, alebo žiadne zvláštne služby. Proste fantastický prístup, veľmi milý a ochotný personál od upratovačky až po tú poslednú sestričku. Čo som počula oid kamošiek čo rodili inde, sťažovali si na personál, že im s ničím nepomohol, alebo sestry boli nepríjemné... to sa mi tam nestalo ani na chvíľočku. 100 ľudí, 100 názorov, no ozaj odporúčam každej prvorodičke, aj teda ostatným. Ale ja ako prvorodička som absolútne netušila ako prebaliť, okúpať, alebo nakojiť bábo a tam vám to búdú do zblbnutia ukazovať, učiť vás, chodiť sa pýtať či niečo nepotrebujete... to sa vám v takých TO vraj nemôže stať, raz vám sestričky ukážu a starajte sa... takže držím všetkým nastávajúcim maminkám prsty

cica28
19. nov 2010

dobre ranko

@mirka_80 bolo treba do nemocnice aj podlosky pod chorych?neviem ci si to mam zbalit alebo nie

albertina2
19. nov 2010

mirka ja som tie podložky mala a nepotrebovala som ich. Neviem či vieš, ale bábatkovské oblečko musíš mať svoje, ale zavinovačku ti dajú.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre