Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

nunu30
17. feb 2010

zuzzy , tak nas prevelili sem .. ano rada by osm chodila posledny mesiac do PE

nunu30
17. feb 2010

o tom doktorovi som pocula ela dobreho ale mne je to jedno kto ma odrodi ... každy musi predsa odviest porod co najlepsie si myslim. ale ak sa mi podari natrafit naneho branit sa nebudem

zuzzy12
17. feb 2010

Ahoj nanu...ja idem zajtra prvy krat na predôrodnu pripravu.Ty nebudeš chodiť?

nunu30
18. feb 2010

Ahoj zuzzzy, na predporodnu pripravu nebudem chodit delim sa o auto s manželom a spoje mi nechodia žiadne do PE. Ale citala som tu na týchto strankach že to nie je až take doležite že ti aj tak vsetko povedia priporode .. ako mas dýchat co mas robit . takže sa len spolieham na to 🙂

zuzajka4
21. feb 2010

Ahojte 🙂 Ako sa máte? Nevedeli by ste mi povedať, že kde nájdem taký ten zoznam potrebných veci do tejto pôrodnice pre bábätko? Lebo všade to je inak. Ďakujem

zuzzy12
21. feb 2010

Ahoj zuzajka,....najdeš to na tychto strankach ked si ich prečitaš spetne do zadu....

monique3879
24. feb 2010

zuzajka4 - nedávno som robila pre jednu kamošku zoznam, tak pre info ho máš tu:

Taška na príjem:
Doklady:
občiansky preukaz
tehotenská knižka
kartička poistenca
kópia sobášneho listu (alebo prehlásenie o otcovstve z matriky)
adresa a tel. pediatra (výsledky vyšetrení na fenylketonúriu a zníženú funkciu štítnej žľazy sa posielajú priamo jemu, prepúšťaciu správu dieťaťa treba odniesť na najbližší deň po prepustení do ambulancie, väčšinou sa dohodne prvá návšteva doma)

Oblečenie:
krátka nočná košeľa na pôrod
nočná košeľa s rozopínaním na kojenie na prezlečenie po pôrode (obe radšej tenšie a pribaliť sveter v chladnejšom období)
župan
ponožky
nohavičky
veľký a malý(na osvieženie, obklady) uterák alebo plienku
pohodlné prezuvky (s vyšším podpätkom, odľahčia hrádzi) a obuv do sprchy

Hygienické potreby:
vložky 2 balíky (v prípade odtečenia plodovej vody - vložky radšej gynekologické, bez lepiaceho pásiku a nie ultra tenké –z hygienického hľadiska je dôležité vložky často meniť)
podložky (1-2) pre inkontinentných
telový šampón (nie príliš parfémovaný, odporúčame peelingový, pomáha pri masáži chrbta od bolesti)
zubná kefka a pasta
šampón
hrebeň (gumička, čelenka, sponky)
vreckovky
toaletný papier
pomáda na pery
okuliare miesto kontaktných šošoviek
pravidelne užívané lieky
príbor, šálka alebo pohár (ako kde)

Pre partnera:
prezuvky
fotoaparát, kameru

(ako upomienku na veci, ktoré bežne používate a nemôžu byť v taške pár týždňov)
materská knižka
kartička poistenca
občiansky preukaz
mobil
nabíjačka na mobil
fotoaparát

2. Taška po pôrode, na šestonedelie
Oblečenie:
nočné košele s rozopínaním hore alebo XXL tričká (2-3 na prezlečenie, musia dobre sať pot)
ponožky
volné bavlnené alebo jednorázové nohavičky
uterák veľký II, uterák na ruky
podprsenky na kojenie
vložky do podprsenky (hodvábne) 2 páry, alebo balenie papierových
Hygienické potreby (doplnenie):
vložky (4-5 balení) (radšej gynekologické, bez lepiaceho pásiku a nie ultra tenké – majú tendenciu zatrhávať sa o stehy a z hygienického hľadiska je dôležité vložky často meniť)
podložky pre inkontinentných (min 1 na deň – zídu sa aj doma)
tekuté mydlo s pumpou na izbu k umývadlu
nafukovacie koleso (na sedenie)
Pre bábo:
tenké rukavičky proti poškrabaniu
tenká bavlnená čiapka
ponožky
bavlnené košielky
4-5 látkových plienok pod hlavičku a pod.
detské mydlo
osuška
lieh na pupček
krém proti zapareninám na zadoček
kefka na vlásky
jednorázové plienky newborn aj 2 balíky (dobré sú tie žlté 1 z tesca)
vlhčené obrúsky
olejček po kúpaní
gázové štvroce pod pupočný pahíl
Otázne:
odsávačka na mlieko (radšej len vyhliadnuť typ a inštruovať partnera, aby vedel, kde ju kúpiť, ak bude treba)
klobúčiky alebo mušle na bradavky (ale radšej bradavky otužovať vopred - možno nebudeš potrebovať)
kalciová masť alebo cicaderma, lanolín - na ragády (mne to nepomohlo, ja som si kúpila masť multi mam - nemusia sa umývať bradavky)

3. Taška na odchod domov
Pre mamičku:
oblečenie na cestu domov (najlepšie odložiť to, čo ste mali pri príjme😉
Pre bábätko (podľa sezóny):
bezpečnostná sedačka do auta
jednorázová plienka
body 58-62
dupačky
svetrík
overal
tenká čiapočka, hrubá čiapočka
deka alebo zavinovačka do autosedačky

Hádam tam je všetko!

zuzajka4
24. feb 2010

Ďakujem pekne 🙂 Snáď sa unesiem XiXiXi Je toho neúrekom 🙂

zuzanka.j
autor
10. mar 2010

ahojte. chcem sa spytat tych co uz porodili, ako je to pri samotnom porode. poloha je na chrbte s vyviazanymi nohami, alebo je mozny aj npr. polosed bez priviazanych noh? diky

miruliacik
10. mar 2010

Zuzi ahoj.
To jake strasidelne, ze vyviazane nohy 😕 .... Nie , to v ziadnom pripade. Je to taky skor pololeh 😅 a nohy mas len polozene, nie priviazane......

zuzanka.j
autor
11. mar 2010

uf tak to mi odlahlo 🙂 , lebo som citala, ze sa to doteraz v niektorych porodniciach tak robi 😖

sakura77
12. mar 2010

dokonca kamoska rodila v drepe 😉

zuzzy12
16. mar 2010

Ahojte..mali ste niektora porod spinalnou anestezou???dakujem za odpoved

zuzanka.j
autor
16. mar 2010

zuzzy12 - moja suseda tam tak rodila v lete, mala cisarsky. ale moc si to nepochvaluje, ze ju potom dost bolela hlava a citieva na chrbate bolest v oblasti vpichu. ale inak vraj fajn a citila sa coskoro po porode dobre, zotavila sa rychlo...
uz si bola na poradni v nemocnici? od kedy tam maju ordinacne hodiny, hned od 7.00? ja sa tam chystam prvy krat buduci pondelok ked pojdem z diabetologickej amb. nech to vybavim jednym supom. to znamena ze tam pridem okolo 9.00. to tam bude uz asi slusny natresk, ale sak si pockam, nikto ma nenahana...

33katka33
23. mar 2010

ahojte,mozem sa spytat neviete nahodou ako je to v partizanskom ked som rodila prvy krat cisarskym a teraz som druhy krat tehotna ze ci pojdem znova?

moncici11
15. apr 2010

ahoj katka, to zalezi na lekarovi ako posudi situaciu, mozno ze sa rozhodne pre cekciu a mozno ze porodis spontanne, cakas druhe babatko? 😉 😉

moncici11
15. apr 2010

kedy mas termin? aj z vlastnej skusenosti mozem povedat ze druhy porod bol ovela lahsi a hladsi tak neviem....rodila som pred rokom v partizanskom a mozem povedat ze som bola nad mieru spokojna so vsetkymi 😎

dodika
30. apr 2010

Chcem pridať svoju skúsenosť s pôrodnicou v Partizánskom. Ani raz som neoľutovala, že som si ako prvorodička vybrala túto pôrodnicu aj keď pochádzam z Nitry a to sa mi všetci čudovali, že prečo idem tak ďaleko. Zas tak ďaleko to nebolo 🙂 Aj keď v Nitre je nová pôrodnica a pekné priestory, u mňa vyhral prístup ( pohodová a uvolnená atmosféra žiaden nadradený prístup akože ja som doktor a kto je viac ako to niekde cítiť ), možnosť podania bezplatného epidurálu !!! ( všade sa inak platí ), otecko pri pôrode a krásne nadštandartné izby. Aj keď pôrodnica nepatrí medzi najnovšie, je tam čisto a útulne. A to som na čistotu citlivá, proste som si to omrkla na spoločných záchodoch. Vždy boli čisté a voňali po čistiacom prostriedku a takisto upratovali každý deň milé pani upratovačky a pri výmene izieb bola prevedená dôkladná dezinfekcia všetkého, od podlahy po poličky, toť moja skúsenosť. 😉 Do poradne som začala chodiť v 36. týždni, boli vlastne radi že som si vybrala ich pôrodnicu a aj milo prekvapení ale nebola som sama tak zďaleka 😀.Urobili mi všetky predoperačné vyšetrenia kvôli epidurálu, pohovor s anesteziológom, odbery a biochémiu krvi a rodila som dokopy 4 hodiny v pohode, v kľude, manžel bol na vzdychárni od začiatku do konca, epidurál mi podali bezbolesnte, baby vôbec tu ihlu necítite, viac ma bolela ihla na ruke 🙂 , pekne som po podaní epidurálu cítila kontrakcie ako také tlaky, ktoré vás ale nebolia, po 2 hodinách od epidurálu som sa otvorila na 10 cm a kedže videli, že poloha na chrbte mi nevyhovuje na tlačenie, na zem mi rozprestreli plachtu, chytila som sa pôrodného stola a tlačila som v podrepe ako ked rodia indiánky a to sme sa tomu smiali a malinký bol na svete za 10 minut. Rodila som už potom na stole v uplnom sede, lebo táto poloha bola pre mna úplne super a zozadu ma manžel pekne podvihoval vankúšom, hovorili mi milé slová a chválili a cítila som sa ako nie pri bolestivom pôrode ale pri krásnom zážitku, ktorý som si vychutnávala plnými dúškami a stále sa v myšlienkach k tomu vraciam a rada by som si to zopakovala znovu a znovu. Keby všetky ženy mali takéto pôrody, tak to by bolo fantastické! Proste personál, pôrodnica na jednotku. A perfektné je, že anestezilog je k dispozícii 24 hodín a to je pri epidurále dôležité, aby Vám to mal kto pichnúťaj o polnoci. Mne to pichal pán primár ARA bohužial neviem meno, ale nemala som žiadne bolesti vpichu ani bolesti hlavy, proste som krásne chodila ale necítila som bolesti a vedela som krásne tlačiť, ono je dôležité, že Vás tým epidurálom nepredávkuju, ale dajú takú dávku, aby Vám to pomohlo a nie zhoršilo pôrod. A ešte jedna dôležitá vec, čo málo kde robia a to, nerobili mi nástrih, lebo som o to požiadala, keďže som poctivo robila masáž hrádze 5 týždňov a to mal malý veľku hlavičku a skoro 4 kg, ale snažil sa aj doktor a pekne viedol pôrod, tak aby ma nemusel strihať, aj to je super, že netreba vždy strihať, len sa musí doktorom chcieť trošku sa pohrať s tou hrádzou, ale ja som chodila aj na predpôrodné cvičenia a dostala som pochvalu, že som vedela dýchacie techniky, aby som príliš rýchlo netlačila a nepotrhala sa.
No a ďalšie veľké plus bolo, že manžel môže spať s Vami na izbe, dajú mu len návlečky a takto si môžete natrénovať nočné vstávanie k bábätku, čo sme si vyskúšali v pôrodnici a takisto aj kúpanie a domov sme prišli pekne zacvičení.
A teraz mám v postielke dobručké a stále usmievavé bábetko, lebo ho mamina priviedla na svet s úsmevom a v radosti a on nám ten úsmev každý deň opätuje 🙂 🙂 🙂
Ak rodiť nabudúce, tak jedine v Partizánskom a škoda, že táto malá pôrodnica nie je tak dotovaná ako okresné veľké nemocnice, lebo by si to zaslúžila omnoho viac a jej personál takisto, a to hlavne doktor Abutuaima a primár Majerčík, ktorý sú chlapmi a pôrodníkmi na správnom mieste!!!

moncici11
3. máj 2010

ahoj Dodika , aj ja som rodila v Partizanskom, pred rokom, bola som druhorodicka, prve som rodila pred 9-timi rokmi v Topolcanoch a mozem povedat, ze sa to neda vobec porovnat! Po porode v TO sdom skoncila s malym v Nitre na odd. patolog novorodencov, kedze sa pani doktori rozhodli ze je piatok a ja som uz par dni prenasala, tak som mala vyvolany spontanny porod a skoncilo to tak ze museli maleho resuscitovat...... som zdravotnicka tak mi nikto nemusel vysvetlovat co to znamena, skratka najhorsie obdobie mojho zivota, nastastie maly je v poriadku je z neho poriadny chlap, je bystri dobre sa uci, skratka som stastna ze to tak dopadlo, aj ked si myslim, ze to bolo skor obrovske stastie.......... druhe dieta som sa rozhodla priviest na svet v partizanskom a mam nam to len tie najlepsie spomienky 🙂 bola som nadmieru spokojna su skratka vsetci perfektny a co je dolezite je ludsky pristup, vysoka odbornost, flexibilita a individualny pristup k pacientovi, co sa v dnesnej dobe len tak lahko nevidi 😎 aj ja si myslim ze su to ludia na spravnom mieste ! ! !

dodika
3. máj 2010

Ahoj Moncici,plne s Tebou súhlasím, individuálny prístup a flexibilita, zobrala si mi tie slová z úst. A ľudský prístup je na nezaplatenie, ten spolu s pohodovou atmosférou nahradí všetko. 🙂 🙂 🙂 Ked malinky trošku povyrastie, chceme aj sestričku pre neho, ak sa podarí 🙂 a už sa teraz tešíme s manželom na pôrod v Partizánskom a baby čo ste nerodili, nebojte sa, ja som teda poriadny strachoprt, ihly sa nebojím ale pre tie čo maju strach z pôrodu alebo nízky prah bolesti, tak odporúčam epidurál a milý personál v Partizánskom. Určite budete spokojné, tak ako je. Treba pozitívne myslieť a tešiť sa, tak ako som sa tešila aj ja. 😎 🙂

moncici11
3. máj 2010

tak Ti Dodi drzim palce aby vam plany vysli, aby malinky pekne rastol---strasne rychlo to uteka , maly bude mat za chvilku rocik, robi nam radost, je to skratka najkrajsie obdobie zivota aj nas dospelych, tak si ho uzite plnymi duuuskami 😉 😉 😉

zuzzy12
4. máj 2010

Ahojte....pridavm sa k nazoru,že personal v pôrodnici Partizánske je super 🙂 .....ludsky pristup....prijemna atmosfera ...100%čistota......vrelo odporučam 😀

crazy7angel
10. máj 2010

ahojte,je tu niektora,ktora ma termin v juli?

neliq
3. jún 2010

Ahoj holky,
Tak to ste ma fakt potešili, že pôrodnica u nás je na takej dobrej úrovni. Teraz sa už nemusím báť. Ďakujem 🙂

imarikai
3. jún 2010

dodika parada no u nas zavreli handlovu ako to bude do decembra neviem ale už čitam o porodnici v partizanskom takže vopred dakujem za každy čerstvý prispevok ja od vas pochadzam nemocnicu poznam vlastne som sa tam aj narodila a v 18 rokoch ma tam dva krat na gynekológii operovali ale to bolo davno mna asi najviac zaujma pristup lekarov a nastrih

gabika41
3. jún 2010

ahoj,ja mam termin v juli.Som z PE

betatka
4. jún 2010

@imarikai myslím že s prístupom teraších lekárov nie je problém ak si rovno zajednáš dr. Abutaimu tak o nástrich sa nemusíš ani báť on ak fakt nemusí tak nerobí...je dosť orientovaný na prirodzený pôrod. Ja som tiež nechcela po prvom pôrode nástrih a tiež som sa toho bála a hlavne hojenia...a pri druhom som ho bohužial musela mať lebo tá prvá jazva bola taká silná a moja koža by to nevydražala tak ma museli znova nastrihnúť...po prvné vôbec som to necítila a po druhé po 3hodinách čo som si odležala na sále som mohla prejsť po svojich na izbu a v pohode sedieť čo som pri prvom nemohla ani 3 mesiace po pôrode. Fakt on je super doktor aj ked nemáme taký nadštandard ako bol v Handlovej čo ukazovali v telke.

imarikai
5. jún 2010

@betatka dakujem za odpoved ja som v handlovej nerodila ale v bojniciach handlovu som chcela skusiť ale mi to nevyšlo no uvidime čo bude do decembra ja som mala nastrih pri oboch ale pri poslednom som citila každy steh ked ma zašival preto sa toho bojim

veverka84
5. jún 2010

veru tak betatka dobre pise dr abutaima je za prirodzeny porod 🙂 ja som prve rodila v Topolcanoch-nikdy viac tak preto som druhe isla do PE a nebanujem vobec taky porod aj kazdy tyzden 😀 a samozrejme u dr abutaimu bez nastrihu celkovo som sa citila ihned po porode akokeby som ani nerodila 🙂
BETATKA ako sa mate???deticky posluchaju?my sme nakomplet chori ☹

betatka
5. jún 2010

@veverka84 no my sme boli celý máj komplet chorí. už sa z toho konečne všetci okrem mňa dostali. Ako Ninka už papate príkmy?

@imarikai ak maš veľký strah tak je tu predsa ešte epidurálka a tá je v PE asi najlacnejšia v okolí. Ja som sa tiež fest bála a naozaj ked som poslúchla presne čo mi radil doktor a sestrička (oľga z poradne - som si ju dala zavolať, aby bola ako morálna podpora) tak to bolo bez bolesti a tento pôrod bol oveľa lepší ako prvý.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre