Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

elys
14. mar 2013

normalne zavidim tie pozitivne skusenosti, ktore mate s touto porodnicou ☹ kiez by to aj u mna tak bolo

jessie19
15. mar 2013

ahojte chcela by som sa spýtať, či v pôrodnici v PE je ešte stále doktorka Kaldrovitšová. A ešte či je tam doktor Juraj Wallenfels? vopred ďakujem za odpoveď

maru1453
18. mar 2013

@jessie19 ahoj kaldrovitsova chodi uz len na sluzby miesto nej je nova mlada dr len mi nevie prist na rozum priezvisko inak super baba a juraj odisil do banoviec

zlaticko333
19. mar 2013

Baby moje, je to aj o tom, ze oni kazdorocne odovzdavaju kraju pocet porodov. Myslim tym primara gyn.-por. oddelenia v tej ktorej nemocnici a na zaklade toho su im pridelovanie peniaze na chod oddelenia. Nemocnica v PE sa umiestnila ako 8 najlepsia na SK a myslim ze 3, ci 4 v kraji. Este predbehla aj Bojnicku nemocnicu. Ja som tam porodila 26.11.2012 a nellutujem. Mame kraaasneho uz skoro 4 mes. synceka.

zuzzy12
26. mar 2013

@bubinko83 ja som mala 2x planovany cisarak-spinalkou-bola som spokojna-všetko ok

lusesitka7
28. apr 2013

Ahojte maminy , ja sa rozhodujem medzi To a Pe, som s TO, ale moc chvali na tu nemocnicu nepocujem, zvazujem aj porod do vody, a ten je mozny v TO, ma niektora skusenost s porodom do vody, dakujem za info.

bosacka
6. máj 2013

@lusesitka7 ahoj, nemam osobnu skusenost, ale v PE som stretla mamicku, ktora prave sla domov s 2. dietatom... vravela ze teraz mala tazsi porod ako bol prvy, ze prvy bol do vody... mamicka bola z TO. povedala, ze aj ked porod do vody bol fajn, druhe sla rodit do PE kvoli personalu - a nelutuje

nellinkaaaa
7. máj 2013

Ahojte, ja som rodila v Partizanskom a taku obrovsku chybu by som uz nikdy neurobila, porod bol katastrofa, od vycerpania a bolesti som uz nevnimala a triasla som sa ked som bola na stole, este ze bol pri mne moj manzel inak neviem ako by to dopadlo a za to vsetko vdacim jednemu AROGANTNEMU , EGOISTICKEMU ARABOVI NIDALOVI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KTORY SA VYZIVA V ZENSKEJ BOLESTI JE BEZ CITU, SAMA SOM NA VLASTNEJ KOZI POCITILA KED MI PRIRASTENU PLACENTU TRHAL ZA ZIVA TO BOLA UKRUTNA BOLEST.ODMIETA DAVAT AJ EPIDURALKY CI POVEDAT PRED PORODOM VELKOST DIETATKA CI CISARSKY A ESTE K TOMU NEPOMAHA ZENE KED VIE ZE JE DIETA VELKE VOBEC NENASTRIHUJE, VEDLA NA IZBE BOLO DIEVCA CO BOLO PO ZADOK NATRHNUTE NEMOHLA ANI CHODIT A ZA TO VELKE DIKY PAN PRIMAR NIDAL DUFAM ZE TAM UZ DLHO NEBUDES, ZLATY pAN MAJERCIK!!!!!!!! POROD MA BYT PRE ZENU KRASNY ZAZITOK, NO PRE MNA TO BOLA NOCNA MORA ESTE PEKNYCH PAR NOCI SOM NEMOHLA SPAT, A ESTE KOLKO VELA ZIEN A SESTRICIEK SA NA NEHO STAZUJE LEN NECHAPEM ZE TO NIKDO SEM NENAPISE LEN SAME CHVALI PROSIM VAS A AKE ZE CHCE LEN PENIAZE ZE KED MU DATE BONBONIERU POVIE: P... ZA TO SI DOM NEPOSTAVIM...uz davnejsie som sem chcela napisat nech sa dozviete aky je to skvely pan doktor len mrzaci zeny a sposobuje im travmu ze na druhe dieta ani nepomyslia, tak mile nastavajuce maminky dobre si to premyslite kam chcete ist rodit aby ste to v zdravi prezili!

sotia
9. máj 2013

@nellinkaaaa fúúúha, ťažká skúsenosť, ach jaj

ivana1976
12. máj 2013

Mila nellinkaaaa ,aj ja som rodila a tiež to bola katastrofa a od vycerpania som tiež nevnimala,ale žial porod to obnasa.Co ste cakala?Za Vase bolesti nemože ten"arab Nidal"ako ste ho nazvala.A ako viete,že Vam trhal prirastenu placentu za živa?Skuste nabuduce epidural,som zvedava naco sa budete stažovat potom....A od kedy si vy tykate?Nemožem to citat,lebo mi je z toho zle!Preboha je tu niekto zmrzačený?Mam pocit,že to pisal niekto z oddelenia,kto mu chce uskodit,lebo toto normalna žena nenapise!Fakt sa mi chce grcat!P.S.Mile maminky prežijete určite v zdravi!

vackoma
12. máj 2013

To nelinka: samozrejme každá mamička má z pôrodu iný zážitok...bud lepší alebo horší,,,každopádne každá ide rodit s vedomím že je možnosť určitej komplikácie a tie sa delia na lahšie a ťažšie...a rovnako každá tu má právo napísať svoj názor...to Vám neberiem...ale to akým spôsobom ste ho napísali vy svedčí a vypovedá iba a len o vašej inteligencii...vždy je lepšie všetko konať takzvane ,,s chladnou hlavou,, a zbytočne netraumatizovať okolie...to sa hlavne týka mamičiek ktoré sa chystajú rodiť a rozhodujú sa medzi lokalitou..Tie, ktoré u pána primára rodili a to je väčsina majú skusenosti uplne opačné- odporúčam prečitat celú diskusiu a ďalšim faktom ktorý svädči o kvalite tejto pôrodnice je celoslovenské hodnotenie pôrodnic. Väčšina to už vie, ale pripomínam: 3. Miesto ( hodnotenie mamičiek) 8 Miesto ( expertné hodnotenie) Nelinka dufam ze sa čoskoro z vašeho hrôzostrašného zážitku dostanete, že Vaše diaťatko a ďalšie spoločne strávené chvíle s ním Vám to dostatočne vykompenzujú, ale mali ste zrejme komplikaciu a pán primár robil v tú chvílu všetko pre to aby celkový stav zvládol co najlepšie pre vás aj Vaše diaťatko !!! podobné výroky typu: ,, vyžíva sa v ženskej bolesti, je bez citu sú trošku feministické a hlavne sem nepatria...Všetko sa dá vždy povedať aj inak, držte sa

tinka9075
12. máj 2013

@nellinkaaaa nedá mi nekomentovať ja poznám primára ešte z čias keď robil lekára v pôrodnici v Topolčanoch a nedám na neho dopustiť tak svedomitého a milého lekára nestretávam každý deň 🙂 🙂 aj teraz keď som tehu som u neho bola lebo som mala problémy prišla som k nemu vystrašená a odchádzala spokojná na nom vidiet že chce pomôct 🙂 🙂 keby bol taký strašný ako o nom píšeš tak by tam nechodili rodit ženy aj z iných okresov 🙂 a ved nakoniec aj ty si z okresu Prievidza tak prečo si nerodila tam ale šla do Pe?nie je pekné zastrašovat budúce maminky ktoré si vybrali pôrodnicu v PE hlavne kvôli primárovi 🙂 🙂

elys
13. máj 2013

@nellinkaaaa
@ivana1976
@vackoma
@tinka9075
Primar je dobry pokial nie je komplikovany porod,akonahle su tazkosti,ide bokom vsetka milost a ukazuje sa jeho chlapsky charakter,vytrapit zenu. Mne tiez dietatko neodmeral, co sa moj gynekolog naozaj cudoval,ze ako je to mozne,ze pri tej velkosti mi mal automaticky navrhnut cisarsky. Samozrejme nic z toho sa neudialo,dieta sa vo mne zaseklo,lebo.bolo velke,v ukrutnych bolestiach s placom som ho.prosila,nech mi spravi cisarsky,ale on len treskol dverami a isiel do ambulancie. Nakoniec sa okolo mna tocilo tolko ludi,jedna davala kyslik,dalsia kontrolovala odozvy maleho,dve mi tlacili na brucho stale,Nidal so sestrickou pri nohach. Dopraskane cievy po celom tele,krvave oci a nakoniec mi spravil nastrih od vrchu az dole,ano az dole durchom,neprajem nikomu mat rozrezany zadok. V Bojniciach robia nastrihy aspon do boku. Maleho mi vytiahli von vakuom,uplne zdeformovana hlavicka. Potom ma este zle zasil,lebo sa ponahlal do ambulancie,prepustili ma s uvolnenym stehom,ktory mi 2 tyzdne krvacal a bolel ma. Dakujem Bohu,ze je maly v poriadku,dole mam doslova "primarovu pomstu", ale kaslat na to.
Ako som uz pisala,pokial je ukazkovy modelovy porod,tak potom bude kazda v PE spokojna,ale pri tazkostiach sa primar nesere,vytrapi do poslednej chvile,nic zene neulahci,nemeria babatko pred porodom,a s tym zlym sitim uz maju viacere zeny.skusenost. Ja mam na porod len zle spomienky.

tinka9075
13. máj 2013

@elys no to máš ozaj zlý zážitok z pôrodu 😒 ja som pri nom nerodila a teraz ked čakám dvojičky tak budem mat na 100% cisársky ale na odporučenie jednej lekárky ked som jej povedala kde budem rodit a u koho len prevrátila oči a povedala mi že nemám riskovat v pôrodnici v PE tak asi niečo na tom bude 😕 😕 a odporučila mi íst rodit do Trenčína tak sme sa z mužom rozhodli že pôjdeme tam lebo pri dvojkách môžu nastat komplikácie a nerada by som riskovala že sa detom niečo stane 😕 🙂 🙂

renuska23
13. máj 2013

@nellinkaaaa
@tinka9075
@vackoma
@ivana1976 ja sa teda nezvyknem nejako zapájať do týchto diskusií, ale teraz mi naozaj nedá. Som z Topoľčian a v októbri 2011 som potratila. Znovu som otehotnela pred rokom a odvtedy sa o mňa staral pán primár Abutaima. Vďačím mu za to, že som malú vôbec donosila a bol mi aj pri pôrode a bol úplne perfektný a citlivý. Nemôžem na neho povedať nič zlé. Súhlasím s ivana1976, že každý pôrod bolí, to si kde nellinkaaaa zobrala, že to má byť krásny zážitok? Krásny je, ale v tom zmysle, že po nekonečnom čakaní konečne uvidíš svoje dieťa a vezmeš si ho do náručia. Ale ak rodíš prirodzene, bez bolesti to nejde. No a že sa žena potrhá, alebo je nastrihnutá? Skús sa spýtať starých žien, ktoré rodili doma a nikto ich ani nezašil....

tinka9075
13. máj 2013

@renuska23 ja som bola rozhodnutá že pôjdem rodit k nemu 🙂 🙂 už som to s ním aj prebrala že predsa sa len bojím keby boli komplikácie a v PE nie je ani inkubátor keby niečo a on sám mi povedal že bude lepšie ak pôjdem tam kde je vybavená pôrodnica aj pre takéto prípady vraj keby sa niečo stalo tak by si to vyčítal že nemohol nič spravit 🙂 🙂 ja si myslím že je to od neho dobrý prístup 🙂 🙂

renuska23
13. máj 2013

@tinka9075 ja si tiež myslím, že jeho prístup je ľudský a úplne normálny 🙂 . Moje dieťa by s bez jeho starostlivosti možno nebolo narodilo, alebo by sa narodilo oveľa skôr a nebolo by zdravé. Dobojovali sme to spolu a určite nie som jediná, ktorej pomohol, preto ma mrzí, keď tu z neho niekto robí doslova obludu. Keď som rodila, tak na sále tiež bola jedna rodička, ktorá jačala na celú nemocnicu, po nej už robili krik aj sestričky, pretože sa tak vžila do toho vrieskania, že zabúdala tlačiť. A takéto potom tu píšu, ako zle sa k nim správali a ublížili im...

tinka9075
13. máj 2013

@renuska23 to si myslím aj ja keď som u neho bola v 20 týždni na sono tak bol so mnou aj muž a stretli sme ho ako vychádza z ordinácie a keď ma zbadal tak mi povedal že aby som šla dnu že sono spravíme 🙂 🙂aj muž bol so mnou a hovoril že sa mu jeho prístup páči zodpovedný a milý ja som mala problémy z tlakom tak povedal že keby niečo tak mám hocikedy za ním prísť 🙂 🙂aj mi je ľúto že u neho nebudem rodiť lebo ho poznám už dlho 🙂 🙂

renuska23
13. máj 2013

@tinka9075 tak držím palce, nech všetko dobre dopadne a nech aj inde majú k tebe taký super prístup 🙂 ...ja už mám babuľku skoro štvormesačnú a niekedy mu ju možno pôjdem ukázať 🙂

tinka9075
13. máj 2013

@renuska23 ďakujem verím že všetko dobre dopadne a budem mať drobcov zachvíľu pri sebe 🙂 🙂

opatmama
13. máj 2013

tak ako.vidim podla diskusie, v pe sa este stale rodi, ked som.tam rodila.pred rokom a pol ja, vtedy to vyzeralo.ze.ju.zatvoria. som rada ze to neurobili. chodim k.primarovi do ambulancie ale je mi jedno kto bude mat sluzbu ked budem rodit, vsetci.su vynikajuci odbornici, sestricky a pomocny personal tiez. podla mna naozaj.vela zavysi aj od vasej pokory. ako sa spravate vy k.nim budu sa aj oni k vam. a nevadi mi ani to ze je tam stare zariadenie, bola som tam spokojna so vsetkym. ma niektora termin 10.1.2014?

alfonzhadrian
15. máj 2013

Milá ivanka1976.
Chcela by som reagovať na Váš príspevok.
Nemusím byť psychológ , aby som pochopila ,že sa pána primára zastávate.Vporiadku,je to Vaša vec a iste máte na to svoje dôvody.Nikto Vám ich neberie.Ja som rodila v pôrodnici v Partizánskom 2krát a ideálny priebeh to zrovna nemalo.Taký je život.Nemám však pocit,že by tam pracovali nenormálne ženy.Tým ste mali na mysli sestričky?!Alebo koho? Pomocný personál...?Predpokladám,že lekárov nemyslíte,však.?! Za túto vetu o normálnosti,či nenormálnosti žien z oddelenia by som sa, byť Vami, buď ospravedlnila alebo prinajmenšom hanbila!!! Nemám pocit,že na tamojšej pôrodnici pracujú "nenormálne" ženy!! Normálne ste ich urazila! Vy ste matka??? Ako by ste sa cítila na ich mieste Vy??? Sestričky,ak ste mali na mysli tie, môžem len obdivovať.Ich pevné nervy ,trpezlivosť a ochotu myslieť empaticky,predvídavosť,rýchlosť...Poviete si,že je to ich povinnosť a práca.Áno , to je , no veľa krát veci,ktoré robia siahajú za tieto hranice.Viem o čom hovorím a píšem.Sú to tiež živiteľky rodín.Myslíte si, že by šli takýmto primitívnym spôsobom sami proti sebe???!!! Vy by ste to urobili?
Myslím, že asi nie. Prajem Vám pekný deň.

zuziq82
15. máj 2013

neda mi nezareagovat: je vela zien, ktorym primar pomohol, ale v poslednom case sa kopia okolo neho len problemy, ale ked k tomu pride, tak takmer kazda zena mlci. my sme mali v novembri porodit podla primara zdravu dcerku, pravdou je to ze od 16. januara 2013 sa na nas pozera z nebicka. narodila sa s genetickou poruchou, za tu samozrejme primar nemoze, ale to ze v priebehu tehotenstva odignoroval prejavy toho, ze nieco nie je ok (dokonca sme sa zacali v 23.tyzdni otvarat, co bol tiez jeden z prejavov danej genetickej poruchy) a nespravil nam vsetky potrebne vysetrenia, s tym ze naco, on mi garantuje ze cakam zdrave dieta. nechcite vediet aky bol nervozny, ked sa mala narodila spolu s primarkou novorodeneckeho oddelenia, to arogantne spravanie voci mne, zle zaobchadzanie s nasou malou, zatajovanie skutocnosti. na druhy den po porode ked nam malu odviezli do BA, ma velkodusne prelozili na vipku s tym, ze ma bol primar poziadat o to aby sa nic nedostalo mimo nemocnice. dali sme to presetrit na urad pre dohlad. prislo nam zamietave stanovisko (partizanska nemocnica je kryta pentou), ale celu zalezitost posuvame dalej. 5 nezavisli lekari videli dokumentaciu a potvrdili, ze neboli urobene vsetky potrebne kroky od primara (mozno aj preto ze neuznava potraty ale to rozhodnutie mal nechat na nas a nie nechat nas tesit sa na zdrave dieta a potom strasny sok). hold kazdy mame svoju skusenost. niekomu pomohol...niekomu skazil zivot. a tiez treba verejne povedat, ze je mile spravanie podlieha jeho naladovosti a obalky su vitane viac ako slova vdaky

sante81
16. máj 2013

zaujmavé ze zlu skusenost maju len tie, ktoré su registrované 1 den a pridaju 1 príspevok. a uz vôbec nechápem to, ze primár mal pacientke odporučit potrat,
@zuziq82 neprisli ste náhodou za primárom na vysetrenie az ked ste boli v 16tt??? a pochybujem ze by institucia ako je Urad pre dohlad nebola objektívna. a teraz sa môzte do mna pustit vsetky ako supy

tinka9075
16. máj 2013

@sante81 súhlasim s tebou 🙂 🙂 ja som tiež riziková lebo čakám dvojky a nič som nezanedbala chodila som stále po vyšetreniach a sonách či je všetko ok aj ked som si to všetko platila ale stojí to za to môžem kludne spávat 🙂 🙂

sante81
16. máj 2013

@tinka9075 ja chodím primárovi 4 roky, odrodil mi 2 deti, nemôzem povedat krivé slovo. keby pôrodnicu zavreli ako to chcel stát, neviem kam by potom mamičky chodili. asi by im bolo lepsie v topolcanoch.

tinka9075
16. máj 2013

@sante81 ved to že ja ho poznám ešte z topolčian a nemôžem nič povedat na neho mne vždy pomohol v topolčanoch som ležala na rizikovom no veru tam by som rodit nešla 😖 😖

zuziq82
16. máj 2013

podla mna to nie je o pocte komentarov, to ze nie som aktivny prispievatel ma svedcat o mojej zaujatosti? ano prisla som v 16tt, lebo az vtedy sme si ho vybavili po znamosti a v 20t zacali byt problemy, takze akoze to ze som nebola hned od zaciatku u neho ho obhajuje v tom, ze nemal konat? tak obcas si pusitite aj televiziu a zistite, ze urad prizna chybu az po tom co sa do toho obuju media, kym je to v tichosti nik vam nic neuzna. zvlastne, ak by mal primar ciste svedomie nepovedal by veci ktore by povedal, nechcel by to ututlat, a dokonca nepriznal este v decembri sam, ze to zanedbal. ako je mozne ze mi prisiel z uradu list a obsahoval udaje, ktore sa vobec v tehotenskej knizke a ani v lekarskych spravach u primara nevyskytovali pred porodom ale zazracne az po porode? nemusel mi potrat odporucat, ale ak sa vyskytne v tehotenstve problem, tak asi by ste mali o tom vediet a mat pravo slobodnej volby co dalej.
sante81: precitajte si na nete edwardsov syndrom, u nas bolo strasne vela indicii ktore tomu nasvedcovali.
a este jedna vec: cely cas odkedy sa zistilo ze mam nadmerne mnozstvo plodovej vody, vzdy som sa primara pytala ci je to uz ok a ci je to zle, a vzdy odpoved bola: nie neupravilo sa to a nie je to moc dobre, ale hadam z toho problemy nebudu. a sono vysetreni mi nikdy netrvalo dlhsie ako 2 minuty.
ako som povedala, kazdy mame inu skusenost a myslim ze ludia by mali vediet aj o tych horsich, a ako pocuvam ked sa pohybujem po partizanskom, v poslednej dobe je cim dalej tym viac pruserov zo strany primara, len ked k tomu pride, tak maloktora o tom chce hovorit verejne, a takisto ked som lezala 3 tyzdne v nemocnici pocas tehotenstva od personalu som sa vselicoho napocuvala. ale kto vam to povie otvorene? kto chce prist o pracu?

sotia
17. máj 2013

@zuziq82 ani výsledky v 16tt nenasvedčovali ničomu?Už tam mohol byť nejaký posun v AFP.Či tie boli OK?Bola si aj na 3D?Ani tam sa nič nezistilo?Do kelu veď Edwardsov sy je jedným, ktoré sa práve v tomto období môžu diagnostikovať takmer na 100%, aj keď výnimky určite sú. Dokonca kamarátka mala zlé AFP, poslali ju na amniocentézu. nezistili žiadnu chybu, ibaže to bude zdravé dievčatko.No a narodil sa zdravý chlapec.

katkasofi
17. máj 2013

@zuziq82 ahoj Zuzi. Poznám Vaš príbeh, raz sme sa videli v čakárni, je mi veľmi ľúto co sa stalo. Aj ja som mala podľa primara veľa plodovej vody... Ale našťastie je malý zdraví... A majú pravdu tie baby co tvrdia ze primár niektoré problémy obracia na srandu. Ja neviem čo všetko sa stalo vo Vašom prípade, ale je mi to ľúto...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre