Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

babula78
21. okt 2009

A ešte jedna otázočka... kedy si mám zazmluvniť dr., ktorého by som chcela pri pôrode a ako to je, keď náhodou vtedy nemá službu?
a jedna malá zákerná otázka... ako je to s "poďakovaním" za pôrod, alebo inak povedané koľko tak bežne berie napríklad ten Abutaim? môžte písať aj do IP, ak by vám to bolo blbé, dik

sakura77
21. okt 2009

niee,ja urcite tu v PE,akoze je tu "skaredsia"porodnica,ale ide o pristup a teplu vodu 😅 takze ja zas tu pojdem

no,ta porodnica je tak troska akoby mimo mesta,takze je to dost zo stanice

betatka
23. okt 2009

Ahojte
neviete ako je to z CTG či musím ísť hned ráno alebo stačí v rámci dňa?

bojko
23. okt 2009

kocky chcela by som sa spytat uz 3dni mam taky pocit, ako keby som mala dostat menzes niekedy od krizov ale vacsinou to citim dole v podbrusku, neviete co to znamena? zeby sa uz blizil den D?

veverka84
23. okt 2009

bojko ja so mto mala minuly tyzden asi 2 dni a v paitok ma poslala moja gynda lezat do nemocky lebo som bola na cm otvorena terin mam koncom novembra, ale bola som za dr. abutaimom a ten povedal ze staci ked budem lezat doma ze ked sa aj narodi v 36 tt je to uz v pohode aj mi kazal magnezko po 36 tt vysadit.tento tyzden od stredy vecera ma boli brucho a krize presne jak pred menzes ako pises ty dokonca ma niekedy az tak v krcku picha a tvrdne mi castejsie brucho ale vcera vecer som bola za dr na poradnu a povedal ze krcok sa od piatku nezmenil takze to nevyzera comu sa tesim este by som chcela aspon 2 tyzdne potiahnut...Takze tazko povedat 🙂

bojko
23. okt 2009

veverka nestras ma 😖 ja budem tehotna radsej este aj do 60tky 😀 len aby som nesla na sekciu straaasne sa bojim a keby mam ist rodit normalne ani nehovorim 🤐 ja uz mam naplanovanu sekciu 😒 ale aj taaaaaaak sa strasne bojim aj toho, ze nestihnem "dobehnut" do porodky, lebo to mam 3/4hodiny cesty a kedze je mala dost nizko, tak sa bojim aby sa nenarodila do pol hodky 😠 😎 😀 nechcem rodit v aute.... ja idem v pondelok na poradnu, tak uvidim, co sa tam dozviem... som nevedela, ze este aj v 36tt posielaju do nemocky ked sa zena otvara 😀 mi to pride smiesne, ked sa povazuje ukonceny 37tt za donosene tehotenstvo...

bojko
23. okt 2009

a to by som sa akoze mohla otvorit takto bezbolestne??? ved to by som mala potom veeeeelmi lahky porod, nie? 😲

sakura77
24. okt 2009

bojko,to budu asi "poslickovia" ,uz ja to mavam od minuleho tyzdna-ale je pravda ze prvy porod mi zacal tiez takymi "kramovymi" bolestami,len sa stupnovali,takze podla toho som vedela,ze uz to bude ono...
a prvorodickam to vacsinou dost dlho este trva od zaciatku kontrakcii,tak to snad stihnes... 🙂 😉

bojko
24. okt 2009

sakura no dnes to nemam teda aspon nie take ako vcera 😲 a ja uz som druhorodicka 😲 😲 😲 ale prvy porod sa nerozbehol a prenasala som dlho tak bola nakoniec sekcia aj teraz 😖

bojko
24. okt 2009

sakura a kolko mozu trvat taky "poslickovia" ja som pri prvom nic take nemala...

sakura77
24. okt 2009

no,sak ja si tiez nepamatam ze som to mala 🙂 teraz neviem ci som uz fakt na to zabudla,alebo som to nemala-ale mozno som nemala,bola som cele tehu Pn,doma lezkala a sunky valala,jedlo bolo sama donaska do domu,takze totalny klidecek,zatail co teraz ten moj certik mi dava zabrat,plus do toho domacnost,okolo domu a tak,tak mozno aj tym to je,mala by som sa viac krotit asi

ale vraj v tychto tyzdnoch co sme m,je to uz normalne,maternica sa pripravuje-tak nacvicuje 😅

bojko
24. okt 2009

Ok sakura tak dufam, ze to do toho 9 aspon vydrzim 😎 lebo si neviem predstavit porod v aute alebo kde 😅 ja pekne lezkam uz 2,5mesiaca 😀 lebo mala je nizko, teda asi najnizsie ako sa da 😒 tak preto sa bojim tej cesty a ze by som to nestihla..... ale hadam by som prisla nato, ze aha asi idem rodit.... nechapem ako mozu niektore zeny porodit v aute, alebo teraz ta jedna v rychlovlaku..... to len tak na nu prislo a sup som na svete??? toho sa bojim🙂 lebo ja nemam ziadne bolesti ani nic, a musim lezat aby som sa nezacala otvarat........ no tak ja neviem...

sakura77
24. okt 2009

noo,vselico sa moze stat 😉

betatka
26. okt 2009

Tak neviete kedy treba ísť na to CTG? Ja idem tento piatok prvý krát do poradne do nemocnice tak preto sa na to pýtam.

linnetka
26. okt 2009

betatka, ja som pri malej ani na ctg nechodila, teraz chodim uz 4.tyzden do poradne do PE a tiez ma este na ctg neposlali. A doktor povedal, ze mi 6.11. vyvola porod, ak budem otvorena aspon na prst, cize este idem posledny krat 3.11. na poradnu a hotovo, ctg nikde.
Ale pokial sa babo hybe, tak si myslim, ze nutne nie je. Mna napojili az pri porode na ctg.

veverka84
27. okt 2009

Linetka ak sa mozem spytat preco ti ho ide vyvolat -myslim ty chces alebo on chce alebo musis?Ides rodit u abutaimu?lebo ja so mala prvy vyvolavany a druhy by som chcela normal ak by to slo...Ak nechces smozrejme nemusis odpovedat...A ak to vyjde na toho 6 tak by si mohla zreferovat co a ako tam ja mam termin az koncom novembra ak teda vydrzim dovtedy... 🙂

linnetka
27. okt 2009

veverka,
1.) chcem aby ma odrodil Abutaima a ked nebude mat sluzbu, tak neviem, kto iny, kedze primar ma cely mesiac vraj dovolenku
2.) bude lepsie, aspon nemusim stresovat, keby ma to chytilo v noci, co s dcerou
3.) aj prvy mi vyvolavali a dalo sa, ale vtedy som si nevyberala, jednoducho mi v TO porod vyvolali, nepytali sa ma
4.) a aspon viem, kedy uz konecne idem

ale podla toho ako sa citim, mozno dovtedy ani nevydrzim 🙂 a doktor povedal, ze musim byt aspon na prst otvorena, aby mi ho mohol vyvolat, takze to aj tak nie je iste
urcite zreferujem, ked budem po

veverka84
27. okt 2009

aha aj mne v TO prvy vyvolali lenze tak ze podla poslednej menzes sa mal maly narodit 13. jula a podla sona 14.augusta lenze ja som mala hrozne nepravidelny takze povedali ze sa bere ten podla sona,ale dr. caradsky sa ma ani neopytal vyvolal a ked sa ho muz pytal ze ci to neni skoro ze ved sa povedalo ze sa bere ten druhy termin ze mi to haprovalo tak on na to ze : no to som ja nevedel ale uz je to rozbehnute...a pritom sme mu to hovorili ☹ akoze to ma tak napalilo vtedy ze az.a maly nie a nie sa narodit po 14 hodinach utrap takych ze az aj to mi musel nasilu krcok roztiahnut no neprijemne spomienky...preto sa vyvolavania bojim jak certa.
Vy ste sa dohodli hned tak ci daval dr. abutaima aj moznost ze mu zavolas ked ta to chyti hocikedy??
na jednej strane ma to vyvolanie vyhody to mas veru pravdu aj ja mam doma 3 rocneho a tiez by som bola rada nejak vo stvrtok porodit a pondelok rano by so mmohla ist domov to su plany no dufam ze mala nebude mat zltacku...lebo ten moj malinky sa zblazni bezomna ☹ ja uz som na prst otvorena ale dva tyzdne ja idem v piaotk do poradne tak uvidim...

betatka
28. okt 2009

veverka aj ja idem v piatok už do poradne do nemocnice tak sa tam asi stretneme 😀
ja teraz neviem či na to ctg mam rano ísť alebo nie lebo pri dcére som vtedy išla ale bola som u Kaldrovičovej tak teraz neviem 😅

veverka84
28. okt 2009

a o kolkej ides betatka?ja idem az poobede...mne o ctg nikto nehovoril nic tak neviem ja by som chcela sono aby m i urobil lebo mam tehotensku cukrovku tak ci mala neni moc velka uz pozerali vam kolko cca vazia vase deticky?
ako to vyzera na porodnych salach betatka ty si rodila prve tiez v PE?su porodne boxy nejak oddelene ked tam rodi viac zien ci ako?

betatka
28. okt 2009

ja idem ráno. Ano mne vtedy kazala sestrička že mam ist najskôr na ctg a potom do poradne. tak som teraz trochu v pomykove. či áno alebo nie.
A dcérku som rodila v PE boxy sú tam len 2 a sú oddelené takou presklenou stenou, ale počuť je všetko.
A ked som bola na sono tak mi vždy do knižky napísali koľko váži babo.

bojko
28. okt 2009

nechcem sa hlupo pytat, ale co je to ctg? 😒 prietoky? asi nie, vsak? kocky nemate niektora planovanu sekciu na 10-12.11?

sakura77
29. okt 2009

ctg-to je kardiotokograf,take tie pasy na bruchu a monitor sleduje cinnost maternice a srdiecko babatka,a aj kontrakcie a tak 😉

a veru ,porodne boxy su dva tak,ze sa mozete jedna cez druhu prekrikovat 😅

veverka84
29. okt 2009

sakura dobre si to napisala 😀 😀 😀 😀 😀
bojko ja dufam ze porodim normalne a ked nie tak to dopredu nechcem vedet lebo sa zblaznim -cisarak je moja najvacsia obava 🙂
Betatka ja ked chodim do poradne sestricka tam neni a dr mi o tom ctg nevravel nic, ale ked ti hovorili ja by som sla na skodu to neni... 😉
sakura ty budes rodit u dr. abutaimu?si s nim nejak dohodnuta keby ta to chyti ze zavolas alebo ako neviete niektora co bude rodit u neho?

linnetka
29. okt 2009

veverka, presne tuto dilemu mam aj ja. hovoril, ze mu mam zavolat, keby nieco, ale to mam zase strach, ze budem musiet platit, ak to bude mimo jeho sluzby. este sa tu stale nikto nevyjadril, ako je to s tym platenim

veverka84
29. okt 2009

no linnetka ja fakt neviem ako to chodi...A pytat sa ho na take veci...Ja idem zajtra do poradne tak so mzvedava ci bude nejake info 🙂

sakura77
29. okt 2009

ja este neviem,ci si niekoho zajednam,alebo to necham na nahodu...a myslim ze sa normalne neplati tu u nas,-samozrejme ak chces nieco dat po porode na zavdacenie,mozes....a ak ti je blbe sa ho na to spytat,opytaj sa sestricky,ci sa za zamluvnenie lekara pri porode plati,na to ti musi odpovedat 😉 lebo niekde maju na to normalne cennik

veverka84
29. okt 2009

No ja ked chodim tak sestricka tam neni iba on...mne povedal ze ked ma to chyti mam zavolat hoci aj v noci resp. mojmu muzikovi 🙂 Ak nic nepovie dame mu nejake ,,zavdacenie,, a hotofka...no vsak uvidim co zajtra.

linnetka
29. okt 2009

sakura a aki su ostatni lekari. O primarovi su len same chvaly, ale o ostatnych neviem nic. Fakt teraz cakam len na piatok alebo utorok kedy ma sluzbu, nech ma to nechyti inokedy. Ja idem na poradnu az v utorok, spytat sa sestricky ma nikdy nenapadlo.

betatka
30. okt 2009

Ahojte

tak som po poradni. Bola som u Abutaimu...je fakt príjemný. Bola som aj na CTG povedal mi že na budúce už nemusím ísť, ale na škodu to nebolo. Urobil mi aj prietoky, všetko ok a videla som zase krpca na 100% je to chalan ako vyšitý. 😀

Ostatný doktrori:

Kaldrovičova (neviem presne ako sa píše jej meno) - je celkom ok. je to už stará zabehnutá porodná doktorka takže pre ňu je to všetko rutina...ja som ju mala pri dcére a bola fajn

Ficaj - na túto "tetu" som toho veľa pekného nepočula, ale kamoška ju mala pri porode a všetko bolo OK.

Mozolová (alebo tak nejak sa píše) - to je taká malinká tmavovlasá doktroka celkom milá, ale už mala aj ona nejaké problémy pri porodoch.

čo ja mám info tak u nás sa za zajednanie doktora neplatí lebo je to dobrovoľné ...čiže ak s tým ten doktrok súhlasí že bude 100% k dispozícii ked zavolaš.
Lebo viem že Majerčík tak už niektorým spravil že aj si ho zajednali a neprišiel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre