Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

zuziq82
17. máj 2013

ahoj sotia, podla lekarov afp boli v poho, ale podla dalsich vysetreni zo sona som mala absolvovat dalsie vysetrenia, ktore sa nekonali, ked som sa primara pytala na 3D po tom co som 3 tyzdne lezala v nemocnici, tak ma ohriakol ze on mi ruci za to ze cakam zdrave dieta a ak mu neverim tak sa mu nemusim uz ani na oci ukazovat. kedze sme ho mali vybaveneho doverovali sme mu...hold poucenie do buducna. genetici videli nase lekarske zaznamy (tie nedoplnene), dalsi gynekologici ich videli a vsetci sa zhodli v tom, ze nenasledovala ziadna potrebna akcia zo strany osetrujuceho lekara. hold, zivot nasej hviezdicke to uz nevrati, nechceme ani ziadnu pomstu, len sme chceli vysvetlenie a trosku ucty voci nam a nasej malej este ked zila. to ako sa k nam spravali po porode bolo otrasne. a este jedna vec, po porode nam ju chceli hned previest do trencina ale tam sa dostala az po 2 tyzdnoch, a tam nas primarka privitala so slovami: ste nezodpovedni rodicia, je nehumanne priviest taketo dieta na svet. a rovno nam povedala, ze ak nasa mala bude potrebovat kyslik, tak jej ho nepoda, lebo taketo deti nemaju pravo zit. toto sme poculi z ust lekarov tyzden pred vianocami.

zuziq82
17. máj 2013

katkasofi: to ma tesi, ze aspon vy ste v poriadku. naozaj nie je mojim cielom tu niekoho krivo obvinit, ale v sukromnej poste a v realnom zivote sa stretavam s vela mamickami a zenami, ktore su sklamane z pristupu primara, alebo tiez maju skomplikovanejsi zivot vdaka nemu. len verejne kazdy o tom mlci. za geneticku poruchu on nemoze, ale to dalej je jeho chyba. mali sme dostat pravo vyberu, aj ked neviem co by sme v danom momente robili, ale je rozdiel podla mna 10 mesiacov sa tesit a cakat zdrave dieta alebo vediet, ze sa nieco deje a byt aspon malo byt na to pripraveny. ked sme po porode zacali s manzelom studovat veci ohladne edwardsovho syndromu, nenasli sme pribeh,v ktorom by rodicia nevedeli, ake mimino pride na svet.

majwaj
18. máj 2013

Kto by Váš príbeh nepoznal, keď ním atakujete pomaly všetky sociálne siete, diskusie, známych, neznámych...pokiaľ Úrad pre dohľad rozhodol, znamená to že sa v každom prípade nechybovalo na strane primára...toľko nenávisti, zlosti čo okolo seba neustále šírite- je to až na zaplakanie...O čo Vám ide o uznanie, o vysvetlenie, o ospravedlnenie sa? Vy si myslíte že po tom všetkom čo ste vašimi výrokmi spôsobili sa Vám dostaví? Áno verzie sú dve, tá Vaša a tá druhá podložená faktami, vyhláseniami, podrobnou dokumentáciou...A hlavne celá uzavretá vo Váš neprospech...Už by stačilo, už toho bolo dosť...To že budete neustále vinu hádzať na stranu niekoho druhého, Vám dieťatko nevráti...Jeho osud bol zpečatený od začiatku ako ste ho počali...A ak Vám to vnútorne pomáha zmieriť sa s tým, je to smutné, pretože tým ničíte život nevinnému človeku....

zuziq82
18. máj 2013

majwaj: neviem kde vsade to rozsirujem, ale veci sa siria same a ludia nie su slepi. na urad sa podalo odvolanie aj na urad a aj na ministerstvo a pojde to aj dalej, lebo ako hovorim, dokumentacia bola doplnena a sfalsovana. a vam sa zda zaver, ze mali sa robit testy ale v podstate nemuseli lebo aj tak 20% vysledkov byva klamlivych, tak naco ich robit v poriadku? dokumentaciu predtym ako to vobec slo na urad videlo par lekarov a genetikov a vsetci sa zhodli na tom, ze mali byt spravene kroky. a ak by ste si precitali riadne moje spravy, ja ho nevidim za to, ze mala trpela edwardsom, ale za to ze to nezistil, ked to zistitelne bolo, je rozdiel medzi tym co som uviedla vo svojom poslednom komente. takze ak si myslite ze som plna nenavisti, tak sa mylite. ja som sa podelila len o nas zazitok tak ako sa tu delia ine so svojimi. a jedine co chcem je, aby kazdy videl obe strany mince.

majwaj
20. máj 2013

Nemajte strach, Vaše komentáre mám podrobne preštudované všetky, ešte z obdobia keď ste v rukách nemali nič a bezhlavo ste obviňovali, hádzali vinu na stranu primára...Teraz keď máte v rukách rozhodnutie v tom veselo pokračujete...A ďalšími, opäť nepodloženými výrokmi typu: sfalšovaná, doplnená dokumentácia sa staviate nielen proti nemu ale proti celému vedeniu nemocnice a s takýmito vyhláseniami by som na Vašej strane bola skutočne opatrná...Stále sa odvolávate na: ,,nejakých pár lekárov a genetikov, podla ktorých mali byť spravené ďalšie kroky a ktorí to teda sú? Pokiaľ viem Úrad pre dohlad rozhoduje o danej veci na podklade detailnej analýzy niekoľkých, špecializovaných lekárov, docentov či profesorov vo svojom obore...Čím v konečnom dôsledku znevažujete aj ich prácu...Podľa mňa všetku energiu ktorú venujete v tejto veci by ste skôr mali vraziť do snahy o nové zdravé dieťaťko, ktoré Vám veľmi prajem...

sotia
20. máj 2013

@zuziq82 Bože môj, toto ťažko čítať, nie ešte prežiť. je jasné, že laik nemôže vedieť, čo je nutné podstúpiť, na to je predsa lekár, ktorému sa nádejná mamička zverí a očakáva od neho pochopenie, ale hlavne pomoc a úctu. Ja som tiež mala robenú aj serkláž, tiež v PE nemocnici. Osobne sa nemôžem na nič sťažovať....hmmm aj keď s odstupom času si myslím, že aj vyvolaný rýchly pôrod tiež nie je výhra. Takmer som vykrvácala, ale zas starostlivosť som mala dobrú a nakoniec všetko dopadlo dobre. verím tomu, že anjelik z nebíčka vám pošle zdravé dieťatko a rany osudu aspoň trošku zmierni malý zdravý človiečik.

zuziq82
20. máj 2013

majwaj: ja viem, ze vela zenam pomohol ale vela zenam aj ublizil. na personal nemozem nic povedat, az na jednu sestricku a primarku novorodeneckeho. sestricky na oddeleni su uplne zlate, odlezala som si tam 3 tyzdne v lete, takze viem svoje. osobne, ak by som si mala vybrat, sla by som znova rodit do PE, ale nie kvoli nemu ale napr kvoli sestricke ktoru som mala pri porode a bola neskutocna. vy ale to co pisem zjavne nepochopite az do momentu kym si to neprezijete a verte tomu ze nikomu to neprajem.
Viete, primar sam prisiel za mnou prosit o to, aby som nikomu nic nepovedala, sam bol na porodnej sale nervozny a povedal ze asi nieco zanedbal.
to ze za celu nemocnicou stoji hra vysokych ludi, skuste ist na oddelenie a spytat sa preco sa zeny musia prepoistovat do dovery? a ze to musi robit aj personal? Ja nemam problem sem napisat mena lekarov, ktori konzultovali s nami papiere a tiez nemam problem povedat, ze pracovnicka na urade nam povedala ze partizanska nemocnica je nedotknutelna...
a preco by som si nemohla povedat svoj nazor alebo svoju skusenost? nemam problem sa s vami stretnut osobne a doniest Vam original zdravotnu dokumentaciu ktoru sme si prefotili pred porodom, a nemam problem vam doniest na stretnutie aj spokojne mamicky ale aj zeny, ktore na neho nic dobre nepovedia. nemam dovod sa skryvat za pismena a nemam dovod ani klamat.
ano, mozno vynakladam zbytocnu snahu, ale skuste si obcas pozriet spravy, kde kym sa do toho media neobuju tak su doktori kryti. kazdy si ma robit svoju robotu svedomite a nie brat pacientov na kvanta. len aby boli cisla lepsie a zeny, ktore by mu mohli skazit statistiku poslat do inej porodnice.
a este k tomu, ze zahlcujem vsetky socialne siete: svoj nazor som pisala jedine na FB a tu, tak neviem kde co vsetko zamorujem.
a ak by mal pan primar tak ciste svedomie ako tvrdi, tak by dodrzal aj slub ktory mi dal pri prepustani z nemocnice. ja nemam problem sa mu pozriet do oci.

jajka68
6. jún 2013

@zuziq82 ahoj, citam tvoj pribeh. ak budes robit stretnutie k primarovi a bues hladat mamicky nespokojne s primarom, kludne sa ozvi. pojdem s tebou .....

karolina1987
8. jún 2013

Ahojte mamičky,,,z mojej strany maximálna spokojnosť....rodila som pred dvomi mesiacmi, dva krát som potratila,,,porod sa nezaobišiel ani tentoraz bez komplikácii...od prenatalnej starostlivosti až po odchod z porodnice mozem vyslovit maximalnu spokojnost po stranke odbornej, komunikativnej aj po stranke starostlivosti...jednoducho aj keby mam prist rodit z druhej strany sveta, pridem pretoze viem ze som v dobrych rukách...vsetkym mamickam odporucam!!!

nellinkaaaa
10. jún 2013

@ivana1976 chápem že ako jeho manželka si ho zastavate, ale je to zbytočné...

nellinkaaaa
10. jún 2013

@zuziq82 tak s tymto suhlasim uplne

nellinkaaaa
10. jún 2013

@nellinkaaaa mali by sme s tym nieco robit

nellinkaaaa
10. jún 2013

@alfonzhadrian mate pravdu zastava si ho lebo je to jeho manželka, a sestričky v pe nemocnici tak to su tam anjeli niekedy mi je ich az luto ako tam lietaju a za to maju takuto vdaku ta prava sa ozyva !na jej mieste by som bola radsej ticho to co sa tam deje je uz do neba volajuce,,, mile sestrick& drzte sa a prajem vela trpezlivosti ste ten najlepsie personal akí si možu ženy po pôrode priat

sara20
10. jún 2013

je tam strsne slaby personal.vdaka nim nemozem mat uz normalnou cestou dieta.sklamanie na plnej ciare.1 dcerku som nevedela ako som porodila,bez nastrihnutia,pribrala 6kg.teraz mi davali hormony co nemali a praskol mi vajcovod a skoncila som v bojniciach s otravou krvy.asi tak.

sara20
10. jún 2013

@majwaj pravda sa tazko pocuva ak pochyby lekar.ved oni su len nabyfleny z kniziek a hlavne ty v pe nemocnici.

ivana1976
10. jún 2013

@nellinkaaaa Nech sa Vam dari!Pozdravujem!

tinka9075
10. jún 2013

Ja chodím k primárovi na poradne a nemôžem na neho povedať nič zlé vždy sa mi venuje ja som ho nezažila v zlej nálade a to som tam ležala aj na rizikovom sestričky na oddelení sú fakt super majú toho veľa ale vždy majú úsmev na tvári 🙂 🙂 a zase si myslím ako sa pacient správa k lekárovi tak sa lekár správa k nemu 🙂 🙂 Ja mu verím a viem prečo keby nebolo jeho tak tu už nie som 🙂 🙂

tadyna
11. jún 2013

Ahojte, ja som počula hlavne pozitívne reakcie na primára, ale samozrejme nie je spokojná každá mamina, ako sa hovorí sto ľudí, sto chutí..je to usmievavý sympaťák a ževraj má veľmi rád mladé baby

veeron
20. jún 2013

Tak aj ja prispejem s mojou skusenostou... Nemozem na primara nic zle povedat, prave naopak... Predminuly rok som prisla o babatko, a musim povedat, ze som myslela, ze psychicky skolabujem... Ale možem povedat, a to som si v nemocnici dost odležala, že mi prave on velmi pomohol... Zakaždym ked som si nebola ista pri dalsom tehotenstve, mi zobral telefon aj o polnoci a vzdy bol ochotny..stacilo zavolat...a on sa spytat, kedy chcem prist, aby som si bola ista, že je vsetko ok... 🙂 A teraz mam krasnu dcerku... 🙂 A co sa tyka, skusenosti, tak on je fakt dobry... a to viem o čom hovorim...

rodinkav
21. jún 2013

mohol by mi niekto poradit idem rodit do Partizanskeho a chcela by som mat muza pri porode kolko to skoji dakujem za info

tinka9075
24. jún 2013

@rodinkav ked chceš mat muža pri pôrode zaplatíš 15 eur 🙂 🙂

tinka9075
12. júl 2013

Aj keď som tu už viac krát prispela tak sa s vami podelím o zážitok som čerstvá maminka dvojičiek ktoré som rodila v tejto pôrodnici 🙂 🙂 primár je jeden zodpovedný svedomitý ja som sa s takým prístupom lekára už dávno nestretla,jemu budem ďakovať do konca života že sa nám narodili dve krásne zdravé deti 🙂 🙂 a tie ktoré ste na neho nadávali že je fušer a arogantný arab no treba sa zamyslieť a nie písať na neho nagatíva 😠 😠 😠 keby bol taký zlý tak tam nechodia rodiť ženy aj z iných okresov a to predovšetkým kvôli nemu aj ja som šla kvôli tomu že tam je primár aj keď som mala na výber viac pôrodníc nikdy som ani nezapochybovala že pôjdem niekde inde primárovi som verila a to je najdôležitejšie 🙂 🙂 celé oddelenie je na jednotku či sú to sestričky na gynekologii aj ked majú toho veľa vždy majú úsmev na tvári a ochotu poradiť 🙂 🙂 🙂 a sestričky na novorodeneckom to sú anjeli v ľudskej koži vždy mi poradili keď som niečo nevedela ohľadom bábetiek ochotne všetko ukázali spokojnosť nadovšetko 🙂 🙂 ja z vlastnej skúsenosti môžem pôrodnicu v PE len odporúčať 🙂 🙂 🙂

ale333
12. júl 2013

ak mate skusenost vie mi niekto poradit ako je to s VIP izbou v porodnici v PE..? je pravda ze tam skoro vobec nechodia sestricky ?a tak neni moc vhodna pre prvorodicku lebo ta sa este musi vsetko okolo babatka naucit.. 😒

nykushka6
12. júl 2013

@ale333 ja som mala VIP izbu a sestricky chodili s tym som problem nemala ziadny 🙂 ked boli ranajky - obedy - vecere, vzdy mi zavolali bo tam je telefon na izbe ... vzdy zaklopali, ci mozu vojst, ked videli, ze je dnu navsteva, nas tatik tam bol s nami skoro stale ... ja osobne odporucam, je tam spolocne soc. zariadenie s este jednou VIP izbou, mikrovlnka, kanvica - mini kuchynka 🙂 stravu mi nosili z domu a tam som si zohrievala 🙂

drexik007
13. júl 2013

Ja mozem tiez odporucit porod v nemocnici v Partizanskom,mam 7-tyzdnovu dcerku,tiez ako prvorodicka som sa bala,ale dopadlo to na jednotku,bez komplikacii,mala sa narodila prirodzene KP,primar bol vyborny aj cely personal!Bola som spokojna!

tinka9075
13. júl 2013

@ale333 ja som bola na VIP ale až na štvrtý den po pôrode ked som mala sekciu súkromie na nezaplatenie ja mám dvojičky tak sme tam mali klud 🙂 🙂 a ako píše
@nykushka6 ked prišli sestričky vždy zaklopali aj doktorky a dokonca aj primár 🙂 🙂

ale333
13. júl 2013

dakujem za radu 🙂 no o to sukromie ide a aj o tie navstevy. Asi je to je to pohodlnejsie. A hlavne ako pozeram fotky ta izba sa mi zda pohodlna a ovela utulnejsia ako typicke nemocnicne izby so zeleznymi postelami...brrrrr ☹ a ako to funguje da sa nejako dohodnut a zajednat? Alebo je to len o stasti ci bude volna?

susika
13. júl 2013

tak ako čítam, moj porodník s pred takmer 3 rokov je už primárom. rodila osm v PE svojho druhorodeného. som z PD , ael počual som na tu nemocnicu samé chvali, v tom období bol velký natresk v bojniciach a tu som na fore našla aj jeho meno, nahodou som sa dostala do jeho ruk, super pristup, malý sa už ako keby chcel narodiť, otvorená som boal asi 2 týždne na 8 cm, ležala som tam týždne, vraj pre problem s tlakom, ktorý som v tej nemocnici ani nemala, asi ,ež tam nevladol stres, aj ked som ležala asi so 6 dalšími čakatelkami v jednej izbe. dohodli sme sa na termíne, ale aj som ho potom odmietla a že pridem na kontrolu o par dní. už osm sa bala, že amlého za chodu stratím, a tiež som začala troch akrvacať, tak soms a bala, aby som neporodila po ceste, tak sme ho vyvovali, teraz by som to asi nesprvila, by osm si to odčakala v nemocke, ale 3 týždne je dlha doba a ja som mala doba už 3-ročné dievčatko a achlapa 1000 km od nas.piatky mali operačný den, počkala som si kým skončili, dali mi vyvolavačku, urobilo sa čo bolo treba, potom mi dali ešte po 2x nejakaé veci, kým to azčalo učinkovať a za necelé 2 hodky bol amlý na svete, bolesti ani neboli, nastrih tak isto nebol, aj ked prvé bábo malo sotva kilo, pristu jeho a aj sestričky uplne super, taký pokoj, aký tam vladol som ja ako velká streska potrebovala, porodne bolesti boli asi 10 minut a potom bolo po všetkom. poradil mi, čo mám robiť, ked pridu bolesti, aby to boleĺo čo najmenej a aby som bábätku pomohla von. pristup sestričiek bol super, vtedjšia detská doktorka bola zo mna nervozna, malý sa mi nevedel prisať, stále vreiskal, akože prišlo mi to, že je na mna ako pes, že nechcem kojiť, malý mi schudol, nedokrmovali ho, že ved mám skušať, jedna sestrička ho vzala na 3 den a dokrmila a konečne som sa vyspala aj ja aj on, no od narodenia bol uvrieskaný a prisal sa nahodou až po 2 mesiacoch, do vtedy som odsavala ako blázon, no ale spanok ostal taký, že ked ma necitil, tak nespal, kočík nehrozil, iba ked už spal a nie a nie ho to odnaučiť, čo bol v nemocnici naučený na mne zaspať, lebo nesal a uanvený , uvrieskaný mi zaspal na rukách, sestričky sa snažili, pomahali kao mohli, no ja prsia naliate a mliečko mi netieklo ako iným maminám. to azčalo až na nejaký 4 den, ked som už prišla domov, možno stres z mojej strany, dokonca jedna sestrička mi šla do lekarne kupiť klobučiky, že či to nepomože, snažili sa ako mohli. dokonca som tam necitila ani nejaku nadradenost medzi sestričkami a vtedajším primarom, tykali si, ja osm ani nevedela, že to je primár. ked sompotom počula, že ju maju zatvoriť, ma to mrzelo, som rada, že to neprešlo. keby mam v pláne tretie babo, isto by osm šla znova tam. aj ked je to daleko, ide o tu ludskosť a spravanie, čo s tunajšou nemocnicou nemožem porovnať.

cypercanka1
26. júl 2013

Ahojte aka je porodnica v Partizanskom? rozhodujem sa pre nu al. pre TN al. BN? Chcela by som nejake novsie info. Co hovorite na Mudr.Nidala Abutaimu?

slimme
27. júl 2013

Ahojte, mam taku otazku, je to este daleka buducnost ale chcela by som vediet, ci ste niektore rodili v PE aj po cisarskom prirodzene? velmi ma to zaujima, aky maju k tejto veci pristup lekari v PE. Ja som rodila prve cisarskym, (nie mojou vinou) v TO a katastrofa, druhe by som chcela porodit prirodzene ale tu v TO to nieje mozne, potvrdili mi to kamosky a poznam jednu holku co rodila v batovke po cisare prirodzene, len by ma potesilo keby ich bolo viac🙂 najde sa tu taka? dakujem za odpovede...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre