Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

lucy56
11. dec 2013

@mata07052013 mne velmi pomohla, cely porod bol vyvolavany a bolesti som mala len do krizov,lebo som mala predtym opacne otocenu maternicu a vzdy som mavala hlavne krizove bolesti, ked ma primar videl ze sa skoro skriabem po stene sam mi ju navrhol ziadne take ze ma nechal trpiet, po pichnuti to bola ulava neskutocna a do hodiny som na 5 zatlacenie na koze porodila, ziadne dalsie trapenie a uz to vobec netrvalo dlho, dokonca sme tam aj zartovali s muzom, a nebolo mi z nej ani po porode nic, ziadne bolesti hlavy,krizov, nicoho okrem teda sitia ale to je normalne ked odzneli ucinky to bolo jedine co som citila, ale uplne v pohode sa mi aj mlieko spustilo, podla mna vela zalezi aj ako je zena nastavena v hlave, ja som si opakovala ze pre mna je porod vykupenim z nekonecneho 9 mesacneho kolobehu komplikacii pri tehu zdravotnych a ze je to par hodin bolesti oproti 9 mesiacom nepohodlia co vo mne vyvolavalo tehu a velmi mi to pomohlo, a este to ze som mala vsetko nastudovane okolo porodu teoreticky, plus priprava a hlavne ja som doktorovi doverovala uplne, on vie co robi, ziadne hystercenie priecenie sa ukonom co su potrebne, co bolo treba to mi spravili a bolo to ok

luc1980
11. dec 2013

Ja epi nechcem a ani oxitocin takze si s panom primarom budeme rozumiet. Caute, ako je to s poporodnymi rutinami? Dotepanie pupocnika a td prosim vas zeny? Chcem porod co najprirodzenejsi a kukam ze Partizanske je velmi vysoko v hodnoteni porodnic co sa tyka nazoru mamiciek. Minule som rodila v BS a teraz hladam nieco v okoli PN. Dik za rady.

synda11
12. dec 2013

@ale333 on ta posle na odbery aj k anesteziologicke aj si epi zakupis aj donesies...ale on ti ju nedovoli pichnut

ale333
13. dec 2013

Synda 11 pozerám že máš tuším termín tak jak ja 🙂 ja sa ho na prvej poradni opytam čo a ako na rovinu 🙂 a ked budem vidieť niečo čo sa mi nepozdáva a neochotu, tak pôjdem niekde inde. Veď to neni jediná porodnica na Sk a ani on neni boh a jediný dobrý pôrodnik na Slovensku 🙂

mata07052013
16. dec 2013

@lucy56 TAK ja mam s nim uplne inu skusenosť bola som trpezliva napriek tomu čo my hovorili iny lekari som verila len jemu a bola to velka chyba to je moja skusenosť lebo aj napriek komplikaciam trval na svojom a priznať si chybu to by bolo asi pod jeho uroveň ale super ži si si rada vytrpela taek bolesti lebo ako lekar ti mohol navrhnuť tu eiduralku aj skor ale to by si si potom neužila tie bolesti a problemy tak aspon že to prebehlo podla tvojich predstav ja si nabuduce vyberiem lekara ktorý bude vedieť ako sa ma zachovať v pripade komplikácií.

mata07052013
16. dec 2013

@pastelka74 ahoj mam podobnu skusenosť a male je v poriadku a ty si už v poriadku

mata07052013
16. dec 2013

@ale333 uvidiš ja si tiež myslim že na epi nieje nič zle hlavne ked pomôže

lucy56
16. dec 2013

@mata07052013 nenapisala som ze som si rada vytrpela bolesti epi sa dava az ked je zena na neviem kolko otvorena a to ja som bohuzial dlho nebola takze skor som ju dostat nemohla a to ze som ju mala neskor bolo sposobene aj tym ze je 1 anesteziolog na celu nemocnicu a bohuzial boli operacie a ked mohol prisiel hned, sto ludi sto chuti, ja som bola spokojna a to budem aj tvrdit dalej,ked ti iny lekari hovorili nieco ine preco si ich neposluchla, my sami robime rozhodnutia a mali by sme byt za ne aj zodpovedni

mata07052013
16. dec 2013

@ale333 daj si pozor aby ťa neoklamal aby nebolna teba ako med a neslubil ti aj modre z neba že bude v šteko aby si bola spokojna a keď pojde do tuheho uvidiš realitu ale potom už človek ťažko odyde inam ked je to naspadnutie

mata07052013
16. dec 2013

@synda11 stalo sa ti to?

mata07052013
16. dec 2013

@lucy56 ja ti to neberiem , len tiež budem hovoriť za seba nikdy viac a čo sa stalo stalo sa rozhodnutie bolo moje ale vysledok zaležal bohužial aj na ňom ale naštastie vo väčšine na mne lebo on my nepomohol v ničom ale sestrička bola užasna. a vieš že pri každej kontrakcii sa znižuje prietok krvi v pupočniku čo znamena nižšie okysličenie babetka. je pravda že epi sa pycha až keď je žena otvorena na tušim 4 cm ale pokial nepostupuje pôrod tak epi vie aj pomôcť lebo spôsobi uvolnenie tkaniva nechcem hodnotiť tvoj pripad a nepoznam ho ani okolnosti. Ale viem že som nebola ani hystericka ani som mu neprotirečila ani som sa snim nehadala ale keď porod prestal pokračovať podla jeho učebnicových predstav tak zostal arogantny a neprijemny a pômocť som si musela sama so setričkou - zase moja skusenosť

sharka17
19. dec 2013

Ja som pri primárovi Abutaimovi odrodila obe moje dcéry a som rada, že on bol pri mojom pôrode. Bola som s ním ako odborníkom spokojná a aj s jeho prístupom. Ja ho môžem len vychváliť a dakovať mu, že mi pomohol priviesť na tento svet dve krásne a zdravé dcérky. Samozrejme aj veľkááá moja vdaka patrí aj sestričkááám, ktoré sú veľmi starostlivé a milé. Ved zbytočne nechodia rodiť k nám do PE zo širokého okolia. Keby tu bolo tak zle ako niektoré opisujú, tak by tam nik nešiel rodiť. Myslím si, že veľa záleží aj na mamičke a jej prístupe...

mata07052013
21. dec 2013

Bez komplikacií ide všetko ľahko aj v PE na gyn

mata07052013
21. dec 2013

Chcem sa spýtať nemá niekto skúsenosti s poruchamy dýchania u deti okolo 7 mesiaca
v spánku my prestala dýchať dcérka potom sa ale po prudkom strhnuti nadýchla tak či sa to nahodou niekomu nestalo pripadne ako to riešil ďakujem

mata07052013
2. jan 2014

@ale333 ano je to fakt ťaške si naplanovať ale tak dufam že budeš spokojna a naozaj budeš mať peknu spomienku 😵 v ramci možnosti ale v pe ju moc neponukaju ved sama uvidiš kedy mas termin

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte dievčatá, podeľte sa so svojou skúsenostou s pôrdnicou, dakujem: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

tehulkapeta
23. jan 2014

Dievcata, prosim vas, poradte dobreho gynekologa v PE. Pocula som ,ze Majercik odchadza z PE, tak ktory je dobry, alebo v blizkom okoli. Dakujem za radu.

avotalip
27. jan 2014

a kde má odchádzať Majerčík? dokedy bude v PE? ja som o tom zatiaľ nič nepočula....

mata07052013
27. jan 2014

@tehulkapeta rybany Mudr Hvizdaková je dobra

kati1818
28. jan 2014

ahojte baby, chcem sa vás spýtať či viete ktoré dni ordinuje MUDr. Abutaima.

eliaska23
31. jan 2014

@kati1818 pondelok, utorok, stvrtok, na nete isto najdes aj ordinacne hodiny, aj tu niekde v historii to uz bolo pisane 😉

majaon
31. jan 2014

Ahojte zienky,chcem sa spytat ci tu v PE porodnici moze byt otecko pri porode cisarskym...diky

tinka9075
31. jan 2014

@majaon ahoj ja som rodila v PE cisárskym a muž pri pôrode nebol čakal pred oddelením a potom mu ukázali bábetká myslím si že nemôže byť pri sekcii 🙂 🙂

majaon
31. jan 2014

@tinka9075 dakujem za odpoved,skoda...ale este nemam istu sekciu,zatial mi len hrozi...🙂

ivkamb
2. feb 2014

@tehulkapeta Majercik nikde neodchadza aspon pokial viem, chodim k nemu na poradne a o nicom sa nezmienil ani nechapem preco by odchadzal ked si tu len necele tri roky dozadu robil ambulanciu, jedine co viem ze pokial nepatris do jeho obvodu tak uz nove pacientky neberie lebo ma toho vela

andreape
2. feb 2014

Ludia narozpravaju , ze sa rozviedol , caka nemanzelske dieta, aj ja som pocula, ze Majercik odchadza z PE. overila som si to telef. a zostava. , preto asi ta dezinformacia., ale na amb. zostava.
@tehulkapeta

kati1818
3. feb 2014

ďakujem eliask23, dnes som tam bola a bol uplne super.

lucilita
4. feb 2014

ja som 3 mesiace po porode v PE, rodila som druhe dieta, prve som rodila cisarskym rezom- pre nepostupujuci porod, druhy porod som mala vsetko nachystane, ze budem zase rodit cisarskym, vsetky predoperacne vysetrenia boli nachystane, primar mi povedal, aby som vecer prisla na prijem, ze mi daju vyvolavacku, a ak porod nebude postupovat nebude ma trapit, ze mi prepichne plodovu vodu, lenze bolesti mi zacali o 23. hod a on prisiel rano o siedmej , vysetril ma naozaj mi prepichol plodovy vak , voda odtiekla, boli boli hrozne, kontrakcie kazdu chvilku, vysetrovalo ma neskutocne vela doktorov, hadali sa nakolko prstov som otvorena, stale som bola na koze- behala som s tymi kontrakciami hore dole, sestricka sa o mna starala, bola mila, masirovala mi chrbat, ale pristup primara bol hrozny, bol nervozny, hukal po sestricke, doslova ju predo mnou zhadzoval, az to bolo trapne, nakoniec som porodila normalne o 12.30 hod vysilena, uz som nevladala, bolo na nom vidno,ze ma vycitky, ze to predsa malo skoncit cisarskym rezom, potom okolo mna chodil ako v rukavickach, je pravda, ze ked clovek, uvidi to male stvorenie, na vsetko zabudne. Sestricky na oddeleni su mile, aj na novorodeneckom su perfektne, mile, ochotne, akurát na oddeleni su lekarky vsetko mlade baby a mam pocit, ze ich to tam velmi nebavi, maju dost velky odstup od pacientok. Tolko moj nazor na nemocnicu v PE, este co sa tykaoddelenia, kupelne su stare, ale postupne to prerabaju, mala som sice na izbe sprchovy kut, ale tepla voda tam netecie. VIP izby su strasne spinave, asi to tam ani neumyvaju, televizor nefungoval a WC s kupelnou je prepojene s dalsou VIP izbou, takze nic moc.Keby som sa mala este raz rozhodnut, tak by to urcite bola ina nemocnica.

synda11
5. feb 2014

@tehulkapeta v banovcach mudr. maria baskova...je perfektnaaa...mala som ju aj pri porode....profesionalna a milaa

liieeeenka
19. feb 2014

v bánovciach sa snažia byť všetci milí 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre