Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

lennka79
10. feb 2011

@krpcisko Ahoj aj ja som rodila v Pe a bola som nadmieru spokojna, absolvovala som aj predporodnu pripravu ale na tu som chodila do To a možem ti povedat že mi to velmi pomohlo hlavne pri dychani a tlačeni

krpcisko
11. feb 2011

@lennka79 ahoj,
a sa mozem spytat, kde v TO si chodila na predporodnu pripravu. Ja som nasla iba cvicenie pre tehotne vo fitnes centre Vitalis, ale okrem toto som zatial nic nenasla. Ak by ste mali nejake typy, poradte prosim.
Este som sa chcela spytat ako dlho si lennka79 chodila na tu predporodnu pripravu a od ktoreho tyzdna?
Dakujem 🙂

mimina321
11. feb 2011

@gabika41 Majerčík tam bol 🙂
@krpcisko na prípravu sme nechodili,manžel mal byť pri pôrode ale nakoniec nebol lebo bol cr

lennka79
11. feb 2011

@krpcisko chodila som do vitalisu precvičuje to jedna sestrička od dr.pospišilovej je super ja som chodila od siesteho mesiaca ale vobec nebanujem a mam dojem že tu cviči len ona

zuzzy12
12. feb 2011

@krpcisko Ahoj...ja som chodila na predporodnu pripravu do nemocnice v Partizanskom k psycholologičke p.Vidovej.Asi tak od 36tt na 4 sedenia aj s manželom.Porozpravala nam ako to všetko chodí v nemocke + dýchanie a tak.....a chceš niečo vedieť,pytaj sa.

opatmama
14. feb 2011

@mimina321 ja dakujem za taketo slova, stahujem sa s rodinou do uplne neznamenho kraja, teda nie že by som mala strach ale zmenit domov a porodit tam hned babatko, no to teda bude, som velmi rada že sa najdu maminky, ktore sem davaju tak ako ty recenzie na pôrodnice aby sme aspon torsku vedeli do coho ideme. tak ja teda dufam že ostane porodnica v PE svojej povesti hodna aj pri mne. este raz dakujem, povzbudilo ma to.

opatmama
14. feb 2011

@zuzzy12 ak sa možem opytat, mali ste nejaky vyhradeny cas alebo ste si mohli cas dohodnut s veducou kurzu?

opatmama
14. feb 2011

@gabika41 tak s tym uplne suhlasim, pri prvej dcerke sme nechodili na nijake kurzy, len sme absolvovali pripravne sedenie v trojici s porodnikom a porod bol vyborny, ale to kojenie. tam kde som rodila mi to sice ukazali ale myslim že som sa mala lepšie pripravovat už pred porodom, veru to nie je až take lahke som si myslela a kedze odvtedy čo som naposledy kojila uplynuli už skoro 4 roky chcem sa tomu tentoraz viac venovat, ved čo je lepšie pre mini a vaše ubolene prsia ako kojenie 😵

zuzzy12
14. feb 2011

@opatmama
@opatmama ....vždy sme spoločne s p Vidovou našli vhodny den a čas aby vyhovolal obom,pani bola ochotna sa prisposobiť a sedenie tvalo hodinku.

miriamr
14. feb 2011

@gabika41 Majerčík už nie je v nemocnici, má súkromnú ambulanciu v meste 🙂

opatmama
15. feb 2011

@zuzzy12 to je vyborna sprava dakujem za odpoved, vieš lebo okrem toho že mame dcerku teda treba to zladit aj s jej skolkou tak obaja pracujeme, sice cez comp ale predsa takže fakt som rada. Inak som prekvapena, zda sa mi to až neuveritelne že tak daleko od velkych miest a take vyborne služby , jej len aby to tak bolo aj v oktobri.
dakujem za odpoved a prajem všetko dobre celej rodinke.

krpcisko
15. feb 2011

@zuzzy12 ďakujem za odpoveď.
som rada, ze robia predporodnu pripravu aj v PE. chcela by som sa spytat, ci je nutne tam chodit aj s manzelom, alebo mozem aj sama? lebo manzel pracuje dlhsie, takze by to asi nestihal. a co vsetko ste tam asi preberali (aj kojenie)? rada by som vedela toho co najviac, kedze nic moc neviem som prvorodička, staršiu sestru tiez nemam takze nemam velke skusenosti, preto by som sa chcela co najviac dozvediet a aspon trochu pripravit na to co ma caka. velmi sa na to tesim, ale tiez mam trosku strach.
Ďakujem 🙂

zuzzy12
17. feb 2011

@krpcisko Ahoj....nieje nutne tam chodiť s manželom,môžeš aj sama.Len ja som chcela aby bol mangel pri pôrode tak bolo dobre aby sa dozvedel ako to bude prebiehať ale nakoniec som mala cisarsky 😝 .Manžel pracuje mimo mesta tak tiež sme mali problem ako to stíhať ale dohodli sme si stretko vždy v pondelok rano o 8h do 9h a mangel utekal do prace.Preberali sme čo si maš vziať zo sebobou do nemocky ake su zvyky na oddeleni...povedalal mi že ked začujem po porode že babo ide do inkubatora tak aby som sa nelakala lebo to všetky babatka tam idu asi na 4 hodky kôli udržaniu teploty.O kojeni sme sa bavili len zbežne...to ti všetko vysvetlia a ukažu sestričky na oddeleni,boli velmi mile a trpezlive a odpovedali mi na všetky moje zvedave otazky kedže som bola tiež prorodička.Nebolo toho rozpravania vela ...môžeš sa jej konkretne spytať čo ťa zaujima a hlavne je to bezplatne nie ako v inych pôrodniciach ,kde sa plati aj za to že je otecko pri pôrode 😖 Ak ťa niečo zaujima kludne sa pytaj ....rada ti odpoviem ak budem vedieť lebo ja som mala planovany cisarsky koli KP-polohe maleho...ale ked som chodila na tu predporodnu tak sme tajne dufali že sa drobec otoči a nič-nechcelo sa mu 😀 ....viem ake to je isť prvy krat do pôrodnice 😉 Ja som mala tiež take zmišane pocity....si v dobrych rukach,pôrodnicav PE je super.Opatrujte sa 🙂

zuzzy12
17. feb 2011

@opatmama Ahoj.....pôrodnica v PE je fakt super....nepoznam mamičku ktora by nebola spokojna.A o tom kojeni?...ja som mala tiež obavy či to zvladnem-e 😖 Ale sestričky mi maleho nosili každu chvilku a kedže som bola po cisarskom tak mi ho nosili 3 dni a na treti den som už mala mliečka haba-dej ale to už sme boli na VIP-izbe a potom malemu vyskočila detska žltačka a tak musel byť pod lampou a tak mi ho sestričky opäť nosili aj ked mu mohli dať flašu a nemuseli behať....a dnes už kojim vyše 10mesiacov.Sestričky su velmi ochotne poradiť ....Želam všetko dobre a vela zdravička 🙂

maja78
17. feb 2011

a aj psychologicka Katka Vidova je super

opatmama
23. feb 2011

same dobre spravy
😵

ewka23
25. feb 2011

Ahojte ja som sa tiež rozhodla odrodit si moju prvu dcerku v Partizanskom tak dufam že to tam bude pokračovat tak ako doteraz ,ze tam budu na nas dobri.🙂Termin mam 3.juna ale pocitam tak s 2 tyzdnovym predstihom preistotu 🙂 Mam otazku ak by ste boli take dobre a niekto mi na nu odpovedal🙂 chcem sa spytat ci vam dali nejake pokyny co je treba priniest si so sebou pre vas a pre babetko lebo ja este nemam vobec nic kupene ani pre seba ani pre malu a myslim že by som mala uz s niecim zacat lebo potom s takym velkym bruskom sa mi asi nebude chciet gulat nikam.a pokial pozohanam vsetko co potrbujem 2 mesiace ubehnu ako nic nech uz mam mesiac pred porodom klud 🙂

betatka
25. feb 2011

@ewka23 pozri si stranu 3 tejto témy tam je zoznam čo ti treba

sonika1901
2. mar 2011

Ahojte neviete mi povedať,či maju v Partizanskom nejake vyhradene hodiny na sono?Chcem isť v 20 t.t,ale neviem či tam možem isť doobeda alebo kedy.lebo v topoľčanoch robia sono až od 12.30h.dakujem

gabika41
2. mar 2011

@sonika 1901 ...ano maju robia ho poobede myslimze od 13tej a neviem ci kazdy den,ale asi v stredu nie,lebo maju operacny den....treba si tam zavolat 🙂

lollipop1
7. mar 2011

Ahojte mamicky🙂)). Chcela by som sa vas opytat ci je potrebne aby mal partner pedporodnu pripravu ak chce ist pri porod? Dakujem🙂))

zuzanaam
10. mar 2011

zuzzy12 nedá mi nereagovať na "nepoznám mamičku kt. by nebola spokojná", pretože min. ja som mala zo svojho pôrodu zmiešané pocity. Rodila som v PE pred rokom, mala som zajednaného Dr. Abutuaimu na odporúčanie kamarátky a Dr. Majerčík mal službu, takže tam boli obaja. Doniesla som si pôrodný plán, chcela som prirodzený pôrod. tj. žiadne lekárske zákroky, ak to nebude absolútne nevyhnutné (nástrih hrádze, monitorovanie plodu, oxytocín, pustenie plodovej vody), tiež som si želala priložiť dieťa do 20 min. od pôrodu. Dr. Abutuaima po prečítaní plánu povedal žiaden problém, nie je tam nič také, čo by sa nedalo. Mali sme to ešte dopodrobna prebrať na ďalšej kontrole, čo sme ale už nestihli, rodila som prv. Prvé, čo sa mi nepáčilo bolo, že mi bez akéhokoľvek vysvetlenia a opýtania pustil plodovú vodu, napriek tomu že pôrod išiel ako po masle, potom mi pichli oxytocín, čo som si neustriehla, pretože som mala infúziu kvôli ATB a nepovedali mi čo dopichujú, to som zistila až podľa veľkých bolestí, kt. vzápätí nastúpili. Jediné čo dodržal, bolo, že ma nenastrihol, čím si aspoň ušetril šitie 😀 Taktiež nenechali prirodzene dotepať pupočník a placentu jednoducho začal ťahať, načo som samozrejme protestovala, nech ju nechá porodiť prirodzene. Jednoducho prišiel mimo služby a niekam sa veľmi ponáhľal a podľa toho vyzeral aj pôrod. 😠 😠 😠 O priložení dieťaťa tiež nemôže byť ani reči 😠 , keď som sa toho domáhala, vraj, prinesieme vám ho o dve hodiny, ale o dve hodiny dieťa tak tvrdo zaspalo, že prvýkrát pilo o 12 hodín !!! Rodila som podvečer, dcérku mi dali až ráno ! a to je vraj rooming in. Celú noc som nespala, bola som ako na ihlách, čo je s mojim dieťaťom. A úplne ma dorazilo, keď mi dávali menu typu vyprážaný rezeň, aj keď som hneď pri vyplňaní formulára uviedla, že som vege. Keby mi mm nenosil jesť, asi by som mala 5 dňovú hladovku.
Na druhej strane súhlasím, že sestričky boli veľmi ochotné a milé, za čo im patrí veľká vďaka, mali sme problémi s dojčením, malá sa nevedela riadne prisať, fakt sa snažili nám pomôcť a strávili s nami veľa času. Max. spokojná som bola aj s prístupom MUDr. Majerčíka, kt. mi umožnil aspoň časť pôrodu prežiť bez zbytočného komandovania kedy tlačiť a pod., kedy povedal, nech ma na chvíľu nechajú na pokoji, keď som ďalej nevládala ( načo som porodila asi do 2 min. 🙂 ), takže mám aj pekné spomienky.
Suma sumárum, pôrod v PE asi áno, ale už by som bola určite asertívnejšia a nikoho by som si k pôrodu nezajednávala, bola by som zrejme dopadla lepšie, keby tam bol len MUDr. Majerčík, kt. mal vtedy službu.

genialitka
17. mar 2011

myslim ze mamicky by sa nemali hrat na doktorov a trvat na zbytocnostiach a la porodny plan

ivkamb
17. mar 2011

ja osobne porodny plan neodsudzujem, je to celkom prijatelne, ale zasa zena si musi uvedomit, ze porod nie je sranda a lekari sa snazia dietatko rychlo dostat von, aby sa nieco zle nestalo, takze porodny plan ano, ale nie za kazdu cenu 😉

kardinal
18. mar 2011

Ahojte! Buduci tyzden mam ist do nemocnice na sono v 20t. Nevie mi niekto poradit, ci moze ist so mnou aj manzel. Bola by som rada keby aj on mohol vidiet nasho drobca. Dakujem

ivkamb
18. mar 2011

@kardinal moze ist v pohode aj so mnou bol priatel, len som povedala sestricke ci moze ist a potom som ho bola zavolat 🙂

zuzanaam
19. mar 2011

@genialitka porodny plan nie je o tom, ze sa niekto hra na doktora, a už rozhodne nie je zbytočnosť. Aj WHO (svetova zdravotnícka organizácia) apeluje na doktorov, aby tieto zákroky nevykonávali paušálne, pretože viac ublížia ako pomôžu, sú určené výhradne len pre kritické situácie, kt. rozhodne pri mojom pôrode nenastala. A priložiť dieťa prvýkrát po 12 hodinách, tak to si hádam ani nevyžaduje komentár.

sante81
19. mar 2011

rada by som pridala aj ja svoj názor na partizansku pôrodnicu, rodila som pred rokom a pol a pôrod trval cca 10hod, drobec ma dosť potrápil, a pri pôrode bol so mnou aj manžel, čo bola velká psychická podpora, na sestričku pri pôrode nemôžem povedať krivé slovo, dosť mi pomohla, doktor abutaim bol fantasticky, maly bol vonku na 2 zatlačenia. takže pôrod ok, doktor ok, ale to čo ma čakalo 6dni na oddelení neprajem nikomu, možno som práve ja mala šťastie akurát na také sestričky, ktoré by som už v živote nechcela nikdy viac stretnuť, ale pomoc som sa nedočkala. maly sa nechcel prisať, mala som problémy s kojením skoro 3dni, v noci plakal na celé oddelenie, sestrička mi ho doniesla, vraj utíšte si dieťa, ale drobec bol hladny, so slzami v očiach som šla za nou, nech mi nejako pomôže, a ona ma odbila na chodbe s vetou - čo ste vy za mati, ked si neviete ani dieťa utíšiť. to ma dorazilo, nespala som 6nocí, a čakala som na den kedy prídem konečne domov, kedže som bola šitá odpredu až dozadu, tak som mala problém si sadnuť skoro mesiac, a tie rady ako mam kojiť po sediačky, a potom uplny nezájem, tak to bolo dosť, tych príkladov je ozaj veľa, a buducim mamičkám prajem príjemny personál, chodila som aj na predpôrodnu prípravu, takže som do čoho som išla, nie som ani náročná, len stačilo trochu ludského pristupu a pochopenia, a to sestričky dostali aj dosť velký balík ako som prišla (: 😉

daisy77
20. mar 2011

Ahojte baby,

rada by som sa pridala do konverzacie, nakolko by som tiez chcela rodit v PE, sice som z TO, ale na topolciansku porodnicu pocuvam v poslednej dobe same negativa. Prosim oboznamte ma, aky porodnici sa tam este nachadzaju okrem Dr. Abutaia? Je mozne si to tam prist obzriet? A ake mate skusenosti zo zajednavanim si porodnika?

Dakujem za vase odpovede.

to: sante81, to mi je luto, ze si mala neprijemnu skusenost so sestrickami ... 😒

ewka23
22. mar 2011

Čaute baby

Ja mam taku otazočku.Mate niekto skusenosti s gelovymi nechtami pri porode v partizanskom?ci musia byt dole alebo si ich mozem nechat len take kratke ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre