Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

renuska23
27. júl 2013

@cypercanka1
@slimme ja som rodila v PE, aj som si tam skoro celé tehu odležala a na primára nemôžem povedať ani jedno krivé slovo, nebyť jeho, tak prídem o ďalšie bábo, ako sa mi stalo predtým. Takže odporúčam. A čo sa týka pôrodu po sekcii, bola so mnou na izbe mamina (ležali sme spolu aj predtým na rizikovom, aj sme naraz rodili), ktorá mala prvý pôrod cisárskym a teraz rodila normálne. Primár kým je to len trochu možné, tak radšej odrodí normálne a cisársky robí iba keď naozaj musí...

weirdo
28. júl 2013

@slimme - moja kamoska teraz par dni dozadu rodila prirodzene, 2 roky dozadu rodila cisarskym 😉

slimme
28. júl 2013

@weirdo Super, to som rada, ze v PE take nieco umoznia🙂

cicuskam3
7. aug 2013

@majwaj ze sa nehambite nieco take napisat je my z Vas zle. Ta zena prisla o svoje dietatko pre boha tak sa uvedomte co tu pisete. Som zvedava ako by ste sa citili vy. Hadam si o takych veciach nebude vymyslat. Nechapem preco si ho tak strasne zastavate? Ze by za tym nieco bolo?

tinka9075
7. aug 2013

@cicuskam3 áno prišla o dietatko je to strašné ja som prišla v 7 mesiaci tiež o dietatko a neprajem to nikomu 😒 😒 ale nebudem obvinovať primára aj gynekologa ku ktorému chodila že sa jej narodilo choré dieta a potom zomrelo 😢 😢 v dnešnej dobe sú špeciálne soná tak idem a spravís si vyšetrenia aby som mala istotu ja som čakala dvojičky a nezanedbala som nič chodila som na soná len aby som mala istotu že je všetko v poriadku a deti dedia genetiku po svojich rodičoch tak nik nemôže za to že to dietatko sa narodilo choré 😠 😠 ja vďaka primárovi mám dve zdravé deti a budem mu vďačná vždy ja si ho nezastávam ale je to zodpovedný a svedomitý doktor keby bolo viac takých na slovensku 🙂 🙂

baronka222
11. aug 2013

@nellinkaaaa tak ja som pri nom rodila a praveze povedal ze na mne setrit nebude. Vobec ma nenechal trapit.A velmi mi pomohol. Teraz cakam druhe a pojdem k nemu. a na druhe dieta som myslela uz kratko po porode mozno aj vdaka dobre prebehnutemu porodu. Inak divne ze taky negativ.koment od niekoho kto je registrovany v den prispevku.Myslim ze tu ozaj ide o to niekoho ocernit a uskodit....

kristinka51
15. aug 2013

@cicuskam3 Ahoj, nedá mi nezareagovať na Tvoj príspevok- máš pravdu, je to strašné, keď sa stane niečo také, že mamička príde o svoje bábo, myslím, že ani nič smutnejšie neexistuje... Ale nerozumiem, prečo by sa malo vylučovať to, keď niekto napíše, že je spokojný s primárom a že je to dobrý doktor, s tým, čo sa stalo. Mne nepríde nepochopiteľné, že sa tu ženy primára zastávajú, asi majú na to dôvod, zrejme im pomohol- je to doktor a je prirodzené, že pomáha. Aj keď prípad, čo tá pani opisuje, je veľmi smutný, to zároveň nemusí automaticky znamenať, že teraz ho poďme všetci ukameňovať a spolu pekne nadávať... Takáto vec je tak citlivá a zložitá, že to ťažko vyrieši nejaká diskusia na modrom koňovi a je podľa mňa dosť odvážne hodiť vinu na plecia jedného človeka, hlavne preto, lebo my nemáme potrebné informácie k tomu, aby sme k takému záveru prišli a on nemá možnosť nejakým spôsobom zareagovať na takéto obvinenia(teda myslím v rámci tejto diskusie). Keď už sa chceme o niečom baviť, tak aspoň nech vieme o čom hovoríme- nedá sa utvoriť si názor, keď počujeme len jednu stranu a zdá sa mi to tu dosť nefér, hlavne kvôli tomu, že sa tu o niekom píšu dosť zásadné veci a on nemá tu možnosť, aby sa k tomu vôbec vyjadril. Ja sa nechcem zastávať, lebo sama neviem ako to bolo, len by som chcela poukázať na to, že keď jednoducho nepoznám všetky okolnosti, tak nebudem vyslovovať nejaké dohady alebo názory, ktoré potom dosť významne ovplyvňujú napríklad maminy, ktoré sa ešte len chystajú rodiť a vyberajú si pôrodnicu. Je dobré sa informovať, ale mňa by toto asi viac zmiatlo ako mi pomohlo... A myslím si, že je dôležité aj to, akým spôsobom sa píše kritika. Veď vlastne už na základe toho, akým spôsobom je ten príspevok napísaný, si človek utvorí názor, či je vôbec uveriteľný  A keď sa tu nadáva, tak ja ak by som tomu mala uveriť, tak možno vtedy, keby sa ten človek aspoň podpíše  Je to podarené ,keď sa tu niektoré maminy pomaly chystajú povstať proti primárovi a vlastne ani navzájom nevedia, kto sú  Zdá sa mi to minimálne nevhodné na niekoho nadávať a samozrejme anonymne. To je môj názor. A napríklad aj vyjadrenia k pôrodom- ja som tu vždy našla len to, čo všetko zle spravil personál, pričom tu uniká dosť podstatná záležitosť, že vlastne rodí žena- tá je tam dosť podstatný činiteľ, ktorý zásadným spôsobom ovplyvňuje priebeh pôrodu. K tomu sa vyjadrí málokto. Neviem no, príde mi to také jednostranné.... Mne napríklad primár pomohol, ale keď tu čítam niektoré tie komentáre, keby ho nepoznám, asi by som si pomyslela, že preboha, tak k nemu nikdy...moja skúsenosť je úplne opačná, ja som sa s lepším prístupom doktora zatiaľ nestretla... On je tiež len človek, ťažko by sme asi hľadali doktora alebo vo všeobecnosti človeka, ktorý aj keď mu pacientka povie čokoľvek a správa sa akokoľvek, vždy jej odpovie s úsmevom a dobrou náladou- asi platí, aká akcia, taká reakcia... a tiež by sme asi ťažko našli doktora, ktorý sa nikdy nepomýlil alebo nespravil chybu, niečo, čo sa nepodarilo...keď som si to prečítala, mala som potrebu sa vyjadriť, lebo mi išlo bok vyvaliť, už je mi lepšie :D

zuzkadf
20. aug 2013

@kristinka51 Kristinka toto si velmi pekne napísala.Som podobného názoru...ja len za seba možem napísať velku spokojnost jak s panom primárom ,tak s personálom .

kristinka51
21. aug 2013

@zuzkadf dakujem za podporu zuzi 😉 snažila som sa zhrnúť všetko, čo sa vo mne nahromadilo po prečítaní zopár príspevkov, ale ešte som na dosť vecí zabudla, takže možno pridám pokračovanie 😀

tinka9075
21. aug 2013

@kristinka51 ja mám tiež taký názor na všetko ako ty ja primára poznám už dlho a takého super doktora som už dávno nestretla u mňa je to super človek 🙂 🙂 a personál na jednotku 🙂 🙂

magnolie123
27. aug 2013

@rodinkav ahoj , prosim ta , ja sa rozhodujem rodit medzi to a pe, mozes mi povedat, za akych podmienok mozem ist do pe? som 27 tt dakujem

cicuskam3
3. sep 2013

@kristinka51 100 ludi 100 chuti. Ja som rodila v Banovciach a ak sa este raz rozhodnem ist rodit urcite sa tam opat vratim. Ja som v nemocnici pracovala a trosku viac to tam poznam. Ale ked ste spokojne tak je vsetko v poriadku. 🙂

janka585
13. sep 2013

Ja som tiež rodila v PE, rodil ma priamo primár na požiadanie a nemôžem povedať nič zlé!
Úžasný lekár a aj sestričky výborné! Pomôžu, poradia čo treba, keďže som prvorodička, naozaj som bola zo všetkého vyplašená, no vďaka nim som to zvládla super. 🙂

monik83
13. sep 2013

@janka585 Ahoj, aj ja sa tam chystám rodiť v novembri, chcem sa spýtať čo si treba priniesť do pôrodnice okrem toho bežného zoznamu čo je na internete, oblečenie pre bábo alebo niečo špeciálne? a nevieš ako je to s vip izbou? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Krásne dni s bábätkom želám...

janka585
13. sep 2013

Pre bábätko si musíš doniesť všetko okrem zavinovačky. To je plienky, plátené plienky (aspoň 10 ks), kozmetika (stačí sprchový gél pre bábätko, sudocrem je dobrý, ak sa dieťatko poškriabe alebo vyhádže, rybilka na riťku, olejček, kefka na vlásky), oblečenie (po pôrode dávajú bábätku len kabátik alebo košielku, plienku a ponožky), lieh na pupček a vatové tampóny (mne obyčajná vata púšťala chlpy a ťažko sa to dávalo dole z pupčeka), uterák... Ja som tam mala aj ortopedické nohavičky, ale balila som naširoko až doma. Len nezabudni na ten lieh, to budeš potrebovať. Nič iné špeciálne nepotrebuješ.
Oni dávajú jedine zavinovačku. Ja som bola na nadštandardnej izbe. Teraz tam už spravili jednu úplne novú, veľmi krásna!! Tak hádam ju trafíš. Ale aj ostatné dve sú pekné a dobre vybavené. Hlavne máš súkromie. Za ňu sa platí 13,90e za noc. Ak budeš mať ešte otázky, kľudne sa pýtaj, rada pomôžem ak budem môcť 🙂

lienocka1110
2. okt 2013

@janka585 dobry vecer ja som pred 2 rokmi rodila v bojniciach a povedala som si ze nikdy viac.teraz planujeme druhe babo ale ja by som isla rodit do PE aj ked do bojnic ma len 10minut cety.odtekala mi plodova voda,dali mi vyvolavacku a mala som strsne bolesti,vracala som a celu noc si ma nikto nevsimol.az rano ma napojili na tie pasy a sestricka az zhikla ze:"boze to dieta sa dusi!´" viete ako mi bolo v tych bolestiach.vsetko sa zbehlo velmi rychlo cisarskym rezom.no nikdy viac.preto sa chcem opytat da sa zajednat si doktora pri porod a kolko sa plati?v bojniciach beru 200euro.bojim sa mat druhe babatko po tej skusenosti☹(

janka585
3. okt 2013

@lienocka1110 Dobrý deň! Až mi mráz prebehol po celom tele, keď som to čítala. Niečo podobné sa stalo aj jednej mojej známej pre 4 rokmi. Taktiež povedala, že nikdy viac do Bojníc nepôjde. A úplne to chápem po takých skúsenostiach!!
Nebojte sa, určite stihnete dobehnúť do PE. Snáď do hodinky neporodíte od spustenia kontrakcií 🙂. Teda dúfajte!
Pokiaľ viem, v PE sa dá vybrať pôrodník za 150 e. Ale všetko to záleží od primára. A možno vám aj odporučí cisársky rez po 2x. Musíte tam ísť asi tak mesiac pred termínom a potom k nemu chodiť až do pôrodu. On vám poradí, čo bude pre vás vhodné. A samozrejme kľudne mu povedzte, čo ste zažila v Bojniciach a že máte strach. On je veľmi ľudský a chápavý človek, určite vám všetko povysvetľuje a upokojí vás, že spraví pre vaše i bábätkovo zdravie maximum.
Mňa osobne rodil primár a nemala som žiadny problém. Ale sú tam ešte 4 lekárky, čo chodia pri pôrody a každá jedna je dobrá. Mne boli všetci pri pôrode, lebo bol pracovný deň, takže tam boli všetci. Takže super!
Ja som chcela primára, aj my vyhovel a nechcel nič, ale asi preto, že mal akurát službu. Ale viem, že on príde kedykoľvek pri pôrod, ale či si zato berie za každým peniaze, to vám neviem na 100% povedať. To už záleží na vašej dohode!! Dúfam, že som vám aspoň trošku pomohla. A určite sa nebojte mať druhé dieťatko! Pokiaľ nemáte zdravotné problémy, tak všetko bude ok. Pôrodu sa nebojte, určite v PE nezažijete to čo v Bojniciach! smelo do toho a držím palce!!! 🙂

tina2213
3. okt 2013

@lienocka1110 ahoj.ja som rodila v pe a bolo super.chcela som primára pri pôrod a aj som ho mala a neplatila som nič.a ako som tam necelý týždeň ležala tak som ho tam videla stale ako keby ani domov nechodil 🙂 ja tí pe môžem len odporučiť

lienocka1110
4. okt 2013

juj baby dakujem za povzbudenia........ 😵 velmi potesili a urcite sa s nim skontaktujem zatial tehotna nie som a este to budem konzultovat so svojim gynekologom ale som rozhodnuta ze bojnice uz nie.

veverka84
5. okt 2013

@lienocka1110 ja ti tiez PE odporucam vsetkymi desiatimi mne zkafrali porod v TO a tiez som si povedala ze tam nikdy viac.dalsie dve deti sa mi narodili v PE a uzasny zazitok mozem povedat 🙂

katren32
8. okt 2013

@lienocka1110 ja som rodila aj v PE aj v Bojniciach a mozem povedat ze je to uplne jedno!Vsade su super!A v bojniciach primar mi zachranil maleho!Zato mu velka vdaka!

janka585
9. okt 2013

Ale je to asi všetko o tom, kde na koho natrafíte. Ja mám asi 3 kamarátky, ktoré si Bojnice chvália.
Takže je to individuálne. Je pravda, že ani primár v PE nie je neomylný. Počula som na neho aj sťažnosti. Ale 100 ľudí 100 chutí. A samozrejme určite sú aj prípady, pri ktorých je jednoducho osud silnejší, neovplyvní to ani ten najlepší lekár.
Netreba sa báť a myslieť na to, čo všetko sa môže stať. Ale každopádne podľa mňa PE víťazí 🙂

mata07052013
16. okt 2013

@nellinkaaaa
Tiež mám veľmi zlú skúsenosť možem sa spýtať že kedy ste rodili?
škoda že som si tuto stránku neprečitála skôr ako ste napisali nikdy viac a určite nie on

mata07052013
16. okt 2013

@baronka222

Moja skusenosť 2h po porode a popodani polovičnej davky do EP -kde sa my vyhražal že my ju ani neda pichnuť vraj na čo my je . my trhal placentu a robil kyretaž ked som plakala od bolesti tak na mna navrieskal že čo revem nemôže ma to predsa bolieť. tak toto je podla mna neospravedlnitelne som 5 mesaicov po porode a mam nočne mori . Aj takato môže byť skusenosť bohužial a pritom som zdravotnik ael to by malo byt predsa jedno

mata07052013
16. okt 2013

@nellinkaaaa
Ano to môžem potvrdiť sestričky su tam užasne a jednej tam dakujem za život svojej dcery

miky771
5. nov 2013

aj ja som na pana primara počula dosť sťažnosti od svojich kamaratiek ale niektore zas na neho nedaju dopustiť, o mesiac mam termin tak sa asi sama presvedčim na vlastnej koži ak ma odrodi, ale tak nechavam to nahodu kto bude mať službu, počas tehotnestva som tam ležala dvakrat, vyšetrenia robi v pohode a sestričky na oddeleni su fakt super, len bohužial sa tam stala tragedia pri ktorej som bola a nemôžem na nikoho hadzať vinu , ale čo ma naposledy zarazilo bolo ked som prišla do nemocnice na sono v 30 tt vyšiel z ambulancie pozdravila som ho a totalna ignoracia nepovedal absolutne nič a utekal za nejakou paničkou čo tam bola s dcerou, to si myslim že nebolo pekne, mohol mi aspon povedať že ma niečo surne že niekoho pošle ale on sa ani len nepozrel, potom prišla doktorka a spravila mi sono ona, tak to vyzera tak že sa sprava podla toho aku mam naladu, ešte jedna vec ked som sa pýtala sestričky na oddeleni že koho by mi odporučila pri pôrod tak jeho moc neodporučala

bokroska
7. nov 2013

@janka585 ahoj.chcela by som sa opytat,ci treba doniest k porodu sobasny list original alebo staci kopia.pri prvej som este nebola vydata,mali sme papier z mariky a teraz neviem.kazda nemocnica pyta inac.dakujem

janka585
7. nov 2013

Ahoj. Stačí sobášny kópia.

janka585
7. nov 2013

@miky771 Ja môžem toto isté potvrdiť, že sa správa dosť arogantne. A podľa mňa mu riadne sláva vstúpila do hlavy. Ja som tam bola asi pred týždnom. Vôbec ma neodzdravil. Začala som tam chodiť, ked som otehotnela. Teraz som chcela antikoncepciu predpísať.. čakala som na recept vyše 3 hodín. Absolútna ignorácia. Nakoniec som zaklopkala a spýtala sa, že ked nie som tehotná, tak či už nie som jeho pacientka??? Ved ma len 4 mesiace dozadu odrodil. Ako ja neviem... je divný a poriadne v poslednej dobe.
Asi ako sa vyspí... a ešte k tomu som ho videla 2 dni dozadu so svojou sestričkou vo veľmi intímnej chvíľke, tak asi aj pekný záletník :D

miky771
8. nov 2013

@janka585 aj moja kamoška tam čakala 3 hodiny a pritom chodi do poradne lebo je v poslednom mesiaci, pri vyšetreni sa ho na niečo pýtala a on ju ignoroval a sono to bola len rychlovka kukol srdiečko a dovy dopo poslal ju preč, sa mi zda že ženy začal brať len ako nejaku vec rýchlo odbiť a nie ako ludske bytosti a hlavne prvorodičky, ani vahu dietata nepovie proste nič, tak sa mam na čo tešiť o týžden budem chodiť už len k nemu, a no prosim tak sestričy mu zachutili 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre