Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

neliq
4. nov 2010

@mirka_80 gratulujem k zdravému malému a k zvládnutému pôrodu. To je super, že ste to zvládli prirodzene. TAk sa teda držte a ja mám zas o dôvod viac, prečo rodiť v PE 🙂

mirka_80
4. nov 2010

@neliq Ďakujem. Myslím, že nebudeš ľutovať. 😉

lennka79
5. nov 2010

@mirka_80 gratulujem k zdravému synčekovy, aké mal miery??? 🙂 zase dobré spravy o pôrodnici v Pe je to super niečo take vediet som rada že vám to všetko dobre dopadlo. držte sa prajem vela zdravička!

mirka_80
5. nov 2010

Ďakujem. 🙂 Dominik mal 3160g a 49cm. 😎
A prajem úspešný pôrod. V PE budete obaja v dobrých rukách. 😉

mirka_80
5. nov 2010

Inak ešte jedna rada: radšej sa dolu ohoľte doma pred pôrodom, sestra vytiahla takú obyčajnú nie moc ostrú žiletku a to nebolo veľmi príjemné. 🙄 Stále sa ospravedlňovala, že to nevie lepšie a že ju to mrzí, takže som sa nehnevala. 😒 Ale tie drobné škrabance, ktoré mi krvácali, som si mohla ušetriť, keby som sa doma poctivejšie oholila. Nie len tak narýchlo.

neliq
6. nov 2010

@mirka_80 to som už počula, že je lepšie doma, že v nemocnici zvyknú dobre dokatovať 😒

neliq
12. nov 2010

Holky, nebude niektorá rodiť v PE v decembri?

zuzzankka
13. nov 2010

Ahojte, chcela by som sa spýtať, ktoré ste rodili v Partizánskom, viete mi povedať, čo všetko mám zobrať pre dieťatko, myslím vecičky, že koľko toho potrebujem a, čo dávajú v nemocnici???

mirka_80
14. nov 2010

@zuzzankka Tak pre dieťatko ti dajú iba zavinovačku. 😅 Potrebuješ látkové plienky, minimálne 3, kvoli vymene aj viacej (tvrdia, ze 3 ciste na kazdy den, ale podla mna zbytocne). Košieľky- na kazdy den cistu, tak cca 5ks. Ponozky, ciapocku (ak je chladno, tak po kupani sa moze dat). Pampersky, detske mydlo, olejcek (odporucam olivovy z lekarne), vatové palicky, lieh z lekárne (dolezity na osetrenie pupocka!), mast na zadocek, vlhcene vreckovky. Ak chces, tak uz aj hrebienok na vlasky, ale nie je nutne. Ani dupacky netreba, namiesto nich davaju latkovu plienku okolo pasa ako sukienku.
Este pred porodom si sestra vezme 3 latkove plienky, asi 3-5 pampersiek, jednu kosielku, jedny ponozky. Tak si to mozes zabalit zvlast, aby si nemusela pri kontrakciach prehrabavat tasku a hladat to. Do toho ti male oblecu a potom ti to vsetko vratia aj s dietatkom.
Hadam som na nic nezabudla. Vela stastia. 😉

zuzzankka
14. nov 2010

mirka_80 ďakujem ti Mirka, lebo mám pocit, že som z toho mala chaos. 😨 Všade som čítala niečo iné, ale potrebovala som presnejšie informácie..Priznám sa, že som nevedela, čo a ako...Čakáme konečne naše prvé bábätko 🙂 a chcem aj niečo pre malinké kúpiť, ale zase som nemala odhad, že koľko a čoho....
Takže ešte raz ďakujem 🙂

neliq
15. nov 2010

@zuzzankka ahoj a kedy máte termín?

zuzzankka
15. nov 2010

termín mám v januári, na konci mesiaca... Tak som si myslela, že je najvyšší čas niečo pre bábo kúpiť, aby nás príchod toho drobca nezaskočil.. 😝
a medzitým idú ešte vianoce, tak s manželom nevieme, čo skôr kupovať 😖

neliq
15. nov 2010

@zuzzankka to poznám, ja som si darčeky zabezpečila radšej už teraz, lebo ani sama neviem, kedy skončím v nemocnici, tak pre každý prípad. Ono je celkovo lepšie si to kupovať postupne, aby toho naraz nebolo vela. Ja som si to rozdelila tak na 3 mesiace a teraz už len dokupujem posledné veci do pôrodnice. Mám termín síce 30teho decembra, ale podla posledného sona by to mohlo byť aj o dva týždne skôr, tak chcem byť pripravená 🙂

zuzzankka
15. nov 2010

No my sme to asi veľmi neodhadli,ale doteraz sa mi zdalo, že je priskoro kupovať pre drobca čokoľvek.
Ale ako sa blíži termín, tak mám skôr opačný pocit... A, že veľa vecí budeme musieť kúpiť naraz ( čo nie je kto vie čo ) 😒
Tak som sa rozhodla, že nakúpim potrebné veci do pôrodnice a ostatné bude dokupovať...
A ked budem v pôrodnici, tak mi pomôže manžel... Inak to nevidím...
Lebo ofic. termín mám na konci januára, ale tiež to môže byť skôr, čo ma trošku stresuje...

neliq
15. nov 2010

@zuzzankka no aj mne sa to stále zdalo priskoro, ale ked som išla na 4D a doktorka mi povedala, že by to mohlo byť aj o 11 dní skôr a vypočítala som si, koľko mám ččasu, začala som pomaly panikáriť. Ono je pravda, že je toho naraz veľa, hlavne keď je to prvé bábo. A ešte kým človek príde na to, čo všetko bude potrebovať. Ale my už máme skoro všetko, už len čakám na vaničku a sterilizátor a som kompletne vybavená 🙂

cica28
16. nov 2010

@mirka_80 ahoj tie vatove palicky toje jedno ake lebo su aj klasicke a potom tie take co maju spic taky tensi?mam aj take aj take ale neviem ktore mam zobrat.

cica28
16. nov 2010

@neliq ked mas o 11dni skor mozno sa tam stretneme.mne vsetci hovoria ze pojdem este tento mesiac ked na mna kukaju 😝 😝 😝

neliq
16. nov 2010

@cica28 jááj to aj mne všetci hovoria, že som strašne veľká na to, koľko mám ešte do konca a to som pribrala len 7 kg, len drobec sa nejako rozrástol, už v 30tom týždni mal 1840 g. Veci máš už zbalené?

cica28
16. nov 2010

@neliq no ja som pribrala viac 15kg ale tak uvidime.ja neviem kolko vazi moja mala lebo mne to doktorka nehovori.mi len srdiecko pocuvame a kuka ci sa neotvaram a este ci sa nepretocila.zatial je vsetko tak ako ma bit

neliq
16. nov 2010

@cica28 mne to tiež nehovorí môj Dr., povedali mi to na veľkom sone v 30tom týždni, lepšie povedané napísali do tehotenskej knižky. Náš drobec je otočený dolu hlavičkou už asi dva mesiace, tak som zvedavá, čo mi povie dr. vo štvrtok na poradni, či sa náhodou nepretočil zase opačne 😀

cica28
16. nov 2010

@neliq aj moja je otocena dole hlavou uz dlho ale tiez sa bojim ze sa este moze pretocit lebo niekedy tak sa roztahuje ze mam pocit ze tam robi kotrmelce. 😝 😝 😝 😝

neliq
16. nov 2010

@cica28 haha 😀 😀 to aj ten náš robí poriadne kotrmelce. Hlavne, keď si konečne kľudne sadnem, že si oddýchnem, vtedy sa preberie a začne jeho tanec po brušku 😝

cica28
16. nov 2010

@neliq 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 viem o com hovoris.niekedy mam pocit ze nespi.ale aspon sa nemusim bat ze sa nieco stalo ked ho stale citim.horsie bi to bolo keby ze sa hybe malo

mirka_80
16. nov 2010

@cica28 Ja som mala tie rozsirene, akoze bezpecne pre deticky, aby sa im nedostali hlboko do uska. Ale mali sme problem so soplikom a do nosteka sa nezmestili, tak som si musela pozicat od druhej maminy take tenke. Tak by som si zobrala zopar z oboch druhov.

cica28
16. nov 2010

@mirka_80 a to bi som si mala zobrat aj odsavacku na sopliky?mam kupene tie ticinky oboje tak to rozdelim nejak

neliq
16. nov 2010

@cica28 veď práve, aj ja som rada, že sa hýbe, aj keď je to väčšinou v tých najnepravdepodobnejších situáciách 😀

cica28
16. nov 2010

@neliq 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirka_80
16. nov 2010

@cica28 Ak budes mat miesto, mozes. Ale my sme mali ten problem, ze ja som ochorela den pred porodom, tak to dostal aj maly. Ale nemusite mat ten problem aj vy dvaja. A keby sa tak stalo, odsavacku moze doniest aj ocino neskor- pri navsteve. 😉

cica28
16. nov 2010

@mirka_80 aha dakujem zatial

zuzzankka
16. nov 2010

Ako tak čítam, vaše bábätká sa už pripravujú a toto naše behá v brušku hore - dole 🙂 , zľava - doprava 🙂 a tiež v najnevhodnejší čas.....
No tak my si ideme kupovať vecičky ešte len teraz, aby to na vianoce nebolo veľa...
Neliq to spravila najlepšie, lebo už darčeky nakúpené má.... prezieravé 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre