Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

ewwi
17. nov 2015

@monicka79 ajojky dakujem za odpoved 🙂 no toho sa aj ja bojim ze nezvladnem tu bolest a casto nato myslim a bojim sa tej bolesti.cize mozem aj pri porode resp. pri jeho zaciatku poprosit o epidural keby je to pre mna moc bolestive nemusim mat predtym dva tri tyzdne vysetrenie od anesteziologa tak som to pochopila dufam ze spravne 🙂) ten set si mozem aj v predstihu kupit v lekarni? Vraj sa da aj vratit do lekarne ak by som ho nevyuzila . ja mam termin 30. Januara ale stresujem ako keby mam rodit zajtra :-/ Drzim palce aby ti vsetko dobre dopadlo 🙂

zlaticko333
21. nov 2015

Mamičky, prečítajte si 🙂 Článok o primárovi Gyn.-pôr. oddelenia v Partizánskom 🙂

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/moslimsky-...

monicka79
21. nov 2015

@ewwi ano, spravne si pochopila, nepotrebujes dopredu vysetrenie, ale kludne si mozes dat dopredu spravit a ten set ked nepouzijes da sa vratiti do lekarne, len sa spytaj ktora learen to takto robi, lebo asi v kazdej to tak nie je. Dam vediet ked teraz porodim, ako som to prezila, caka ma to o tri tyzdne.

maggy13
22. nov 2015

@monicka79 ahoj. Ty ides teraz rodit do pe ? Aj ja mam termin o 2 tyzdne. Pozeram ze ste riesili epidural. Ja ho nechcem. Bojim sa toho ze to pojde do chrbtice. Radsej si to odtrpim

zofiac
22. nov 2015

@maggy13 Zuzka, dobre rozmyslas... Treba si to prezit so vsetkym, co k tomu patri. A potom zazijes uzasny pocit, ze si porodila svojimi silami a schpnostami. A ta ulava po porode stoji za to 😉

ewwi
22. nov 2015

@monicka79 ahoj 🙂 dakujem za radu... A drzim palce 🙂

monicka79
23. nov 2015

@maggy13 ano, 13.12. mam termin, prve som rodila tiez tam a odzila som 8 hodin riadnej bolesti, potom mi pichli epidural, ono to nejde priamo do chrbtice, tie vpichy ma neboleli, aj ked mali problem pichnut mi to, lebo vraj som mala velmi tvrdy chrbat, mysleli si ze posilujem, ale to bolo len z prace🙂 dalsie styri hodiny po epidurale boli v pohode a trosku som si oddychla. Ono to nefunguje tak, ze chcem epidural tak ridem rodit a hned ho pichnu. Najprv musi byt krcok na 3az4cm otvoreny, skor ho nedaju a mne to trvalo skoro osem hodin:(

ewwi
24. nov 2015

@monicka79 a prosim ta ako je to s cenou za epidural ?

monicka79
25. nov 2015

@ewwi je to na recept cca 30 eur, takze v pohode. Viem ze niektore nemocnice pytaju ovela viac ked ti ho daju, ale v pe platis len to co v lekarni, nic viac.

matapeprna
16. mar 2016

@zuzzy12 bola si v Bn, kto si ho robil? Po epidurále si nemala bolesti hlavy?

miriam001
22. apr 2016

ahojte, ohladom tej epiduralky, treba absolvovat aj poucenie o epiduralke? vdaka

majus87
27. apr 2016

Ahoj rodili ste niektora v poslednej dobe v Partizánskom? Prosím čo bolo potrebné mať so sebou v pôrodnici a kedy ste začali chodiť na poradne do nemocnice? Ďakujem za každú odpoveď

matapeprna
27. apr 2016

@monicka79 odporúčam Bánovce je tak supeeeeer.

xenia1
27. apr 2016

Papier čo treba do pôrodnice dostaneš u doktora a do poradne som chodila tiež ku doktorovi a nie do nemocnice. Mňa sa pýtal kde chcem chodiť do poradne a Partizánske odporúčam je tam super personál a je to tam už prerobene celá pôrodnica

tajka1986
27. apr 2016

@miriam001 Daju ti podpisat ze suhlasis s pichnutim epiduralu a precitala si si poucenie o epi vsetky "za" aj"proti"

monicka79
29. apr 2016

@matapeprna ja už mám odrodené 😀 rodila som pred vianocami v partizánskom a som nadmieru spokojná bez nástrihu a to mám úzku panvu. pár hodín po pôrode som už behala akoby 😉 som ani nerodila

miriam001
29. apr 2016

@tajka1986 dakujem, este trapna otazka - to ked tam uz pridem rodit alebo na nejakej poradni? Vdaka

tajka1986
29. apr 2016

@miriam001 uz ked prides rodit

lenkachnapkova
24. máj 2016

Ahojte maminy a budúce maminy, chcela by som Vás poprosiť o Vaše skúsenosti s pôrodnicou v Partizánskom. Rozmýšľam nad ňou, v júli čakáme prvé bábo a chcela by som nejaké info ako ste boli spokojné, či ju odporúčate aké méte skúsenosti? Ďakujem

mija777
24. máj 2016

@lenkachnapkova Ahoj, je tomu síce už 9mesiacov, čo som tam rodila (neuveriteľné, že už toľko času ubehlo.. 😱) ale podľa mňa sa tam nič nezmenilo. Okrem toho, že je to oddelenie nanovo prerobené.

mija777
24. máj 2016

@lenkachnapkova a vlastne som chcela napísať, že skús pozrieť moje príspevky 😀

6699333
24. máj 2016

@lenkachnapkova mozem len odporučiť úžasný prístup a este aj prerobené vazne super rodila som tam obe deticky a bola som velmi spokojna

deli06
24. máj 2016

@lenkachnapkova aj ja odporucam,bola som spokojna,

lujza1111
10. jún 2016

@monicka79 ahoj prosím ťa odkiaľ si mám pýtať ten recept? Obehla som každú lekáreň a "záhadne" nikto o tom nič nevie.

lenkachnapkova
10. jún 2016

Ďakujem baby za rady bola som sa tam pozrieť všetko som videla veľmi ochotná sestrička nám všetko ukázala a porozprávala mali sme asi 2 hodinovú besedu, páčilo sa mi tam prvý dojem bol dobrý. Budúci týždeň sa tam idem prihlásiť do poradne tak uvidíme. Vďaka za Vaše názory.

monicka79
10. jún 2016

@lujza1111 ahoj, to dávajú priamo na pôrodnici, ak tam pôjdeš na poradňu tak povedz že chceš epidural, alebo potom pri pôrode, oni tam majú a potom dodatočné dajú recept a po pôrode ti ho môže ísť niekto vybrať a vratis im ho. Ale ak mám poradiť, pr e som mala s epiduralom a druhé bez a už by som si epidural nedala.

denisasvitkova
13. jún 2016

Ahojte,tak nás to čaká o týždeň a chceli by sme rodiť v Partizánskom.S manzelom sme sa tam boli pozrieť a je to tam naozaj pekne čisto a moderné zariadené.Potom píšem ako sme porodili 🙂

zuzanapdnov
27. jún 2016

Takže v PE som rodila nedávno... Prišla som tam v nedeľu o 21:30 hod. s tým, že mi odtiekla plodová voda. Výraz pôrodnej asistentky hovoril za všetko - "a je po kľudnej nočnej". Po pol hodine došiel doktor anesteziológ, nakoľko som žiadala epidurál a začal mi ho zavádzať. Starý uhundraný doktor, vrčal tam na sestričky a potom aj na mňa. Keby som bola vedela že bude mať taký problém pichnúť to, tak si epidurál nežiadam. Potm však nastali komplikácie, malému spomaľovalo srdiečko. To som sa už poriadne zľakla a samozrejme aj personál, takže rýchlo chceli robiť cisársky. Zavolali primára, no kým prišiel, začala som poriadne zhlboka dýchať a malému sa činnosť srdca dala doporiadku. Primár bol rozospatý a iba tam húkal, že načo epidurál. Keby mi bol predtým na poradni povedal že si ho nemám dávať, tak si ho nedám. No nič také mi nehovoril, normálne ma poslal na vyšetrenia že si oň môžem pri pôrode požiadať. Našťastie všetko dobre dopadlo a porodila som normálne, zdravého chlapčeka. Samozrejme pri samotnom pôrode som nevedela dobre dýchať, keďže na predpôrodnú prípravu som nechodila, bola som na rizikovom tehotenstve, musela som ležať do konca tehotenstva, tak som si vypočula ako nedokážem spolupracovať. Takže moja skúsenosť je takáto, neviem či by som tam išla rodiť aj druhé dieťa.

zofiac
27. jún 2016

@zuzanapdnov no na toho starého pána anesteziológa som mala aj ja šťastie, dosť vrčal aj na primára, ale ten len mávol rukou, že on je proste taký ... Ja mám veľmi dobrú skúsenosť, primár chodil po izbách ráno aj večera pýtal sa ako nám je, ako sa cítime, dosť srandoval, sestričky boli veľmi milé ... až na jednu pôrodnú asistentku, ktorá jednej rodiacej mamičke vravela, že ešte je čas volať manželovi - no a skončilo to tak, že do 20 minút porodila a manžel to nestihol ☹

zuzanapdnov
12. júl 2016

Tak pokiaľ som tam bola ja,primár prišiel iba raz za celý týždeň,ráno na vizitu..to bolo všetko..ale tak mne to nevsdilo..mne vadilo skôr to,že dostať sa k nejakej sestričke bolo umenie..buď povedala že nemá čas,lebo má veľa pacientiek,alebo povedala že sa striedajú služby a za pol hodinu príde kolegyňa,tak to mám riešiť s ňou..prvý deň po pôrode mi jedna sestrička akurát tak ukázala ako prebaľovať a kúpať,no k dojčeniu absolútne nič..som rada že som mala na izbe pani,ktorá už mala druhé dieťatko a poradila mi ohľadom dojčenia..ja som mala takú staršiu pôrodnú asistentku,dlhovlasú..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre