Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

jajka68
31. máj 2012

@sante81 sestricky boli za mnou to ano, ale primar co mal vtedy sluzbu o 3 hodiny, a nebol v nemocnici. bol niekde uplne mimo. bo akurat mala moja kamoska sluzbu ako sestricka. tak som mala stastie, ze akurat ju som zastihla. Potom som odisla do Blavy na antolsku, a bola nas na oddeleni 50, jeen doktor, ktory mal sluzbu ale kazdy den bol s kazdou pacientkou aspon 20 min a hovoril jej, co a ako, ako to vyzera atd. A tiez mam hematom a stale ho mam. Kamoska pri primarovi prisla o drobca, bo tam lezala vysse 2 mesiace a ziadne vysetrenia, len stale tie iste lieky a infuzky i ked sa jej to nezlepsovalo. a nakoniec jej dal take 2 injekcie, ktore sa v tehotenstve nepodavaju.

elys
4. jún 2012

@gugolina ahoj. bozinku, jak to ze som tuto spravu nasla az teraz. sak ty uz budes aj v porodnici a neprecitas si moju odpoved. a mozno uz mas drobatko v naruci.... preco som nedostala upozornenie???????? MK co sa deje?
ja nastupujem v stredu 6.6. vecer a rano ma idu vyvolavat. pockaj ma taaaam 🙂
@jana26 a vy ako? este celi? nic nove?

jana26
4. jún 2012

@elys my držime ešte stale po kope,do frasa 😕 zajtra mam poradnu,tak som veeelice zvedava čo povie primár. Možno sa aj stretneme,dost pravdepodobné že? Držím ti moc pršteky aby všetko dopadlo super a mala si drobca už pri sebe 🙂

elys
4. jún 2012

@jana26 mozno ti ponukne to iste co mne, prides v stredu vecer a vo stvrtok rodis 🙂 ja som to prijala...a som rada, aspon viem,kedy to bude,kedy sa pripravit.len nech sme s vyvolavackou kamosky a bude rychlo fungovat 🙂daj mi zajtra po poradni vediet,budem cakat 🙂

lucita79
4. jún 2012

@elys Ahoj aj ja som bola tak dohodnuta a neviem si to vynachvalit,nebola som vystresovana a bola som aj po psychickej stranke pripravena.primar bol super pokecali sme a žiadne stresy a to mam panicky strach už len pri pomysleny na doktorov.rano sme o siedmej začali a mala bola o 11.50 na svete 🙂 Držim palce nech všetko dobre dopadne a nech mate už drobcov pri sebe 🙂

elys
4. jún 2012

@lucita79 jeej, super. To rada citam. Ja som si hned zajednala aj samostatnu izbu, dufam ze bude hned od stredy volna, maminy, co na nej boli si nevedeli vynachvalit. A ked ti dali rano vyvolavacku, odvtedy si bola na pasoch azdo porodu, ci kde si cakala na tie hlavne 5-minutove kontrakcie? Aj ti dali tu tabletku na krcok? Bolo nieco citit?

lucita79
4. jún 2012

@elys izbu som mala aj ja bolo to super,navštevy chodili rovno na izbu a mala som sukromie a jednu noc tam spal aj manžel.mala som aj tabletku na krčok tu mi dali večer o deviatej a potom som bola cez noc dvakrat na pasoch a sestrička ma chodila stale pozerat mala taky prenosny ultrazvuk či čo to bolo 🙂 rano mi dali vyvolavačku a šla som na vzdycharenn,nie nebola som stale na pasoch,mne pomahalo ked som sa prechadzala ja som ani poradne neležala.somnou bola sestra tak mi to rychlo ubehlo a hlavne pomohlo 🙂 a ked už šlo do tuheho tak som prešla na salu ale nie hned na stol ale ked šli kontrakcie tak som si čupla a mala som tlačit a ked skončili zas na nohy 🙂 ked mi davali tabletku na krčok trochu to bolelo ale dalo sa a potom som musela hodinu ležat.tak asi tolko,neviem čo by ta ešte zaujimalo.

elys
4. jún 2012

@lucita79 super, som necakala ze tam bude az tak rusno hned po prichode. Aspon to rychlo ubehne. Uz nech je stvrtok, snad uz vecer bude krpec na svete. Diky moc, potom dam vediet, ci som mala podobny priebeh.

nykushka6
4. jún 2012

@elys a ako sa citite? uz sa ti to krati 🙂 dnes som konecne videla tvojho draheho, asi isiel do charliesu ... neviem sa dockat, ked napises, ze uz mas po a budeme kocikovat 🙂 kocik je uz na ceste? paaaaaaa

lucita79
4. jún 2012

@elys držim palce nech je to rychlo a hlavne štastne za tebou 🙂

elys
4. jún 2012

@nykushka6 citim sa skvele 🙂 nechce sa mu na svet, Misicka bola sikovnejsia 🙂 Dúfam, ze si Tomasa videla po tom, ako bol u holicky a nie pred 🙂 uz vyzera ako clovek zasa. No a ten kocik to je kapitola z napinaveho romanu, stale neni, mozno do 14 dni a ked nie, zapozicaju nam z BA nahradny a este nam ako ospravedlnenie ponukli 15% zlavu, co robi dakych 160 evri, tak uvidime. Dufam, ze koncom juna uz absolvujeme vychadzku vo vlastnom.

marculik
5. jún 2012

Ahoj baby no zatial som este nerodila,no uz som sa tam ocitla na gynekologickom oddeleni uz dva krat a mozem vam povedat,ze tu v partizanskom by som chcela rodit aj ja,lebo ten pristup ci primara pana Nidala a tiez inych lekarov a sestriciek je ozaj vynikajuci, 🙂

asteraky
7. jún 2012

Ahojte baby chces sa spytat co vam davali vyvolavacku aj ste boli otvorene?a na kolko? Alebo vam davali cipok na otvorenie? A ako rychlo zabral? Som par dni po termine a vobec ani naznakom sa neotvaram v nedelu nastupujem do nemocnice tak mam trosku obavi co ma caka!? Asi to bude niekolko dnovy proces!

veverka84
7. jún 2012

@asteraky ja som bola akoze na 1 cm aj to dr povedal ze slaby 1 ale mala som tehu cukrovku tak vtedy nenechaju prenasat,rano mi dal vyvolavacku a o 16.44 sa mala narodila bolesti slabsie cca od 12 a take ze fajne ako mi prepichol vodu a dali infuzku od 15 cize pohodicka dalo sa 🙂 teraz je tam novinka s tym ze ti nieco da vecer uz a rano vyvolavacku a tam vacsinou do tej 13 h porodis 🙂 cize ziadne strachy viac ako par hodin to nebude kdeze niekolko dni dr ti pomoze a urychli ako sa bude dat,drzim palce.

asteraky
8. jún 2012

Tak ti vyvolavacka zabrala? A rodila si s primarom? Bolesti mierne a kym ti neprepichli plodovu vodu? Da sa to teda zvladnut? Mam strasny strach ! Hl.to cakanie je ubijajuce ja som cakala myslelaa tajne dufala ze to pride aj skor a este teraz ked prenasam je to nekonecne! Len aby princeznicka bola v poriadku podstupim co bude treba!

asteraky
8. jún 2012

Je tu nejaaka spriaznena dusa! Kt. Bude v podobnom case v nemocnici?

veverka84
8. jún 2012

@asteraky ja az v septembri tolko prenasat nebudes 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
jasne nepoznam nikoho komu by nezabrala vazne nemaj strach neni to nic hrozne,ja som prve rodila v TO s vyvolavackou tiez to bol cisty des ale tam boli ine dovody.a ty ides vecer uz ci az rano?

veverka84
8. jún 2012

@asteraky a ano s primarom,vtedy sice nebol primar bol tam nejake 3 mesiace ale ja som ho poznala z TO.

asteraky
8. jún 2012

ahaaa no neviem mam z toho zmiesane pocity! povedal mi ze termin kt. mi vyratala moja gynekologicka nemoze byt dobry kedze moje telo ani nahodou nedava znamky porodu! Nastupujem v nedelu na vecer neviem ci este vecer budu so mnou nieco robit no on sam primar mi povedal ze to moze byt niekolko dnovy proces... ze mi budu davat tie cipky na otvorenie a skratenie krcka a ze pokial sa neotvorim nema zmysel davat vyvolavacku! takze tak... ty mas termin v septembry? to uz druhe? a co to bude?

veverka84
8. jún 2012

@asteraky aha tak neviem ja mam termin napr. len podla sona v 12 tt kedze PM som mala este v novembri a kojila som malu takze to vobec sa na to neda drzat.a teraz som bola na 4D a povedal dr ze mala je o min tyzden mensia tak mozno aj ja budem akoze prenasat 🙂
ja uz tretie taky krasny zazitok som mala v te batovke ze som znova chut dostala 🙂
prvy je chlapec skoro 6 roc,druhe je dievca 2.5 roka tretie bude dievca tiez 🙂

asteraky
8. jún 2012

@veverka84 ahaa tak krasny zazitok ti dal chut na dalsie babo?? juuuj mat tak tvoju odvahu... a chut! No ked moja dr. je taka zvlastna najskor mi povedala na prvom sone ze je to 9 tyzden pak po par hodinach ze 6-7 tyz. takze termin mam vyratany len podla menzesu a nemam pravidelny 28 cyklus co sa ma ani len nespitala! na 4D mi povedali tiez ze je to o cosi mensie! No mne zostava uz len cakat ci zaberu tie procedury cipky a tabletky! takze zase bambulka?? bude zenska prevaha? a ake meno mate vybrate??

veverka84
8. jún 2012

@asteraky chod sipkou na moj profil obrazok a tam vsetko vidis🙂bude Linda a vy co cakate?neboj sa isto aj ty budes mat take ,,chute,,🙂

sofialauren
8. jún 2012

@asteraky mala som to iste 31.10.som mala termin,2.11.poradna,primar povedal,ze to na porod nevyzera,vobec otvorena ani na spic,ze to bude tak o tyzden,ale Samik o pol noci sa ozval,od zaciatku som mala silne 5 minutove kontrakcie,o 3.30 som prisla do porodnice,vobec som sa neotvarala, a Samik sa narodil 3.11. o 11.58h. takze to prislo uplne samo.

asteraky
8. jún 2012

@sofialauren joooj tak to parada malinky prekvapil aj ked ta asi dlhsie potrapil nakoniec vsetko dobre dopadlo,! Neviem ja uz ani nedufam , ze by sa malo do nedele nieco zmenit aj ked sa snazim vsetkymi.sposobmi kt.by mali zaberat dlhe rezke chodenie, zahrada, dnes som sa hrala ze umyvam okna hehe a samozrejme aj manzel odmaka.svoje no stale nic neviem uz ako malinku nahuckat aby sa tam netlacila a prisla uz do krasnej pripravenej postielky

sofialauren
9. jún 2012

@asteraky ,ked to ma prist tak to pride,lepsie spontanny ako vyvolavany porod,ak ti bude primar pri porode,nemas sa coho bat,on je spravny clovek na spravnom mieste,co sa o nasich dokotoroch neda vobec povedat,ti robia ukony za body do poistovni a farmaceutickym firmam.Viem,ze sa to lahko hovori,ked si uz pred vybuchnutim,ale asi ma mala este cas. 😉

asteraky
10. jún 2012

@sofialauren hm... no len ked to neprislo do teraz uz sa asi nic nezmeni velmi rada by som pockala kym sa malinka vypyta sama ale zase nechcem ani riskovat tak urobim co treba! snad bude vsetko v poriadku a spolocne to zvladneme! dnes vecer nastupujem! mam neuveritelny strach a krimi myslienky co asi nieje tiez moc dobre! fu! kiez uz by to bolo za nami...

sofialauren
13. jún 2012

@asteraky asi si uz maminou,dufam,ze vsetko bolo ok? A Gratulujem mamina 🙂

chrumik
14. jún 2012

ahojte, prave dnes som nasla vasu stranku a chcem sa spytat, ako sa vola primar v Partizanskom?
Ja som v 10tt, ale uz premyslam kde pojdem rodit. Co odporucante? Dorka

zarabono
14. jún 2012

@chrumik vola sa nidal abutaima a urcite odporucam pe

lucita79
14. jún 2012

@chrumik aj ja odporučam,naj porodnica a aj cely personal na čele s primarom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre