Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

lucy56
21. jún 2011

ved to je prave to smutne ze tou peticiou sa nic nevyriesi, ale to ako komplikuju zivot nam obyc ludom nezaujima nikoho, ja nemam rada doktorov, velmi tazko nadobudam doveru k niekomu a teraz ked som si ju uz tu vybudovala, nechodim s takym strachom tam,tak kde mam akoze ist rodit

sonika1901
21. jún 2011

@lucy56 no ja som tiež z toho hotova.Pan Dr.Abutaima mi navrhol normalny porod,teraz ked pojdem do Topoľčian rodiť,tak tam mi automaticky spravia sekciu lebo aj prve som mala sekciou.je to nefer.

gabika41
21. jún 2011

dievcata,peticne harky su aj na mestskom urade a nehadzala by som flinku do zita..... 🙂 ja som dnes nahodou stretla sestricku a hned som ju aj podpisala a na zaklade faktov vyrazaju do boja ( ako je pocet porodov,zakrokov napr. v porovnani s ostatnymi nezrusenymi....)....treba ich podporit....vopred dakujem 🙂

zuzanabednarikova
21. jún 2011

ja som tu peticiu dnes podpisala ,nam ju priniesla suseda 🙂 ak raz budem cakat druhe tak rodit len do PE ...a ak ju zrusia uz rodit ani nechcem 😖

sestrickad
21. jún 2011

sestrickad Dobrý večer.Som sestricka z novorodeneckého oddelenia v Partizánskom.Touto cestou by som Vás milé mamičky,ktoré ste u nás rodili alebo sa chystáte rodiť,poprosiť o pomoc aby sa naše oddelenie nezrušilo a my sme sa mohli dalej starať o Vašich drobčekov a o vás.Tie ktoré pochádzate z mesta a okolia sa petícia o záchrane oddelenia nachádza na Metskom úrade a u obvodných detských lekárov.Veľmi nás všetkých mrzí že sa Všeobecná poisťovňa takto zachovala hlavne k deťom narodeným aj nenarodeným pretože hrozí zánik aj detskému oddeleniu.My veríme,že s Vašou pomocou a podporou sa všetko k dobrému obráti a nemocnica bude fungovať naďalej.

lucy56
22. jún 2011

ja som bola dnes rano na glukoze a hned som podpisala peticiu, tiez verim ze sa to nezavrie, nech si poriadne prezru na VZP statistiky porodov a spokojnost s nimi oproti inym mestam, len to treba co najviac ludom dat vediet aby sa podpisalo, ja som tam aj lezala a je tu super ludsky pristup a to by sme mali bojovat, lebo nikto asi nechce rodit v neosobnej nemocke

monnika
22. jún 2011

Ahojte, ak by bol záujem, mám petičný hárok zoskenovaný, môžem rozposlať mailom. Peticiu odovzdavaju v pondelok, takze by bolo treba uz zajtra poslat podpisane peticne harky na moju adresu, ja to tam vsetko spolu odnesiem. Uz som dohodnuta s jednou sestrickou.
Tak ako @sonika1901 som tiež mala prvy porod CR a v Topoľčanoch mi hned povedali, ze aj druhy krat bude sekcia. Preto som presla do PE, tam mi lekar povedal, ze ak nebudu komplikacie, kludne mozem porodit normalnym sposobom. Preto sa aj ja zapajam do tejto peticie. Kto ma teda zaujem o ten peticny harok, napiste mi prosim IP.Vdaka.

krpcisko
22. jún 2011

ahojte, mna to teda tiez velmi prekvapilo, ze chcu zrusit tolko oddeleni. ja niesom z PE, ale z okolitej obce a tiez mame peticne harky na obecnom urade, na poste a u obvodnych lekarov, tak sa snazim nahovorit co najviac ludi, aby sme podporili nemocnicu. tak velmi dufam, ze to vyjde a ze nemocnicu nam nezavru aj kvoli nam, ale aj kvoli ludom, ktori v nemocnici pracuju a staraju sa o nas.

asimon
22. jún 2011

Ahojte, u nás vo firme už včera kolovala petícia a podpisovali ju všetci... 😉 pravdaže každý z Partizánskeho a okolia je za zachovanie gyn. - pôrodnice, detského odd. ...
Úroveň zdravotníctva a vyspelosť štátu sa hodnotí aj podľa dostupnosti zdravotníckych zariadení...mám pocit, že zrušením oddelení, by sme cestovali v čase...žiaľ do minulosti 😝

zuzzankka
23. jún 2011

@monnika ahoj, ja by som sa tiež chcela zapojiť a podpísať petíciu..V januári som rodila v Partizánskej nemocnici, v ktorej sa o mňa veľmi dobre postarali..začo som im veľmi vďačná!!! a dokonca som sa ešte nestretla s tým, že by niekde inde varili lepšie ako tam!!!!! takže ak to bude možné, pošli mi ten hárok a daj mi vedieť, kde to mám podpísané poslať... moja adresa je : zuzana.b@wircom.sk

Pretože ak Boh dá, tak sa tam chcem vrátiť porodiť naše druhé dieťatko....

monnika
23. jún 2011

@zuzzankka ďakujem za ochotu, všetko som poslala na mail 🙂 Dúfam, že sa nám to podarí ...ozvalo sa mi dosť mamičiek, tak to hádam dotiahneme do úspešného konca 🙂

ukulelembo
23. jún 2011

Akoze to co tu citam ☹ Tak az mi mdlo doslo 😒
Tak to co je dobre to treba zatvorit a nech sa aj picneme, hlavne zevraj mame na vyber 😝
Ja som rodila prve v TO a druhe v November 2009 v PE u Abutuaimu a to bolo neprovnatelne
A teraz, ked cakame tertie babo, tak automaticky som ratala ze do PE
No ale asi porodim doma radsej 😒 😅
Je mi z toho smutno A akoze chcu tvrdit, ze sa tam strasnee malo porodov vykonava a pod., ked je to na zavretie - no pochybujem 😠

gledis
24. jún 2011

Ahojte, ja som šťastná že som to ešte stihla, rodila som v apríli a bola som nadmieru spokojná.Pochybujem že mali málo pôrodov, veď tam chodili rodiť ženy aj z BA a somnou tam bola raz na poradni jedna zo Senca a hovorila že tam tiež ide rodiť lebo počula len samú chválu.To je neuveriteľné čo sa deje v tomto štáte potom sa čudujú že sa nerodia deti, šak nech ešte viac diskriminujú mamičky.Dosť že idú znížiť rodičovský ešte nám rušia aj dobré pôrodnice.Aj ja budem asi druhé rodiť doma ako môj manžel povedal že to k tomu speje ako volakedy naše staré mami.

sonika1901
24. jún 2011

Tak dnes som podpisala peticiu,ale dozvedela som sa,že ta peticia nepomože.Na 99% to tam zatvoria ☹ ☹ ☹ takže rodiť idem asi do tych hnusnych Topoľčian.

dodika
24. jún 2011

http://www.partizanske.sk/?id_menu=0&module_act...

Kto môže pomôžte a podpíšte petíciu, doručte na adresu nemocnice primárovi Abutuaimovi alebo kto ste z Partizánskeho doručte nejako osobne. Chcem ísť znovu rodiť do Partizánskeho, tam je naj naj najlepšie. 🙂 🙂

sestrickad
26. jún 2011

@sonika1901
Sonika a ostatné mamičky. Chcem Vás ubezpečiť a dúfam, že aj potešiť, že môžete chodiť k nám do poradne a rodiť svoje detičky, fungujeme zatial ďalej a my veríme, že aj budeme. K odkazu sa pripája aj Dr. Abutuaima. Tešíme sa na Vás :o) PS: Petície na podporu Vašej pôrodnice a detského oddelenia sa podpisujú do stredy. Ďakujeme

sonika1901
27. jún 2011

@sestrickad aaaaa tak super sprava.tak vas nezatvaraju k 1.7?len ja mam termin v auguste,ak budete niečo vedieť tak mi dajte prosim vas vedieť,velmi rada by som rodila u vas.

lucita79
27. jún 2011

to je skvela sprava dufam ze vydržite do augusta a ze vas nezatvoria rada by som rodila u vas 🙂 🙂

kardinal
27. jún 2011

Super sprava 🙂. Aj ja pevne dufam, ze vydrzite do augusta a este dlhsie.

lucy56
27. jún 2011

jezis to by bolo super, nechce sa mi hladat novu nemocku a riesit aj gynekologa noveho,uz som si zvykla na personal a chcem rodit tu kde to mam blizko k domu

lollipop1
27. jún 2011

Pride mi to na hlavu postavene ze Grecku a inym statom sme schopny dat neskutocne peniaze a pre nase nemocnice sa peniaze nenajdu!!!. V Partizanskom je skvele gynekologicko-porodnicke oddelenie, je tam super primar a super personal a bolo by to vrchol hluposti keby toto oddelenie spolu s pediatriou zrusili. Ja pevne verim ze ma v tomto state este niekto rozum (minister zdravotnictva) a tieto oddelenia zostanu fungovat aj nadalej k spokojnosti mamiciek a deticiek🙂 drzim paste🙂

sestrickazdko
28. jún 2011

Tak ja tiež pevne verím, že tieto dve oddelenia budú fungovať aj naďalej. S pôrodnicou som bola nedávno veľmi spokojná, personál je super a na detskom oddelení som pred porodom pracovala a dúfam, že sa tam budem môcť vrátiť aj po materskej dovolenke.

evi55
29. jún 2011

@sestrickazdko dnes som sa v pardone dočítala, že od 1. júla nemá nemocnica podpísanú zmluvu s pediatriou a deťom sa starostlivosť poskytne v bánovciach alebo v topoľčanoch a tiež v tejto nem. absentuje zmluva s gyn.-pôr. odd. a náhradné oddelenie je v bánovciach, prievidzi, topoľčanoch. tak teraz neviem, ktoré info sú pravdivé. bude teda detské a gyn. pôr. od 1.7. fungovať? neviem si predstaviť ísť do TO...

gledis
30. jún 2011

neviete ako to bude s detskou pohotovosťou?naša pediatrička mi povedala že sa ruší len lôžkové a že ambulancie zostanú, no neviem si predstaviť keď sa niečo malej stane letieť na pohotovosť do Topoľčian alebo Bánoviec veď tam ide o sekundy

zuzanka.j
autor
30. jún 2011

... ten minister ani nakoniec neprisiel...trapas

akinorev30
30. jún 2011

Tak práve som videla správy.........................a vlastne ako to dopadlo? Od zajtra pôrodnica končí, či nie? Ja síce plánujem rodiť v BN, i keď bývam v PE, ale keďže môžem rodiť každú chvíľu rada by som vedela, či v prípade núdze môžem isť aj do PE.

susika
30. jún 2011

je blbosť, že gyn.-por.odddelenie nie je vyťažčšné. rodila som tam vlani a ped tým som tam týžden ležala ako riziková a zakaždým som musela čakať na ložko, lebo mali plno. a stale tam boli plné izby, a to, čo vraveli, ež nekvalifikovaný personál. tak takého som tam nikoho nezažila. v den ked som rodila nastupovala sestrička, tkroú stiahli z materskej, elbo im chybali zamestnanci a dalšiu tiež stiahli par mesiacov pred tým, ekd jej malá mala sotva 1,5 roka z materskej. neviem si predstaviť ľudskejší pristup ako som zažila tam.lekár, ktorý mi rodil malého dnes rozpraval v spravach na jojke.ma sice srandovnú slovenčinu, ale žije tu už dlho a nevahala by som isť ku nemu rodiť aj 5 detí.ludský prístup, príjemný človek....

zuzzankka
30. jún 2011

Je veľmi zaujímavé, že Slovensko vie dať peniaze Grécku a spol., ale do nášho štátu, nemocníc, škôl už peniaze nevedia nájsť a nepodporia ľudí v tomto štáte... A vôbec nehľadia na ľudí, mamičky..Nestačilo, že nám zobrali peniaze a musíme vyžiť z almužny ktorú volajú rodičovský príspevok? Musia zobrať aj oddelenie, ktoré bolo známe široko ďaleko? Určite, ak Boh dá a budeme mať ešte dieťatko chcem rodiť u doktora Abutuaima, ktorý ešte ked robil v TO, tak ma dal do poriadku, ked som kvôli To doktorom skoro nemohla mať deti...

lucy56
1. júl 2011

ja si aj tak myslim ze je tu zas niekde za tym ludska zavist, ostatni nevedia zniest ze primar je u zian vyhladavany odbornik,ale je to tak,on ako jeden z mala dokaze pacientku pochopit, pocuvat a nedat je pocit ze je posledna chudera ale naopak pri porode aj tehotenstve ze ide najma o nu a jej dieta, a to u nas maloktory doktor dokaze

sonika1901
4. júl 2011

neviete ako to dopadlo?či funguju dalej a ak hej na kolko tak budu ešte fungovat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre