Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

apoloma
8. jan 2012

Ahojte babulky tehulky aj mamulky chcem sa len podelit o moj porod v nemocnici Partizanske! Porod ako taky bol samozrejme bolestivy rodila som spontanne ale vyvolavackou nakolko sa malemu nechcelo este na svet)) PRIMAR je jeden uzasny clovek co som sice vedela aj doteras ale po porode som sa v tom len 100percentne utvrdila!!Ten clovek ma naozaj zlate ruky a aj srdce a trpezlivost ktoru by mu nejeden chlap mohol zavidiet bola som velmi spokojna ako viedlo porod pomahal ako sa dalo bol mily zlaty este aj pocas porodu srandoval odlahcoval situaciu no proste super! Sestricky pri porode ako aj na oddeleni tiez na vybornu mojkali si malinkeho boli velmi mile take uz sa veru casto nevidia! V neposlednom rade mi velmi pomohol aj moj manzel kt bol pri porode baby odporucam ked si chlap na to trufa nech je v tych chvilach pri vas je to na nezaplatenie! Samotny porod trval pol hodinu no kontrakcie pred tym ovela dlhsie ale vydrzali sme a nas Dário sa narodil 2januara o 9:26h meral 52cm a vazil 3520g chlap ako sa patri)) este raz velka vdaka celemu oddeleniu gynekologicko-porodnickemu v Partizanskom na cele s panom PRIMAROM!!

weronicoll
8. jan 2012

ahoj baby otazocka ako dlho nehavaju mamicku a dietatko v nemocnici ak nemaju ziadne problemy

lucy56
9. jan 2012

@weronicoll ked nemate nic, teda hlavne zltacku sa ide domov na 5 den, niekedy aj skor ked je plne oddelenie, ale ked je prazdne tak nechcu skor pustat, ja som aj lezala aj rodila ked nebolo nikoho na oddeleni a ma tam len natahovali aby som dlhsie ostala,ale zas po porode maly mal zltacku
@apoloma mas asi podobny zazitok z porodu ako ja, ja tiez nemam ziadnu traumu,aj ked rodit sa uz nechystam a to vdaka primarovi,ktory srandoval este aj na porodnej sale

hanax1
10. jan 2012

nie nadarmo je porodnica v partizanskom najlepsia v trencianskom kraji!

weronicoll
10. jan 2012

LUCY56 TAK DAKUJEM ....
V SOBOTU NASTUPUJEM DO NEMOCNICE A V NEDELU RANO MI DAJU VYVOLAVACKU TAK UVIDIME CO NAS CAKA V NEMOCNICI

eliaska23
10. jan 2012

ahojte, prosím sa vás o radu, idem na poradňu do nemocky a mám ísť najskôr na monitorovanie na pôrodný sál až potom na poradňu... no a teraz neviem ako to tam chodí... prídem, zazvoním si na pôrodný sál a bude tam niekto, kto ma tam odvedie...? aj je tam nejaká kabína na vyzlečenie...? 😒 Môžete mi prosím povedať Vaše skúsenosti? Moc moc ďakujem 🙂

veverka84
10. jan 2012

ked som bola ja tak hned ako je zvoncek na porodnu salu vedla su dvere kde sa prezlieka zazvonis vyjde sestricka povies ze ides na monitor a ona tiasi povie aby si sa vyzliekla do spodneho pradla a zupan si das nemocnicny navrch.takto to aspon fungovalo neviem ci je nejaka zmena.a este si das aj ich papuce🙂)))

weronicoll
10. jan 2012

hej hej je to tak ale ja som si nehala podprdu aj tricko a ten zupan to nieje zupan ale modry plast cely potrhany ale ako ja som skoro odpadla ked som to obliekla a potom budeš musiet lezat 30min na chrbte a to ma skoro zabilo ako mne bolo zle ja len na boku možem lezat a spat...

eliaska23
11. jan 2012

@veverka84
@weronicoll
Ďakujem za odpovede, ste mi veľmi veľmi pomohli, lebo som sa bála, že tam niekde nabehnem jak tela na nové vráta... A na to ležanie na chrbte sa tiež "veľmi teším", lebo drobec sa vždy vypučí chrbátikom, keď si ľahnem na chrbát a hrozne to bolí... šak hádam nejako vydržím 😉

sante81
11. jan 2012

@eliaska23 kludne si lahni na bok, povedz sestričke ze ta bolia krize a na boku sa ti lepsie lezí, aspon ja som problém s tym nemala, a mam aj fotku v tom krásnom modrom komunistickom plásti, aby bolo na čo spomínat 🙂

weronicoll
11. jan 2012

baby pan primar roby casto nastrih hradze? A ak už k niecomu takemu dojde nemaly ste problem stym potom .

weronicoll
11. jan 2012

ahoj ked v sobotu vecer mam nastupit do nemocnice a v nedelu rano dostanem vyvolavacku chcela by som aby tam somnou bol aj priatel treba to dopredu nahlasit alebo ked tam v sobotu dojdeme a bude volna vip može tam rovno somnou zostat...???pls poradte

veverka84
12. jan 2012

on sa snazi vzdy bez nastrihu ale ked to nejde...neviem ja som nemala...a nepytal sa ta ci chces VIP?lebo ked ides takto planovane a v sobotu sa uvolni a vie ze 100% prides tak podla mna by ti ju mohol nejak rezerve dat...ale myslim ze ked bude volna tak tam on moze zostat len ty budes po vyvolavacke od rana na vzdycharni a potom pojdes na porodnu salu ked uz to pojde von🙂 a ak chce byt priatel pri porode tak nepustaju hned az ked su silnejsie kontrakcie ale to len pod podmienkou ze ak tam bude ina baba musi suhlasit.pri porod potom uz bez problemov.

weronicoll
12. jan 2012

veverka84 jej dakujem ty ze si mi to vysvetlila lebo ja že z vyvolavackou budem na izbe cakat kym na mna nepridu kontrakcie ale vastne takto to ma logiku heh dakujem no dufam neporodim po tom cipku na dozretie krcka hehe

veverka84
12. jan 2012

moja sestra isla v piatok vecer tiez jej dal to na zmaknutie a v sobotu rano vyvolavacku a o 12 bola mala na svete.nic sa neboj a hlavne to moc nenatahuj lebo v nedelu idem na sono mam volat dr o 12 tak dufam ze uz budes mat po a bude sa mne venovat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

weronicoll
12. jan 2012

😀 😀 😀 😀 heh no a ak tam nebude tak si namna spomen ja budem na teba mysliet teda o tej 12...! heh dakujem si ma potesila lebo ja už take katastrofi splietam že hrozne normalne už neodratavam len dni ale oddnes si uvedomujem hodiny tak nech to je zamnou hlavne a kedy mas termin???

monnito
12. jan 2012

ahojte, chcem vas poprosiť o radu. Prisťahovala som sa do PE a chcem sa prehlásiť nejakému dobrému gynekológovi. Nikoho tu nepoznám, vedeli by ste mi poradiť u koho by som si mala založiť kartu? Najlepší taký, čo je aj pôrodník. ďakujem

sante81
12. jan 2012

@monnito samotny primár v nemocnici, on ta vezme určite, skus tam zájst osobne, alebo zavolaj sestričke do amulancie a dohodni sa s nou, císlo nájdes na internete,

locko007
12. jan 2012

@monnito Ja ti môžem doporučiť doktrora Majerčíka. Donedávna bol primárnom na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, teraz si zariadil súkromnú ordináciu priamo v meste v budove VIPO (pri VUB-čke). Je to naozaj dobrý gynekológ, so super prístupom a má veľmi milú sestričku. A viem, že si berie aj služby v nemocnici, takže môže aj bábo odrodiť. Ja som si ho takisto zavolala pri pôrod. Syn mal viac ako 4 kilá a s jeho pomocou sme ho dostali von za 10 minút. Ak chceš, mám telefónne číslo do jeho ordinácie.

weronicoll
13. jan 2012

AHOJ baby co ste rodily teraz niekedy mohly by ste mi napisat ako prebieha vyvolavany porod kedy pustia partnera kumne ked v nedelu mam mat rano vyvolavacku a v sobotu vecer nejaky cipok na dozretie krcka a co po porode aj mi daju malinke ked budem este na sale tie dve hodiny alebo mi ho donesu až na sestonedelie?? a co navstevy ako to prebieha može navsteva ist na izbu alebo musim ist niekam nachodbu a co malinke možem si vziat zosebou alebo ho musim dat sestrickam

locko007
13. jan 2012

@weronicoll S vyvolávačkou ti neporadím. Rodila som normálne, manžela ku mne pustili hneď po vstupnom vyšetrení na vzdycháreň. Bol dokonca na sále aj po pôrode, až pokým ma nevzali na izbu. Dieťatko ti po pôrode vezmú a prinesú ti ho na krmenie a na stálo zhruba na druhý deň. Aspoň teda u mňa to tak bolo. O 8 ráno sme porodili a až na druhý deň ráno mi ho priniesli na stálo. S návštevami je to tak, že pokiaľ nemáš nadštandardku, tak návštevy chodia len na chodbu. Pokiaľ si v nadštandardke, tak tam môžeš mať návštev koľko len chceš. Počula som už aj o tom, že tam manželia prespali. (?).

locko007
13. jan 2012

@weronicoll No a ešte čo s bábom, keď máš návštevu. My sme ho nechávali na izbe. Vždy tam bola nejaká spolubývajúca, keď malý plakal, tak prezvonila a ja som sa vrátila na izbu. Bábätká nosia sestričky ukázať až na konci návštevy.

sante81
13. jan 2012

@weronicoll ja som rodila pred 2 a pol rokom, maly sa narodil o pol 4 a dali mi ho k sebe uz ráno o pol 8, na stálo, a ked ma prisla pozriet rodina, tak sestricka doniesla ukázat prvykrat nie moje dieta, ale tej mamičky ktorá lezala vedla - ona mala tiez chlapca s nejakym talianom, takze dieta tmavé s 5cm vlasmi, neviem do dnes ako sa mohla pomylit, ja som na to prisla hned, lezala som na izbe , priniesli mi tasky a chceli vidiet krpca, a sestrička vzala inej mamičky, nechcem do teraz vediet tie myslienky rodiny, lebo talian sa nepodobal na nikoho 🙂

opatmama
17. jan 2012

@weronicoll na piaty den pustaju, skor nie, lebo az vtedy sa da brat babatku krv s paticky

opatmama
17. jan 2012

@weronicoll v pe je super ze mas kupelnu hned pod nosom a k dispozicii 24hod, hoci v noci nejde moc tepla voda, ked ta nastrihnu sestricka ti co najskor po prevoze na izbu ked budes vladat ukaze ako a kde sa najlepsie osprchovat, ja som mala velku jazvu po nastrihu pri vsetkych porodoch a to som nemala vyvolavacku ale okrem bolestiveho sedenia s tym problem nebol, sprchovala som sa v nemocnici po kazdom pouziti toalety, co je fajn aj ked kojis a strieka ti mliecko, aspon nie si taka zalepena. ak mozen odporucat, na hojenie po nastrihu je najlepsi sedaci bylinkovy kupel este v nemocnici, uvaria ti ho doma do flase a v nemocke si ho ohrejes, a najjemnejsie su porodnicke vlozky z lekarne, ani ich necitis

opatmama
17. jan 2012

@monnito v porodnici v pe ordinuje primar, ten samozrejme aj rodi, ale ambulanciu tam ma aj doktorka Kaldrovicova, ak sa nemylim a ta je tiez skvela odbornicka a porodnicka

opatmama
17. jan 2012

@weronicoll vyvolavacka nie je bohvie co ak ju vyslovene nepotrebujes aspon podla mojho nazoru, ja som ju tiez mala dostat a sprvu som si myslela ze je to fajn, ze viem kedy to pride, nebudem zaskocena v nevhodnej situacii a tak, ale potom som sa poradila s par ludmi s oboru detskeho lekarstva a porodnej asistencie a prehovorili ma ze ak to nie je nutne, nemam na to pristupit, nakoniec som cvicila velmi jednoduche cviky a napriek opuchnutym noham chodila na dlhsie lahke prechadzky, porod nastupil spontanne, kontrakcie a vsetko ostatne prebiehali normalne hoci to je od pripadu k pripadu samozrejme, ale malicka bola menej vystresovana lebo je dokazane ze ak niesu komlikacie babatko sa same vypyta na svet vypustanim nejakeho hormonu. a pokial ide o tom co potom, manzela k tebe pustia ak nie su komplikacie a nie je plna vzdycharen, tak hned po vstupnom vysetreni a ak o to stojis nehcaju ho tam cely porod az kym ta neprevezu na izbu a babatko ti na sale ukazu a prilozia, pripadne ho daju na par minut oteckovi ale na to si treba samozrejme este pocas tych slabsich kontrakcii otvorit usta a poziadat ich. potom ho vezmu na novorodenecke kde urobia vysetrenia a zahreju ho, hoci ja si myslim ze najlepsie by sa zahrialo pri maminke ale to u nas v sr nie je zvykom, a ak ste obaja v poriadku pokojne si ho vypytaj na izbu hned po prevoze na izbu ak sa na to citis, ja som tak urobila a novorodenecku sestricku som poziadala este na vzdycharni ze si zelam aby mi malicku priniesli po prevoze na izbu, hoci aj o pol noci. sestricka bola skvela, o pol jedenastej som porodila o jednej som bola na izbe a o tristvrte na dve v noci som si malu prvy krat prilozila, trosku si cuckala aj ked velmi este nemala co, ale nejde o mnozstvo ale o pocit, a spolu sme zaspali. nikdy na to nezabudnem, to som zazila pri vsetkych detoch a dakujem panu bohu ze boli zdravucke a mohli byt hned pri mne, lebo myslim si ze prave rpeto som nemala s kojenim problemy, ked si odmyslim prve dva bolestive tyzdne, ale to bola moja chyba lebo som leniva a v noci pri tom lezime. verim a prajem ti valmi dobry porod a radost s babatka.

opatmama
17. jan 2012

@sante81 ja som malu patricne obliekla, narazila som jej na hlavu tenku capicku kvoli prievanu a zvala som ju k navsteve so sebou a od chvile so mi ju po porode doniesli som im ju uz nevratila len ked isli na sono tak som nemohla byt pri nej inak si ju nikto nasilu nepytal ani mi nebranili byt pri vstkom co sa s nou deje len ak by to bolo nevyhnutne, stacilo s nimi jednat narovinu a slusne

lusik85
18. jan 2012

@apoloma cauko, chcem sa spytat, mam termin 1. april a rozhodla som sa pre tuto porodnicu 🙂 ked som sa uz aj ja tam narodila a pocuvam same chvali 🙂.. ked chcem mat pri porode pana primara, ako najlepsie postupovat a v akom case vopred sa treba dohodnut pred porodom? Bolo to na zmluvu? Dakujemm za info 🙂

lucy56
19. jan 2012

@weronicoll pokial budes mat vyvolavacku najskor tu v tabletke a az potom cipok tak po tej tabletke pojdes na vzdycharen a tam ti budu sledovat kontrakcie a ozvy babatka a mne tam muza pustit nechceli, az potom na druhy den rano po cipku do krcku maternice a po epi bol so mnou, takze skor ked sa uz samotny porod blizil
a nastrih primar nerobi pokial nie je nutny,ja som vraj uzkazospodu tak som ho mala ale sita som bola podla mna dobre, do dvoch tyzdnov zahojene a sedela som hned, sice sem tam bolo treba paralen od bolesti dat a sedacie bylinkove kupele

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre