Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

veverka84
11. nov 2009

no ja som otvorena na cm uz ale od 8 mes. len povedal ze krcok je tvrdy a hlavicka este neni dole celkom ze to nevyzera ale to bolo pred dvoma tyzdnami od vtedy som nebola tak som zvedava co povie mne.Ja by som tam zajtra aj ostala a vymenila sa s linetkou na VIP a v pondelok mozes ist ty namiesto mna 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀
U mna keby to nejak pokrocilo hadam by so msi to dala aj vyvolat predsa uz je ten krcek aspon ako tak pripraveny , lebo ja sa hrozne bojim ze nebudem vedet kedy mam ist do nemocky 😀 😀 😀 prve mi vyvolaval itak ja neviem ako to chodi 😀
Inak ale so msa prechvalila jak mi fajne a tvrdne mi brucho a do toho taka mrchovska bolest..hmm musim muzika znasilnit dnes mozno sa udeje nejaky pokrok 😀
A tebe robili ctg uz co chodis na poradne???alebo aZ TERAZ V PONDELOK?

veverka84
11. nov 2009

ja som mala naposeldy 140/80 inak cele tehu ukazkovy ale to bolo kvoli tomu ze mi robil prietoky som lezala na chrbte co mi je velmi nepohodlne lebo vtedy citim malu akokeby az v krku taky tlak 😀 😀 😀 no hlavne ten spodny mas dost sakurka ale chcela by som videt aKY BUDES MAT PONDElok rano 😀 😀 😀
Za linetkou si bola na izbe?nerobia tam problemy s navstevami?lebo ja so msi v TO zapaltila VIP a nikoho tam pustit nechceli aby som sa tam prosila niekomu este 😠 a pritom to tam maju uvedene ze navstevy na VIP izbe kedykolkvek...

sakura77
11. nov 2009

nerobili,zatial,len mi popcuval srdiecko v ordinacii,v pondelok este len idem po prvykrat-ale s kikom som chodila cely posledny mesiac,ako si pamatam...a posledny tyzden aj trikrat,tak co ja viem...
no ja mam uz zmaknuty krcok aj vraj,no uvidim ako to bude do pondelka,a´dnes sa chystam aj ja znasilnit muzika 😀
a ty si mala prvy vyvolany,ako to prebiehalo,lebo tu co som ciitala,tak nic moc teda povacsine... 😒

sakura77
11. nov 2009

s navstevou na vip ke ziadny problem,normalne som zayvonila,prisla sestricka,ja ze chcem ist tam a tam a v pohode- a to bol zrovna obed,nic nenamietali,aj ja ked som bola tak mi chodili lazo-plazo navstevy hocikedy cez den,ani raz problem nebol 😉 mozes kedykolkcek a na akokolvek dlho-jasne ze najlepsie az po vizite,to by sa im asi nepacilo 😅

veverka84
11. nov 2009

tak to som rada s tymi navstevami hlavne kvoli tomu mojmu cecockovi co bude doma chudak...muz ze nemozes si ho tam zobrat 😀 😀 😀 no ved ony budu az poobede chodit ale neviem neviem ako to dopadne ci nebudu revy ked pojdu prec... 😒 ach jaj no nejak sa to zvladne...
no co sa tyka prveho porodu tak to hruza 14 hod. ukrutnych bolesti nie a nie sa otvorit som myslela ze zdochnem uz doslova 😒 potom mi prepichol plodovu vodu tak so msa o nejake 2 cm pohla a nakoniec mi spravil tzv. hamiltona napchal do mna ruku a nasilu mi krcok roztiahol no to nechci zazit ta bolest sa nevyrovnala celemu porodu ale 5 min na to bol maly na svete tak som aj bola nakoniec rada ze to urobil lebo od rana od 7 som rodila a maly sa narodil 20:40 a to ze muzovi ale o 19 povedal ze prv nez o pol noci to nebude.to sa doteraz smeje ze hento keby ti vtedy poviem 😖 notak asi balim tasky a idem do pola to odrodit 😀 😀 😀 😀 ale ja so nebola absolutne otvorena dokonca mi to vyvolal asi predcasne lebo so mmala termin 13.7.podla mrchy a 14.8. podla sona a som mala hrozne nepravidelnu mi vynechvala ze aj 3 mesiace som nemala 😒 ale to ho nejak nezaujmalo iba utrusil muziovi poznamku ci to neni skoro ze ,,uz je to aj tajk rozbehnute...a brutal ma nastvalo ze do mna napchal tabletky a potom povedal ze mi to vyvolal som myslela ze prasknem od jedu.Preto TO porodnicu nechcem ani videt 🙂 ale dr. abutaima povedal ze ked je uz krcok zmaknuty a aspon trochu otvoreny ze uz to ide lahsie a neni to take bolestive..tak uvidime ako dopadneme 🙂

ukulelembo
11. nov 2009

Ahojte tehulky Tak ja idem v pondelok rano na prijem aj so Sakurou Som otvorena na 1cm tak do pondelka tomu pomozeme s mm Inak ja som mala prvy vyvolany v 39/5tt bola som uz 2tyz na 3cm a porod trval 2hodky Tak dufam ze som si stastie uz nevybrala

veverka84
11. nov 2009

Ukulelembo to myslis vazneeeeeeeee??????????tak to je ina parada aj ja chceeeeem 🙂 ze 2 hodky, ja som zvedava ako to bude teraz no nemozem sa dockat zajtrajsku co povie doky...
uz by som aj chcela ale na druhej strane aj nie 😀 😀 😀 ani sama neviem co chcem.

sakura77
12. nov 2009

veverka,to si opisala doslova a do pismena moj porod!!!!!14-15 hodin,kontrakcie jak diva svina a nic sa neotvaralo,prepichnutie vody-nic, potom tabletka,nic,oxytocin,nic a az po hamiltone-tak brutalita riadna teda-sa to pustilo...ale ja som prisla do porodky uz s kontrakciami,nesla som na vyvolanie akoze...takze si viem zivooo predstavit...
ukulelembo,nestvi s dvojhodinovym porodom.... 😀 to teraz pojdes za polhodku asi... 😅 ked druhy vraj je ovela rychlejsi...

veverka84
12. nov 2009

sakura tak teraz by sme mali mat narok na ten 2 hodinovy nieeee???? 😀
U nas sa znasilnenie nekonalo boli sme u svokrovcov do pol 8 potom maleho okupat uspat a manzelik isiel na oslavu z ktorej sa dovalil o pol 1 🙂 takze nemalo sa kedy konat... 😀
Inak ma brucho mrchovo boli aj krize viac a viac,nebolo by zle aj keby tam dnes ostanem 😀 nech to uz mam za sebou.Inak vas nebolia klby a kosti panvove mna hroooozne 😒 na 17 som dohodnuta tak sa vecer ozvem ak osom dopadla.papa

sakura77
12. nov 2009

veru o klboch a panvovych kostiach sa radsej ani nevyjadruje,ja ledva zijem uz,dneska som bola v meste a to som si kazdych 20 krokov musela dat pauzu,co sa mi ani ist nedalo 😖
a co mas ,poradnu o 17-tej???

veverka84
12. nov 2009

ked sedim tak sa da ale ked lezim ma to boli na hovado...Hej idem na poradnu lebo som mala ist v utorok poobede to nestihal dr, potom so mmala ist vcera ale vymenil si sluzbu s nejakou dr tak povedal nech pridem dneska.tak mu mam zavoalt aby neoperoval o pol 5...No nebolo by zle keby povie ze som ale na 4 cm a potom tomu uz len trochu pomoct 😀 😀 😀 😀 jaj ja mam take plany 🙂 🙂

sakura77
12. nov 2009

no tak drzim palce,nech je to na 4 😅 potom daj vediet,teda ak tam neostanes rovno... 😉

veverka84
12. nov 2009

no tak som doma 😀 ale som si fandila ze 4cm 😀 ledva stale ten jeden ako doteraz 😀
sakura som zvedava ako dopadnes v pondelok ja idem s taskou v piatok buduci hned zavcas rana 🙂 dostali sme prikazom sexovat, horuce kupely a atd. 😀 a ze sa uvidi keby nie tak v nedelu uz asi urcite ale uz by som to rada mala za sebou vsetko ma boli dnes a brucho tvrdne jedna radost...no ale nic z toho..linetka je uz doma?mohla by dat vedet ci si ostala alebo ako🙂keby ano moc tam nevylihuj ak sa ti VIP ujde aby sme sa vymenili jasneeee 😀 😀 😀 😀 ???

catherine4
12. nov 2009

dievcata nestraste, ze druhy porod byva rychlejsi lebo ja som malu porodila za dve hodiny odkedy mi zacali kontrakcie a teraz keby to bolo skor, tak nestihnem ani dobehnut do porodnice. 😲 Mam to z domu hodinu cesty. A to si este moj manzel vymysla, ze ci nemozem vydrzat do 1.1. aby to bol zaujimavy datum 😒 . Asi mu to brucho aspon na tyzden poziciam nech vie, co je to byt posledne tyzdne tehotna 😠 . Uz teraz mam niekedy pocit, ze sa mi panva rozpadava............................. Veverka, skus poumyvat okna, to ze vraj tiez pomaha 😀 aj ked tebou spominane sposoby su urcite prijemnejsie 😉

veverka84
12. nov 2009

akoze neviem ci ja na toto forum este pridem...sakura ty prides???sak tu nase kolegynky rodia za 2 hodiny uz ma to normalne vytaca 😀 to len my dve rodime pomaly cely den??? 😖 catherine min piatok so mupratovala byt od rana do pol 8 do vecera akoze fakt total do spiku a brucho ma bolelo vecer jak hovado a nic aj tak z toho...
no buduci piatok budem v 40 tt tak nech robia co chcu uz so mnou.. 😀 a muzom by so mto brucho fakt dopriala lebo niekedy si myslia ze su majstri sveta...
Inak dnes bol aj maly s nami u dr a vravim mu v aute ze pockas s tatinom kem tam ja pojdem a on ze nieeeeeeeee ja chcem videt ako bude ninku vyberat 😀 😀 😀 hotovy gyndos 😀 😀 nakoniec zaspal v aute tak aj tak dobre...

linnetka
12. nov 2009

no ahojte,
tak len narychlo zreferujem. Porod bol na poslednu chvilu vraj uz v 42tt, mala som asi zle vyratany termin, aj ked mala cely cas zodpovedala na termin. Plodovka bola uplne zelena a este aj kasovita, klesali ozvy srdiecka zo 160 az na 60, nenastupovali kontrakcie a neotvarala som sa, tak nakoniec sekcia. A Lenka si spravila z pupocnej snury sal.
Mala bola nastastie v poriadku. Uz sme doma.
V nedelu nastupila bojko, este v ten den ju rezali a ma dcerku Nikki, tusim 3200g a 51cm. Obe sme boli na VIPke. Bolo uplne uzasne. SOm strasne rada, ze som sa rozhodla rodit v PE. Personal bol super od sestriciek (vratane Aginy - ja si prave ju pamatam najviac a ku mne bola vzdy mila, urcite nie ako bacharka), cez sanitarky az po doktorov.
Keby som este niekedy rodila (co uz nebudem, iba ak by sa deti vypluvali 😀 ) tak pojdem urcite znova tam. Odporucam uz vsetkym kamaratkam. Inak VIPka ma vysla 50€, som nechapala, cakala som 80€, ale plati sa za noc, nie den. Takze uuuuuuuuplna spokojnost. Citila som sa tam ako doma, nie ako v nemocnici.
Sakura, Ukulelembo drzim v pondelok palce.

veverka84
12. nov 2009

linettka tak uz ste domka jaj ako ti zavidim aj ja uz chcem 🙂 blahozelam k lenke je krasna a som rada ze nakoniec to dobre dopadlo.To mas super ze aj VIP sa ti usla dufam ze aj mne sa...no hned sa mi pojde lahsie buduci piatok ked si bola spokojna takto.dakujeme za referencie 🙂 papa

sakura77
13. nov 2009

baby,tak ja pondelok asi rusim,dostala som desny zapal priedusiek s hnusnym zachvatovym kaslom-uplne zvecera do rana,je mi hrozne,od vcera ma prehana a je mi blbo od zaludka,neda sa mi chodit,lebo ma boli desne cely spodok a krize,no som total hotova,tak jak som chcela aby mala uz bola vonku-tak teraz dufam ze tam este vydrzi,lebo rodit v takomto stave si neviem predstavit,mam aj antibiotika,tak musim cakat kym mi zaberu,az potom chcem rodit-ale na to jak sa citim,neviem kolko este vydrzim,ma trafi.... ☹ 😒 idem si lahnut,papa

veverka84
13. nov 2009

sakura tak to mi je luto ze sa ti to takto ,,pokaslalo,, 😒 no veru radsej sa preliec a dufaj ze to na teba nepride lebo v takom stave rodit asi nie je ziadna vyhra...
Ja som v noci grcala mala som kyselinu a ,podvedome nervy,, z buduceho piatka takze ja sa uz asi poriadne do piatku nevyspim 😀 tak mozno sa aj stretneme nakoniec ked sa ti to posunie , a teraz mu zavolas ci ides za nim az v pondelok ci ako?
prajem skore uzdravenie a oddychuj 🙂

sakura77
13. nov 2009

no,teraz som volala a ze mam sa predsa len prist ukazat ten pondelok ,lebo ze "ten nalezô uz tam je..tak uvidi sa,co a ako,ale tak mi je nafigu ze neviem ci nepojdem aj skor,citim sa uplne na "rozpadnutie"... 😒

betatka
13. nov 2009

ahojte
tak aj ja mam po poradni...už som na 1,5cm otvorená a tiež mi kázal na budúci týžden doniesť aj tašku takže veverka možno sa tam aj stretneme 🙂
Baby môžem vás poprosiť o číslo na Abutaimu nestihol mi ho dať lebo utekal na sálu..odbehol si medzi operáciami ma pozrieť.
Bola som aj na CTG a že mi tvrdn brucho...no ja som skoro nič necítila len kostrč ma bolela jak hovado lebo nemôžem ležať na chrbte...ta poloha mi je total nepríjemná. Ale ked som odtial vstala tak to som už cítila tvrdnutie...tak dúfam že sa do zajtra nerozpadnem.
Ešte ráno sa ma sestrička pýtala či chcem čakať na Nidala lebo že má veľa operácii dnes a dobre že som povedala ano lebo Kaldrovitšová sa ponukla že ma pozrie a to ked ma pozrela naposledy to som bola tiež na 1,5cm otvorená a do druhého dna sme mali Leu. 😝
Sakura dúfam že sa ti rýchlo polepší ale nechcem aby sme sa tam všetky budúci piatok stretli lebo sa niekomu neujde VIPka 🙂

veverka84
13. nov 2009

no sakura musis ist teda v pondelok nech si tie 2 izby podelime 😀 😀 😀
Betatka ty ides 20.11.???a na kolku?Neviem ci je to pocasim ale aj ja sa citim na rozpadnutie uz od vecera a mam taky vytok ze som sa nomalne zlakla ci mi voda neodteka 😀
Mne inak povedal ze piatok este uvidi ze ked to nepokroci tak v nedelu uz urcite 🙂

betatka
13. nov 2009

no ja idem 20.11 na poradnu a kázal aby som prišla aj s vecami v kufri keby to pokročilo, viem že ten víkend slúži do nedele. Ale ja nechcem aby niečo vyvolával takže by som bola rada keby to šlo samo prirodzene.
Len som dnes nemala čas sa s ním moc porozprávať lebo musel na operačku.
A čas mi nepovedal...len že ak môžem tak bud hned skoro ráno o tej 7.00 alebo že až tak pred 10.00 lebo že medzi tým má dosť operácií aby som nečakala ako dnes.

veverka84
13. nov 2009

no ja tiez v piatok tak ale o pol 8 kazal najneskor za 10 min 8, a ze keby nestiham mam ist zatial na ctg kym dooperuje...sluzi v piatok a v nedelu. Ja mam gestacny DM takze ja moc prenasat nemozem a mam aj streptokoka takze rada by som mala podane tie atb ja ak oby ich mali aj malej potom davat...no ved uvidi sa co povie...

linnetka
14. nov 2009

ahojte, tak sakura uz ma svoj poklad pri sebe. Dnes o 5,45 hod. sa narodila Sofia 2860g a 46 cm, obe su v poriadku

veverka84
14. nov 2009

jejjjjjjj paradna spravicka linetka 🙂 Sakura gratulujem a prajem vela zdravia sofie aj tebe..a hrozne v dobrom zavidim ze uz to mas za sebou, dufam ze to prebehlo v pohode napriek tvojej chorobe...vidis malinka ta nenechala ani doliecit 🙂 ale hlavne je ze je vsetko ok.
Tak betatka mozme sa usalasit v piatok hadam na VIP kedze sakura uz ma po tak ziadna bitka o izbu nehrozi dufam 😀 😀 😀 😀 😀

betatka
14. nov 2009

no veverka to by som si nefandila pretože to nie sú všetky baby čo sú na november a tiež chcú VIP viem ešte o zusske80 ona píše do Novembroviek a ta tam ma aj svokru a termín ma 20. takže ešte sa možno aj pobijeme 😀
a sakure prajeme rýchle zotavenie a veľa mliečka pre Sofinku. 🙂

linnetka
15. nov 2009

no ja som mala stastie, lebo ked som rodila boli obe VIPky volne, jedna pre mna, druha pre bojko 🙂

veverka84
15. nov 2009

tak to si mala dobre ze si mala vipku...Linetka do coho tam obliekaju babo co mu tam mam doniest len tie kosielky ci aj nejake dupacky???a zavinovacka je ich ci mam svoju si doniest?DAKUJEM ZA INFO 🙂

ukulelembo
15. nov 2009

Ahojte tehulky Tak vcera 14.11. o 18:15 sa narodil nas pokladik Simonko-s mierami 3110g a 50cm🙂 Velmi ho vsetci lubkame Lezime so Sakurou na jednej izbe Mam aj foto v mojom albume

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre