Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

gugolina
29. máj 2012

@elys ahoj no veru este...tak dnesna poradna: som otvorena na 2cm,termin podla menzes 2.6-sobota,tak primar povedal, ze ak to nepride dovtedy prirodzene v nedelu alebo pondelok ideme uz na to,mam mu zavolat cez vikend ako ma sluzby...tak uvidime;),nech to uz je ;) som zvedava ako dopadnete vy vo stvrtok;)

elys
29. máj 2012

@gugolina tak ja mu vo stvrtok poviem,ze ked mu cez vikend zavolas, nech zavola on mne a tiez pojdeme na to 😀 a mozeme klabosit na vzdycharni... Este aj na porodnych stoloch,sak su vedla seba

tina2213
29. máj 2012

@elys. dakujem idem na to 🙂

gugolina
29. máj 2012

@elys to by bolo super 🙂 mozno uz vo stvrtok bude vediet kedy sluzi 🙂 lebo dnes nevedel ci nedelu alebo pondelok 🙂 podla toho sa zariadime 🙂 inak to by bolo perfektne 🙂 aj by nam to rychlejsie uslo 🙂 dnes ked som bola na CTG bola tam na vzdycharni len jedna sama holka a bola skoro stale v sprche co mala chudatko robit ked tam bola sama a este sme chodili tehulky na CTG 🙂

elys
29. máj 2012

@gugolina no inak tie tehulky na CTG by mi osobne prekazali,preto dufam budem rodit poobede a nie rano,este aj noc by som brala.veď to musi byt neprijemne pre tu maminu ked tam furt dakto beha

gugolina
29. máj 2012

@elys no to veru aj ja by som bola radsej poobede alebo vecer lebo sa ti aj viac venuju si myslim takto maju vela pacientov... ale akoze do tej vzdycharne ved nikto nechodi tak keby aj sa stane ze sme od rana prezijeme 🙂 mozeme od rana vzdychat a pride to aj tak mozno az poobede 🙂

elys
29. máj 2012

@gugolina len nech to netrva cely den 🙂

gugolina
29. máj 2012

@elys snad nie 🙂 my budeme mat rychly a lahký porod :D musime si povedat :D

elys
30. máj 2012

@gugolina jeej,tebe uz svieti 41.tyzden....ja dufam,ze sa az tak daleko nedostanem..staciiiiiiii 🙂

gugolina
30. máj 2012

@elys :D no podla sona od mojho Dr. 41.tt ale podla menzes som este 40.tt stale :D snad aj ten nepreskocim :D clovek nevie ktoreho terminu sa ma drzat 🙂 asi ktorý sa bambulo vyberie 🙂 inak ako sa citis? mas nejake priznaky porodu uz? 🙂 ci ani nie?

elys
30. máj 2012

@gugolina 😀 kdezeeeeee... chytila som druhy dych. este pred vyse tyzdnom som sa citla uplne hrozne, dychanie, kondicka, bolesti panvy, uz som fakt myslela, ze to pride.... no a co cert nechcel, citim sa znova fit, upratujem, podlahy umyvam.. 2x do tyzdna upratujem cely byt.. nechapem 🙂 akurat maly mi triafa nejaky nerv a vystreluje mi to do stehenneho klbu a panvy. to su ine soky 🙂

gugolina
30. máj 2012

@elys ked oni sa vedia tak paradne triafat :D a pregulovat 🙂 no ja sa zas citim uplne mizerne aj dnes od rana take bolesti v podbrusku , take silnejsie kramove bolesti ale inak ako fešak si kludne hovie kope 🙂 nezaujem :D uvidime co bude do soboty 🙂 mozno sa tvoj zajtra zlakne primara a bude sa snazit dostat von 🙂

jana26
30. máj 2012

@gugolina @ elys
Ahojte kočky,ja som bola včera na pasoch a ja som tam tu holku čo spomínate mala v priamom prenose,rozleteli sa dvere na vzdycharni a ona chuda,už asi v dost silnych kontrakciach šla na kozu,poviem Vam určite to nebolo prijemne ani pre jednu z nas...aj ked mam pocit že ona mna absolutne nevnimala,noo ja to o nej povedat nemôžem.Cely den som na nu myslela,ba dokonca sa mi s nou do rana aj snívalo. Asi mam menšiu traumu zo včerajšej poradne,bo mna to čaka cca za 11 dníííí,tak včera nič príjemne. U mna to tiez na pôrod ešte nie je,otvorena na špičku prsta 😕

elys
30. máj 2012

@jana26 tak to je neprijemne veru,ale uz to ma za sebou a za chvilu pojde s mimim domkov,joj ako jej zavidim...ale ako pisu mudre knihy hlavne nestresovat a pocuvat personal..no, uvidime ako nam to pojde 🙂 ja chcem zajtra prietoky a meranie,robil mi to len raz a to pred 3 tyzdnami, potom len CTG.. Aj si nosis svoj zupan? Ja stale, minule ten nemocnicny mala ciganka na sebe,bohvie ako casto to peru

elys
30. máj 2012

@gugolina aj tebe sa vie prevratit? Moj ma niekedy chrbatik vpravo a niekedy vlavo, dufam ze si neomota pupocnik,vkuse spekuluje

gugolina
30. máj 2012

@elys presne toto robi aj moj 🙂 tiez sa cudujem co dovadza a uz takto tesne pred porodm 🙂 normalne niekedy nechapem 🙂 budu to artisti 🙂

gugolina
30. máj 2012

@jana26 no veru snad budeme mat my viac sukromia 🙂 aj ked mozno keby sme na jej mieste tiez nam jej to v tej chvili uz asi aj jedno a chceme to mat uz za sebou .... a ked som odchadzala z pasov akurat bola pred dverami sestricka s 3 mimi vo voziku take krasne uzlicky , drobatka 🙂 celu cestu domov som myslela na to ze uz aj nas to cochvila caka taky malý uzlicek 🙂 no nieco nadherne 🙂

jana26
30. máj 2012

@elys nie župan som si obliekla nemocničny,lebo som ani len netušila,že sa budem musiet do dakeho obliect 😉
Ja som sa pytala aj bab ako tie pasy prebiehaju,no ani jedna mi nepovedala,ze tam do spodneho pradla pôjdem a že mi tam natiahnu ten krásny županček 😨 U nas v TO to funguje tak,že vyhrnieš tričko a je to. Ale na dalšiu poradnu si určite vezmem svoj.

jana26
30. máj 2012

@gugolina dufam,že áno,bo moc príjemne by nam to určite nebolo 😉 Juuuuj,tak si drobátka malinke videla,super 😵 Už len chvííílonku vydržat a mame v naručí tie naše uzlíčky vytúžené 😵

gugolina
30. máj 2012

@jana26 videla veru 🙂 ja som zastihla este asi lepsi odchod z pasov ako ty🙂 ale na vsetko sa zabudne ako vravi kazda mamicka a uzlicky nadherne nam zostanu 🙂uz nech ich mame 🙂 a je dost mozne ze sa vsetky tri aj stretneme v porodnici 🙂

jana26
30. máj 2012

@gugolina jeeej pozerám že mate dnes termín 🙂 my mame termin až 10.6 tak mame pred sebou este 11 dní,dufam ale že menej ako tych 11 lebo to by bola asi večnost ešte. Prenášanie si ani nepripuštam 🙂 Ty uz davno budeš doma a ja budem v porodke určite šaškovat 🙂 Ale bolo by to super keby sme sa tam stretli

gugolina
30. máj 2012

@jana26 nooo dnes mam termin podla mojho gyngosa a velkosti bambula z 30.tt ale podla menzesu mam termin v sobotu 2.6 tak sa musim riadit oboma 🙂 takze mozno ma este aj predbehnete 🙂 alebo mozno nas daju aj vsetky tri na jednu izbu to by bolo super 🙂 lebo vraj su izby trojky 🙂 to by bola jaka nahodicka 🙂

gugolina
30. máj 2012

@jana26 ja som pevne verila ze pojdem skor a nebudem prenasat aj som sa otvarala posl. mesiac a nic.... malinkemu je dobre a ani si nezmysli ist von ... snad sa to este rozbehne 🙂

jajka68
30. máj 2012

pekne sa to tu na fore cita ake mate vsetky pozitivne nazory na primara, este ze sa sem nevyjadri nejaka co tam lezala na rizikovom tehotenstve ako ja .... hned by ste zmenili nazory ..... vela stastia pri porode, pri porode je primar zevraj super ....

jana26
30. máj 2012

@jajka68 fiiha! ja som doposial nic zle na primara nepocula,Kedysi pôsobil ako lekar v mojom meste,nakolko je teraz primarom v PE rozhodla som sa ist rodit tam,a to len koli nemu.Tak dufam,že ma nesklame...

elys
30. máj 2012

@jajka68
@jana26
@gugolina
Ja som len pocula ze dost krici na personal ale zase rodicky ho moc pochvaluju. To je podstatne. Na mna tiez sef v robote ziapal, hold zivot je uz taky

jajka68
31. máj 2012

@jana26
@elys na rodicky je v pohode, ale keby tam lezite na rizikovom tak sa tam viac nevratite. ja som si ho uzila 3 tyzdne a 3 tyzdne mi nic nepovedal, ani neskontroloval babo, nic. ako keby som tam nebola, a to robil celej nasej izbe co som sme tam boli na rizikovom. ked som zacala krvacat, ale tak, ze mi krv stekala po stehnach, tak mu sestricky volali a on prisiel po 3 hodinach, s usmevom na tvari, ze ci mi ma robit sono. ani neskontroloval nic. vtedy som si povedala, ze nemocnici a jemu hlavne sa vyhybam. radsej pojdem rodit 150 km dalej a nie kde je on. a to ja som dopadla velmi dobre, ze som odisla a tesime sa dalej na drobceka, ale boli tam aj horsie pripady ....

sante81
31. máj 2012

@jajka68 tak ja som krvacala tiez pred 2 mes a mal presne opačny prístup, prisiel hned a potom kazdé 3 hod mi robil sono a dokonca prisiel z domu o polnoci urobit mi sono či je všetko ok, mala som hematom a mysleli si ze sa mi odlupuje placenta. treba brat ohlad aj na to, ze primár ma toho strasne vela,- kazda mamička by chcela pri pôrode práve jeho, lekári tahaju sluzby, robia cez víkendy, castokrát nespia, a nemôzu sa usmievat 24hod denne. sama to vidím ked idem na poradnu a kolkokrat sa mi stalo ze som čakala aj 4hod lebo primár mal v ten den doobeda 3 pôrody.
neviem aku skusenost si mala ty, ale neverím tomu ze si krvacala, krv ti tiekla po stehnach a nikto z personálu kto mal sluzbu či uz sestra alebo doktor ta nechali tak - a ešte k tomu 3 hod a nepodali ti infuziu alebo liek alebo neviem čo

elys
31. máj 2012

@jana26
@gugolina no,holky,tak ak sa babo nerozhodne samo,tak 6.6.vecer nastupujem vecer na izbu a rano 7.6.budeme vyvolavat.aspon sa na to pripravim fyzicky aj psychicky.. 🙂 uz ani nechcem aby to bolo skorej,takto sa mi to viac paci

gugolina
31. máj 2012

@elys
@jana26 Ahojte kocky tak pokial to nepride prirodzene na kazdu z nas 🙂 tak ja nam 3.alebo 4.6 obsadim izbu 🙂 a budem na vas cakat :D verim ze sa tam stretneme 🙂 tak ti tiez dalaky pekny datumcek 🙂 a elys co aj sa cosi zmenilo? otvorila si sa trosku viac? ci je vsetko tak ako minuly tyzden? drzim kocky palceky uz len chvilka a drobcov mame pri sebe :D chlapska invazia tam bude od nas :D 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre