Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

sonika1901
22. mar 2011

@sante81 no tak to sa čudujem,že v partizanskom su taketo sestričky,ja mam same negativne skusenosti so setričkami tu v topoľčanoch,na Partizanske som počula same dobre spravy,no som zvedava.Kedže som mala taku negat.skusenosť s Topoľčianskou porodnicou,zvažujem Partizanske,ale neviem či spravim dobre.

sonika1901
22. mar 2011

@daisy77 ahoj.aj ja zvažujem porod v Partizanskom,v Topoľčanoch sa mi nechce rodiť po negat.skusenostiach.Už si tam aj bola,napr.na sone?Som tiež z Topoľčian.

gabika41
22. mar 2011

@sonika1901 ..len taka pikoska,ked som ja rodila v PE,tak tam tiez rodila lekarka z Topolcianskej nemocnice......a s tymi sestrickami neviem,ale ja som tam chodila na rizikovu poradnu a aj pocas pobytu po porode nemozem taketo nieco potvrdit.....a chodila som tam casto aj na ozvy a nic take sa nikdy nekonalo

daisy77
23. mar 2011

@sonika1901, nie este som tam nebola. Zatial mi moj gynekolog povedal, ze je to priskoro riesit, ze aby som to zacala vtedy, ked budem mat poradne uz iba v porodnici. Ale pocula som, ze primar z PE Dr. Majercik, ktory to tam drzal s pristupom na vyssej urovni odchadza alebo uz odisiel do BnB. Tak dufam, ze to tam nepojde dolu vodou ako v TO.

sonika1901
23. mar 2011

on už odišiel,už je tam primar Dr.Abutaima,ale ževraj sa nič nezmenilo,stale to tam je dobre,teda hlavne pristup.

sonika1901
23. mar 2011

@daisy77 a čakaš prve babo?

daisy77
23. mar 2011

@sonika1901 ano prve 🙂

sonika1901
23. mar 2011

@daisy77 no tu v topolčanoch sa to dobre spustilo,myslim dolu vodou.ono to bolo na figu aj pred tymi 6 rokmi.

daisy77
23. mar 2011

a ty si prve rodila v TO? Ake mas skusenosti?

sonika1901
24. mar 2011

@daisy77 otrasne,preto už nechcem tam už isť rodiť.ten pristup sestričiek je otrasny,doslova tam spravia z teba debila,to by bolo na dlhe lakte to tu rozvijať.V skratke neodporučam Topoľčany.Vybavenie maju lepšie ako v partizanskom,ale myslim že tu ide o ten pristup a to v topolčanoch nemaju.ved ked si bola na sone tak v pohode?a aj vipka v topoľčanoch stoji 1100sk,partizanske400.napisala som ti to v sk lebo neviem ake maju teraz ceny v eurach,ale je to rozdiel.

opatmama
24. mar 2011

dámy nestrašte, ja som sa na porod v PE tešila lebo som počula same dobre spravy, tak to nakoniec zostane asi len na osobných dojmoch.
🙄

lalipop
24. mar 2011

@opatmama urcite sa nicoho neboj, ale radsej sa tes na drobceka. ja som v pe odrodila 3 deti prirodzenou cestou, pri vsetkych porodoch bol aj mm a nemozem povedat na sestricky ani dr nic zle.vzdy som mala dopredu dohodnuteho dr. - prve dve deti mi odrodil dr. majercik a tretie dr. abutaima. druhy som mala vyvolany a mala som po porode komplikacie- museli ma cistit a dr. majercik bol velmi ochotny a snazil sa ako vedel tiez pri tretom som bola velmi spokojna s pristupom dr. abutaimu. a co sa tyka sestriciek aj oni maju svoje dni,ale urcite ti pomozu, ked budes hocico potrebovat. ja som bola spokojna na 99%. tak drzim palce 🙂

lennka79
24. mar 2011

@opatmama ja možem PE tiež len doporučit, bola som velmi spokojna. Od dr. sestričiek až po upratovačky všetci boli super.

opatmama
24. mar 2011

jaj baby dakujem za povzbudenie, ked to tak bude budem rada, jasne ze hlavne ked male bude v pohode.

neliq
26. mar 2011

@ewka23 ja som mala nechty pri pôrode a nikto mi nič nepovedal, akurát, že som ich nemala nalakovane, len klasické špičky, ale nikomu to nevadilo, dokonca sa mi nikto na nechty ani nepozeral 😀
Inak ja som bola v PE veľmi spokojná, určite doporučujem túto nemocnicu 🙂

ewka23
27. mar 2011

@neliq No super už som sa bala ze ich budem musiet dat dole tiez ich nebudem mat nalakovane len taku malu špičku a uplne kratučke aby som aj malinku nepoškriabala..Diky som uplne rozhodnuta že pojdem do PE.

lucinka221
27. mar 2011

no o porodnici v partizanskom som zatial moc dobrych veci nepocula a preto mam trochu boja aj ja kedze tam idem za necely mesiac rodit...

matkaasebko
27. mar 2011

ja som lezala aj v nemocnici v topolčanoch na zaciatku tehotenstva ako pristup otrasny, zaujem o mna skoro ziadny, sestricky som videla ked som sla akurat na ranajky, obed a veceru...pak som lezala v partizanskom to bolo 100 a 1, pristup sestriciek uzasny,samozrejme su aj svetle vynimky, chodili starali sa pytali sa co a ako...boli aj velmi opatrny...pak som v pe aj rodila, a pak uz mi to prislo ze sa pristup sestriciek zmenil, ale tak preco by sa aj mali uz o mna starat ked som porodila a bola ok vtedy boli dôležite detske sestry a tie boli uzasne...na tie sa dalo spolahnut, popytat sa, vsetko bez problemov vysvetlili....sice myslim si ze vybavenie a ubytovanie je tu biedne to sa neda s topolcanmi porovnat tam to bolo omnoho lepsie, ale ten personal mi to tu plne vynahradil....

lennka79
27. mar 2011

@lucinka221 Ja so rodila v PE a bola som viac ako spokojna určite by so si znovu vybrala PE

daisy77
28. mar 2011

Baby,
viete mi povedat, kto tam vlastne momentalne pracuje? Kto z lekarov?

A taktiez, kolko VIP izieb sa tam nachadza?

Diky.

ivkamb
29. mar 2011

@daisy77 momentalne je tam primar Abutaima, Valenfels a Kaldrovitsova a VIP izba je tam myslim len jedna

neliq
29. mar 2011

@daisy77 VIP izby sú dve a majú spoločnu kuchynku a kúpeľnu

lollin
4. apr 2011

ahojte
ja mam teraz aprilovy termin 🙂 a teda budem rodit v Pe ale predsa mam obrovsku dilemu....a to s tym ze co s porodnikom....neviem ci sa mam dohodnut vopred alebo to nechat na nahodu...nerada by som rodila u p.doktorky Kaldrov.....koli jej povesti ☹ paci sa mi doktor Valenfels...trosku mam obavu z primara mi pripadal trosku arogantny a namysleny co teda nevylucuje ze nie je dobry lekar.....pocula som ze primar si pyta dost velku sumu do vacku za porod 🙂 neviem ci je to tak a ci nie.....a dalej ma dost kamosiek odradilo ze okrem epiduralky mi nepichnu ziadne analgetika i ked sa nejake pri porodoch pouzivaju bezne(myslim tym len nejake lokalne umrtvovaky-pri siti a tak)
a este aky mate nazor na Epi,dobry ci zly napad.Fakt mam strach,velky ani nie z bolesti ale ze nebudem spolupracovat a mozem tym nieco pokaslat.......ponuknite malu radu 🙂)))))

matkaasebko
6. apr 2011

@lollin ja som to nechala na uplnu nahodu, nakoniec ma mal rodit wallenfels ale ten ma nestihol bo si niekam odbehol tak ma odrodil abutaima. taktiez som sa obavala doktorky, ale mala ju kamaratka a ta si ju nemohla vynachvalit sice ze bola sekera ale pôrod jej prebehol fajn...podla mna je zbytocne si vyberat pôrodnika a teda este mu za to aj platit...ale je to hlavne o sympatiach a aby si sa citila dobre...a co sa tyka epi tak sa rozhodni tam podla toho ake budu bolesti aj co...podla mna si ju planovat dopredu je zbytocne, tak ale ja som bola v bolestiach len 3 hodky tak mne sa machruje...zalezi dost aj od toho aky mas prah bolesti...ale ja keby si mam vybrat idem znova bez epi...a co sa tyka spoluprace tak so mnou si tam uzili..(furt som zdvihala panvu hore pri rodeni a kontrakciach). 😉 ale myslim si ze pri pomysleni na drobca budes spolupracovat, bude to aj pre teba aj pre nho lepsie...hadam som trochen pomohla... 🙂

opatmama
7. apr 2011

@lollin s epiduralkou mám len ústnu skúsenosť od známych a kamošiek, skoro všetky rodili s epiduralkou a boli pokojné so svojimi rozhodnutiami, jedna dokonca rodila prvé "bez" a druhé už "s" a tiež je rada že sa na to dala, aj ked vraj ten v pich trošku bolí, čo je to oproti kontrakciám. ja osobne som prvé dieta rodila "bez", trvalo mi to dvadstať hodín, myslela som si že umrem od bolesti lebo som nechcela nič na úlavu a druhé chcem porodit tak isto, aj ked viem že si poplačem. a čo sa týka tých lokálok a oblbovákov, ak si dáš epidural je to jedno a ak nie tak od tých ostatných bolestí nejaké šitie alebo nástrih ani neucítiš. dúfam, že som to nenapísala moc drsne ale dnes to tu čítam o pôrodoch asi dve hodiny a mám pocit že sa to s tými porodnými "stratégiami" trošku precenuje. na bolesť som už o pár dní úplne zabudla a personál som vnímala len velmi okrajovo ved som mala pri sebe svoje nové dieťa a v konečnom dôsledku je dôležité že sú obaja, mama aj bábo zdraví.

opatmama
7. apr 2011

dámy prosím vás ak bývate v PE, máte nejaká dobrého gynekológa, stahujem sa kúsok od PE a potrebujem si nájsť gynekológa v tento oblasti

lucy56
7. apr 2011

@opatmama ja ti mozem poradit akurat aby si si nedavala Benusku, lebo ja som sa tiez pristahovala a v case letnych prazdnin som potrebovala na gyndu a kedze vsetci ostatni mali dovolenku skoncila som u Benusku, nemam dobry zazitok s nim, je dost drsny pri vysetreni, a ked som prisla s tym ze som tehu, vobec mi to nepotvrdil a spinila som a akurat mi na to povedal ze je to priznak zacinajuceho potratu, nakoniec som skoncila v nemocnici u primara Abutiamu a bol to hematom a inak vsetko ok

katuska01
7. apr 2011

@opatmama ahoj ja som priamo z PE ale ku gynekologovi chodim do Bošian....dr.Nemčík ja som spokojna velmi....tu v meste je teraz uz aj Dr.Majerčík ktory bol este do nedavna primarom v porodnici ale to som si nie ista ci este berie nove pacientky....potom je tu este dr.Zvarič ale ten uz ma asi tiez plno a tomu Benuškovi by som sa vyvarovala urcite sa treba popytat ci by ta nevzali a ak nie tak myslim ze aj dr.Abutaima berie pacienty.... 🙂 🙂 🙂 dufam ze som aspon trosku pomohla....

opatmama
7. apr 2011

@lucy56 dobre dakujem za radu, zostávajú dvaja
😵

opatmama
7. apr 2011

@katuska01 skúsim prv tie bošany, to mám najbližšie tiaž dakujem za radu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre