Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

sakura77
4. okt 2009

dejna,ja odporucam nadstandarku-ak sa ujde,inak su po 2-3 mamicky s babetkami co je podla mna dost a inak spolocne wecka sprchy na chodbe,zariadenie nic moc teda.
nadstandarky su dve ako bunka so spolocnou kupelkou,su mimo ostatnych takze je tam klud a ticho a navstevy mozes mat kedykolkvek a akokolvek dlho,manzel moze s tebou prespat,kedze je tam manzelska postel,je tam aj mikrovlnka,konvica,chladnicka,nejake riady,tv,telefon,polohovaci vankus na kojenie,ziadne nechutne biele nemocnicne navlecky a kovova postel 🙂
stalo to 400.-sk na noc,myslim ze nejak to hore neslo
mam jedno nevydarene video kde to troska vidno-no ale tocila som hlavne mojho krpca,ale nieco tam uvidis aj z izby,kuk:

https://www.youtube.com/watch?v=sK_gqcTn3CQ
dejna3
4. okt 2009

sakura, ďakujem ti veľmi pekne 🙂

veverka84
8. okt 2009

Ahojte aj ja sa chystam do PE cca za mesiac mna by zaujimalo ci tam davaju oblecko pre babo alebo si mam doniest...Ak ma niekto info cerstve aj z porodnice tiez ma to potesi🙂 ja sa chystam rodit u dr. abutaimu 🙂 a este otazka dovolia pozret oddelenie pre porodom ked sa chodi na kontroly?dakujem

sakura77
8. okt 2009

veverka,oblecko si pre babo zober,mozno aj maju nejake,ale viem ze hned pri porode sestricka pytala kosielku a pampersku-akurat zavinovacku mi dali ich
a "prehliadku" vopred mi umoznili 😉 -ked som uz bola priamo na vysetrenie CTG -to je hned vedla porodnej saly,tak vtedy ma tam sestricka previedla

veverka84
8. okt 2009

Dakujem sakura inak mozno sa stretneme ja mam termin 26.11. 🙂 tiez cakame dievcatko a doma mame chlapca 3 rocneho 🙂 ty mas aj konkretneho porodnika?

sakura77
8. okt 2009

nemam zatial,uvidim ked budem chodit uz do porodnice na poradne,tak sa rozhodnem..alebo to mozno necham na nahodu,neviem este...
no,termin mame skoro narovnako,tak sa mozno uvidime,ak ma neobehnes 😀

bojko
9. okt 2009

ahojte chcela by som sa spytat a pridat do konverzacie.... ja sa tiez chystam ist rodit do PE ale len kvoli dr. Abutuaimovi, u ktoreho som rodila aj prvu dceru.... a kedze zmenil posobenie chcem ist za nim. neviete nieco o tejto porodnici? ja mam termin 19.11.

veverka84
10. okt 2009

Ahoj bojko ja som sice prve nerodila u dr abutaimu ale teraz tiez idem hlavne kvoli nemu a teplej vode kedze v Topolcanoch raz je a raz nie...Moc info nemam ale ze baby z TO tam zacali dost chodit...no uvidime... 🙂

betatka
10. okt 2009

ahojte
baby ja si myslím že november bude taký plný že na nadštandradku sa dostanú len vyvolené a asi nás tam bude toľko že budeme aj po iných oddeleniach. 😝 Ved len čo si čítam a vídam baby s bruškami a pýtam na termín všetko mi hovoria November...a ja tak chcem zase nadštandradku 🤐

bojko
10. okt 2009

aj ja chcem nadstandardku 😠 😀 neberte mi juuuuu 😀 😀 😀

bojko
10. okt 2009

a neviete mi povedat aka je tam starostlivost po cisarskom reze? kedy vam daju dieta a tak? lebo ja idem na cisarsky termin este nemam presne dohodnuty.... ved este mam cas

sakura77
11. okt 2009

no,sa obavam ten november uz aj ja,ked to tak sledujem,asi tam bude dost natresk ☹ ja chcem tiez nadstandardkuuuuuuuuuuuu 😉

veverka84
12. okt 2009

Aj ja ju chceeeeeeem 🙂

bojko
15. okt 2009

kocky chcela by som sa spytat, keby sa mi dieta narodi v 36tt tak mi ho prevazaju do inej nemocnice? lebo viem, ze tato nemocnica nema vybavenie pre predcasne narodene deti... dakujem za odpoved.... a neviete mi este povedat ako je to po cisarskom? kedy mi daju dieta?

bojko
15. okt 2009

este som sa chcela spytat, tie ktore chodite uz do poradne k porodnikovi v nemocnici, nedali vam nejaky zoznam co so sebou do porodnice? rada by som si tie veci pochystala.... dakujem

bojko
16. okt 2009

ahojte kocky.... tak dnes som sa bola ukazat u pana dr. Abutuaimu..... a poviem vam, ze ked som zbadala nemocnicu, kedze som si ju vobec nevedela predstavit..... tak som sa chcela otocit na "opatku" a ist domov, ale kedze som bola dohodnuta s panom doktorom tak som sla za nim.... a poviem vam asi tolko, ze aj keby mam rodit na poly tak si ho zavolam vzdy! stale usmiaty, vsetko perfektne vysvetli, ukaze,.... vobec sa nezmenil od prveho porodu uz sa tesim, ako mi da opat do narucia moju dceru 🙂

linnetka
16. okt 2009

áhojte, no pozeram ze v novembri je ozaj natresk 🙂 ja uz chodim 3.tyzden do poradne do PE. Dnes som bola okuknut aj nadstandardku a bolo by suer keby sa mi usla. Inak co sa tyka toho poplatku za zajednanie doktora (tiez chcem rodit u Abutaimu, rodil mi aj prvu dceru, preto som isla do PE) tak stale neviem ako to je? Mne zatial nehovoril nic. Som bola za nim pred mesiacom 1.krat a som sa pytala aj na poplatky, ale nevyjadril sa.
Dnes som dostala zoznam, co zo sebou do porodnice, staci si to potom na poradni vypytat. Je to taky pekny letacik s pricviknutou kartickou co navyse. A su tam popisane kosielky, bavl.plienky 6ks, mast, olej, lieh, plienky+vlh.utierky. Inak bezna vybava ako v kazdej porodnici.

Dufam, ze sa tu coskoro objavi odpoved na otazku, kolko sa plati za doktora. Ak by to bolo ozaj tych 5000,- tak to je dost. No uvidim.

veverka84
17. okt 2009

Linnetka nemohla by si napisat cely ten zoznam prosim ta?ja mam termin koncom novembra v piatok som bola za dr. abutaimom ja sa zacinam otvarat poslala ma moja gynda rovno z poradne takze to bude asi skor ale bola som taka vystresovana ze som si to tam zabudla vypytat a rada by som mala vsetko na kope...dakujem
bojko myslim ze v 36 tt uz nic nehrozi teda mne vcera povedal dr ze keby sa narodi teraz ze neni problem vsetko je vyvinute ze by bola iba mensia preto mi aj povedal ze este do piatku brat magnezko a potom vysadit a nech sa deje co che...

bojko
17. okt 2009

linnet ja si myslim, ze to je hlubpost platit 5tis za lekara, mne nic take nespominal (a urcite to nie je pravda, pretoze on ma staly plat, je zamestnancom v nemocnici, tak akych 5tis za lekara pri porode???? to je hlupost urcite ) a myslim si, ze by to nebolo fer, keby to nespomenul..... takze nad tym si nelam hlavu.... aspon dufam 😲 my sme tam tiez boli v piatok 🙂 nestretli sme sa tam nahodou? 🙂) ja kedze mam rizikove, tak dufam, ze to na
mna nepride skor, by ma slak trafil, lebo do PE to mam hodinu a asi by som neriskovala, zeby som "letela" tam, sla by som do najblizsej porodnice..... mne doktor hovoril, ze tak tyzden pred porodom mi naplanuje sekciu 😕 takze dufam, ze to dovtedy zvladnem 🙂)) drzim vam vsetkym palceky kocky 😎

veverka84
17. okt 2009

Tusim sme tam vsetky v piatok boli 🙂 ja som bola o 13:10 🙂 🙂 🙂 bojko ja to mam tak 30-40 min ale som v pomykove lebo mi zistili toho streptokoka a som sa docitala ze by mali byt antibiotika podane 4 hodiny pred porodom tak aby som to stihla co ja viem kedy budu 4 hodiny????co sa tyka poplatkov neviem o nicom takom my mu urcite nieco dame lebo u nas sa stara od zaciatku tehu teda este pred plus vsetky sona takze mam zaco a nemusel to robit...

linnetka
18. okt 2009

ahojte, no tak to som rada, ze si od Vas nepytal. Ja sa tiez chystam mu po porode urcite nieco dat ako vdaku, aj pri malej sme mu dali, ale 5000 sa mi zda dost.
No o mna sa stara len teraz, posledne 3 tyzdne a az do porodu. Chodila som svojmu gyndovi do HC. Rozhodnuta ze rodit budem u Abutaimu som bola od zaciatku, hlavne ked som sa dozvedela, ze v TO robia vela cisarskych (ten ja nechcem, iba v nutnom pripade). No a ked odisiel do PE, isla som za nim.
Mozno sme sa na poradni stretli, ja som bola rano o 8,00 hod. a potom este okolo 10,15 som cakala, aby mi ukazal porodnicu a nadstandardku. Teraz idem znova v piatok na 10,00 hod.

Idem zobrat ten zoznam a napisem ho.

linnetka
18. okt 2009

Co do porodnice PE:
DOKUMENTY:
- preukaz pre tehotne
- zdravotny preukaz
- obciansky
- sobasny list (prip. potvrdenie o otcovstve, ak nie ste zosobaseni)
- vysledky spec. vysetreni v gravidite alebo v minulosti

OSOBNE VECI:
- nocna kosela (1-2 ks so zapinanim vpredu, inak dostanete nemocnicnu)
- zupan
- uterak
- mydlo
- zub.kefka, pasta
- hreben
- papuce (prip. slapky na sprchovanie)
- ponozky
- volnejsie nohavicky (v lekarnach dostat tie po porode)
- 2ks materska podprsenka
- vlozky do podprsenky
- mast na osetrovanie bradaviek
- napoje (nesytene mineralky)
- ak mate citlivejsiu pokozku, tak svoj osvedceny toaletny papie
- hygienicke vlozky
- podlozky do postele

PRE DIETA:
- jednorazove plienky
- vlhcene obrusky
- kosielky
- ponozky
- ciapku
- obycajne bavlnene plienky min. 6 ks
- lieh
- olejcek
- mast na zapareniny

PRE DIETA PRI ODCHODE Z PORODNICE:
- oblecenie podla rocneho obdobia
- body, plienky, postolkove nohavicky, ciapka, rukavicky, ponozky, dupacky
- v zime: fusak, svetrik, kabatik, tepla ciapka, tepla deka
- autosedacka

NA DOKUMENTACIU PRICHODU DIETATA:
- fotoapara, videokamera

🙂

babula78
18. okt 2009

ahojte, viete mi poradiť ktorá nemocka Partizánske, alebo Topoľčany je lepšia??? počula som dosť zlého na Topoľčany, aj keď som tam ležala, netiekla teplá voda a teraz tam vraj nekúria... ešte som počula, že Partizánske je aj lacnejšie a sestričky sa o maminky aj starajú a pekne trpezlivo ich učia kojiť, kúpať a prezliekať. Alebo máte aj zlé skúsensosti s Partizánskou porodkou?

veverka84
18. okt 2009

Dakujem ti Linnetka 🙂 vsetko mam takze som sa celkom trafila 🙂
Veru v Topolcanoch sa to trosku ukludnilo co sa tyka cisarakov ale fakt to robili vo velkom a ja som tiez neni za teda je to moja nocna mora-ale ked sa musi tak samozrejme by so mto neodmietla...
A ako totam vyzera?ja som videla len par fotiek z nadstandartky dufam ze sa mi ujde...aj porodnu salu ti ukazoval?Ja som mala tolko oatziek na piatok a planov ale ked m ipovedal ze tam nemusim ostat tak som tak prasila od tade ze ma nic nezaujmalo 🙂
babula 78 v topolcanoch nejde tepla voda a ani sa nekuri plus velke % cisarakov hnusne sestricky na novorodeneckom a lekar ktroeho som chcela odtial odisiel takze ja urcite partizankse...Topoľčianska nemocka je zase ale velmi pekna ale toto u mna prevazuje...neviem kedy mas termin ja budem mat coskoro druhe prve so mrodila v Topolcanoch 2006 rok tak potom porovnam a urcite napisem...

linnetka
18. okt 2009

No ja som dnes konecne nachystala tasku do porodnice, uz mi chybaju len vlhcene obrusky 🙂
Videla som len nadstandardku, lebo mal vela pacientiek. Preto mam prist teraz v piatok az o 10.00, ze mi ukaze aj porodnu salu. Ale v podstate mi to je jedno. Jedine co ma zaujimalo, bolo, ci privezuju pri porode nohy o kozu a to vraj nie. Povedal, ze budem spokojna tak, ako v TO. 🙂

a babula, ja som rodila v januari 2008. Nemozem povedat nic zleho ani na sestricky ani na doktorov. Ja som mala pri porode Abutaimu a ten ma chodil pozerat aj po porode na izbu. Co sa tyka sestriciek, jedine co mozem vytknut je, ze mi malu neprilozili k prisniku hned po porode ale az o 2-3 hod. Mala som stastie a pekne sa prisala. Kojila som 16 mesiacov. V podstate som od sestriciek nic nepotrebovala. Mala som stastie na bezproblemove dieta. Ale pre PE som sa rozhodla hlavne kvoli tym cisarakom v TO a kvoli Abutaimovi.

babula78
19. okt 2009

Ja mám termín vo februári a v TO porodke som ležala nedávno a netiekla tam teplá voda, takže brutus. Dosť báb tam nadávalo na sestričky. A čo viem o doktoroch, tiež žiadna sláva, odkedy odišiel Abutaim. V porodke PE rodieva aj môj gynekolog ku ktorému patrím a som s ním spokojná a aj na toho Abutaima som počula len chvály... ale v Partizánskom mi stojí bus len na hlavnej stanici a potom už len mestskou... a to je mne ťažko, keď sme bez auta. Takže by ma muž nemohol chodiť pozerať... neviem čo mám robiť.

linnetka
19. okt 2009

babula, no ta si spravi zo stanice prechadzku 🙂 alebo si zajednas nadstandardku a stravi tam s tebou pol dna, pripadne aj noc 🙂 a tie 4 dni sa da. ALe sama uvidis ako to bude do februara. Ved predsa ziadna nemocnica takto bez kurenia fungovat nemoze.

veverka84
21. okt 2009

ja sa cudujem ze To nemocnicu uz nezavreli nechapem ako hygiena moze dovolit byt bez teplej vody a teraz bez kurenia no cista Uganda...Nevei msi predstavit ze porodim a mam sa umyt 2 litrovou flasou do ktorej si rozrobim vodu z kanvice a studenu...divne...
Chcela by som videt ako tie deti kupaju ☹
Babula78 urcite sa to da zvladnut aj ked je pravda ze s autom to je urcite pohodlnejsie hlavne ked chodis aj kazdy tyzden do poradne uz tam...
Neviete ci ma v piatok MUDr. Abutaima sluzbu ?lebo mi vravel prist v paitok ze mam este zavolat kedy ja chodievam pocas sluzby k nemu kedze doobeda nemozem a poobede len s muzom lebo soferovat sama uz enmozem a aj kvoli malemu.
Inak kolko date dr za porod tie co sa chystate dat???Mna od vcera tak boli nejak brucho ale dufam ze vydrzim aspon 2 tyzdne este...
Linetka no dufam ze tie nohy neprivezuju lebo na stranke www.zzz.sk je to napisane ze sa rodi v polohe na chrbte s nohami v opierkach a som citala ze to neni dobre ze nohy na urovni tela ked su ide to lahsie...no ved uvidime popripade sa ozvem hadam mi po ,,hube,, nikto neda... 🙂 🙂 🙂

sakura77
21. okt 2009

babula,ved chod zo stanice taxikom,je to kusok v podstate-aj ked pesi dost,takze nejak draho to urcite nevyjde,a je tu kopa taxikov,takze neboj...pesi by som nesla,je to fakt dost mimo
a dufam ze u nas kurit v novembri budu 🙂

babula78
21. okt 2009

Ja som sa v To tiež sprachovala takto fľašami a bolo to teda... počula som, že bábatka tam majú bojler či čo, ale aj tak žena po cisáre, alebo ľudia po operáciach by sa mali oplachovať denne aj 2 x.

Skura
Ty chceš aj tak rodiť v TO?

mne by voda a to kúrenie možno až tak nevadilo, ale stále a za každú blbosť tam vraj robia cisárske a väčšina doktorov je tam vraj "mäsiarov", alebo je potrebné ešte čistenie po pôrode... tak to ma fakt odrádza.

a čo sa týka busov, tie kontroly by sa hádam dali zaŕiadiť aj tými taxikmi, alebo by ma niekto doviezol, ale ´keď budem po pôrode, muž by ma nemohol chodiť pozerať, lebo by to mal z práce veľmi ďaleko.
Mám to ja dilemu...
a je to moc ďaleko pešo? myslím kvoli mužovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre