Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

zofiac
17. aug 2015

@6699333 prosím ťa, nevieš mi povedať aký majú názor na nástrih - či robia rutinne, bonding a dotepanie pupočníka?

6699333
17. aug 2015

Nastrih mi nerobili ani pri prvom ani teraz bonding nooo malého mi ukázali po porode položili na mna ale za pol minútky vzali žiadny kontakt koža na kozu ☹ a pupocnik odstrihnu hneď robia aj klistir holiť má nemuseli keďže som bola 😉 no starostlivosť bola skvelá

6699333
17. aug 2015
zofiac
17. aug 2015

@6699333 ja chodím k primárovi aj do poradne, skúsim sa ho na toto opýtať. Vďaka 🙂 🙂

xenia1
25. aug 2015

Ahojte ja som rodila v Partizánskom pred 2 mesiacmi a nemôžem nič zlé povedať. Pri pôrode bol primár Nidal a ten bol super a sestričky tiež jedna bola taká zlatá že ma masírovala počas kontrakcii . Wc a sprchy by mohli byť aj lepšie zariadené,ale nič zlé nemôžem povedať na túto pôrodnicu a ak by bolo ešte jedno dieťa tak určite idem rodiť zase do Partizánskeho 🙂

zofiac
25. aug 2015

@xenia1 ja som bola tiež zdesená z tých sprch a wc, tak keď do PE, tak jedine na nadštandard.

zofiac
25. aug 2015

@6699333 tak som sa Nidala pýtala, čo vraví na dotepanie, a on že - ženy, nevymýšľajte. Na inú polohu pri tlačení mi povedal, že sa dá dohodnúť, že už odrodil aj do vody, aj v kľaku, že dá matrac a ideme na to 😀 Takže takto som pochodila 😵

6699333
25. aug 2015

Srandista 😀 ale ak bude pri porode budes urcite spokojna
@zofiac

xenia1
28. aug 2015

hlavne ta padajúca omietka na wc a v sprche,ale starostlivosť bola super 🙂

wera_ga
31. aug 2015

@xenia1 ahoj a robia tam aj bonding alebo dalo by sa dohodnúť? a potom kedy donesú mimino na izbu? ďakujem

zofiac
31. aug 2015

@wera_ga ak bondingom nazývaš neprerušovaný konakt telo na telo a aspoň na 30 minút, tak toto nerobia. Nidal mi vravel, že hneď po narodení mi dajú malé na brucho, ale potom zoberú na ošetrenie a zase donesú už oblečené

wera_ga
31. aug 2015

@zofiac no to je škoda to už ani s vlastným dieťaťom si nemôžem robiť čo chcem.. :(

nikaella
31. aug 2015

@wera_ga veru mne ju tiez zobrali... :( to ma tiez mrzelo

xenia1
1. sep 2015

Ahoj mne malého nedali vôbec až na druhí deň,ale to sme mali ťažký pôrod tak asi preto.Myslím si že by sa dalo dohodnúť keby si dopredu povedala 🙂

mija777
13. sep 2015

Ahojte, rodila som tam pred mesiacom a veľká spokojnosť. Prístup na jednotku, ochotní pomôcť, poradiť... Pôrodná sála pôsobila príjemne a sprchy s wc na oddelení akurát prerábali, takže aj to tam je nové 🙂

zofiac
14. sep 2015

@mija777 Majka ahoj, prerábali aj sprchy? A záchody ostali len 2? A koho si mala pri pôrode?

mija777
14. sep 2015

@zofiac Ahoj 🙂 áno sprchy aj wc-ká, ale ako to vyzerá neviem, pretože to ešte nebolo dokončené. My sme boli presťahovaní na iné oddelenie. Ale čo sme sa pýtali, tak toto,plus vymaľovali celé pôrodnícko-gynekologické. Pri pôrode mal službu akurát primár Abutuaima, ja ho mám aj ako gynekológa. Rodila som bez nástrihu a vďaka tomu som sa rýchlo zotavila. PA mi bola sestra Valkovičová - tiež veľká spokojnosť. A vlastne aj s celým personálom od upratovačiek po dr. 🙂 Pri malej som takýto prístup nezažila, rodila som inde. Detské sestry boli tiež super, sanitárky tiež...fakt im patrí veľká vďaka, lebo vidno, že tú prácu nerobia nasilu a spríjemnili mi ten dlhý (malý mal silnú žltačku) pobyt v nemocnici 🙂 Keby ma napadlo, že chcem ešte tretie 😀 rodím znovu tam.

xenia1
14. sep 2015

ja keď som rodila v júni ešte wc a sprchy sa neprerábali teraz neviem ako to tam je 😉

yvik
14. sep 2015

Moja skusenost zo 6.9.2015. Personal detskych sestier: vyborny. 🙂 Sekundarny lekar:chvalitebne. Odbornost timu:vysoka. Strava: nemala som vyhrady. Odborne vysetrenia: kvalitne a rychle. Podmienky gynekologie: v prestavbe. Vyzbrojte sa pevnou volou a optimizmom na izbach chirurgie alebo lepsia alternativa ak bude volna nadstandardka.celkova klimaOk az na to ze ked sme prisli domov s babatkom po 2dnoch nam naskocili sopliky. Takze prenasanim babetiek z jednej strany na druhu sa rychlo moze stat ze prechladne. Moja rada zoberte si hned babatko k sebe ak nechcete aby bolo pridajane niecim inym ako vyhradne vasim mlieckom. Sestricky prikrmuju Bebou ak je to potrebne po dobu kym nenaskoci Vase mlieko. Pripadne to aj doporucuju. Akonahle dme prisli domov bolo moje babatenko z toho rozhadzane. Trvalo mi dva tri dni kym sme naskocili na normalny plne kojaci rezim. Co sa mi aj podarilo. A som pysna na to ze dojcim a neprikrmujem. 😅

yvik
14. sep 2015

Moja skusenost zo 6.9.2015. Personal detskych sestier: vyborny. 🙂 Sekundarny lekar:chvalitebne. Odbornost timu:vysoka. Strava: nemala som vyhrady. Odborne vysetrenia: kvalitne a rychle. Podmienky gynekologie: v prestavbe. Vyzbrojte sa pevnou volou a optimizmom na izbach chirurgie. Alternativa: volna nadstandardtka. Celkovy dojem; na vysokej urovni ale aj tak hodnotim: chvalitebne. Kvoli tomu ze ked sme prisli domov s babatkom po 2dnoch nam naskocili sopliky. Takze prenasanim babetiek z jednej strany na druhu sa rychlo moze stat ze prechladnu. Moja rada este pre maminky: Pre rychlejsiu tvorbu mlieka si zoberte po oddychu babatko k sebe ak nechcete aby bolo pridajane niecim inym ako vyhradne vasim mlieckom. Sestricky prikrmuju Bebou ak je to potrebne po dobu kym nenaskoci Vase mlieko. Pripadne to aj doporucuju. Akonahle sme prisli domov bolo moje babatenko z toho rozhadzane. Trvalo mi dva tri dni kym sme naskocili na normalny plne kojaci rezim. Co sa mi aj podarilo. A som pysna na to ze dojcim a neprikrmujem. 😅

zofiac
14. sep 2015

@mija777 ja som tam rodila aj Aničku, paulínku zase v Bojniciach - ešte mi chýba do prieskumu pôrodnica v Bánovciach 😀 Ale spomínala som Miňovi, že ak tie záchody a sprchy nebudú prerobené, idem na nadštandartnú izbu. A s že primár nerobí natné nástrihy to viem, veeeľmi sa tomu teším, dokonca keď som sa ho pýtala na inú polohu pri tlačení, tak že nemá s tým nejaký problém, ak bude všetko bez problémov, že dáme matrac a ideme 😀

mija777
14. sep 2015

@zofiac Som na tom podobne 😀 A ktorá pôrodnica u teba boduje viac? 🙂 Ja som pôvodne tiež chcela ísť na nadštandard, ale vystihla som komplet plné oddelenie a samozrejme - tieto izby obsadené. No nakoniec som tomu aj rada bola - na izbe som stretla super ženy a nebolo mi smutno toľký čas 🙂 A primár aký srandista 😀 Pri pôrode je ale iný ako na poradniach - no v dobrom. Má chladnú hlavu, snaží sa nech pôrod čo najlepšie postupuje. Ak tam pôjdeš aj tentokrát,nemusíš mať nejaké obavy z tej nemocnice, ja som vážne bola veľmi príjemne prekvapená od chvíle, ako ma prijali 🙂

zofiac
14. sep 2015

@mija777 porovnávať ich ani nemôžem, vď som rodila v rozmedzí 6 rokov. Ale priestorovo sa mi viac páčia Bojnice, ale zase primár v PE nemá chybu, ja tiež chodím k nemu. A len tak medzi nami, bude mi tam dobre za každých okolností, vrchná je moja teta 😅 A možno teraz po tej prerábke nebudem chcieť nadštandart ... mne strašne vadia wc a sprchy z zlom stave. Ale byť sama na izbe mi nevadí, bola som tak zakaždým, lebo ja rodím len cez sviatky - Aňa na Veľkú noc a Paulínka je na Vianoce

deli06
15. sep 2015

Ja som tu rodila začiatkom augusta a bola som nadmieru spokojná, personál bol milý a ústretový 🙂 sprcha a wcka katastrofa,ale už je to prerobené,,strava asi ako v každej nemocnici, ale dalo sa 😀 chcela som nadštandard, ale bolo plné, ale nakoniec som nelutovala, boli sme tri na izbe 🙂

@zofiac čo sa týka dotepania,jedna sestra nám to vysvetlovala tak, že keď sa hneď neostrihne,tak sa do telíčka babätka dostane veľa červených krviniek, a to potom sposobí žltačku, lebo sa to telíčko nevie s takým množstvom vyrovnať...

eliaska23
18. sep 2015

Ahojte, rodila som v oktobri minuly rok a doniesla som si poporodny plan, ktory akceptovali, vo vsetkom mi vyhoveli a mali sme aj ciastocny bonding, na dotepani pupocniku som netrvala, ale maleho som mala na sebe asi pol hodinku, potom ho pomerali a vratili spat len utreteho a holeho, prikryli nas dekou a perinou, bol so mnou cca dalsiu pol hodinku a potom ho presunuli do postielky vedla mna. Bol to kompromis, s ktorym som bola spokojna, cely cas si ma maly obzeral, prve prisatie sme neskusali, az na izbe a nemal s tym ziadny problem a priniesli mi ho hned ako som poziadala, teda cca hodinku po prevezeni na izbu, kym sme vybavili vsetky formality ohladom poistenia dietata a nadstandardnej izby. Porod bol rychly a skvely, ziadny nastrih, ziadne poranenie, cvicila som s epinom, takze vedeli, ze nemaju nastrihovat, pocas kontrakcii mi sestricka masirovala chrbat, skusila som aj polohu kvocania s nohami nasiroko, bola uzasna, kontrakcie su menej bolestive, napokon som rodila v sede na porodnom kresle, lahsie sa mi tak tlacilo. Za mna bol druhy porod na jednotku, personal bol prijemny, ale je pravda, ze uz som rodila druhe dieta a vedela som co chcem a potrebujem, aj co sa tyka rozbiehania laktacie, v tomto smere by to chcelo vacsiu podporu pre prvorodicky. Pacilo sa mi vsak, ze mi nenutili prikrmovat maleho, ale som mala k dispozicii glukozu, ktora ho prvy den zasytila a ja som si pomahala odsavackou, takze mliecko rychlo nabehlo, maly zacal pekne priberat, zltacku vobec nemal a po styroch dnoch sme sli domov.

mija777
18. sep 2015

@zofiac Haha tak ty tam máš svojich ľudí 😀 tentokrát to dáš očividne znovu na Vianoce 😉 😀 Každopádne tých pár dní sa dá v nemocnici prežiť a myslím, že v tejto konkrétne bez veľkých problémov. Teda ja som jeden predsa len mala. Bolo mi strašne smutno za našimi doma 😀

mija777
12. okt 2015

http://topolcany.sme.sk/c/8033353/do-porodnice-... nakoniec prerobili komplet celé oddelenie, nie iba sprchy a wc. Potvrdil mi to aj p.primár 🙂

6699333
12. okt 2015

@mija777 ahoj tak moja segra už ide do nového dnes večer má ísť na príjem a zajtra jej robia cisarsky a vy sa ako máte?

ewwi
10. nov 2015

Prosim Vas vedeli by ste mi niektora poradit ako je to s epiduratkou v Partizanskom mozem o nu poziadat uz priamo pri porode ak by som to nezvladala alebo musim dopredu doktorovi povedat ze ju chcem?a nemate niektora skusenost s tym rajskym plynom ? Dakujem velmi pekne 🙂

monicka79
16. nov 2015

@ewwi ahoj, ja som pri prvom porode mala epidural neplanovane, pretoze mi vyvolavali porod po termine a islo to pomaly a po niekolkych hodinach kedze som velka haklivka na bolest som nevydrzala a pichli mi ho. Najprv zobrali krv, o hodinu mali vysledky zavolali anesteziologa a manzel potom isiel do lekarne vybrat novy set aby mali pripraveny zase pre dalsiu rodicku. Platil v lekarni cca 30 eur. Ale po porode som z episuralu mala 10 dni strasnu migernu na ktoru mi nic nepomahalo, takze keby rodim cisarskym, tak sa dam uspat normalne a ked normalny porod, tak dufam ze vydrzim bez epiduralu. Chystam sa rodit o mesiac, takze uvidim ako to zvladnem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre