Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

dodika
19. jan 2010

Tak Maru aj ostatné baby, bola som u Dr. Nidala na prvej poradni a môžem napísať len super ohlasy aj na pôrodnicu. Samozrejme, že nie je najnovšia ale cítite sa tam príjemne.Doktor bol veľmi milý a samozrejme idem na dalšiu poradnu aj na vyšerenia kvôli epidurálu a celá konzultácia bola plná pohodičky a smiechu, potom sa k nám pridal aj primár a vôbec som necítila nejaký strach alebo také dačo, skôr sme sa dobre nasmiali. Oni sú radi, že im tak chodia rodičky, lebo vlastne beru od poisťovní za nás peniažky a tým, že sú malá nemocnica o to viac sa musia snažiť. A je to vidieť na tom prístupe. Tak zatiaľ som spokojná a som rada, že som tam merala cestu. 🙂 🙂 🙂 Maru ďakujem za super navigáciu, našla som to na prvý šup.

maru1453
19. jan 2010

Dodika co sa tika epiduralu mala som ho zo sebou ale ani mi ho nestihly pichnut daju ti infuzku na silnejsie kontrakcie a je to vonku ani nevies ako a hlevne bez bolesti ja som si to nevedela predstavit bez neho ale teraz si to neviem predstvit s nim pretoze bolesti boli len tie na zaciatku ked ti idu kontrakcie a porod ako samotny neboly

zuzzy12
19. jan 2010

Ahojte...chcela by som sa spitat...či mi neviete niektora poradit--je taka možnost chodit do nemocnice v PE k Dr. Abudaimovi posledny mesiac na poradne aj ked mam svojho gynakologa v Partizanskom??Vopred moc-moc dakujem ak mi niektora odpoviete!!!

zuzanka.j
autor
20. jan 2010

zuzzy12 na tvoju otazku neviem odpovedat, ale mam termin v aprili. aj ty?

zuzzy12
21. jan 2010

Ahoj zuzanka.j ...som rada že si sa ozvala,mam termin 11.aprila..možno sa stretneme v nemocnici.Ćakame prve babo tak zohanam info o porodnici v Pe a tak...super že ju tato stranka.Uvažujem že si zajednam Dr.Nidana k porodu,len ešte neviem čo a ako a kde a kolko to bude stat...čo si ty o tom mysliš a ozaj ide aj tvoj manžel k porodu??

veverka84
21. jan 2010

je to jedno kde mate svojho dr od 36 tt sa chodi na poradnu do nemocky uz mal by vas tam vas dr poslat ale ak nie normalne tam mozte ist aj same funguje to tak aj v Topolcanoch ked som bola aj teraz v PE.Na dverach su ordinacne hodiny lekarov a vyberes sa v taky den ked je dr ktoreho chces.Abutaima robi pondelky a utorky teraz tusim len neviem cas...vacsinou sa pyta ci ho chces aj pri porode takze neni problem.ja som rodila 22.11.2009 a bola som veeeeeeeelmi spokojna- oproti topolcanom tam som rodila 2006 ale teraz ze je to tam este horsie...

zuzzy12
21. jan 2010

ahoj veverka 84..chcela by som chodit už posledny mesiac na poradne do nemocnice ale počula som že to sa chodi len pri rizikovom tehu...ved uvidim musim sa tam ist spitat...za dva tyždna idem na sono to budem v 30 tom tyždni.Veverka a koho si mala pri porode ??a nevieš ci sa plati a kolko --za to ked si vybereš Dr.Abutaima pri porod??moooc moc dik za info

veverka84
21. jan 2010

nie pri rizikovom sa chodi cele tehu popripade skor sa chodi ako od 36 tt ked mas dake problemy...ale od 36 tt je to normalne standardny postup skoro vo vsetkych nemocniciach a vacsinou ako som pisala ta tvoj dr posle tam a k svojmu uz nechodis na poradne poradnu ti urobia tam-klasika moc tlak vysetrenie popripade sono prietoky alebo CTG.Ja som mala dr Abutaimu neplati sa nic on sa ti urcite ponukne a je len na tebe ci mu nieco das potom alebo nie.A keby sa ta to neopyta tak mu to normalne povedz on je ochotny velmi urcite ta neodmietne 🙂
Ak chces este nejake info kludne napis sem alebo spravu 😉

maru1453
21. jan 2010

zuzzy ja som rodila 6.1.2010odrodil ma DR abutaim a to som tam bola 5.1.2010 prvy krat na poradni a 6 mi praskla doma voda tak som tam musela ist.Nemusis sa u nikoho objednavat len tam prides mesiac pred terminom DR robi pondelky a utorky od 10.00 do 12.00 robi aj v piatok ale to nema ordinacne hodiny len na objednavku a hned rano od 7.00 do 8.00 keby ste sa dohodly ze ti nevyhovuju ordinacne hodiny.Co sa tyka penazi neberie nic je na tebe ci mu nieco das alebo doslova nanutis lebo si nechce zobrat nic.Co sa tika starostlivosti tak to nie je len ze ta odrodi ale bude ta chodit osobne pozerat ci je vsetko OK ci ti nieco nieje a tak fakt super ja som tam bola tiez vlastne len koly nemu .Ak ta bude este nieco zaujimat kludne sa pytaj

zuzzy12
22. jan 2010

Ahoj maru...a ten DR.Abutaim pride k pôrodu aj ked nebude mat službu??A maru čo treba zobrat do nemocky...myslim kolko košielok,dupačky,aj zavinovačku treba?olejček, liieh na prve dni a tak..a ešte mame taky maly problem ...mame s manželom odlišny RH faktor krvnej skupiny...ja mam negativ a manžel pozitiv---rieši sa to nejakou injekciou po porode...nepoznaš niekoho takeho ako my v tvojom okoli...dakujem za odpoved

maru1453
23. jan 2010

ano pride aj ked nema sluzbu zavolas mu a dorazi on byva v nemocnicnej bytovke takze to ma na skok.A do nemocnice treba aspon 15 bavlnenych plienok 5 kosielok dupacky tam sa kazdy den dava babatkam ciste oblecenie zavinovacku musis mat nemocnicnu,ciapocku , rukavicky, ponozky,vecsie plienky aby si mala do coho utriet babo po kupani ,pampersky 40ks. ,detsky olejcek, mydielko detske alebo co budes pouzivat , lieh , krem na zadok, vatove tycinky, vata,odsavacku na mlieko ak nemas ti pozicaju no a potom ked pojdete domou podla pocasia oblecenie.A pre teba starsiu nocnu koselu na porod a potom nocnu koselu co si prezlecies po porode ja som mala 3 a veru som ich aj vyuzila,2 baliky poporodnych vloziek ,2 podlozky na prebalovanie tie som mala tiez ale kazde rano sa chodily pytat ci mame vsetko ciste takze ja som svoje neminula ale nikdy nevies radsej si nabal a drogeria 2osusky 2 uteraky ak si este na nieco spomeniem dam vediet nemozem najst ten zoznam ale keby si ho vypytas od sestricky na poradni mala by ti ho dat

zuzajka4
23. jan 2010

Zuzzy ja mám tiež RHfaktor negatívny a priateľ ma pozitívny.No a vlastne to záleží od RHfaktora bábätka Lebo ak by malo pozitívny mali by ti do 24 hodín od pôrodu pichnúť takú inekciu (len som zabudla ako sa vola) Ale neboj oni určite vedia čo majú robiť a určite ťa o všetkom budú aj vopred informovať.

zuzzy12
23. jan 2010

jee.j.. dakujem maru za zoznam ....mam zoznam od sestričky ale tam je len par veci...moc si mi pomohla!!

zuzzy12
23. jan 2010

Ahoj zuzajka...viem že sa to rieši tou injekciou---brali mi krv na protilatky takže ešte neviem vysledky ale prve vysledky na protilatky boli o.k......len mam obavy ake zdravotne problemy to sposobi babetku ak by sme mali odlišny rh-faktor alebo či nieje problem s dalšim tehotenstvom aj po tej injekcii?že vraj taketo babo mava častejšie dets..žltačku ako ine...

zuzzy12
23. jan 2010

ahojte...baby aj ste niektora navštevovali predporodny kurz???myslite že je to potrebne?

zenaaa
23. jan 2010

Ak má mamička Rh faktor krv.skupiny negatívny a jej narodené dieťatko Rh faktor pozitívny,podáva sa mamičke/do svalu/do 72 hodín od pôrodu injekcia, teraz pod názvom Rhophylac,aby sa v jej tele v prípade ďalšej tehotnosti/plánovanej/ predišlo vzniku protilátok proti dieťatku.

zuzajka4
23. jan 2010

No neviem či mávajú ale môj nemal žltačku,vlastne žiadne zdravotné problémy nemal.A teraz som druhy krát tehotná a zatiaľ mám tiež protilátky Ok.Tak dúfam všetko dobre dopadne.
Ked to pichali mne tuším sa to volalo Rhega alebo take niečo to bolo.

zuzzy12
24. jan 2010

zuzajka..takže je ešte možnost že by malo babo RH -faktor po matke a všeko by bolo o.k.Dakujem to si ma ukludnila...a kedy maš termin ak sa možem spitat??,ja 11.4. ...a bubeš rodit v PE??,

maru1453
24. jan 2010

neviem ci je dolezity predporodny kurz lebo sestricky ti povedia na sale co a ako ako mas dychat kedy tlacit ako sa spravat a vsetko a zas na oddeleni ta detska sestricka nauci ako koijt takze podla mna nie je potrebny

zenaaa
24. jan 2010

Keď sa Rh faktory matky a dieťaťa nezhodujú,neznamená to,či dieťa bude alebo nebude mať žltačku.Do toho vstupujú i iné veci a niekedy i to ako "ťažko" šlo bábätko na svet.To v mnohom závisí hlavne od mamičky,ako sa chová na pôrodnej sále,či počúva pôrodníka a hlavne sestričku na pôrodnom sále!!!
Novorodenecká žltačka nie je prenosná.Do akej miery sa u dieťaťa prejaví objektívne určí hladina bilirubínu v krvi dieťatka.Bilirubín je žlté farbivo a to sa uvolňuje pri rozpade červených krviniek.Sú to zložité procesy v tele a úplne normálne chemické reakcie.Príroda sa takto bráni nejakému nadbytku niečoho.Keď je však hladina bilirubínu vyššia ako je normál.,tak sa zahajuje ďalší postup-tzv fototerapia/"fialové svetlo"/ a samozrejme dostatok tekutín t.j dojčenie a dojčenie....Pretože i tak sa telo zbavuje nepotrebných látok.Deti s vyššou hladinou žltého farbiva v krvi môžu byť spavejšie ako ostatné,takže je dobré ich budiť každé 2 hod.počas dňa.Jednoducho im navodiť nejaký rytmus.Ahojte.

zuzajka4
24. jan 2010

Ja mám termín až 26.7 a chcela by som tam tiež rodiť.Este sa rozhodujem Topoľčany alebo Partizánske.Tak potom napíš aké to bolo a aký na teba boli 🙂

zuzzy12
24. jan 2010

zenaaa dakujem za vysvetlenie...

zuzzy12
24. jan 2010

Ahoj zuzajka...noo potom dám vediet ako som dopadla,jaj už aby to bolo...a prosím ťa aj piješ nejake tehotenske čaje??take čo sa piju 3 mesiace pred pôrodom---na posilnenie maternice...nevieš mi poradiť??

tobi2008
25. jan 2010

tibara11nie ja už mam po tom.mala sa mi narodila v septembri.

zenaaa
25. jan 2010

ahojte.Tehotenské čaje pred pôrodom nepoznám,to počujem po prvýkrát,že také niečo je,ale doba je moderná,takže možno niečo také farmácia už vymyslela??Všeobecne čaje sú dobrá vec,hlavne teraz v zime sa tiež treba dopovať,aby sme nemali nejaké potiaže s močovými cestami a s imunitou.Po pôrode sú dobré nejaké detské alebo kamilkové čajíčky,ale ani tie pre dojčiace maminky nie sú zlé.Sú i homeopatiká na podporu tvorby mliečka po pôrode.Je to zas len na bylinkovom základe,takže predávkovanie nehrozí.Firemný názov tých homeopatík neviem,no v lekárni už by mali vedieť slušne poradiť.Tak sa zatiaľ majte pekne a hlavne Vám všetkým prajem,aby ste sa zbytočne vopred nestresovali,pretože všetko,čo prežívate Vy,prežíva i Vaše ešte nenarodené dieťatko a také "nervy" by ste mu asi vedome nechceli navodzovať.Tak len hlavu hore.Ahojte.

zuzzy12
25. jan 2010

ahoj....zenaaa mala som na mysli čaje z alchemilky žltozelenej alebo z malinovych listov...že vraj je to dobre na posilnenie maternice pred pôrodom,tak neviem.....a ďakujem za povzbudenie,je pravda že ako prvorodička "trochu" stresujem---či necitim malo alebo veľa pohybov a či je všetko v poriadku...

zuzzy12
25. jan 2010

....a ešte som sa chcele spítať.....dali ste si niektora uskladniť pupočnikovu krv ??uvažujeme o tom...

veverka84
26. jan 2010

o tych cajoch som pocula hlavne z tych malinovych listov aj som si ho kupila ale nejak som nenasla cas ho pit 😀 😀 😀
teraz ked kojim pijem teekane vsetky mozne druhy a mlieka mam az az, bylinkove moc nemusim.Pozor kamilkovy sa neodporuca je to silny alergen dokonca plienky sleep and play su napustene kamilkovym mliekom a vela deti ma z nich fest vyhadzany zadok ☹
Pupocnikovu krv som si dala odobrat aj pri prvom aj pri druhom dietati-nazory su rozne ale nechem si v zivote nic vycitat takze pre istotu...a pri niketorych chcorobach vyslovene pasuje lepsie krv surodenca tak maju obaja ale dufam ze ju potrebovat nebudeme...
ak si chces dat odber urobit povdz dr a on ti da zmluvy ktore vypises a posles.Keby si to nestihla nahodou tak ti odber urobia tiez ked povies aj tesne pred porodom.a zmluvy a peniaze das dodatocne.

zuzzy12
26. jan 2010

Ahoj veverka....ďakujem za rady..... 🙂 ...a ešte mam take obavy som v 30tt,pohyby sice citim každy deň...niekedy to je take prevalovanie,niekedy take šťuchance ale niesu to take riadne kopance ako pišu niektore baby že maju až bolesti keď ich kopne do mechura.Od ktoreho tyždňa budem citiť riadne kopance alebo budem vidiet vypuklinky keď babo vystrči nožičku??

veverka84
27. jan 2010

no ja so mtake ozaj silne zazila tak od 35 tt cca ale vystrkovanie noziciek a ruciciek som mala pri prvom chlapcekovi teraz pri malej len kopance ale rucky nozky sa nevystrkovali 😀 zato sidlo je to poriadne🙂))zalezi to od babatinka kazde je ine, ku koncu ti brusko padne a bude sa ti aj lepsie dychat popripade ak mavas kyselinu ta sa o doooost zlepsi co ja som mala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre