Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

imarikai
6. jún 2010

@betatka epi som nemala ani raz ale mam v plane tam isť pozrieť ak sa rozhodnem tak si dam spraviť aj vyšetrenia na epi inak som neni jedina čo sa zaujma o porodnicu partizanske nakolko zrušili handlovu viac bab hlada či si vyberú bojnice alebo inde len sa chcu informovať inač čo sa týka toho lekara druhý doktori nemaju taký pristup ako on? myslim bez nastrihu aj pristup

veverka84
6. jún 2010

no presne aj ja uz som asi 3 x chora teraz som uz bola aj u dr a nasadila atb a nic nepomohli...krpci su uz lepsie 🙂 aspon ze tak.. hej uz papa celkom dobre som sa obavala ako bude lebo ine ako moje cici do ust nechcela nic...nema dudel ani flasu nevie tahat takze nejaky caj nehrozi...tak skore uzdravenie ti zelam🙂 inak deti su strasne zlate pozerala som ti fotky 🙂
ozaj kedy dame dalsie stretko na VIPke??? 😀 😀 😀 😀 😀

imarikai
10. jún 2010

pri naštevach nemožete mať dieťa pri sebe iba ho sestrička ukaže?

veverka84
10. jún 2010

tak to bolo cez zimu iba na vip sa dalo prist ale ked som bola ja ani to mi nepomohlo boli navstevy zakazane kvoli chripke ☹ ale co baby vraveli dalo sa hocikedy prist pocas dna ked enbola vizita alebo tak...

betatka
10. jún 2010

@imarikai ak neležíš na VIPke tak je to tak že sestrička donesie dieťa ukaže rodine necha chvilku pokukať a odnesie preč a ty môžeš ostať s návštevou. Ak si na VIPke tak máš dieťa pri sebe a návštevy chodia za tebou na izbu takže tam je to bez obmedzenia len ako napísala veverka tak len na vizitu tam nikto okrem teba a dieťata nesme byť.

suszi
14. jún 2010

My sme v 35 týždni, máme to už za pár... Som z NR okresu, ale rodiť sa chystáme do Partizánskeho. Počula som, že je tam dobrá starostlivosť o rodičky, ale aj o detúrence. 🙂 😉 Chystám sa ísť za Dr.Abutuaimom,a dohodnúť sa aby ma odrodil. Som rozhodnutá, ak sa neobjavia nejaké komplikásie, pre epi. Ale vraj on odmieta epi, tak neviem ako pochcodím, keď mu to oznámim. ☹ 😒 Som zvedává čo na to povie, a či ma vôbec odrodí 😒

alka221
29. jún 2010

ahojte ktora rodite v auguste? mozno sa tam stretneme..

lenorka_ch
8. júl 2010

ahoj, mna to caka podla vypocitaneho terminu 26.8. Dnes som si bola dohodnut prvu poradnu s dr. Majercikom.

gabika41
13. júl 2010

suszi mas pravda dr.Abutaimnema moc rad EPI.Ja som ju chcela tioez a moc som nepochodila,ale vysvetlil mi to rozumnymi agrumentami,takze som nakoniec od nej ustupila.Rodila som 3.7.10 pod vedenim dr.Abutaima a porodnej asistentky p.Chudej a aj touto cestou sa chcem este raz podakovat za pomoc a vedenie porodu.
Porod som mala vyvolany kvoli tehotenskej cukrovke a mala sa narodila za 2,5 hodiny od zaciatku kontrakcii.Mam 41 rokov a bol to moj prvy porod.
Pokial mozem odporucit je dobre pit caj z ostruziny malinovej a jedla som aj mlete lamove semienka,ale nie skor ako 36 tyzdni.

suszi
14. júl 2010

@gabika41 ... tak gratulujem k babätku... super, že to dobre dopadlo a ste v poriadku 🙂 😉 ...
Nebanovala si potom to, že si si dala epi vyhovoriť?... Ja sa veľmi bojím hlavne tých bolestí a toho, že v tom strese nebudem vedieť čo robiť... Viem, že je najdôležitejšie zachovať chladnú hlavu a počúvať, ale v tom tranze z tých bolestí si to neviem predstaviť ☹ Bojím sa vyvolávačiek, vraj sú to ešte silnejšie a horšie bolesti ☹ Ako si to prežívala? My máme teraz problém v tom, že sa nejako neotvárame... Malo by sa to už začať pomaly spúšťať a nič ☹
A ďakujem za odporúčanie, určite využijeme...

zuzanca14
14. júl 2010

ahojte ktora rodi v Novembri tak sa v partizanskom stretneme dakujem.

gabika41
17. júl 2010

suszi,kedze to dopadlo takto dobre,tak ani nebanujem a hlavne lekar pouzil pre mna dost padne argumenty,lebo dieta tahat zvonom asi nie je bohvie co....Mas pravdu,ked su bolesti,tak je clovek trochu mimo,ale ako hovori moja suseda je potrebne sa tesit,az dietatko prvy krat uvidite.Je pravda,ze sa rychlo na zle zabudne...Teraz cca dva tyzdne po porode sa uz mozem knecne posadit ...a prave teraz riesim to,ze sa mi mala nemoze vykakat....lebo mam malo MMa musim dokrmovat UM.Mne taktiez museli porod vyvolat,tabletky zabrali az na treti pokus a to vysetrenie po hodine po podani tabletky nie je nic prijemne,na tom stole som rastla,ale malo to zmysel v tom,ze sa mi rozbehol porod,odisla plodova voda.....potom rychlo sestra urobila holenie a klystir a potom to uz islo...Porod je urcite rychlejsi,priprav sa na to,ze sa Ta budu pytat na kontrakcie a to bol moj problem,lebo ja som citila iba krize....Aj ja som sa tiez vobec neotvarala,keby ano,tak by som mala po porode este skor.
Dneska by som povedala,ze dychanie je velmi dolezite,da sa najst na internete ake a v akych fazach a pkial da tak nelezat,lebo idete proti gravitacii.PA Ty ukazu,co a ako.A pritlacenisi treba predstavit ,ze sedis na zachode a tlacis....drzim palce a dajte vediet ako to dopadlo,ale s dr.Abutaimom sa nemusite bat,je skutocne dobry.

suszi
20. júl 2010

@gabika41 ďakujem... momentálne sme sa po včerajšej kontrole a presvedčenia, že to už bude, vrátili z nemocky dom. Dr.nás nepotešil, nejako sa nám to nevie prirodzene spustiť. V piatok máme prísť zase, ráno ,nalačno ... Stresujem ako malá, aj keď viem, že by som nemala... ☹ 😒 Nečakala som takéto problémy ☹
Dr.je super, pomáha mi ako sa dá, je naozaj dobrý, ako píšeš, veľmi mu dôverujem a spolieham sa na neho, že to dobre dopadne. Uvidíme v piatok, len nech sa to už rozbehne a máme po všetkom. 🙂 😉 určite dám vedieť.
Veľa úspechov a zdravíčka želáme. Držkajte sa. 🙂 😉

merikac
20. júl 2010

@suszi , mozem len potvrdit slova ktore tu odzneli,,,Doktor Ab...je doslova clovek na svojom mieste,,,nemaj ziadu obavu-Ja osobe hned po porode som si povedala, ze k nemu by som sla rodit znova hend aj o 9 mesiacov 😀
Drzim ti palceky 😉

veverka84
21. júl 2010

suzsi neboj ja som mala oba porody vyvolavane zalezi velmi od lekara ako je ochotny ti pomoct liekmi navyse cize infuzka na urychlenie vacsia davka tablety na vyvolanie pustenie plod. vody a ine veci na ktorych zalezi...ja som si v Topolcanoch prezila 14 hodinovy maraton bolesti takych ze si 80 % z toho dna nepamatam a to myslim skutocne vazne... ☹
ale tuto v PE pri dr Abutaimovi to bolo neporovnatelne snazil sa aby to bolo cim skor a chodil ku mne hadam kazdu pol hodinu a hlavne aj ten pristup psychika hra vela v TO to bolo otras nikdy viac by som tam nesla k dr abutaimovi aj na druhy den znova rodit.drzim palce a nestresuj naozaj on ti pomoze ak osa da 🙂

miia
21. júl 2010

ahojte,rodite v pe niektora koncom septembra?

gabika41
21. júl 2010

suszi drzim palce.Aj ja som nastupovala v piatok rano na lacno.Po prijati Ti zavedu tabletku a pokial zaberie tak .......to prve vysetrenie pokial sa skutocne porod spusti nie je moc prijemne,ales odstupom troch tyzdnov mozem povedat,ze mi pomohlo k spusteniu a mozno aj urychleniu porodu.

lennkka
24. júl 2010

@lenorka_ch ahoj mne vychadza ten isty termin porodu chcem sa spytat ci mas nejake skusenosti s touto porodnicou a ake veci presne potrebujes do porodnice dakujem

lennkka
24. júl 2010

chcem sa este spytat vie mi niektora z vas povedat ci je mozne mat partnera pri porode aj ked sa robi cisarsky rez?

veverka84
24. júl 2010

pri ciraskom sotva to je operacia...ale viem ze hned po cisaraku babo daju tatinovi na ruky popestovat...ale byt priamo pri akcii asi nie 🙂
co sa tyka veci do porodnice to ti daju na poradni priamo v nemocke ked zacnes chodit taky papier ale ja som pouzila omnoho viac oblecenia ako bolo napisane mala mi vygrcla dost casto tak som juz prezliekala aj 2 x za den...
alebo ak sa ti chce pohladaj par stran dozadu je ten zoznam napisany 🙂

lenka221
27. júl 2010

ahojte ktora rodite v auguste?

lennkka
31. júl 2010

ahoj ja mam termin 26.8 ale myslim ze to bude skor

lenorka_ch
2. aug 2010

@lennkka ahoj, osobne skusenosti nemam - cakam prve babo, iba z pocutia - ale vyzera to byt v pohode. tak uvidime. inak tiez si myslim, ze to bude skor, akurat zajtra idem do poradne. zoznam veci ti daju v poradni. ale v tychto diskusiach je jeden velmi dobry zoznam, skus pozriet starsie stranky. prajem vela stastia🙂

lenka221
2. aug 2010

a ako sa citite baby? ja mam termin 15.8, takze sa to uz krati.mozno sa tam aj stretneme

zuzanka.j
autor
2. aug 2010

...ja som ziaden zoznamm nedostala... ale ved je toho plny internet,takze nic mi nechybalo. drzim palce a odporucam nadstandardnu izbu. ta sprcha tam bola na nezaplatenie. a o sukromi nehovoriac. 😉

lenorka_ch
3. aug 2010

ahojte, mala niektora z vas planovany porod? co to obnasa? chcela by som vediet, ci ho vyvolavaju. dakujem za rady a odpovede. ja som si ten zoznam pytala od sestricky. ale veru, da sa zbalit aj bez neho. vsade je plno info.

zuzanca14
6. aug 2010

@gabika41 Ahoj tak si spokojna s partizanskou nemocnicou ja neviem kde mam isť či tam ,alebo Bojnice.

mirka_80
6. aug 2010

Ahojte všetky.
Som rada, že ste tu popísali toľko pozitívnych vecí o Partizánskej pôrodnici. Ja som prvýkrát rodila v Bojniciach, ale úplná spokojnosť to nebola. Zažila som si 26-hodinový maratón, na ktorý sa nedá tak ľahko zabudnúť! ☹ Aj keď tiež si pre bolesti tak 80% udalostí ku koncu nepamätám (ako píše veverka 84). Teraz zvažujem Partizánske a keď som si prečítala tieto stránky, istotne sa nebudem báť ísť do PE. 😉
Termín mám koncom októbra. Je tu ešte niekto taký?
A mám otázku: Koľko tých VIP izieb majú? Nemôže sa stať, že sa mi neujde? Lebo v Bojniciach je jedna a keď príde nejaká známa hocikoho z nemocnice, musí sa dokonca obyvateľka tejto izby vysťahovať!!! 🤐

Ďakujem vopred za odpovede.

mirka_80
6. aug 2010

Ahojte.
Ešte ma zaujíma, či je v PE aj rooming-in. Čiže či mám bábätko stále pri sebe???
Diky

veverka84
8. aug 2010

mirka su dve a je rooming in🙂 mne sa usla ako som rada velmi ale aj keby nie prezijem islo mi hlavne o prijemny pristup a ten som tam zazila na 1000% tuto porodnicu hodnotim nadpriemerne aj ked vybavenie je postarsie ale vsetko je cistucke.
Ten maraton z bojnic mi je luto viem o com pises...teraz mas ty padom narok na rychly porod ako ja 😉 vela stastia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre