Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

lucy56
7. apr 2011

@opatmama iba ma tak napadlo ze mozno sa stretneme v porodnici v pe, ja mam termin 10.10. zatial

sonika1901
8. apr 2011

@opatmama no ja by som si do Bošian nedavala kartu,čo počuvam tak nie je to dobry lekar,viac tam nie je ako ordinuje.Co viem tak dievčata z Partizanskeho chodia ku gynekologovi do Topoľčian.

sonika1901
8. apr 2011

@sonika1901 je tam aj viac lekariek ako doktorov,neviem či s tym maš problem chodiť ku chlapovi.

opatmama
8. apr 2011

@lucy56 je to možné ale úprimne dúfam, že to už budem z malým aspon týžden doma, mám síce termín 1.10. ale bábo je už teraz o čosi väčšie ako by malo byt a ak to takto pojde dalej nechám si pekne od drahého masírovat chodidlá ako pri prvej dcérke a pojde to aj skor a čo som počula tak v PE nemajú vo zvyku nechat mamičky prenášať, ale ak sa stretneme tak to bude milé :o)

opatmama
8. apr 2011

@sonika1901 dakujem za radu, je ťažké vybrat si dobre. 😒

lucy56
9. apr 2011

@opatmama ved uvidime ako to dopadne, myslim ze aspon ku koncu na poradni sa uvidime

trynity
11. apr 2011

ahojte. ja by som sa chcela trochu informovať, ako je to v PE, keď je dieťa zadočkom. ja som z Prievidze a najbližšie mám BOJNICE, ale tu nútia rodiť normálne. Mám z toho strach lebo mám aj extrasystoly na srdci a neviem ako by som to zvládla. keď som sa na to v Bojniciach informovala, tak že extrasystoli im porod neovplyvnia (ale čo ja) a cisár len ak to inak nepojde. ale ak mám dopadnúť ako moja švagrina,ktorá mala od jej gynekológa odporúčanie na cisára kvoly klbom a musela odpadnúť, zvonom to tiež nešlo a až potom zriešili toho cisára, tak obýtem bojnice na kilometre.

opatmama
12. apr 2011

to veru, ozi máš už nejaké skúsenosti ako tam funguje poradna. chodí sa tam konkrétne k nejakemu doktorovi alebo ked si vyberiem PE porodnicu budem chodit do spoločnej ordinácie podla služieb. neviem vobec ako to funguje v iných porodniciach ako v tých v BA, lebo aj tu má každá svoj systém. dakujem vopred za info, som rada za každé info o mojom budúcom pôrode.

sante81
13. apr 2011

@opatmama ahoj ak smiem odporučiť, tak dr. abutaima, on je teraz primár a ešte koncom minulého roka bral aj nové pacientky, ja som zmenila doktora takmer po 12 rokoch a s takym milym ludskym pristupom som sa dosial nestretla.

opatmama
13. apr 2011

dakujem za radu 🙂 , už som o nom vela prečítala z týchto stránok a chcem ho navštívit ako prvého, potom sa rozhodnem.

zuzanka.j
autor
18. apr 2011

@opatmama ahoj. pytas sa na dobreho gynekologa v PE, tak ti mozem vrelo odporucit dr. Majercika, byvaleho primara z gynekologie. ja som k nemu nedavno prestupila a som ohurena jeho pristupom. je uplne skvely, vyzaruje z neho pocit istoty a skutocneho zaujmu o tvoje problemy. aj sestricka je velmi mila a stale usmiata. nemozem povedat jedine krive slovo. teraz beru nove pacientky, takze nevahaj 😉

opatmama
18. apr 2011

jo, celý minulý týžden som pátrala v PE a okolí a veru asi sa ozvem jemu. najprv som myslela na toho dr. Abutaimu ale niečo mi na tom jeho prístupe nesedí, určite sa s ním pred porodom stretnem a možno zmením názor ale najprv sa prihlásim u Majerčíka, dakujem za radu. :o)

opatmama
18. apr 2011

@zuzanka.j vidím že máme podobný termín porodu, budeš rodiť v PE?

zuzanka.j
autor
18. apr 2011

@opatmama ano budem. aj pred rokom som bola spokojna. bola som na nadstandardnej izbe a neviem si to vynachvalit, dufam ze sa mi ujde aj teraz. porod som mala vyvolavany. od prvych kontrakcii do 3 hodin som porodila. epi som nemala a ani teraz si nedam.

opatmama
18. apr 2011

@zuzanka.j no moj porod v BA napriek vyvolávačkám trval 20hodín, takže aj o hodku menej je dobre 😝
tak to sa tam možno aj stretneme, dámy píšu takmer samé dobré veci o porodnici v PE, tiež by som chcela súkromnú izbu, ale len ak manžel bude od porodu až do odchodu moct byt so mnou, inak je mi to jedno. podla tvojich skúseností dá sa tam s personálom debatovat o nejakých svojich požiadavkách? napr. nechcem aby mi malého zobrali po porode do inkubátora, ale nechali ho manželovi kým si trošku neoddýchnem, nechcem aby ho tam krmili nejakými hovadinami kým sa mi nepustí mlieko, hoci pri dcérke sa mi pustilo ešte počas porodu, no uvidíme. máš s týmto v súvislosti s personálom nejaké skúsenosti?

zuzanka.j
autor
18. apr 2011

@opatmama ja som nemala nejake specialne poziadavky. ale skutocne tu babo hned po porode vezmu a uvidis ho az o par hod. to sa mi tiez moc nepacilo, ale co uz. neviem ci ti vyhoveju a babo ti tam nechaju, skor si myslim, ze nie. manzel moze s tebou byt na tej nadstandardnej izbe ubytovany pocas celej hospitalizacie. ale ja som tam bola bez neho...

opatmama
19. apr 2011

@zuzanka.j no ak sa s nimi nebude dat o tom bavit tak tam určite nepojdem rodit, mám viacero požiadaviek, ktoré sú v iných porodniciach bežnou praxou a to po celom slovensku, ale toto je pre mna najdoležitejšia vec, nezáleží mi ani na prístupe personálu stačí dobrý pediated, ale fakt hocikde inde je to už len prežitok, dietatko pekne očistia a otecko si ho prebalí a zabalí bud do deky alebo perinky, už aj všetky vecičky si možu mamičky priniest ak chcú. no uvidíme, ved v mojom dsahu sú min. 4 porodnice, síce kúsok dalej. skúsim to s nimi prebrat a prípadne ak to vadilo aj tebe môžem ti dať vediet ked sa mi vyjadria kladne, že ako na nich.

zuzanka.j
autor
19. apr 2011

@opatmama vecicky oblecu babatku tie co si donesies. viem ze inde je babo po porode s mamou na sale (npr topolcany) mozno by stalo za to naskrtnut tuto temu s primarom, ked budes u neho na vysetreni. ved aj on robil pedtym v TO. mozno by sa to mohlo zmenit...

opatmama
21. apr 2011

@zuzanka.j určite to skúsim lebo inak ma porodnica v PE najlepšie referencie z okolia.
ty si vlastne v tom istom štádiu ako ja pár dní hore dole 😉
a tiež máš už jedno dieťa. cítiš už nejaké pohyby? a ako sa inak cítiš, nevolnosti už prešli...... a tak ak ti to nevadí rada by som sa dozvedela ako to prežíva iná mamina aktuálne.
mimochodom veselú velkú noc 😀

zuzanka.j
autor
21. apr 2011

@opatmama pohyby este necitim, i ked ciham na ne kazdy den 😀 minule som ich ucitila v 17+3tt. zle mi uz nebyva, len obcas ma napne ked si umyvam zuby. inak sa citim ok 😉 a ty ako, uz citis pohyby?

opatmama
25. apr 2011

tento týžden mi o hodný kus narástlo bruško a v piatok večer som citila aj zopár pohybov ale silnejších ako pri dcérke, len ich bolo iba pár, ale prepábame dom takže si to fakt nestíham asi všímať ked sa to stane ešte kým sú také slabé, zle už nebýva ani mne, skoro mesiac, čo som úplne milo prekvapená lebo prvý krát mi bolo zle 6 mesiacov. a tiež sa cítim celkom fajn, sem tam nejaký kŕč. takže to nemáme až také rozdielne :o) už sa teším na bábo, leto ubehne ako voda a ten september už nejako vydržíme 😵

marcela99
27. apr 2011

Ahojte,je tu nejaká,čo má termín v júny??

majkabudka227
28. apr 2011

@marcela99 Ano, ahoj, ja, koncom juna, a rozmyslam nad porodnicou v PE. Buduci tyzden sa tam chcem ist pozriet.

marcela99
29. apr 2011

@majkabudka227
Ahoj,tak ak sa rozhodneš pre túto pôrodnicu daj vedieť 🙂 Ja mám TP v polovičke júna 🙂

sonika1901
17. máj 2011

dievčata neviete niečo o zavreti nemocnice v partizanskom?včera som sa to dopočula a ja som tam chcela isť rodiť.

zuzu32
23. máj 2011

Ahojte, aj ja sa chcem pridat do diskusie o porodnici v PE. Minuly tyzden som tam porodila svoje prve dietatko a som nadmieru spokojna. Kedze som bola prvorodicka primar to odhadoval na 12 az 20 hodin. Rano bola o 8 vyvolavacka a o 13:32 bol uz maly na svete. A to som zacala mat kontrakcie az okolo 11:00.
K pohodovemu porodu urcite pomohol aj pristup primara a sestricky ktora mi bola pri porode. Dokonca to islo aj bez nastrihu a to mal maly 3850g.No a pristup sestriciek na novorodeneckom si zasluzi obrovsky obdiv - stale usmiate a ochotne kedykolvek pomoct a poradit. Takze ak niektora vahate ci rodit v PE vrelo odporucam z vlastnej skusenosti.

lucita79
23. máj 2011

Ahojte stym zatvaranim nemocnice vraj to neni pravda len niektore oddelenia.ja sa tam tiez chystam v auguste tak dufam ze sa tam aj dostanem hlavne kvoli primarovi a pristupu sestriciek 🙂

sonika1901
23. máj 2011

@zuzu32 dakujem,e si sa podelila so svojimi skusenosťami,dufam,že to stihnem a nezavru to tam.
@lucita79 no tak možno sa tam aj stretneme 😀

kardinal
24. máj 2011

@zuzu32 Vdaka za info. Aj ja planujem rodit v PE (v auguste). Chcela by som sa spytat ci si mala nejak dohodnutého primára ? Rada by som ho mala aj ja pri porode. Dakujem

bellavista
24. máj 2011

ahojte baby !
pridávam svoju skúsenosť s dr. Abutuaimom, maximálny profesionálny prístup, pohodový, nerobí žiadne stresy, no čo viac si želať 🙂 🙂 🙂 pri prvom pôrode pôsobil v Topoľčanoch, pri druhom som cestovala za ním do Partizánskeho, nakoľko som bola spokojná, čo myslím, že pre každú ženu-rodičku je dôležité pri obavách ako všetko dopadne. odporúčam, dohodnúť sa s ním dá, je veľmi ochotný. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre