Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

katy33
5. dec 2011

@sante81 Mojenko, ďakujem 😉 ...ja mam poslednych par dni bolesti vždy v noci a rano, to su asi tie štartovacie 😀 a bruško tvrdne ako blaznive....ja tiež dufam, že ked to na mna pride, vydržim doma, čo najdlhšie - len mm nesmiem nič povedat, lebo on je stressman, ako sa patri, ten chcell už minuly tyžden tašky zbalit do auta 😀 😅
Veru si si tiež počkala, kym malinky vykukol 🙂 ....ale treba mysliet prave na tie naše uzličky, ked to na nas pride 🙂 A malinky bol na termin?

katy33
5. dec 2011

@lucy56 Moja a kolko to cele trvalo, myslim, ked ti začali pôrod vyvolavat a kym prišiel drobček na svet? Si tam asi prišla zrana, však-lebo aj mne to tak primar spominal...a kolko drobček važil? Ja dr. dôverujem,a verim, že by neurobil nič, čo by mohlo ohrozit mna, al. našho anjelika. A gratulujeme k drobčekovi a čerstvemu mamulkovaniu 🙂

apoloma
5. dec 2011

@katy33 ahojky no mne nevravel nic o tom ze by mal vyvolavat nejak dopredu tak uvidime))ozaj vo stvrtok robi na ambulancii len primar?lebo by som nerada isla k niekomu inemu...ty ides hned na ctg alebo najskor do ambulancie?

lucy56
5. dec 2011

@katy33 no ja som nemala dozrety krcok, len na 1cm otvorena som bola, nastupila som o 19.00 vecer, tabletku na povolenie krcka som dostala o 21.00 a celu noc ma monitorovali a nic moc sa nedialo, ziadne kontrakcie,rano ma primar skontroloval a zaviedol nejaky cipok priamo do krcka na otvaranie, a to uz som mala slabsie kontrakcie, okolo 10.00 mi zacali davat oxytocin a potom okolo obeda mi pustil vodu a 14.40 bol maly na svete, take riadne kontrakcie som mala asi dve hodiny, potom som si nechala pichnut epi a bolest presla, a uz som len tlacila na pokyn primara a na 5 zatlacenie bol vonku, dik za gratulaciu ,uzivam si maleho a na porod uz ani nemyslim

sante81
5. dec 2011

@katy33 ja som rodila presne na termín, den pred tym sme si dali taku fajnu turu cez sipkarsku horu, uz som to chcela mat za sebou a bola som ako hroch, sice som sa trosku potrápila, ale stalo to za to, teraz čakáme prcka v juli, som v 9tt, celé dni mi je zle, ale musím sa premôct, pri krpcovi sa mi nedá pokojne lezat

katy33
5. dec 2011

@apoloma Moja, ja pôjdem najskôr ku dr. a až potom ma asi pošlu na ctg, sestrička mi to naposledy spominala, že už tentokrat pôjdem na zaznam, no nevravela, že by som mala ist hned zrana.....určite by tam mal byt dr., sam mi vravel, že do tej 10.30 tam je 😉 ...dufam, že sa mi tam podari prist aspon na tu pol deviatu 😉
O tom yvolavani, mne to spomenul v suvislosti s tym, že malinka dost rychlo rastie a je lepšie pre prvorodičku vytlačit 3500g dietatko , ako vyše 4000g...ved uvidime 🙂 😉
@lucy56 Sa mi to dobre čita, lebo nemam z toho pocit, že pôrod je hotovy horor, ako to niekto opisuje 🙂 😉 ...mne to dr. povedal ešte tak s usmevom, že naplanujeme to tak, že malinmka bude do konca jeho služby určite vonku 😕 😎 ozaj mojenko, aj bolo treba nastrihnutie?....som počula, že si to dr. potom vie dat aj pekne naporiadok, aby to vyzeralo ako predtym 😀 ...snad nevyyšiva križikove stehy 😕
@sante81 No tak ture by sa môj mm potešil, tak pôjdeme prechadzkovat 😉

apoloma
5. dec 2011

@katy33 no ja dufam ze budeme v Pe uz na siedmu nerada by som tam nejak dlho cakala...no ja neviem ked to na mna pride kto bude mat sluzbu ale tak s Abutaimom sme sa predbezne dohodli ze mu budem volat keby nieco a on pride...

lucy56
5. dec 2011

@katy33 no mne povedal presne to iste, on to ma overene, ze do konca sluzby to bude hotovo, a aj som bola nstrihnuta, vraj som uzka dole,ale zasita tak ze som mohla sediet hned na druhy den a do dvoch tyzdnov uplne v poriadku a aj s manzelom fungujeme ako predtym, takze pohoda

ukulelembo
6. dec 2011

Ahojte maminky Tie co ste uz rodili, aj tie čo vas to este čaka 🙂

Takze nas pokladik NIKOLAJ sa narodil v nedelu 20.11. 2011 o 13:56 😵 😵 😵
Porod viedol Abutuaima, a bol super ako vzdy aj so vsetkymi sestrickami 😵 A najviac nam pomohla asistencia nasho tatinka 😵
Okolo 10 rano mi zacali nepravidelne kontry, tie sa ustalili okolo 11.30 Na cestu sme sa vydali okolo 12:30 z Topolcian, cestou sme zavolali Abutuaimovi - este stihol nakupit 😅
O 13:08 ma prijali, natocili CTG, pustili vodu a vsetko malo rychly priebeh a o 13:56 bol malinky na svete 😵 😵 Bez klistiru, bez nastrihu 🙂 A este sa mi aj VIP usla, boli obe volne 🙂

Zelam kazdej nastavajucej mamke taky rychly a krasny porod 😵 😵 😵

katy33
6. dec 2011

@ukulelembo Mojenko, gratulujeme ku krasnemu synčekovi, prajeme kooopec zdravička celej rodinke 🙂 Som velmi rada, že si sa s nami podelila o svoju skusenost, hned som zasa kludnejšia 🙂 ...naozaj počut len same chvaly ...ja verim, že nam to tu všetkym dobre dopadne a o chviločku sa budeme každa pyšit s malinkym uzličkom v naruči 🙂 ...tak ste mali krasny , rychly pôrod, to nas asi nečaka, ale i tak sa tešime a vydržime 😉

apoloma
7. dec 2011

babulky ktore ste rodili nedavno v Pe treba vziat pre babo aj deku alebo staci ked mi ju manzel prinesie len v den odchodu z porodnice?dakujem..

lucy56
7. dec 2011

@apoloma maju erarne deky, sice nic moc co sa tyka krasy ale stacia

apoloma
7. dec 2011

@lucy56 aha ok tak nebudeme brat vies lebo mam tasku zbalenu a uz fakt nemam miesto kde natlacit deku((a manzelovi poviem nech mi donesie az pri odchode..a ked bolo treba aj vyvarili odsavacku alebo tak??ja mam vsetko vyvarene len sa pytam))

lucy56
7. dec 2011

@apoloma ja som sa nepytala na vyvaranie,ale myslim ze by vyvarili, odsavala som rucne a tych par dni sa to da vydrzat, vela mliecka este neslo...aspon mne

apoloma
7. dec 2011

@lucy56 ok dakujem )no tak uz len cakat kedy to pride hehe dufam ze to rozpoznam tie kontrakcie ...teda ak mi neodide skor voda 🙂 neviem sa predstavit jak letim hore tym kopcom a ponahlam sa na porod...

lucy56
7. dec 2011

este mas casu...a kontrakcie som nevedela ani ja ake budu,ale ked boli tak to som o nich veru vedela,zlati poslickovia to nebolo nic oproti tomu, ale ja som mala vyvolavany nie prirodzeny porod a ten vraj viac boli

cica28
7. dec 2011

@apoloma ahoj,takto pred rokom som sa aj ja pitala ze ci to rospoznam,najprv mi odtiekla o pol noci plodovka a rano zacali kontrakcie,neexistuje aby si to niekto zmilil z poslickami 😉 😉 😉 😉 mala som prirodzeni porod a rodila som u nidala.necitala som vsetko ale ak ides rodit do PE je tam super personal,az na jednu mrchavu sestricku ale inak vsetci su tam v pohode.
kocky drzim vam vsetkym palce nech mate babatka uz pri sebe 😉 😉

apoloma
7. dec 2011

@cica28 a to si cakala kym ti zacnu kontrakcie??ja som myslela ze ked ti odtecie voda musis ihned do nemocky...

sante81
7. dec 2011

@apoloma neboj sa kontrakcie rozpoznás, ja ta nechcem a ani nebudem strasit ako to bolí pred pôrodom, ale ked bude krpec vonku, tak povies ze pôrod bola malina, ako asi kazda matka 🙂

cica28
7. dec 2011

@apoloma necakala,sla som hned ale v nemocnici kontrakcie zacal az rano 🙂 🙂

apoloma
7. dec 2011

@cica28 a mala si stastie sluzil Abutaima alebo si mu telefonovala??

cica28
7. dec 2011

@apoloma no akurat sluzil on ale boli sme dohodnuty na nedelu vecer na vyvolanie ale slecna si to napokon rozmyslela a piatok o 11h bola uz somnou 😉 vedela som ze mal sluzbu piatok a potom mal mat v nedelu a pondelok ci ako to ale aj tak mna ani nenapadlo volat mu v tom momente 😅 😅 😅 bola som vyplasena ako decko

apoloma
7. dec 2011

no mi sme tiez dohodnuty ale vravel ze ked to na mna pride cez den mu mozem zavolat hocikedy ze ideme a v noci dviha mobil len do 10hod a potom ze mame ist do porodnice a sestricky mu zavolaju

katy33
8. dec 2011

@apoloma No, mojenko, my ako sme dnes prišli z poradne domov, tak som prišla na to, že krvacam, tak som volala dr., ten mi povedal, že to môže byt spôsobene vyšetrenim, mala som mu volat po dalšich 4 hodinach, krvacanie pomaly ustava, no ten strach, čo som preživala, tak som sa vylakala...vravel, že to môže byt spôsobene aj tym, že som na 1,5cm otvorene a pomalinky a j hlienova zatka odchadza, no stihol ma upozornit, aby sa malinka nepytala na svet v sobotu, lebo, že je odcestovany, tak teraz drobčiatko prehovaram, nech tam ešte vydrži 😕 🙂 ...inak to som ja -s tou teh.knižkou... 🙂

apoloma
8. dec 2011

@katy33 ahojky moja neboj vsetko dobre dopadne vela bab pise ze po vysetreni krvacaju uz v takomto tyzdni takze to nieje nic nezvycajne myslim aj ked viem ze si sa teda zlakla! hlienova zatka moze byt tiez s primesou krvi ale hlienova zatka je vraj dost husta tak neviem...vydrzi malinka neboj sa zajtra uz krvacat nebudes uvidis!! no jasne ta tehu knizka 🙂 🙂 ja som myslela ze ma porazi ked som ju zbadala hovorim si preboha budeme musiet ist naspet do Pe ale ked som videla ze majitelka je z To tak si hovorim fajn v pohode najdeme ju podla adresy a nakoniec muz hovori ze volaj sestricke tak som isla volat a prave mi volala ona uz po neviem kolky krat)))

katy33
8. dec 2011

@apoloma Chuda, sestrička, vieš, aka bola vystresovana, ju to tak mrzelo, no ja som sa tomu len smiala, vedela som-mala som pocit, že ju určite budeš mat a bude vporiadku, aspon som si 3/4 hodinky posedela so sestričkou v ordinacii 😀 😉 ....ja som len, mojenko, zvedava, či sa naozaj stretneme aj na tej pôrodnej sale 😀
Tak aj ty sa už pomalinky otvaraš, nevravel ti dr., či si mysli, že to bude skôr?

apoloma
9. dec 2011

@katy33 jaaj a ved ti sestricka mala dat moje cislo a mohla si ist nie??mna to mrzi ale co uz ona mi to strcila do ruky a ja som to hned buchla do tasky a veru som si nevsimla lebo v druhej ruke som mala skumavky brala mi nejake odbery vies predoperacne tak sme to isli s mm zaniest do labaku inak nemala som sa vratit hore alebo tak nieco??ja som to len zaniesla a isla som domov vsak si hadam zavolaju oni z gyndy uz o vysledky nie?a pytala som sa Nidala ze ci si mysli ze vydrzime do silvestra a povedal ze asi nie! ale ze buducu poradnu bude vediet povedat zase viac ak dovtedy vydrzim)))no a krcok ze mam uz uplne makky a otvorena na spic prsta minuly tyzden som bola este uplne zatvorena!

apoloma
12. dec 2011

ahojte baby chcem sa opytat vas ktore ste rodili u primara Abutaimu co ste mu dali za porod respekt.kolko??lebo mm stym furt otravuje ze to mam zistit aby sme ho bud neurazili alebo cooo ked mu budeme chciet nieco dat!!diki

martina28p
15. dec 2011

ahojte mamičky,prosím vás chcem sa opýtať,alebo len povedať-mám kamošku z TO a tá vždy ked spolu voláme a hovorím,že som bola u Nidala,tak mi len hovorí,že aby som si ho k pôrodu nedala,že jej kamošky sa všetky naňho sťažujú,že nechá vytrápiť,dalšiu že nechal úplne potrhať,ešte ked robil v TO a Čaradský,že ked to videl,tak len hrôzou hlavou krútil....no proste samé negatívne veci.....ja sa priznám,že som naňho nič zlé doteraz nepočula,hoci si ho nezajednávam,beriem to tak,že kto ma odrodí,nech ma odrodí,ale som z toho trošku nervozna 😅 😅 😅 😅 😅

zuzanka.j
autor
15. dec 2011

@martina28p to je nejaka blbost, on praveze robil vsetko pre to, aby to bolo cim skor. oba porody mi vyvolaval a v oboch pripadoch bolo babo do 4hodin od podania vyvolavacky na svete. moje porody patria k tym najkrajsim zivotnym spomienkam. v oboch pripadoch trvali tie horsie bolesti cca 2 hod a bolo. 😉 neboj ,isto ta nenecha trapit. pomoze ako bude vediet 🙂 a po par dnoch si na bolest ani nespomenies. ja by som sla rodit kludne zas 😀 aj hned 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre