Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

sante81
27. dec 2011

baby nezakladajte si na tom, čo ste počuli, čo ste čítali, či boli vyvolávačka viac alebo menej, či je vhodny epidurál alebo nie, rozhodujte sa podla vlastného uvázenia, nie podla toho čo povedali ini.
kazdy pôrod bolí, a po kontrakciach si poviete ze vačšia bolest nieje, ale čím vačšie bolesti, tym kratsí pôrod, drzím vám palce a vyvolávačku vám odporučam, nemáte sa čoho bát

zarabono
27. dec 2011

@pastelka74 urcite nie si vynimka.ja mam s nim veeelmi negativnu skusenost

raza
27. dec 2011

@pastelka74 ahoj. určite nie si sama, kto má s nidalom zlú skúsenosžť. ja by som nidala už v živote nechcela vidieť, neviem, s kade presne pochádza a či je u nich normálne sa takto správať, ale podla mojej skúsenosti je to človek bez kúska empatie. nechcem tu presne popisovať, čo sa stalo.. proste sa ku mne správal ako hulvát bez kúska citu. aj keď som sa chcela slovne brániť a povedať mu, čo si o ňom myslím, pre hrču v hrdle som to nedokázala 😒 . a viem, že nie som sama, kto má s ním zlé skúsenosti. mám blízke kamarátky, ktoré sa vyjdrili tak isto: keby ho stretnú čo i len na ulici, povedali by mu svoje..

raza
27. dec 2011

ale aby ste si nemysleli, že som ho tu prišla ohovárať, ale táto téma nie je len o pozitívnych názoroch, tak som len chcela pridať ten svoj. ženy, ktoré s ním majú dobrú skúsenosť, môžu byť rady a ja sa samozrejme teším, že aj také sú. 😉

zuzajka4
27. dec 2011

@pastelka74 Ja mám s Pánom doktorom asi takú skúsenosť, že som do pôrodnice ani nedošla (malá sa mi narodila doma, našťastie je všetko v poriadku) Podľa mňa je to doktor,ktorý veľa rozpráva a málo robí.

martina28p
27. dec 2011

@pastelka74 ahoj,tak aj mňa mrzí čo si si prežila,priznám sa aj ja som na primára počulá pár sťažnosti ale po vlastnej skúsenosti by som nikoho iného nechcela,bol skvelý,pozorný,milý,velmi pozitívne vplýval na psychiku ,vela rozprával,vysvetloval a tiež podporoval,hoci ja mám pocit,že som to totálne nezvládla a robila som pri pôrode chyby,pomohol mi on aj sestričky,takže fakt super....

martina28p
27. dec 2011

@weronnka18 ahoj,ja som prvého synčeka rodila v TO a druhého v PE len teraz pár dní dozadu a viem porovnať....neviem síce ako je to v TO teraz ale tam ma rodil dr.Caradský a musím povedať,že to bol dobrý pôrod,no bolesti boli,bol s vyvolávačkou,ale zvládli sme to,prístup dobrý,zasívaná som bola na 8 stehov...čo sa týka personlu,nebol zlý,ale velká milota tam nebola,skôr to brali ako robotu a tak k tomu pristupovali...izba super,2 mamičky na izbe,sprcha,záchod,prebalovací pult aj vanicka na izbe....v PE pôrod tiež s vyvolávačkou,dosť bolestivý,kratší,nezašívaná,dieťatko veliké,ale primár ako pôrodník super...personál bez chyby,sestričky citlivý prístup,ochota pomôcť,poradiť...bábätká na detskej vyzite vybozkávané,mojkané.....super-v TO ich často nechali plakať bez povšimnutia....izby-3 mamičky na izbe,len prebalovací pult,spoločna vanička pre mimino,len osprchovať....sprcha a záchod spoločná na chodbe...takže je to také staršie,z okien ťahá...a počula som,že na vipke je zima,bola tam jedna mamička,čo si synčeka chodila sprchovať k sestričkám 😒 😒 😒

martina28p
27. dec 2011

baby tiež si myslím,nedajte na reči druhých,ak máte z primára dobrý pocit,rozprávajte sa s ním a dajte na svoje rozhodnutie,nie je vždy každý 100%tný,môže mať zlú náladu,aj on može mať nejaké problémy,aj ked by bolo neprofesionálne vybiť si to na rodiacej mamičke,ale stať sa môže...ja za seba môžem len odporučiť,pre mňa je to zlatý človek....čo bolo v minulosti,neviem posúdiť,ale teraz je iný ...tak vám prajem pekný pôrod a radostné chvíle so svojimi detičkami 😀 😀 😀 😀

pastelka74
28. dec 2011

@zarabono viem že nie som určite sama,kto má stýmto doktorom zlú skúsenosť a uvedomujem si že taký doktor sa asi všade nájde...bol to moj názor a strašne zlá skúsenosť...z krásneho zážitku urobil nidal nočnú moru na celý život!!!! prímarom sa stal snád preto,lebo sa tam asi nemal kto stať prímarom...tento post mu vôbec nepatrí,hoc aký iný lekár zhornej-dolnej ho v prístupe k pacientke schová do vačku....našťastie je to už za mnou...a som rada že si sa ozvala,už som si myslela že som jediná

zarabono
28. dec 2011

@pastelka74 ja som bola ticho,ale uz mi to nedalo.jednoducho nie je taky uzastny,ako ho z neho robia.a to ho poznam uz dlho,ale to ako sa zmenil po ziskani funkcii,tak to je des.nam sa po troch tazkych rokoch podarilo otehotniet,ked uz sme skusali spravit cokolvek a zacala som krvacat,tak som bola u neho na pohotovosti,bola som 26DC a on mi na 28DC stale chcel robit cistenie,napriek tomu,ze HCG stale krasne rastlo.a to nehovorim o tom jednani,ako z nejakou poslednou chuderou,pritom som nielen zena,ale aj zdravotnik a bola som u neho ako pac.

raza
28. dec 2011

@zarabono presne o tom hovorím, teda píšem, že on vôbec nemá cit, nechápe tehotnú ženu ako budúcu maminu.. proste pacienta treba akurát ošetriť a basta!! ani ja som sa už nemohla pozerať na to, ako ho všetci chvália..

pastelka74
28. dec 2011

@zarabono ....to mne dal dve vyvolávačky,malá bola neustále vysoko,proste nechcelo sa jej na svet,katastrofálne to bolelo a fakt som ticho trpela,nadával mi do historiek a posielal ma späť do Brezna,vraj ked si tam so mnou poradili po prvý krát,manžel mal byť pri pôrode ale vážený pán doktor si to neželal!!!! vraj nespolupracujem!!!..neviem čo je na ňom také úžasné,tam odkial pochádza sa ženám chovajú ako ku dobytku,tak nech si ide robiť doktora tam...tam by bol však obyčajná nula....nenávidím ho,vdaka nemu mám nočnú moru do konca života....je to obyčajný babrák a despota...ktorý ked sa zle vyspí..tak si odnášajú nič netušiace mamičky-rodičky...

pastelka74
28. dec 2011

@martina28p ...tak v tvojom prípade sa pán"prímar"dobre vyspal...ale!...ako píšem...je to vec názoru...len nechápem čo ho tak všetci vynášajú až do nebies...

zarabono
28. dec 2011

@raza nuz len mna ani neosetril.mal mi pichnut agolutin aj ten mi odmietol dat....
@pastelka74 tak toto si vystihla presne.inak je mi luto,co ti spravil.

apoloma
28. dec 2011

baby je to skoda ze mate akt taketo skusenosti ale nemyslim si ze je fer takto ho ociernovat,len si precitajte kolke na neho nadavaju a kolke si ho chvalia a myslim si ze to hovori za vsetko poznam ho uz dlho bol aj v topolcanoch teras je partizanskom a podla mna sa vobec ale vobec nezmenil!! ja som minuly rok musela ist na cistenie plod sa nevyvyjal a pan primar cakal najviac ako sa len dalo a sledoval kazdy bozi den ci malinke nerastie a daval kazdemu dnu sancu no nakoniec po nejakych 14dnoch sa muselo tehu ukoncit naozaj sa uz nemohlo dlhsie cakat uz aj tak to bolo dost ze tolko cakal!!tiez som zdravotnik a mozem porovnavat pretoze od 2006som bola na gynde viac ako doma ci uz v to alebo v pe takze asi tolko ja vam vas nazor neberiem ale to akym sposobom tu na neho nadavate ze je babrak a podobne nieje namieste a voci dievcatam ktore snim boli spokojne to ani nieje fer!!!jasne povedat svoj nazor je normalne ale nadavat tu na neho si nemyslim ze je spravne a este aj poza jeho chrbat!!!alebo ste mu to povedali aj do oci???!!!!

baronka222
28. dec 2011

ja na primara nemozem povedat jedine ze slovo. bol uzasny aj pred porodom na prehliadkach a pri porode ..... teda rodila som iba 1krat pri nom ale nemozem sa stazovat. prisiel neskor pretoze bol na operaciacha ale dr. co ma vysetroval pred nim katastrofa...ked dosiel on vsetko slo super.doslova povedal nebudem na vas setrit. pichol co uznal za vhodne a trafil sa porod prebehol eventualne v pohode.a nic som mu nedala!! ale v PE su uzasne aj setricky!!! urcite lepsie ako v TO to zas z pocutia viem. keby som sla opat rodit urcite do PE a chcela by som nidala.

motylik23
28. dec 2011

Ahojte,myslim si ze vam pana primara nikto nenutil tak preco ste si ho vybrali ked nie ste odtialto a este aj nadavate ved to je kazdeho slobodne rozhodnutie a idete do toho dobrovolne. Ci nie?

raza
28. dec 2011

@apoloma táto téma nie je len o pozitívnych skúsenostiach!! nechápem, ako môže niekomu vadiť, keď niekto napíše svoj názor! chváliť a ospevovať (poza chrbát), ako ty píšeš, to sa smie, ale napísať negatívnu skúsenosť nie?? prepáč, ale keď niekto zažije niečo také , ako tu baby popisovali, tak snáď neexistuje ospravedlnenie, že aj doktori sú len ľudia!! nebudem si ho predsa zastávať a tvrdiť, že to bola len náhoda, že sa choval ako chrapúň, keďže toľko žien má s ním pozitívne skúsenosti...
nehnevaj sa, ale píšeš tu, akoby my sme si vymýšlali.. keď si ho niekto chce vybrať, prosím, jeho vec, mám však právo napísať o ňom názor, keďže mi tu táto téma na to ponúka priestor..

@motylik23 neviem, či o tom vieš, ale keď niekto príde urgentne do nemocnice s nejakým problémom, nie je čas vyberať si lekára ...

martina28p
28. dec 2011

@pastelka74 máš pravdu,je to skôr z pohladu zažitej skúsenosti,mňa odrodil teraz 18-teho a nemôžem povedať nič zlé...aj v zdychárni bol so mnou,pokecal,povzbudil,pri pôrode to iste,pohladil,pomohol a potom sa vždy zastavil na izbe,porozprával sa s nami...každá mamička,čo tam bola a bolo nás 11 tak odrodil každú a ani jedna sa nesťažovala,spokojnosť ako s pôrodníkom prejavila každá...rodila si dávnejšie,možno bol vtedy iný,ale teraz môžem povedať,že to bol naozaj ludský prístup so srdcom na pravom mieste...no neviem aký bol pred tým a možno ešte niekto zažije s ním zlú skúsenosť,ale ja som len rada,že to bolo ako bol, aj svagrinú rodil ešte vo februári na jej odpurúčanie som išla za ním....takže preto ho môžem pochváliť....priznám sa,že ma velmi prekvapili slová o zlých skúsenostiach s ním,ale všetko je možné....

martina28p
28. dec 2011

dievčatá,každá má právo povedať si svoj názor,nestojí vám to tu za to,aby ste sa hádali,,,,ako sa hovorí 100 ludí,100 chutí....každá máme nejakú skúsenosť a verím,že žiadna z nás tu neklame...my čosme s ním zažili dobrý pôrod,môžme byť radi,že nemáme zlú skúsenosť a tie čo ste zažili nepríjemnosti,je mi to lúto,ale späť to už nik nevráti....aspoň viete,že keby ešte raz bolo treba,tak sa tam nevrátite a obrátite sa na niekoho iného...želám vám všetko dobré..... 🙂

apoloma
28. dec 2011

@raza ja ti tvoj nazor neberiem a aj som to v predchadzajucom prispevku napisala!! len si myslim ze ani jedna z tem na konikovi nieje na to aby sa tu nadavalo na ludi ci uz je to primar doktor alebo obycajny clovek!!!!!!

sante81
28. dec 2011

ja som zmenila gynekologa po 11 rokoch a dala som si kartu k primárovi a nelutujem, mam len pozitívnu skusenost, aj ked so sestričkami to bol presny opak, odrodil mi prvé dieta a dufam ze budem mat to štastie aj pri druhom.

pastelka74
28. dec 2011

...tak vám držím palce,všetkým budúcim maminám ktoré sa rozhodli preň ho 😒 ☹ ....a dúfam že vaše skúsenosti budú iba výborné a príchod vášho dieťatka bude ten najsilnejší zážitok v živote.....veľa šťastia 🙂

sestrickazdko
28. dec 2011

ja som bola veľmi spokojná , ale v poslednej dobe takisto počúvam na neho veľa negatívneho...

opatmama
28. dec 2011

@katy33 ak ti to este stihne prist, myslim si ze v kuchynke, tam kde je chladnicka by s tym nemali mat problem, ale s tym osobnu skusenost nemam, ale spolubyvajuca si davala vysterilizovat flasky tak asi v tom nebude rozdiel

sestrickazdko
28. dec 2011

neviem, či je to na neho už veľa, alebo čo, ale fakt nechápem, čo mi kamarátky hovoria, pretože ja ho takého nepoznám.

opatmama
28. dec 2011

@sante81 ja si teda nemyslim ze O VYVOLAVACKE BY STE SA MALI ROZHODOVAT podla bolesti, ale podla toho aky vplyv to ma na dieta, preziva pri tom omnoho vacsi stres ako ked to pride prirodzene {samozrejme ak nejde o nutny pripad, kedy sa berie ohlad na zivotne funkcie} a okrem toho sa oberate o ten moment prekvapenia, ak nieste nejake stresacky tak s toho mozete mat skvelu spomienku na prichod na svet vasho krpca.

opatmama
28. dec 2011

@katy33moj nazor je: naco vyvolavat ak ste obaja zdravy, tie bolesti su aj tak take silne ze je uz aj jedno ci su trosku slabsie alebo nie, aj keby to bola pravda ze to zavisi od vyvolavacky, ak sa zena boji bolesti nech si da utisovacku ale urcite by to prezila aj bez nej, v pe su dobri doktori a porod odvedu urcite najlepsie ako sa da tak preco sa okradat o ten moment prekvapenia a stresovat babo, ked si chce este polezkat, a ako casto byvame tehotne, treba si to vychutnat a prekonat tu poslednu unavu

opatmama
28. dec 2011

@zuzajka4 ako ste to doma zvladli, prisli zdravotnici ci samy?

opatmama
28. dec 2011

@martina28p pekne opisana porodnica v pe, musim suhlasit hlavne s personalom na novorodeneckom, fakt doktorky uplne jak babka ked si tuly vnucatko ze, fakt sa mi tam normalne pacilo a to som mala na izbe dve ciganky, veselsiu partiu by som nenasla a vzdy boli cistucke a deticky mali viac vyvovane ako ja.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre