Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

gugolina
22. máj 2012

@elys Ahoj Elys tak dnesna poradna za nami.... nic sa nezmenilo stale otvorena na 1cm cosi, Dr.mi povedal ze keby som na 2 cm tak zajtra ideme na to ,ze malinky je zrelý na porod, ma okolo 3100g, ale kedze niesme dost otvorení tak cakame :( dalsia poradna o tyzden 29.5, alebo keby sa cosi deje 🙂 takze cakame dalej 🙂

elys
22. máj 2012

@gugolina jujha,to si musela odchadzat riadne smutna.a to by ti pichol vyvolavacku ci ako to myslel? Ja dufam ze sme s otvorenim pokrocili,vahu mame urcite vysoku,lebo uz sa ledva pretacam,take tazke brucho mam.

gugolina
22. máj 2012

veru aj som bola sklamana, uz mohol byt mainký zajtra na svete.... za tyžden sme s otvorenim nepokrocili drzim palce nech aspom vy pokročite 🙂 no ano myslel to tak ze by sme zacali vyvolavat, ale ked sme este neni na 2 cm ze to nebude riskovat lebo by som sa vytrapila.... ze pockame este...som zvedava co povie tebe.... ked som bola na CTG tak som sa rozpravala so setrickou a ze teraz je trosku utlm s porodmi ale na koniec maja zac.juna ich je vela.... tak nas tam bude asi hodne 🙂

gugolina
22. máj 2012

@elys veru aj som bola sklamana, uz mohol byt mainký zajtra na svete.... za tyžden sme s otvorenim nepokrocili drzim palce nech aspom vy pokročite 🙂 no ano myslel to tak ze by sme zacali vyvolavat, ale ked sme este neni na 2 cm ze to nebude riskovat lebo by som sa vytrapila.... ze pockame este...som zvedava co povie tebe.... ked som bola na CTG tak som sa rozpravala so setrickou a ze teraz je trosku utlm s porodmi ale na koniec maja zac.juna ich je vela.... tak nas tam bude asi hodne 🙂

gugolina
22. máj 2012

@elys Bola taka zlata sestricka ukazala mi aj salu aj tu miestnost urcenu na otvaranie...rozpravala mi ako vseliako to moze na mna prist, co vsetko mam sledovat, kedy utekat rychlo do nemocnice a kedy s anemusim ponahlat.... taka strasne zlata bola 🙂 bodaj by sme ju mali pri porode 🙂

veverka84
22. máj 2012

@gugolina tam su vsetky zlate je jedno ktoru chytis 🙂 aj co sa tyka tych na novorodeneckom 🙂 drzim palce

gugolina
22. máj 2012

dakujem pekne 🙂 no zatial som ich vela nevidela ale fakt su zlate usmiate a ta dnes bola taka zlata aj zhovorciva dost 🙂 uz sa tesim ked bude po porode a budem sa ich uz len pytat a nasavat info 🙂

elys
22. máj 2012

@gugolina takze vravis, ze treba ist rodit co najskor? tak to aby som sla behat po schodoch aspon na hodinku 🙂 vcera som zjedla ananas, dnes som si dala teplu vanu a stale nic. neviem si predstavit tu tlacenicu na malej porodnici, ach jaj. najradsej by som tu vzdycharen absolvovala sama, predsa len to sukromie s partnerom je na nezaplatenie, aj to, ze sa personal venuje len tebe a nemusi odbiehat. co si pocneme???

gugolina
22. máj 2012

no veru a ta vzdycharen nieje az taka velika.... veru niet nad sukromie ... ale snad budu tie dievcata aj prenasat 🙂 musime mysliet pozitívne 🙂ale ak zaberu schody alebo kupel treba skusat 🙂 alebo ako vravi vzdy primar -pomoc partnera 🙂kazdopadne drzim palce vo stvrtok mozno si ta piatok prijme a budes to mat uz za sebou 🙂 teraz ma sluzbu piatok aj nedelu 🙂

sante81
22. máj 2012

@elys mne pomohla prechádzka smerom hore na cintorín cez uherce cez les, 14teho poobede na 3 hod, a 15teho prisli kontrakcie 🙂

elys
22. máj 2012

@sante81 jesus maria,neblazni,posledna prechadzka co netrvala ani hodinu ma tak zmohla,ze som nemohla chodit,odvtedy som doma a ked niekam,tak len autom.uz sa nehnem z domu.a dneska sa specialne citim na ... fyzicky aj psychicky ☹

elys
22. máj 2012

@gugolina poviem malemu do brucha,rodime podla rozpisu sluzieb 🙂

gugolina
22. máj 2012

@elys no drzim palce na mojho to nezabera :D snad tvoj malinky bude poslusnejsi 🙂

elys
24. máj 2012

@gugolina ani na mojho.. som ho prosila, ze by isiel uz dneska. haha. ma vysmial 😀

elys
24. máj 2012

@dulkagabulka Chcela by som reagovat na prispevok o nastrihoch. Nemocnica Partizanske vedie rebricek v TN kraji v pocte porodov BEZ nastrihu. Primar je zastancom prirodzenych porodov, bez epiduralky, bez nastrihu. Samozrejme v akutnych pripadoch, kedy si to stav vyzaduje, ich realizuje. Ostatne porodnice by si mali brat priklad.

dulkagabulka
24. máj 2012

@elys to je naozaj pochvaly a nasledovania hodné 😀

gugolina
24. máj 2012

@elys juuuuj niečo musime vymysliet na nich 🙂 ja som dnes skladala kocik a dost som sa s jednou castou vytrapila, vynatahovala a nejako ma boli cele brusko.... zeby som ho nahnevala ? 🙂 ked nie podobrotky tak pozlotky? 🙂 ale teraz sa valam len v posteli ako mrtvolka....

elys
24. máj 2012

@gugolina mna dostalo varenie,som KO.mam pocit ze moje telo uz rezignovalo, povedalo.si, ze "vyrobilo som cloviecika,praca dokonana a dajte mi uz pokoj". A odvtedy ide tak na 10%

gugolina
24. máj 2012

@elys juuuj tak to mi ani nevrav 🙂 my staviame domcek a uz mi z toho varenia sibe 🙂 mavam majstrov v pocte od 5 do 11 a cele dni pri hrncoch 4 chody no uff... sa mi majstri smeju ze mi odtecie voda tam 🙂 a to mavam casto 3 krat do tyzdna teraz nastastie posledne 2 tyzdne len soboty ale aj tak 🙂 a normalne sa tesim do porodnice ze si tam oddychnem 🙂 a este tak tajne dufam ze mi to výde aj aspom na jednu sobotu 🙂 je to odomna sebecke ale fakt niekedy uz nevladzem 🙂

elys
24. máj 2012

@gugolina a neni lepsie, ked im objednate obedne menu z nejakeho podniku za 2,50 na osobu? Ved by si uz mala oddychovat a nie sa takto pachtit. I ked sa mi vidi zvlastne, krmit stavbarov 😖 inde si nosia svaciny z domu

dulkagabulka
24. máj 2012

@elys
slovenske ženy budu štastne, ak tu raz bude taka porocnica, ako vo Vrchlabí- nebudu musiet cestovat tak daleko...amyslis, ze sa v Partizanskom da rodit tak, ako rodila tato lekarka?

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

alebo takymto cisarskym rezom (či jemu podobnym)
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

elys
24. máj 2012

@dulkagabulka najprv by museli mat na to nase porodnice podmienky, dostatok personalu, modernejsie izby, socialne zariadenia. ja ked vkrocim do hociktorej slovenskej nemocnice, tak je to navrat v case. ma mrzi, ze vynakladaju miliony eur na projekty, bez ktorych si zivot viem predstavit a pritom nedaju peniaze na obnovu skolok, skol a nemocnic. v hroznom stave su tie budovy aj vybavenie. je mi z toho do placu ☹

gugolina
24. máj 2012

@elys ale to su aj známi a obedne menu to je najmenej ono ide o to ze to je celodenna strava, desiata, obed ,vecera a niekedy aj olovrant... a najhorsie je to ze cas- raz mi zavolaju o tolkej potom ich tam hodinu nahanam nech idu jest zas to spratavat..inokedy posun to o hodinu, o dve ...a ked uz navarim nech to jedia aj teple no nie?
. a stale dookola... ale co uz 🙂

elys
24. máj 2012

@gugolina urcite je to v dobrom umysle, ale v tvojom pozehnanom stave uz by naozaj mohli byt sucitni a doniest si jedlo a odlahcit ta... keby si v nizsom stadiu, nepoviem, ale pred porodom treba brat ohlad na teba a nie na nich. odpocivaj

gugolina
24. máj 2012

nooo ved sa snazim... ale cloveku to neda.... a mamina a svokra soboty pracuju nema kto... este mamina ked pride z prace s vecerou pomaha aj ked tam pridem manzel vynasa z auta ako nemozem povedat snazia sa ale to najhorsie je proste na mne ... no nevadi uz som povedala ked sa malinky narodi beriem "dovolenku" 🙂

gugolina
24. máj 2012

@elys nooo ved sa snazim... ale cloveku to neda.... a mamina a svokra soboty pracuju nema kto... este mamina ked pride z prace s vecerou pomaha aj ked tam pridem manzel vynasa z auta ako nemozem povedat snazia sa ale to najhorsie je proste na mne ... no nevadi uz som povedala ked sa malinky narodi beriem "dovolenku" 🙂

tina2213
27. máj 2012

ahojte. Je niektora co ma termin v juli niekedy od polovice a vyssie a idete rodit do PE?Mozno sa stretneme tak rada pokecam 🙂

bajboj
27. máj 2012

porodnica v Partizanskom? neskutocny personal, zlati primar, proste nadhera.. pristup k pacientom super...Odporucame kazdemu. Tam sa chovaju doslova ako rodina!

elys
29. máj 2012

@gugolina no co, este ste doma?

elys
29. máj 2012

@tina2213 skus napisat mojej kamoske Sante81 ona ma termin v juli a je z PE.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre