Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

katy33
29. nov 2011

Ahojte babulky, takže už mame za sebou 1.poradnu u pana dr. v PE -je to srandista, ako sa patri 😀 Tak my mame už krčok takmer vytrateny a sme otvorene na špic prsta, sam povedal, že tiež to vidi, že malinka pride na svet do cca tych dvoch tyždnov a vraj , ak nie a ja budem otvorena na 2cm, tak tomu pomôžu 😕 🙂 ...dalšiu poradnu mame 8.12...tak sa už vytešujeme 🙂 ...tak by sme chceli byt už na Vianoce doma 🙂
@weronicoll Mojenko, maš pravdu, dr. je hrozne mily a naozaj maš pri nom pocit, že sa nemusiš ničoho obavat a všetko pôjde ako po masle 🙂 Nebojkaj, sa, špuntik určite vydrži ešte u maminky, ved mu tam musi byt dobre 😉 ...držim palce, nech vam to dobre dopadne 😉

weronicoll
29. nov 2011

ja sa nebojim verim primarovy pretože nic zle na neho nemožem povedat a som ani nepocula takže sme v dobrych rukach baby a držime si palce navzajom ja mam 12.12 poradnu ak vydržim a nevybuchnem heh nejak trosku pobolievaju krize a brucho zospodu

apoloma
30. nov 2011

@katy33 ajooj aj my mame poradnu u primara 8decembra a od kolkej robi??a co si treba vziat zosebou aj moc???

katy33
1. dec 2011

@apoloma Mojenko,neviem od kolkej robia, no dr. ma upozornoval, že toho 8.-štvrtok je tam len do 10.30...Ja som si moč pre istotu vzala zo sebou a dobre som urobila, treba ho 😉 Sestrička je hrozne zlata, je to presne ako poradna u tvojho dr - moč, tlak, vaha..potom dr.vyšetri + robil mi hned aj prietoky a sestrička vravela, že na buduce pôjdem aj na oddelenie na zaznam - trva to cca 20min. a sleduju malinke 😉

apoloma
1. dec 2011

@katy33 aha takze skor ako o 10:30tam ani nemusime chodit toho 8decembra ze? no ved ja si moc tiez vezmem asi aj ja pojdem na oddelenie uz lebo minule mi robil len sono na ambulancii vies to bola nedela nebola tam ani sestricka...aj mne urobil minule prietoky vravel ze su ok dnes som bola uz naposledy u Koseckej ta ma pozrela vraj krcok skrateny ale som uplne zatvorena ze porod zatial nehrozi este..mam streptokoka ale to ja mam stale 😠 😠 takze pred porodom antibiotika do zily...a ozaj pojdes aj na predoperacne??lebo ja ano vraj pre istotu aby som to mala urobene keby sa to zvrhlo na cisarsky ale ked vravis ze robi az od 10:30to mam byt dovtedy nalacno???? dnes mi dala sestricka papier ze vybavte si interne vysetrenie predoperacne tu v topolcanoch no ale nesla som ved to mozem aj v nemocnici v pe zaroven stymi ostatnymi vysetreniami nie??

apoloma
1. dec 2011

@katy33 aha takze skor ako o 10:30tam ani nemusime chodit toho 8decembra ze? no ved ja si moc tiez vezmem asi aj ja pojdem na oddelenie uz lebo minule mi robil len sono na ambulancii vies to bola nedela nebola tam ani sestricka...aj mne urobil minule prietoky vravel ze su ok dnes som bola uz naposledy u Koseckej ta ma pozrela vraj krcok skrateny ale som uplne zatvorena ze porod zatial nehrozi este..mam streptokoka ale to ja mam stale 😠 😠 takze pred porodom antibiotika do zily...a ozaj pojdes aj na predoperacne??lebo ja ano vraj pre istotu aby som to mala urobene keby sa to zvrhlo na cisarsky ale ked vravis ze robi az od 10:30to mam byt dovtedy nalacno???? dnes mi dala sestricka papier ze vybavte si interne vysetrenie predoperacne tu v topolcanoch no ale nesla som ved to mozem aj v nemocnici v pe zaroven stymi ostatnymi vysetreniami nie??jeej prepac ja az teras citam ze do 10:30a nie od 10:30!!!

katy33
1. dec 2011

@apoloma Zlatinko nie od, ale len DO 10.30, praveže musime prist zrana 😉

apoloma
1. dec 2011

@katy33 jasne uz som si to precitala som unavena z mesta ako pes ani nevidim na pismenka dobre)) a ked pojdeme na to oddelenie mame si vziat nejake papuce ci tam nabehnem v cizmach??lebo tusim som niekde citala ze ti daju zupan na tu chvilku...tak neviem a detsku dr.mas uz vybavenu??ja som bola dnes u Caradsej pri autobus.stanici tak tam budeme asi chodit..

katy33
1. dec 2011

@apoloma Ja idem zajtra ku Košeckej, som zvedava, čo mi povie, nič ti nevravela, že si už bola v PE? Ja mam streptokoka naštastie negativneho, ale nebojkaj sa, daju ATB a je to vporiadku, ja som tiež mala stale problemy s kultivaciou , tak som bola celkom prekvapena, že je to negativne 😕 A mojenko, merala ti teraz sestrička aj panvu? Lebo mne zatial nie a mali by, či tie naše bambuliatka vytlačime. Tak to aj mna pošle na predoperačne 😕 , no dam zajtra vediet , som zvedava......No v TO by si sa asi na tie predoperačne načakala, ked tam je teraz pomenej dr., ja som sa radšej v PE hned pytala, či nedavaju vypovede a tam mi so smiechom povedali, že oni budu robit stale 😉

katy33
1. dec 2011

@apoloma Vieš, že to mi sestrička nespominala, či treba prezuvky, ale si myslim, že ked tak, tak by tam mali mat navleky, nie? Mojenko, my sme boli za dr. Mihalikovou - je to oproti VUB....ja tu vôbec nepoznam dr., tak som sa pytala kade-tade, nech mi niekoho doporučia 🙂 Ale Caradsku mi tiež odporučali 😉

apoloma
1. dec 2011

@katy33 no mne o tom predoperacnom povedal minule primar a dnes sesticka u Koseckej mi dala doporucenie k internistovi a muz vravel ze to vybavime v pe ze tu nebudeme behat a hladat doktora..panvu mi merala len uplne na zaciatku tehotenstva a vtedy povedala ze by som mala babo v pohode vytlacit ze nemam uzku a teras ak sa mi rozsirila to je len dobre ved zmensit sa mi asi nezmensila 😀 😀 ja som jej vravela ze som bola v pe a ona ze a preco chcete rodit v pe??vravim lebo nechcem rodit v to))) a v pe som uz lezala 2x tak to tam poznam a ked som povedala ze nechcem odlozit tu pupocnikovu krv ako na mna zazrela o boze 😠

katy33
1. dec 2011

@apoloma Jeeejda, tak to sa tam zajtra môžem tešit 🙄 ...aj na mna tak oči vypulila, že chcem rodit v PE, že to je to iste ako v TO, čo ja si nemyslim, nakolko som tu ležala 25-26tt a stačilo, v PE vidim, že je aspon ten pristup uplne iny a to je to najhlavnejšie, aby si sa citila psychicky vpohode...a my tiež nebudeme davat odkladat tu pupočnikovu krv, takže sa môžem pripravit, ach jaj 😒 ...a bude aj ocino pri pôrode? Môj mm chce byt, no ja mam obavy, že tam so sebou švihne 😀 😕 ....vraj sa mi bude divat len na hlavu 😀 ...tu v TO sa za to plati a v PE je to myslim zdarma a takisto VIP izba, tu stoji myslim 35,- a v PE 13,5...ak sa nemylim a to je teda iny rozdiel 🙄

apoloma
1. dec 2011

@katy33 no jasne ocino chce byt pri porode a ja verim ze to zvladne je viac menej od fachu takze hadam neodpadne))ale uz som mu povedala ze ak by si to hoci aj na sale rozmyslel kludnne nech vide na chodbe nevadi mi to prezijem dako)))aj ja som mojmu povedala ze bude len pri hlave ved tam dole nizsie ich bude dost 😀 😀 vip izbu chceme aj my teda viac menej ja aby tam mohol byt mm somnou aspon 2dni ale on vravi ze ci nechcem byt radsej s babami na izbe ze si mysli ze si aj tak navzajom poradime podporime sa a tak ze to bude mozno lepsie ako ked budeme zavrety mi na izbe no neviem uvidime primar vravel ze izbu mi vie rezervovat tak cca na 2dni viac nie ale ze je o ne velky zaujem tak ani neviem ci sa nam ujde(((a ano mm pri porode v pe je zdarma a ta vip izba je tak nejak 14e ale neviem ako je to tam potom s jedlom pre manzela...

karin0401
1. dec 2011

@martina28p ahoj.🙂si zlata dakujem ...ja uz som si vybavila tiez odvoz autom.prvu poradnu v pe mam teda uz zasebou.vsetko je v poriadku.stale to vyzera na termin( 27.12) zacali mi opuchat nohy a uz by som najradsej mala povsetkom ..ked si predstavim ze tam mozno budem sviatkovat.

martina28p
1. dec 2011

@karin0401 ahoj,tak aj ja ju mám za sebou,ktovie,možno sme tam boli naraz 😉 aj u mna to vyzera na termín,ale dúfala som,že to bude skôr...no ved uvidíme,hlavne aby som zas neprenášala..kedy ideš na anjbližšiu poradňu?mne kázal zas vo štvrtok,ale najprv na pôrodnicu na prietoky a potom za nim,och keby tam nebolo aspoň tak vela ludí,ale už to nejak vydržať...tak zatial papa

karin0401
2. dec 2011

@martina28p nabuduce idem zas vo štvrtok.prišla som dost neskoro,naštastie primara som zastihla.kazal aby som prisla nabuduce skor .tiez mam ist najprv na porodnicu na nejake vyšetrenie. hm ty mas termin o dvatyzdne predomnou...nemala si byt na poradni v pe uz skorej?

martina28p
2. dec 2011

@karin0401 ahoj,no mala som,ale podla mojej doktroky ked nepatrím medzi rizikové mamičky,tak to nie je potrebné a aj tak sa mi lepšie chodilo do TO...teraz vo štvrtok pôjdem ráno busom a potom asi taxíkom,lebo muž ide do roboty,ale rada by som bola keby ma vyšetril zas primár,ale ktovie ako dlho budem čakať....hádam tam už dlho chodiť nebudem 😉 a možnosa vo štvrtok uvidíme

katy33
3. dec 2011

@apoloma No, mojenko, takže mne dala dr. dalšiu poradnu ku nej a to videla, že v teh.knižke mam napisane, že 8.12 idem do PE a ku nej mam ist zasa 9.12....povedala mi, že som zatvorena, tak prečo chcem tak skoro chodit tam na pporadne 😕 😠 ..tak ja som z toho uý uplne mimo, ved primar mi povedal, že som na špic otvorena a a j to tam napisal, tak, čo som ako ,,sezam otvor sa,,?...nebola nadšena tym, že idem do PE rodit, vraj nerobim dobre 😕 ...nechapem, no nenecham sa tym znervoznovat, skôr si myslim, že asi oni maju niečo medzi sebou, al. si to neviem vysvetlit...ja vôbec neviem, čo teraz urobit, či ist na poradnu aj tam,aj tam 🙄 😒
@karin0401 Moja, aj mne už zapuchaju ako take papuče, budeme sviatkovat spolu 😉

apoloma
3. dec 2011

@katy33 ahoj moja mne sa zda ze nasa pani doktorka je nejaka zaujata voci Pe ale mna to vobec nerozhadzuje rodim ja alebo ona??s topolcianskou nemocnicou mam svoje skusenosti a dakujem viac neprosim a to som povedala aj jej!! a v pe som uz lezala 2x poznam to tam takze asi viem do coho idem!! podla mna chod normalne na poradnu aj do pe ved ja som bola v pe na poradni minulu nedelu a teras vo stvrtok som bola zasa u koseckej a teras 8idem zasa do Pe aj som jej povedala ze uz k nej nepridem az po porode)))

karin0401
4. dec 2011

@martina28p vyzera to tak ze sa tam vo štvrtok stretneme 😉
@katy33 mame skoro rovnaky termin 🙂 tak uvidime ako to vsetko dopadne.

apoloma
5. dec 2011

baby ktore ste rodili v Partizanskom ked to na mna pride 😉 treba aj zavolat do porodnice ze sme na ceste tam ci netreba? a kam ist mozme hned na porodnici zazvonit alebo sa treba trepat este dolu na prijem??zacinam nad tym uvazovat a nakolko to mame dost daleko do porodnice tak uz tam na mieste by som sa nerada zdrzovala.....

sante81
5. dec 2011

@apoloma ja som volala ze som na ceste, pre istotu, ale nemusís. na ziadny príjem dole netreba ist, stačí zazvonit na pôrodnici, hned sa o teba postaraju.
a mozno budes sama prekvapena, ked ti primar sám povie den aby si prisla a trošku malému/malej pomôze ist von, aby si zbytočne neprenásala

apoloma
5. dec 2011

@sante81 tak super dakujem za info tak to ci zavolam po ceste uvidim podla situacie a bolesti pripadnych))rodil ta primar??lebo ja som snim uz tak predbezne dohodnuta no povedal ze cez den mu mozem zavolat hocikedy no v noci vraj staci ked pridem do porodnice a nahodou ked nebude mat sluzbu tak mam povedat sestrickam ze som snim dohodnuta a oni mu zavolaju lebo vraj aby som zbytocne nevolala ked este bude cas...

sante81
5. dec 2011

@apoloma ano bol mi pri pôrode, ale to bolo pred 27 mesiacmi, vtedy tam bol ešte krátko a bol primárom Majerčík. vlastne ma bol pozriet len 3x cez noc , a dost som sa trápila, ale mala som perfektnu pôrodnu sestru.

apoloma
5. dec 2011

@sante81 aha no nevadi ok ale aspon nieco som sa dozvedela))ja len dufam ze stihneme prist do porodnice lebo to mame cca 35km asi tristvrte hodinka autom...bola si na vip izbe ci nie??a myslis ze mi to primar navrhne ze malemu pomozu na svet o nieco skor??ale to asi keby som uz mala prenasat vsak a to je este daleko..

katy33
5. dec 2011

@apoloma Mojenko, aj mne to dr. vravel, že vyčkame tak do 20.12. a ak by som bola otvorena aspon na 2cm, že mi už potom pôrod naplanuje 😕 a to mame termin až 28.12.....tu mi zasa moja dr. stale vravela dokola, nech si v žiadnom pripade pôrod nenechavam vyvolavat, tak ja neviem, len čo ma zbytočne zneistia...neboj, zlatko, do pôorodnice stihneš prist, ja sa hrozne obavam toho, ako zistim, že už je to tu 😕 Vraj stači ist do pôrodnice, až ked budu stahy častejšie...no sama neviem, ako budem stresovat 😀

katy33
5. dec 2011

Babulky, čo si myslite o tom, ked chce dr. vyvolat pôrod ešte pred terminom ? 😕 ...u mna to chce dr. indikovat z toho dôvodu, že ma obavy, že bude naša laska velka a aby nebol s tym problem, ked som prvorodička, vraj, ak by to bolo na termin, malinka by mohla mat už vyše 4000g, no budeme mat ,,maleho slonika,, 🙂
Viem, že vyvolavany pôrod byva o niečo bolestivejši, len skôr ma zaujima, či môžu byt pri nom nejake komplikacie 😕 ked mi moja dr. tolko prizvulkovala, aby som si pôrod vyvolavat nedavala...

sante81
5. dec 2011

@apoloma ja som vipku nechcela, lebo som bola prvorodicka a na izbe sme boli 3, poradili sme si, ked bolo treba odbehnut trebars na wc alebo bola návteva, tak sme si na deturence dozreli medzi sebou, alebo v čase obeda, na vipke by som bola sama a fakt som po pôrode uvítala niekoho s kym som prehodila nejaké slovo.

sante81
5. dec 2011

@katy33 pôrod by som si dala vyvolat keby som prenásala. a neboj sa doktori vedia čo robia, a trápiť ta nenechaju. a určite budes vediet ze rodíš ked prídu kontrakcie, ja som mala prvé hned ráno, ale nepravidelné, okolo 17tej uz kazdych 10min a do pôrodnice som šla okolo 20tej, maly sa narodil o pol 4 ráno.

lucy56
5. dec 2011

@katy33 ja som mala vyvolavany ako prvorodicka tiez zo zdrav. dovodov vysoky tlak a cukrovka,ale pre mna to bola vyhoda,lebo ja mam radsej veci naplanovane ako cakat kedy to na mna pride,bola som uz strasne nervozna dva tt pred terminom a cakat na kontrakcie by ma asi siblo, ci je bolestivejsi neviem porovnaat, bolel,ale podla mna boli aj normalne ked su kontrakcie, a komplikacie by nemali byt ziadne pretoze od zaciatku do konca som bola pod prisnou kontrolou, vsetko ako postupovalo som si nastudovala a teda som vedela co ma caka a maleho stale monitorovali a primar je odbornik tak som mu len verila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre