Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

sante81
16. dec 2011

@martina28p tvoje kamosky asi len maju nervy, ze tak skvely doktor odisiel z topolcian ku nam do batovky

martina28p
16. dec 2011

@zuzanka.j ahoj,velmi sa teším,že si to takto napísala,aj mne ide zas vvolávať pôrod,tak dúfam,že sa to rozbehne rýchlo
dievčatá dakujem....ja som jej tiež oponovala,že som naňho nič zlé nepočula,ale čo ona môže vedieť,ked oba pôrody mala sekciou,asi má zaujaté kamarátky

bellavista
16. dec 2011

Dr. Abutaima je profík na maximálnej úrovni. /Niekedy sa čudujem čo tu na Slovensku 🙂 hľadá/ Bol mi pri oboch pôrodoch - prirodzenou cestou - nenechal ma trápiť ani náhodou, komunikácia s pacientkou 100 %. Každej žene-rodičke ho môžem len doporučiť. 🙂

lucy56
16. dec 2011

@martina28p podla mna su to nejake zavistlive reci, ze uz nie je v TO ale v PE, mna tiez rodil vyvolavackou, a tiez som mala bolesti intenzivne asi dve hodky, potom usudil ze mi treba epi nasadit koli tlaku vysokemu a uz som nemala bolesti, a hoci ma nastrihol zasita som bola tak ze som v pohode hned sedela a nemam dnes jediny problem, skor som pocula na majercika ze zle nastrihava a sije,od znamej

cica28
16. dec 2011

@apoloma my sme dali Dr flasu konaku kvalitneho a sestrickam bombonieru.peniaze by som nedavala asi

cica28
16. dec 2011

@martina28p ja som z TO a na zaciatku som chcela aj rodit v TO ale po istej neprijemnosti som si to rozmyslela a rodila som v PE a nelutujem,pocula som same pozitiva na toho lekara ale bolo mi to jedno no ked som zacala chodit na poradnu k nemu tak so si povedala ze chcem aj u neho rodit a ziadne trapenie a take blbosti.uz na prvej poradni sa ma pital co chcem cakat na termin ale chcem vyvolavat,boli sme dohodnuty vyvolavat ale par dni pred vyvolavackou a den po termine sa slecna rozhodla predsa prist sama.netreba dat na reci inich.uz na poradni zistis aky je a podla toho usudis ze kto mal pravdu.

hanax1
18. dec 2011

ahojte..chysta sa tu niektora rodit25.12 do partizanskeho????
som dohodnuta so swojim doktorom na termine porodu, trosku to chceme urychlit, preto sa chcem opytat na vyvolavacku,,mam sa uz teraz zacat bat??boli to?je to horsie ako spontanny porod?mate niektora skusenosti??este stale sa neviem rozhodnut,,manzel je proti, ale ja by som rada rodila pri svojom doktorovi, my mame termin 4.1 ale to uz doktor v porodnici konci a nerada by som sa dostala do ruk niekomu neznamemu

lucita79
18. dec 2011

@hanax1 ahoj ja som mala vyvolačku,neviem posudit či je to horšie ako spontanny porod to bol moj prvy.ja som rodila pat hodin a take silnejšie bolesti som mala poslednu hodinu ale dalo sa to zvladnut 🙂 Ja som rodila u primara Abutaimu ten mi pomohol jak sa dalo,keby idem druhy krat tak len na vyvolačku a s primarom.

hanax1
18. dec 2011

@lucita79 ahoj, ja som dohodnuta s majercikom tak dufam ze to bude aspom tak ako s tebou,,5hodin a mat po wsetkom,,a rodila si skor alebo prenasala??my budeme skor a mam z toho treosku strach, sice som uz na1,5cm otvorena a doktor wravi ze sa super priprawujeme strach tu stale je,,,spontanny porod je len spontanny,,bude to moj prvy porod tak nechcem si to pokaslat,,

apoloma
18. dec 2011

@hanax1 ja neviem ja som pocula uz od vela dievcat ze vyvolany porod je vraj bolestivejsi a aj moja doktorka mi asi 10x na poslednej poradni u nej opakovala ze ked nemusim nech si porod nedam vyvolavat ze sa nemam ponahlat aby som bola na vianoce doma...(asi si myslela ze my az tak na tom zalezi mozno ma skusenosti ze baby chcu byt doma na sviatky)ale mne to az tak nevadi ja si pockam...no a ja som sa jej neopytala ze preco mi to hovori ale uz som si asi domyslela ja neviem ja ked nebudem musiet dobrovolne si porod vyvolat nedam...ine je to zo zdravot.dovodov alebo ked prenasas to je ina vec!

sante81
18. dec 2011

@hanax1 ja som rodila spontánne a fakt si neviem predstavit vačšiu bolest ako som si prezila, ak rátam kontrakcie v 5min intervaloch, tak som rodila vyše 10hod, z toho 5 hod v 2min intervaloch, teraz čakáme 2 dieta a rozhodne ak mi bude ponuknuta moznost si pôrod urychlit, tak som za. kazdy pôrod bolí, a bolí to dost, s vyvolávačkou to je rychlejsie.

lucita79
18. dec 2011

@hanax1 my sme rodili 3 dni pred terminom a ja som nebola vobec otvorena.mne to navrhol primar že sa tolko nevytrapim a mal pravdu,rano o siednej mi dali vyvolavačku a 11:50 bola mala na svete.mne velmi pomohlo že tam bola aj moja sestra cely čas so mnou,rychlejšie mi to ubehlo.presne ako piše Sante81 ked sa to da urychlit som za ako sa vytrapit 10hodin.

hanax1
22. dec 2011

manzel moze byt pri mne aj na vzdycharni??aj ked tam nebudem sama cakajuca na porod?

apoloma
22. dec 2011

@hanax1 ja som sa na to pytala a vraj moze pokial to tej druhej ak tam teda nejaka bude nebude vadit ze oni sa zvyknu druhej rodicky opytat!a kedy ides teda rodit?ja som bola dnes na poradni...

martina28p
25. dec 2011

ahojte,tak my už máme za tým....som velmi rada,že som rodila v PE a pôrodníkom mi bol sám primár,musím len povedať,že je to zlatý človek,velmi mi pomohol,musím priznať,že aj ked to bol môj druhý pôrod,nezvládala som to a nebyť jeho a ostatných sestričiek,tak neviem ako porodím,Lukáško sa narodil s mierami 55 cm a 4080g,primár mi povedal,že patrím k ženám čo majú dosť hrubý krček maternice a je aj otočená do krížov a že bez vyvolávačiek by som neporodila,aj so zavádzaním tabletky do krčka mal dosť problém,ale môžem im len v duchu dakovať,že to dopadlo dobre....je tam naozaj skvelý personál,mala som silné kontrakcie,bolestivejšie ako pri prvom pôrode,ale ich prístup a ukludňovanie pôsobia naozaj velmi dobre...sám primár je človek so srdcom na pravom mieste,pohladí,povzbudí,zasranduje,vysvetluje.....no robí naozaj všetko preto aby to rodička zvládla.....takže mamičky,pôrodnicu vrelo odporúčam,sú tam skvelí ludia a to nehovorím o sestričkách a doktorke,čo sa starajú o vás a detičky po pôrode,tie si ich tak mojkajú,vybozkávajú...no cítila som sa tam velmi dobre 😀 😀 😀 😀 😀 😀

weronnka18
25. dec 2011

ahojte 🙂
chcela by som sa informovať o pôrodke v PE, ako tak čítam posledné strany /nedá sa to všetko 😀 / tak vidím veeeeľa pozitívneho, teda aj personál a prostredie 😉
ja som z TO a aj tu je fajn pôrodnica, ale napr. na poslednej poradni mi doktorka povedala, že veľa pacientiek od nej chodí do PE rodiť, že aj mne by tam vybavila nejakého doktora... tak teraz neviem... neviem či máte niekto skúsenosť a možnosť porovnať aj TO aj PE, keby hej, tak by to bolo super 🙂
ono ide mi hlavne o to, aby som tam mohla byť aj s manželom - hlavne pri pôrode, prípadne aj na izbe potom /v TO sú vip izby, kde by sme mohli byť s manželom kludne/ a samozrejme aby som mala vcelku fajn spomienky na pôrod - možno by som pristala aj na dohodnutí sa na termíne a vyvolaní, ak už bude bábo okej 🙂

apoloma
26. dec 2011

haloooo caute tehulky cakatelky su tu nejake co sa vo velmi blizkej dobe chystaju roddit v Partizanskom???....

moli2008
27. dec 2011

@apoloma ja som..teraz 30teho..

apoloma
27. dec 2011

@moli2008 ahoj 30teho mas termin alebo 30teho ti budu vyvolavat??ja idem 30do pe na kontrolu))) 😉

moli2008
27. dec 2011

@apoloma 30teho mám termín, a Nidal sa ma pýtal, či chcem počkať na kontrakcie, alebo či tomu nejak dopomôže..tak tam mám v piatok dojsť aj z taškou,ale dovtedy sa musím otvoriť ešte na pol centimetra, aby som bola dva cm a potom mi vraj k tomu nejak dopomôže:D

apoloma
27. dec 2011

@moli2008 a ty nemas strach z toho vyvolavania porodu??ja neviem ja som velmi neni za to ja mam termin 31 ale by som pockala po termine nejakych max 5dni keby mi dal na vyber teda...

moli2008
27. dec 2011

@apoloma no nemám ja som celá nejaká divná, lebo ja zatiaľ z pôrodu vôbec žiaden strach nemám, ale to je hlavne tým, že neviem čo ma čaká asi:D a aj mi to viac vyhovuje aj z toho hľadiska, že aspoň viem, že muž bude doma a nie v robote..

apoloma
27. dec 2011

@moli2008 akoze ani ja nemam nejak strach z porodu zatial... ale som pocula ze stou vyvolavackou su tie kontrakcie nejake viac bolestive tak preto sa pytam ale je tiez pravda ze prvorodicka to nemam s cim porovnat kedze dovtedy nerodila ani s vyvolavackou ani bez 🙂 🙂 🙂 aj epidural si si kupila?ja nie...

moli2008
27. dec 2011

@apoloma no veď toto, že to je ťažké posúdiť kedy to je silnejšie keď ide o prvý pôrod, ale hádam sa to dá nejak vydržať, keď to toľko žien zvládlo a aj niekoľkokrát tak hádam to nie je až také hrozné🙂 nie ja som neni za epidural, a aj sa jej bojím, lebo vraj strašné nevoľnosti sú z toho a dokonca som počula, niečo aj o ochrnutí, takže predtým mám rešpekt:D ale chcela by som tú VIP izbu, tak dúfaj, že sa mi ujde, lebo je tam vraj dosť ročičiek okolo toho dátumu , keď mám rodiť aj ja..

apoloma
27. dec 2011

@moli2008 ja som tiez chcela vip izbu ale som si to nakoniec rozmyslela neviem uz radsej nechcem byt sama na izbe)))a o tej epiduralke som to pocula aj ja a videla som ako sa to picha na vlastne oci tak dakujem to radsej bez..... 🙂

moli2008
27. dec 2011

no ja tiež rozmášlam o tej izbe, ale mi to teraz tak vyhovuje, že tam môže byť s nami celý deň muž a teraz keď ma dovolenku, tak by to bolo ideálne,tak by som tam ani sama nebola, len je vraj o ňu veľký záujem tak neviem no a ja ešte chodím aj na VŠ a koncom januára ma čakajú skúšky, tak by som si tam zobrala papiere a čosi sa tam naučila, keby som sa moc nudila:D..no ja som o nej najskôr rozmýšlala, ešte v lete, ale keď som o tom počula, tak radšej vydržím tu bolesť asi, nebudem riskovať..a ty máš na pôrod vybaveného Nidala?

apoloma
27. dec 2011

@moli2008 ano Nidala som snim dohodnuta tak dufam ze to klapne)))manzel by mal byt pri porode tiez ma dovolenku uz od 12decembra)))

moli2008
27. dec 2011

@apoloma Veľa známych čo uňho rodili si ho pochvaluje a nehovoriac o jeho prístupe..môj gynda je taký divný a k Nidalovi aj radosť chodiť:D no môj by tiež mal byť, ale má rešpekt predtým, lebo sa mu vraj bude ťažko pozerať na to ,ako trpím, ale hádam to zvládne🙂)))

pastelka74
27. dec 2011

Ahoj,ja som rodila v PE,dnes je to 17 mesiacov...a dodnes sa stoho nemôžem spamätať 😢 😢 ...rodil ma vtedy dnes už prímar...poviem ti,tak neprofesionálneho lekára som ešte nikdy nestretla,mám neg.skúsenosť,ktorá ma bude bolieť do konca života...prístup a chovanie ako kde si na ukrajine...prvú dcéru som rodila v Brezne a to by sa mal ísť pán prímar učiť ako sa chovať k pacientkám-rodičkám,ked nastanú problémy...a vôbec podmienky a niektoré sestričky...česť výnimkám,niektoré sú fakt obetavé,ale tie spočítaš na jednej ruke...určite by som volila inú nemocnicu...tú v Partizánskom nikdy,pokial tomu bude šéfovať pán dokonalosť....

apoloma
27. dec 2011

@pastelka74 to ma mrzi ze mas taku skusenost ale tak bohuzial nie kazdy clovek je dokonaly a nie vzdy vsetko ide tak ako ma a aj ty mozno nie vzdy mas svoj den ja som pocula len same chvaly na primara takze je mi luto ale si skor vynimka ktorej sa stalo nieco neprijemne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre