Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

deniss111
21. sep 2016

@yvik niekam nas hadam uz len ulozia 🙂))

popri
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
popri
14. dec 2016

TEHUĽKY z Partizánskeho a okolia - pravidelne každý týždeň organizujeme v PE Cvičenie pre tehuľky ako aj raz mesačne prednášku k príprave na pôrod. Počas kurzu Vám zodpovedáme aj otázky spojené s pôrodom v nemocnici Bánovce, nakoľko tam pracujeme priamo na pôrodnej sále.
V prípade záujmu píšte súkromnú správu.

evit81
8. jan 2017

Ahojte baby, je tu nejaká s aktuálnou skúsenosťou s rodením v PE? Musím sa už rozhodnúť - som 33 tt. Ďakujem

mattkapd
8. jan 2017

@evit81 mám kamarátky a sesternicu ktoré tam rodili a boli veeeelmi spokojne.. Tiež som bola na vazkach či PE či Bojnice.. Nakoniec som rozhodnutá pre Bojnice..

katkasofi
8. jan 2017

@mattkapd pridaj sa do skupiny pôrodnica Partizánske 😉

kristina0211
8. jan 2017

@evit81 ja mozem jednoznacne odporucit PE. Prvy porod pred 4r som mala v Bojniciach a dalsie dva v Partizanskom. Podla mna sa to neda absolutne porovnat...

kochanka
9. jan 2017

Odporučam Pe to sa absolutne neda s Bojnicami porovnavať tie len oblukom obchadzať. Partizánska pôrodnica či vybavenie alebo pristup komplet personalu na jednotku s hviezdičkou.

jandys12
15. feb 2017

@evit81 Ja som "čerstvo" po pôrode. Rodila som v PE 1. 02. 2017. Prístup personálu ma milo prekvapil. Celým pôrodom ma sprevádzali, tíšili a hlavne hovorili čo mám robiť aby mi bolo lepšie. Pred 7 rokmi som tiež rodila v PE...no prístup bol vtedy katastrofálny. Teraz je to tam super! Pri pôrode mi bol nejaký new lekár Lenin Calle.
Spolu so mnou rodili v PE i baby z PD...tvrdili, že v Bojniciach je to teraz o ničom...
Tak snáď ti môj príspevok pomôže - správne sa rozhodnúť.

mishitake
10. mar 2017

Ahojte.Ja som rodila v PE druhykrat a odporúčam.Prvýkrát pred 6timi rokmi bol pri pôrode MUDr.Abutuima a bolo to vsetko 100% aj popôrodná starostlivosť,sestričky úžasne a ochotne.Teraz som rodila 19.2.2017 a pri pôrode bol dr.Calle tiež odporúčam,prístup 100% a hlavne by som chcela poďakovať pôrodnej asistenke pani Janke,ktorá je anjel strazny a osoba,ktorá svoju prácu dokonale ovlada a robí ju s láskou.Jednoducho úžasná žena a este raz jej veľmi pekne ďakujem.

nikuli24
18. mar 2017

Ja by som tiez odporucila porodnicu v Partizanskom. Rodila som tam 23.2.2017 svoju druhu dceru, prvy porod bol v Banskej Stiavnici a neda sa to porovnat. Este som sa nestretla s takym skvelym pristupom, ci uz porodnej asistentky(bola uzasna, mila,velmi mi pomohla a poradila, co mam a nemam robit), pomocny personal, sestricky, lekarky. Vsetky boli ustretove. Na cakacke sme boli dve a obom sa nam plne venovali a povzbudzovali nas. Ak by som bola tretikrat tehotna tak idem rodit len do Partizanskeho. Mala som nadstandard.izbu, kde sme mali spolocnu kupelnu este s jednou mamickou z vedlajsej izby. Bolo by skvele ak by bolo na Slovensku viac takychto porodnic😊

mmyskam
1. apr 2017

Milé mamičky, vidím, že máte veľa otázok, na ktoré sa tu nedá odpovedať. Preto zdieľam náš plagát na predpôrodnú prípravu, kde sa môžte nahlásiť a všetko sa včas dozviete. Tešíme sa na vás
S pozdravom Dr. MM

sonafrancuzova
6. nov 2017

@nikuli24 a nebola som ta druha mamicka nahodou ja? Hehe..mala som.chlapceka...a bola som tam aj s manzelom

nikuli24
6. nov 2017

@sonafrancuzova, je to mozne😉

mata2
18. dec 2017

Ahojte,
píšem za segru,má termín v januári..
veci pre bábo si treba priniesť,alebo tam dávajú ich?
ak chce nadštandardnú izbu,treba si ju zajednat vopred,alebo ju dostane len ak bude práve voľná?je tam len jedna?

zuzanas25
18. dec 2017

@mata2 veci pre babatko treba priniest vsetky, oblecenie, plienky aj vsetko ostatne. Maju svoj zoznam aj tu na koniku na ich stranke. A nadstandardne izby su tam tusim 2 a dostane ju len ak bude volna. Rodila som v juli a odporucam na 100 percent

mata2
18. dec 2017

@zuzanas25 ďakujem.takže aj perinku treba priniesť?

zuzanas25
18. dec 2017

To som zabudla, perinka je jedine co davaju ale moze mat kľudne aj svoju ale nemusí si brat

mata2
18. dec 2017

@zuzanas25 Diky za info 🙂

stanislavicenka
18. dec 2017

Ja som rodila v Bojniciach, kde sa mi dostalo podpory po kazdej stranke. Co viem, ze porodnica v PE velmi asi nedba na dojcenie. Mam kamaratky, ktore mi to potvrdili. Ci uz odporucili pouzitie klobucikov, co je uplny nezmysel, alebo delkovo matky nepodporili a babatka krmili flasou. Je.mi jedno, ako to v porodnici vyzera, pokial tam je cisto, na co sa dba vsade, doleziti su ludia. A clovek tam nejde do hotela na dovolenku. Cakam dalsie dieta a pojdem opat do Bojnic. Dokonca kamaratka ma velmi neprijemnu skusenost s primarom v PE pri porode

zuzanas25
18. dec 2017

@stanislavicenka kazdy ma asi iny skúsenosť,sestricky boli uzasne a velmi pomáhali s dojcenim, ci uz prvorodickam alebo skusenym mamickam a flasku dali len kym som si sama nevypatala lebo som nemala hned mlieko a mala bola hladna. Dokonca som kojila s klobucikmi a uspesne! Bez nich to proste neslo.
Mata2 sa pytala co zobrat zo sebou do porodnice a nie ci odporucame

mija777
18. dec 2017

@stanislavicenka nedovolila by som si takto písať, kým nieje osobná skúsenosť..pretože také že "kamarátka povedala" je ako "jedna babka povedala"...
Ja som rodila aj v Bojniciach, aj v Partizánskom. Ani na jednu nemocnicu nemám nejaké výhrady.V obidvoch prípadoch ma odrodil primár, všetko bolo v poriadku. (A povedzme si pravdu, na toho Bojnického sa tiež už čo-to porozprávalo.)
Čo sa však prístupu v PE týkalo, tak klobúk dolu. Všetci boli úžasní a vždy nápomocní. Dá sa s nimi na všetkom dohodnúť, poprípade sa spýtať a OCHOTNE poradia. Boli sme tam dlhšie, ale vďaka ich prístupu som sa tam cítila naozaj dobre.

@mata2 podľa toho čo píšu, za tie dva roky od mojho pôrodu sa zrejme nič nemenilo - vecičky, plienky, všetko treba mať z domu. Okrem zavinovačky.
Potom pred pôrodom im bude treba dať ešte pár plienok (čo neminú vrátia 🙂 ) niečo na oblečenie a neviem čo ešte (už si nespomínam), aby bábo mali do čoho po pôrode obliecť a tak. To budú pýtať.

mija777
18. dec 2017

No a ešte by som vyzdvihla jednu super vec, ktorú som v Bojniciach nezažila (možno to už zmenili, neviem) ,že bábo neberú od matky preč. Tie 2hodinky kým ešte musí byť žena po pôrode na sále, má stále bábo pri sebe 🙂

nina4
18. dec 2017

@mata2 ahoj ja som rodila nedavno 10.11.perinku pre babatko netreba no oblecenie ,plienky kozmetiku aj na pupocnik lieh nie fialovu vodičku to treba doniesť.

nina4
18. dec 2017

@stanislavicenka s tym dojcenim nemozem suhlasiť rodila som tam pred 2 mesiacmi a hlavny dôvod preco som sla tam bol,ze z Bojnickej nemocnice som 4 x prisla domov zo silnym zapalom prsnika vzdy som to musela riesit s mojim gynekologom a vzdy to skoncilo s antibiotikami a dovod v nemocnici ma zakaždym odbili darmo som vravela,ze ma bolia prsia ze ich mam naliate ich jedina pomoc bola chodte pod sprchu a masirujte.
V Partizanskom sa mi to nestalo ako nahle som upozornila na naliate a tvrde prsniky dostala som oxytocin aby sa mliecko laksie dostalo von a domov som prisla s prsnikmi bez zapalu a do teraz mam pokoj krasne sa kojime a este krajsie priberame.
Ja Partizansku pôrodnicu len a len odporúcam aj pristup sestriciek je tam uzastny.

mata2
19. dec 2017

@nina4 ďakujem za info

stanislavicenka
19. dec 2017

@nina4 oxutocin nie je riesenie. Ja som to odmietla. Naliate prsia treba vyprazdnit dojcenim, alebo odstriekanim. Ja dojcim uz vyse 2 roky, a chystam sa dojcit tandem, a bez odsavacky. Ved ani doma nemate oxytocin k dispozicii. A prajem dlhe a uspesne dojcenie

stanislavicenka
19. dec 2017

@mija777 ja som toto zazila aj v bojniciach, hned ako vysla von mi ju polozila lekarka na brucho a hned ju dali aj dojcit. A toto, myslim, ze zavisi aj od vytazenosti. Kamaratka rodila spolu so 7mymi dalsimi zenami

15zuzana15
28. jan 2018

Ahojte prosim vas viete mi niekto napisat aky lekari rodia v PE porodnici? Lebo zatial som zachytila ze len o primarovi sa tu pise ale prepokladam ze tych lekarov je tam viac a nikto tu o porode s inym lekarom ani nepise tak som teraz zmatenaaa...

dajda459
21. jún 2019

Ahojte. Prosím vás ktorí lekári rodia v pôrodnici v Partizánskom? Veľmi by som chcela ísť rodiť sem,ale nemám dobré skúsenosti s lanom primátorom N. Tak by som sa mu chcela vyhnúť :( dá sa dopredu dohodnúť pôrodník? Platí sa za to? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre