Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

zuzzankka
6. dec 2010

@neliq to by mesiac nevydržali, im by stačilo iba 1 deň.... A to, už by prosili, aby nám ho mohli vrátiť.... 😝

neliq
7. dec 2010

@zuzzankka
@cica28 bože holky, včera som bola v nemocnici na kontrole a Abudaima bol na sále, mali nejaký pôrod a zastupovala ho doktorka K. no väčšie sado maso som asi nezažila. Neskutočná bolesť pri jej vyšetrení, dokonca som stretla holku, ktorá mi hovorila, že po jej vyšetrení dve hodiny krvácala. To čo toto je?! 😒 najbližšie si radšej aj tri hodiny počkám na doktora, ako by som sa mala dostať znovu pod jej ruky ☹

cica28
7. dec 2010

@neliq jaj tak to nebolo bohvieco.ja som tam dens bola a zase nic

zuzzankka
7. dec 2010

@neliq doktorka K????? prosím napíš, prievisko tej doktorky, ja by som sa jej v blízkej budúcnosti chcela vyhnúť....
A tiež to nie je dobré, pokiaľ si v 37 tt a začneš krvácať...
Normálne si ma vystrašila .... 😨

neliq
7. dec 2010

@cica28 no pekne, už by aj bolo na čase, keď si v 39 tt a doktor ti nič nepovedal? Už si aspon trochu otvorená?
@zuzzankka dr. Kaldrovitsová, či ako sa to píše. Ona robí štvrtky poradne v nemocnici, preto je tam najlepšie ísť v pondelok alebo v utorok, bohužial, niekedy sa tomu ani vtedy nedá vyhnúť, ako ja včera ☹ Ak ju uvidím pred sebou pri pôrode, tak leziem dolu z kozy a utekám preč 🙂

zuzzankka
7. dec 2010

@neliq No to si budem pamätať...
a v pondelok a v utorok tam robí niekto normálnejší ??? napr: Nidal?

neliq
7. dec 2010

@zuzzankka jj v pondelok robí aj Majerčík aj Abudaima, Majerčík ráno od 7 do 9 a Abudaima od 10 myslím do 12 tej

zuzzankka
7. dec 2010

@neliq Dobre vedieť.... aj ked tam mám ešte trochu času...
A to ked ideš 1x na poradňu, tam sa treba hlásiť na oddelení, či niekde inde?

neliq
7. dec 2010

@zuzzankka nie, ja som sa nikde nehlásila, normálne som tam prišla a so mnou asi 10 ďalších 😀 je to na 3 poschodí naľavo, tie dvere sú stále otvorené a tam už uvidíš ostatné tehulky 🙂 sestrička si postupne berie do vnútra a robí tie klasické veci ako váženie, tlak a dones si moč ako na každú poradnu, no a potom to prebieha ako normálne na gynde, vyzliecť a ísť za doktorom. Prvýkrát sa asi viac popýta, kde robíš a tak a zapíše si to do pc, potom prvý krát ešte robí tie prietoky, teda normálne sono, len zistuje, či je drobec dobre vyživovaný 🙂 inak normálne vyšetrenie na koze 😀

zuzzankka
7. dec 2010

@neliq aha, tak ak si to ešte dobre pamätám, tak by to malo byť na to istom poschodí ako pôrodnica, len sa ide doľava cez čakáreň....
No tak to som fakt zvedavá na to všetko...
Už by som to chcela mať za sebou, lebo už mám posledný kabát, ktorý zapnem a musí mi vydržať až do pôrodu 😝

neliq
8. dec 2010

@zuzzankka tak to si este dobra, ze vôbec nieco zapneš, lebo ja už dva mesiace nezapnem nič, ale uz sa len utešujem, že to už dlho nepotrvá a potom hádam zapnem všetko 🙂

cica28
8. dec 2010

@neliq ahoj
otvaram sa ale pomali a doktor mi povedal ze mam vela chodit.

neliq
8. dec 2010

@cica28 holky v januárovkách hodili jeden odkaz http://www.pluska.sk/mamina/zdravie/ako-privola...
tak som si povedala., že idem skúšať raz radom, či niečo nezaberie, aby sa ten náš drobec vypýtal von skôr, lebo sa fakt bojím, že ak ho tam necháme do termínu, tak bude straaaašne veľký a ten pôrod potom bude stáť za to 😒

cica28
8. dec 2010

@neliq no ako tak citam ten doktor co tam odpovedal skoro z nicim nesuhlasi alebo nema skusenosti.ale nieco uz mam odskusane.ten kupel napriklad mi nieje po voli.ked vyleziem z vane mam taky divny neopisatelny pocit tak ten som skusala dvakrat.sex tiez,ten caj z ostuziny sa bojim pit a vyno nemozem ani citit tak asi tak ale dost makam posledny tizden

cica28
8. dec 2010

@neliq inak ja som si chcela dat vyvolavacku uz minuli tizden len musim bit otvorena aspon na prst aby sa to mohlo.kedze sa to nejak spomalilo musim cakat pokial sa tam natlaci mala.

neliq
8. dec 2010

@cica28 mne práve naopak, teplá voda mi robí strašne dobre, ten sex musím vyskúšať, aj keď s takým bruchom to už je viac recesia ako zábava 😉 víno to som neskúšala ešte a ten čaj asi vyskúšam, lebo si to tu baby dosť chválili 😀

neliq
8. dec 2010

@cica28 ozaj ani neviem či som sa ťa už pýtala, ideš si dať pichnúť aj epi?

cica28
8. dec 2010

@neliq vsak uvidis.pre mna je uz neskoro na vsetko ja mam termin o 8dni tak ja uz len chodit a take veci.dnes som bola v meste a zabudla som si kupit fit loptu nech sa aspon natrasam na tej.svagrina ked bola tehotna raz vecer cvicila na nej a do rana aj porodila a pri oboch sa jej to tak podarilo.

cica28
8. dec 2010

@neliq vies co ani neviem.chcela som ale ze vraj dost boli hlava od toho.ale opitam sa na to doktora ak este stihnem a po druhe ani mi moc nevonia ze budem musiet podstupit asi nejake vysetrenie kvoli tomu.

neliq
8. dec 2010

@cica28 hej? fit lopta? tak to tiež musím vyskúšať, uvidím, či to zaberie. Myslím, že sa robia nejaké vyšetrenia pred epi, ja by som asi chcela, aspoň pre istotu, keď nebudem vedieť vydržať, aby som si to mohla dať pichnúť 🙂

cica28
8. dec 2010

@neliq ja este uvidim ci stihnem ale vzdy ked k nemu pridem zabudnem sa na to opitat.

neliq
8. dec 2010

@cica28 ja si to už asi napíšem, lebo zabúdam vždy na všetko, na čo sa chcem opýtať, ale ženy v tehotenstve vraj častejšie zabúdajú 😉 😀

zuzzankka
8. dec 2010

@neliq tak to máš pravdu, ja čo nemám napísané, tak si nevybavím, tak v poslednom čase chodím s papierikmi a odškrtávam, lebo už to unak nejde...

A, čo sa týka tej fit lopty, je na tom niečo pravda, lebo, čo chodím na cvičenia pre tehotné s pôrodnou asistentkou, tak hovorila, že pokiaľ už ženy majú termín, tak sa na lopte môžu pohupovať hore, dolu.... Nie skákať, ale odrážať sa, aby ten pohyb bol hore- dolu... že to môže urýchliť pôrod z toho dôvodu, že dieťatko sa týmto pohybom dostáva už do pôrodných ciest....

neliq
8. dec 2010

@zuzzankka takže zajtra idem kupovať fitloptu, 😀 lebo mi už začína 38 tt a drobec ani náznak, že by sa chystal von ☹

zuzzankka
8. dec 2010

@neliq ja som bola dnes v poradni, všetko je v poriadku, začiatkom januára ma čaká posledná návšteva v môjho gynekológa... a potom ma nasmerujú už do nemocnice...
Povedal mi, že já mám ešte čas..... tak dúfam, že si budem môcť normálne užiť sviatky.....
A fit loptu si tiež požičiam od manželovej sestry, tá ju teraz nepotrebuje, ale dobre sa na nej cvičí...
V podstate už za hodinku idem cvičiť do fitka... tak už sa teším na pohyb...

neliq
8. dec 2010

@zuzzankka ja by som práve bola najradšej, aby sme mali sviatky už s drobcom, lebo sa mi nechce byť trebárs na štedrý den v nemocnici, ja som bola skoro celé tehu na rizikovom, takže som mala pohyb zakázaný, ale teraz už určite môžem, tak aspon tú fitloptu vyskušam 🙂

zuzzankka
8. dec 2010

@neliq no tak to ti verím, ja by som tiež nechcela stráviť sviatky v nemocnici, to ako sa poznám by mi padlo veľmi zle...
odkedy som tehotná, som aj viacej precitlivená...hrozné....

Ja som tiež na rizikovom, ale pohybovať som sa mohla a fit loptu určite vyskúšaj... je to fajn na nej cvičiť, len si daj pozor, na stabilitu....

neliq
8. dec 2010

@zuzzankka vyskúšam určite, najprv sa opýtam, či náhodou svokra nemá a ak nie, tak si kúpim, ved sa zíde aj po pôrode. Inak dnes ma drobec neskutočne tlačí, už má málo miesta, dnes mu už aj manžel hovoril, aby už konečne vykukol von 😀 ale zatial to nezaberá 😀 😀 😀

zuzzankka
8. dec 2010

@neliq všetci hovoria, že nemám veľké bruško na 8 mesiac, ale musím priznať, že malinká mi dáva tiež zabrať...
A veľmi sa bavím na to, ako sa môj manžel s malinkou rozpráva.... vždy si to zabudnem nahrať, ale je veľmi zlatý...
A to som zvedavá na reakcie manžela, ked tú maličkú donesiem domov...

neliq
8. dec 2010

@zuzzankka no ja zase vyzerám, ako by som čakala min. dvojičky. Môj manžel sa malého už tiež nevie dočkať, už teraz plánuje, čo budú robiť cez leto 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre