Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

nejla
14. okt 2011

Ahojte kočky, tak my sme posunuli termín pôrodu na sobotu, prišla do toho sťahovka... 😎 Zdá sa, že už pri drobcoch sa Vám nedá ani pc zapnúť... 😀 Budem rada ak sa novopečené maminky ohlásia, rada by som vedela, že sú v poriadku.

zuzanka.j
autor
14. okt 2011

@monnika jej, tak to si sa ty pristahovala vedla na izbu, ked ja som sla prec 😀 ani som ta nevidela... dr mi v stredu pri vizite vravela ze budem mat susedu co ma dievcatko Elisku. ale kym som sa susedky dockala aj som odisla...

zuzanka.j
autor
14. okt 2011

a este popisem moje dojmy : prijali ma sobotu vecer na vyvolavacku, no pri prijme sa zistilo ze som uz na 3cm tak mi nic nedali. rano klasicka priprava a pocas vyserenia dr zahlasil, ze je to takmer na 5cm. bolesti som zatial nemala. dali mi vyvolavacku, infuziu, a zopar inych elixirov aby sa spustili kontrakcie. o 8.00 som mala konecne nieco co by sa dalo oznacit za "bolest". no do pol deviatej to bola bieda, ani to neratam za bolesti. potom mi pukli vodu a pomaly sa to rozbiehalo.
...napokon o 10.57 sa maly narodil. dalo sa to zvladnut, trvalo to cca 2,5h a na asi 4 zatlacenia, bez nastrihu bol vonku. slo to hladko a tento porod pokladam za nadherny zazitok. samozrejme aj vdaka stale usmiatemu primarovi ,a milej porodnej asistentke. tuto porodnicu mozem len a len vrelo odporucat. 🙂 😵

zuzanka.j
autor
14. okt 2011

@nejla tak zajtra ta to caka? drzim palce 😉 ako sa citis?

ukulelembo
15. okt 2011

Ahojte
Je tu nejaka novembrova rodicka?

zuzkadf
16. okt 2011

@zuzanka.j ahoj Zuzička tak našla som si to tu .. 🙂)) my este stale nevieme kde budeme rodit...ja by som aj v PE...manžel trvá na BA..počkaj to este bude roztržka 🙂))) ako to doma zvládaš s 3 chlapmi????malý Stanko ako zareagoval na bračeka????

zuzanka.j
autor
16. okt 2011

@zuzkadf zvladame to zatial fajn, uvidime co bude ked standovi skonci dovolenka. maly stanko by mirka stale cmuckal, no nevie este odhadnut ze mu moze aj ublizit, tak musime davat velky pozor. ...neviem ako v BA ale tu ak budes rodit u primara, tak porod bude rychlo za tebou. on napcha do teba mozne aj nemozne aby to bolo cim skorej 🙂 a nastrihava len v ozaj nevyhnutnom pripade. pri mojich oboch porodoch som mala ako porodnu asistentku Dusaninu maminu a bola som aj s nou velmi spokona. sa mi aj vidi, ze ona je tam s tych sestier taka najprivetivesia, ale to mozno preto ze ma poznala. ale ani ostatne neboli zle...

zuzkadf
16. okt 2011

ozaj ved Duškina mamina tam je...ja som aj zabudla...no super 🙂)) a nebude sa to oddeleie rusit ?vydrzi to este do marca???Do kedy ma manžel dovolenku???To je fajn ked ti zatial pomože a potom ved može aj mamina alebo Monika 🙂)) to musim aj Vikimu nariadit nech si zobere volno aby pomohol...aj ked vtedy mu vychadzaju akurat skusky v skole...no musi nejak zvladnut... 🙂))

zuzanka.j
autor
16. okt 2011

@zuzkadf to ja neviem, ale hadam ak nepadne bomba oddelenie do marca vydrzi 😀 😀 uz niesu nijake sumy ze by sa rusilo a ani to tak nevyzera 😉 ...monca mi nepomoze lebo zije v trnave, ale tak hadam to zvladnem. uz sa spolu zzivame. a to ti odporucam aby si vzal viky volno, tie prve dni budu troska hekticke tak isto ocenis jeho pomoc 🙂

zuzkadf
16. okt 2011

aha Monika je už odstahovana v TT??? som nevedela....aj s tým jeje dlhorocným priatelom?Hej odporúčim to Vikimu 🙂)))hh Malý Mirko je viac na muža ako na teba,že???? sa mi zdá 🙂)

lucy56
17. okt 2011

@nejla to som bola asi ja lebo ja som rodila v utorok a to bolo veru vela bab na ctg,som pocula ako sa striedali na pasy a ja som bola na vzdycharni.,ale presne sko povedal primar do konca mojej prac.doby do 15.00 porodite a o 14.40 bol maly vonku, ja som velmi vdacna primarovi za vedenie porodu,aj za to ze mi navrhol epidural lebo po nom sa super bolesti stratili a dalo sa to,a hlavne maly isiel von rucickou a primar dobre zareagoval tak je zdravy a pekny chlap

nejla
19. okt 2011

@zuzanka.j deň pred pôrodom sme rozbehli sťahovku...tak som už nestihla sadnúť za PC, ale za to nález bol o ďalší cm lepší. No čo, zase musím plným hrdlom pána primára PE pôrodnice vychváliť! Za to, že sa postaral, aby som sa čo najkratšie trápila a ...bez šitíčka a taktiež za jeho starostlivosť a záujem aj po pôrode. Dokonca aj sestričky na pôrodníckom aj šestonedelí boli ako z medu. Nepreháňam!

nejla
19. okt 2011

@lucy56 ručičkou von? A nemal ju fialovú? Veď mu na ňu muselo tlačiť celé telíčko! Takže primár si na tom zgustol, on je totiž adrenalista ako som zistila 😀

lucy56
20. okt 2011

@nejla nemal ju fialovu, vraj ju tam vopchal nejako tesne pred koncom, lebo primar si stale myslel ze pojde normalne hlavickou, no trosku nas potrapil,ale chvalabohu primar vie dobre zareagovat asi, neviem co by bolo keby tam je niekto iny, a ako myslis ze je adrenalista?

zuzanka.j
autor
20. okt 2011

@nejla
@lucy56 inak aj pri moom porode bol asi dobry adrenalin - neviem totiz ci to bolo vidno na sone, ale mirko mal snuru okolo krku 4x chudacik. esteze sa nic zle nestalo.

lucy56
20. okt 2011

@zuzanka.j no to som citala ze mal omotanu snuru a tolko krat,no to je dost nebezpecne, no mal asi adrenalinovy vikend, ale zas on stale tvrdi ze kazdy porod je iny a ze on rad rodi, a hlavne vie v kazdej situacii zachovat chladnu hlavu, ja by som ani nevedela ze je nieco zle keby nezal zrazu po mne viac kricat ze musim teraz poriadne zatlacit a uz ho vytlacit, mozme mu byt vdacne ze su nase deticky zdrave

zuzkadf
20. okt 2011

@zuzanka.j Zuzi to ti nezistili zakial bol Mirko este v brušku že ma toklo krat omotanu šnuru??? neda sa to zistit????

zuzkadf
20. okt 2011

Je tu niektorá z vás s termínom okolo 10 marca 2012??????

karin0401
20. okt 2011

ahojte.ma niekto termin v decembri 2011?rozhodla som sa ist do PE

zuzanka.j
autor
20. okt 2011

@zuzkadf zuzi, nic take mi nepovedal ani moj doki, ani v nemocnici. mozno to aj videli, len ma nechceli strasit. ale vsetko dobre skoncilo 😉 ...ach este stale mam take pozitivne pocity z tohto porodu, ze sa uz a tesim na dalsi 😀 ale to hadam az o par rockov 😀 😀 kazdy den na to v dobrom spominam.

zuzkadf
21. okt 2011

@zuzanka.j ano? chceli by ste este vyskusat??? ci sa nepodarí baba????? 🙂 tak to zavidím take dobre zazitky co ti ostali z porodu 🙂.....co si myslis o epiduralke ..poznas niekoho kto ju mal??? zistujem si infošky,pre prípad 🙂))

martina28p
21. okt 2011

@karin0401 ahoj,ja mám termín 15.12. a tiež sa chystám rodiť do PE,prvé som rodila v TO ale mám pocit,že tam to nejak upadá...z rodiny v PE rodila jedna a že úlne super,ale ked som rodila v TO tak vela mamičiek nadávalo na tú nemocnicu a ja som sa sťažovať rozhodne nemohla,aj na PE som počula aj negatíva,ale ja si myslím,že je vela v tom ako sa správa aj rodička,aká je situácia a vela rôznych podnetov dokáže vplývať na čas pôrodu... kedy máš termín?ak môžem vedieť...

martina28p
21. okt 2011

@zuzanka.j och mamičky,ale píšete desivé veci...aj ja sa chystám rodiť do PE,hádam to dobre dopadne,tak všetko dobré aj vám...:D

zuzanka.j
autor
22. okt 2011

@zuzkadf ja neviem ja som nad epi nikdy nerozmyslala. ale tak urcite ulavi od bolesti, ak si myslis ze to nezvladnes. ani kika nemala, ani nikto z mojho blizkeho okolia tak neviem... ale dalo sa aj bez nej 😉 ale to sa mi hovori, ked to trvalo tak kratko. keby mam trpiet 8 hod asi by som brala hoci co aby sa mi ulavilo...

zuzanka.j
autor
22. okt 2011

@martina28p dakujem 🙂 a neboj, vsetko dobre dopadne, nenechaju ta trapit 😉

zuzkadf
22. okt 2011

@zuzanka.j no rozmýslam nad nou Zuzi pre istotu ...ved sama neviem co a ako dlho ma to caka ...nech ju mama radsej pripravenu a ak to bude v pohode ju nemusim použit.Ved som sa dozvedela ze sa dá vrátit naspat do lekarne .... má to nejaký vplyv na bábo či ani nie?????

zuzanka.j
autor
22. okt 2011

@zuzkadf to je pravda, da sa vratit ak u nepouzijes. takze je to dobra poistka 😉 na babo by nemala vplyvat. vraj sa moze stat ze porod predlzi a v niektorych pripadoch zena neciti tlaky a nevie babo vytlacit, potom ho musia tahat zvonom. ale ja niesom odbornik na tuto temu, to ti najlepsie vysvetli dr ake to ma rizika. alebo pohladaj aj tu na konovi je o tom niekde diskusia 😉

sante81
22. okt 2011

ja som rodila pred 2 rokmi v PE a tešila som sa domov ako nikdy, nemala som stastie na sestričku z novorodeneckého, bola som sa na nu aj stažovať. a epidurál som nechcela, rodila som 12hod v bolestiach + kontrakcie pol dna nepravidlené doma. dá sa to zvladnuť, mne pomohli dychacie cvičenia, ale je to hlavne všetko o psychike

karin0401
22. okt 2011

@martina28p ahoj.mam termin27.12.2011prvy raz som rodila pred 7mimi rokmi v Bojniciach.

zuzkadf
22. okt 2011

@zuzanka.j dakujem Zuzi popozerám si to..ale ako poistku by som si to určite dala ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre