Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

cica28
1. dec 2010

@neliq no mislim si ze ano aj sestra to tak mala.ale vsak uvidim ale ak sa bude dat radsej pizamo nez koselu.

neliq
1. dec 2010

@cica28 ono asi aj záleží na tom, či to bol normálny pôrod alebo cisarák, ja proti košelám nemám nič, aj ked som zvyknutá doma na pižamko 🙂

cica28
1. dec 2010

@neliq normalny to bol.ked cisarsky to ju potom tam nekukaju ci ano? 😕 😕 😕 😕 😕

lennka79
1. dec 2010

@cica28 zober si nočne košele ktore sa zapinaju vpredu je to lepsie na kojenie pyžamo neber vobec ak budeš zasivana tak sa ti bude zle obliekat nohavice lebo prve dni po porode si nesadnes a ako si oblečies nohavice. vlozky mozes mat aj z kridelkami len rano si das obyčajne na vyzitu a tu košelu s tymi dierami ani neber mala som kozy stale vonku 🙂 rodila som v takej dlhšej košeli a nevadilo mi to aspon mi nebola zima ked som pred porodom čakala a skakala na lopte 🙂 🙂 🙂

neliq
2. dec 2010

@cica28 skôr som myslela na to, že po cisáraku by ti tá gumička na nohaviciach mohla vadiť na miesto, kde ťa zošívali 🙂 ozaj, ty chodíš v utorky na poradňu?

@lennka79 😀

cica28
2. dec 2010

@lennka79 aha tak ta kosela z dierami je na prd co???no nevadi kupime druhu.dik za radu
@neliq ano ja chodim utorky na poradnu od 10hordinuje abutaim.

susika
2. dec 2010

baby, možete mať aj pyžamo. nikto vam nič nepovie. ked som pred 2 mesaicmi rodila ja, mali aj pyžamá, aj kadejaké nočné košele.ja som mala košelu so zapínaím vpredu na 4 gombiky, ale bola na prd aj tak. aspon tak do pol bruška mi bolo treba🙂))a doma vyhrniem pyžamo a kojim alebo odsavam🙂tiež som mala aj poporodné vložky, lebo som zistila, že tie s krídelkami som nestíhala meniť, a aj nohavičky a nikto vam nič nepovie.ja osm nebola ani šitá. iba ak by sestričkaupozornila. mna raz , že aspon na vizitu,a le som nestihla a abutaima nič nepovedal. bol uplne v pohode, hocijaký problém, bol k dispozícii a s uplným kludom sa s vami rozpraval.inak bay am mali také nejaké nohavičky, čo bola latka ako keby z obväzu, to su asi tie jednorazovky a jedna po cisarskom si to pochvalovala.
@cica28 -že pozdravujem abutaima, ak si ma pamätá🙂)možno bude, aj som ta, čo som bola na 6 cm mesaic otvorená a chodila som si v pohode a asi 3x sme odkladali porod a potom som ešte na neho čakala, elbo som sa rano rozhodla, že chcem aby ma odrodil on🙂)ešte sme sa smiali, že vonku čaká moj chlap a on sa smial, že ved sú rovnakí🙂)takí chudí🙂))inak sa ti to už blíži..aké máš pocity?

cica28
2. dec 2010

@susika mam zmiesane pociti ale uz bi som to mala najradsej za sebou.ja porod nebudem odkladat uvidim na kolko budem otvorena do utorka a ak budem na ten prst,naplanujem si porod nebudem zbitocne prenasat lebo tobude len pre mna horsie lebo babo len pribera.on mi povedal ze ked chcem a budem na prst otvorena naplanujeme to len neviem ci sa za tu vyvolavacku plati ked to chcem sama

susika
2. dec 2010

@cica28-ja som neprenašala. rodila som 3 dni pred začiatkom 39tt, lenže ja som dlho chodila otvorená an 4, potom na 5 a už ma necel ani pozerať a ked som šla rodiť, tak na vzdycharni bola baa an 2 cm otvorenáa v takých oblestiach a na mne sa tam sestričky smiali, že na 6 už asi 2 týždne a žiadne kontrakcie. tiež som rodial s vyvolavačkou. najprv injekcia a nič s nedialo, až ovela neskor trocha bolesti a strpli mi nohy a ruky. prepichol mi vodu a ešte sme čakali. sestrička pravidelne chodila pozerať ozvi bábätka, musíš potom riadne dýchať, zhlboka a pomaly, sestrička ti inak povie, aby malo bábätko dosť kyslíka.to bola ešte pohoda. potom už ma zavolali an salu a dali mi infuzku, kedže ta prva vyvolavačka slabo azberala a to potom bolo...a už to šlo rýchlo. abutaima mi daval 30 minut na všetko, nakoniec koli tomu, ež sa ma malý tak držal to trvalo niečo vyše hodiny. po 12.00 došiel abutaima a o 13:53 bol malý an svete. za vyvolavačku som neplatila nič, isto ti ju navrhne, ked to nepojde. on ťa prenašať nenechá ani neviem o žiadnej, torú by nechal prenašať. a pristup mal uplne super.niektporé povedali, ež to preto. že som tammala mojho chlapa, ale aj tie, čo nemali, povedali, ež bol suepr.ma úžasný ľudský prístup a vie,a o to mamine ulahčiť. ak nemáš velikánske bábo, tak ta ani strihať nebude. iba ti povie, aby si mu povedala, ked budeš mať kontrakciu a on ti pomože a bábo pojde lahučko von.tiež som rada, ež už to mam za sebou. ale je to krasny pocit potom, uvidíš🙂)s odstupom času by som si to zopakovala. nie tehulkovanie, ale ten porod🙂))pri tehulkovaní pri men moj doky robil stresy, elbo mam syndrom bileho plašta a tlak mierne vyšší, ale ako som nastupila do PE, asi zmena prostredia, skor som ho mala nízky a aj po porode🙂)som zvedavá, ked pojdem konečne na kontrolu k mojmu, aký mi zasa namerajú🙂))už davno po šestonedelí a ja som stale nebola....

cica28
2. dec 2010

@susika jaj to si mala dobre.aj ja uz chcem rodit.ja sa tiez dajako pomali otvaram a neviem preco 😝 😝 😝 😝 😝

susika
3. dec 2010

@cica28 -ale ved to je dobre🙂)radšej takto, ako by si sa mala potom dlho v nemocke trapiť s tým🙂)))držím palce🙂

cica28
3. dec 2010

@susika dakujem

zuzzankka
3. dec 2010

Ako pozerám na tie vaše týždne, tak to budete mať naozaj každú chvíľku za sebou..... Len by som sa chcela spýta a či robia v nemocnici tzv. hygienu : holenie, klystír, alebo si všetko môžem urobiť doma sama...

cica28
3. dec 2010

@zuzzankka oholit sa mozes doma ale ten klystir netusim.

susika
3. dec 2010

@zuzzankka -možeš si doma sama, ale urobia ti to aj v nemocke. mna sa sestrička pýtala medzi rečou, klistír som nemala, holenie ano. som sa smiala, že tak ako som dočiahla a sestrička to potom dokončila tam, kde to nebolo🙂)lebo cez ten pupok sa nedá všetko....hm, hambila som sa za seba 😅 , ale čo už.....

zuzzankka
3. dec 2010

@susika No tak to som zvedavá, lebo naozaj aj bruško dosť zavadzia a ešte bude, mám čas, aby ešte narástlo....
Ale predpokladám, že keď pôjdem do poradne, ale už nemocnice, tak tam mi asi všetko povedia.....
Len človek by sa najradšej zariadil doma, pokiaľ by to šlo...

neliq
4. dec 2010

@zuzzankka ja si radšej už dopredu udržiavam "krátky zostrih" 😀 keby náhodou. Zapojila som manžela, lebo sama si už bohužiaľ cez bruško poriadne nedovidím. Viem, že ťa oholia aj tam a pokiaľ viem, tak tam robia aj klistír. Ale ako písala mirka_80 tak je lepšie sa oholiť doma, lebo tam nemajú príliš ostré žiletky a zvyknú dorezať.

zuzzankka
4. dec 2010

Ja sa tiež snažím "udržiavať" sa, ale tiež s tým bruškom to nie je žiadna výhra... Už som hovorila aj manželovi, že mi bude pomáhať, tak si myslím, že z toho má dosť stres.... 🙂
Ale tiež som predpokladala, že si donesiem svoju žiletku a s tou by ma mohli oholiť, pokiaľ by môj pokus nebol najlepší.. Lebo už vidím, že by moja pokožka trpela ako kôň... Totiž mám ju tak citlivú, že sa hneď zapáli....
Tak dúfam, že nepoužijú svoju, ale moju žiletku...

neliq
4. dec 2010

@zuzzankka ja som už na to tiež myslela, že si zoberiem vlastnú pre prípad, že by sa im nepáčilo. Aspoň budem mať istotu, že ju použijú len na mna 😀

cica28
4. dec 2010

@neliq
@zuzzankka mozete si zobrat vlastne ziletky to som niekde citala ze mozes mat vlastnu.aj ja sa akoze udrziavam ale v zrkadle az mi je niekedy smiesne.manzela som zapojila raz a nedopadlo to dobre tak uz nespekulujem. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzzankka
4. dec 2010

@cica28 @neliq No tak to si radšej naozaj zoberiem svoju, lebo si myslím, že sestrička nebude proti, ked jej ju dám do ruky... 😀
A veľmi by ma zaujímalo, ako veľmi zle to dopadlo za asistencie manžela??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Lebo ako som napísala, chcela som zapojiť aj toho svojho... Ale ked som si predstavila jeho reakciu, tak tá ma tiež pobavila.. 😕

cica28
4. dec 2010

@zuzzankka no tak ze on uz nema taky cit v kuke ako ked holi seba.vtedy citi ked moc tlaci alebo tak vies?dost to bolelo aj ked som ja hovorila jemne ale nepomohlo a okrem toho ma este aj rezol poriadne.radsej skus zo zrkadlom tam mi to ako tak ide ale to si udrziavam kratky travnik 😝 😝 😝 😝 😝

neliq
5. dec 2010

@cica28
@zuzzankka ja neviem, tomu môjmu to celkom išlo, dokonca ma ani raz neporezal. So zrkadlom som to skúšala, ale nejako mi to nešlo 😀 čo všetko si my ženy musíme prežiť 😀 😀 😀 😀 😀

cica28
5. dec 2010

@neliq 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je pravda.vcera som mojmu hovorila ci s nezoberie na noc brusko a on ze nechaj si ho este u teba 😀 😀 😀 😀

neliq
5. dec 2010

@cica28 😀 😀 😀 😀 😀 to by som aj ja tomu môjmu rada prenechala a nielen jemu, ale každému chlapovi na zemi, aby si to aspon na mesiac vyskúšal 🙂 a čo, ako sa cítiš? Ešte žiadne príznaky pôrodu?

cica28
5. dec 2010

@neliq este nic.mala sarozhodla ze je otrasna zima a ze ona von nejde 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dufam ze do toho 16.12porodim lebo ja chcem bit na vianoce doma ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

neliq
5. dec 2010

@cica28 to by som aj ja rada bola pred sviatkami doma. V poslednych dnoch mi zacalo byvat strasne zle od zaludku, uz by som to mala rada za sebou. Uvidim co zajtra v nemocnici. Idem tam konecne na kontrolu, tak som zvedava ze co a ako 🙂

cica28
5. dec 2010

@neliq aha no mne zle nebiva ale uz ma to brusko taha do zeme.vcera som sa uz rozculila lebo som hodinu riad umivala.brucho mi pri tom zavadzia a aj krize ma bolia dost.aj ja to uz chcem mat za sebou ale malinka nasa nas natahuje.

neliq
5. dec 2010

@cica28 ja keď umývam riad, strašne si tlačím na brucho, takže to radšej robím na etapy. Inak aj mna už brucho dosť ťahá k zemi a navyše je drobec v posledných dňoch strašne aktívny. Vraj ku koncu tehu sa už drobci toľko nehýbu, ale ten náš o tom zrejme nevie 😀 lebo vystrája, ako by tam mal diskotéku 🙂

cica28
5. dec 2010

@neliq no tak to poznam aj ja som hovorila ze je aktivnejsia nez kedykolkev pred tim. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale aspon vieme ze su v poriadku 🙂 🙂 🙂 a ten riad,no stve ma ale uz to musime dobojovat. 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre