Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

cica28
22. okt 2010

@neliq uz aby bol november nech mam aspon prve visetrenie v tej nemocnici za sebou.

neliq
22. okt 2010

Jáj to ja by som už chcela, aby som bola s malým doma 😉 , kopcuje v poslednom čase ostošesť 🙂

cica28
22. okt 2010

@neliq tak to aj ja bi som chcela ale vsetko pekne po poriadku. 🙂 🙂 🙂 🙂

neliq
22. okt 2010

@cica28 Akurát si čítam zaujímjú tému o Dulách a normálne začínam rozmýšľať, že by som niekoho takého chcela pri pôrode, len bohvie, či je to v našej nemocnici vôbec možné...

cica28
22. okt 2010

@neliq a kde to citas?

neliq
22. okt 2010

@cica28 https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/dula-starostlivost-o-tehotnu-robi-to-niekto/
našla som aj jednu pani, ktorá je z partizánskeho a robí dulu, tak začínam zvažovať, len neviem, či by som tam mohla mať aj dulu aj manžela

cica28
22. okt 2010

@neliq no mne staci ze bude na mna cumiet doktor a par setriciek ja bi som to nechcela. 😝 😝 skus sa na to opitat v nemocnici ci mozes mat pri sebe este niekoho.

neliq
22. okt 2010

@cica28 ja sa možno spojím s nou, ona musí mať určite skúsenosti s touto nemocnicou, teda aspon si myslím :D ale ved ešte ani sama neviem, to ma len teraz tak zaujalo 🙂

cica28
22. okt 2010

@neliq urcite ano lebo ona musi bit dohodnuta z vedenim nemocnice

mirka_80
23. okt 2010

Prosím vás, ktoré ste už boli rodiť v pôrodnici PE--- čo všetko si musím zobrať pre bábätko a pre seba do nemocnice??? V Bojniciach dali napríklad pre malú všetko okrem jednorázových plienok- tie som musela doniesť. Niektoré nemocnice zase vyžadujú, aby si pacienti nosili vlastný príbor...
Nie sú aj v tejto nemocnici nejaké "špecialitky"??? Alebo len osobné veci stačí?
Ďakujem.

cica28
23. okt 2010

@mirka_80 pozri si stranu 3 tam je to napisane dufam ze to este plati lebo to je od minuleho roka.

katarinka123
23. okt 2010

@mirka_80 ja som rodila v pe pred 2 rokmi a niesla som vsetko aj pribor aj plienky kosielky,kozmetiku.zavinovacky davaju oni.a plus pre seba veci

lennka79
24. okt 2010

mirka_80 cica28 baby ja idem zajtra prvý krát do PE na poradňu mám tam vybaveného doktora pri pôrod tak vám dám vedieť čo a ako, ako to tam chodí a čo si treba priniesť.

cica28
25. okt 2010

@lennka79 no super.a u ktoreho budes rodit?pozeram ze aj ti si z okresu TO.akoto ze si sa rozhodla pre PE?ak mozem vediet.

cica28
25. okt 2010

@neliq pocuj neviem ci som dobre citala ale ta dula bi mala bit z tebou po cele tehu ci nie???

neliq
25. okt 2010

@cica28 no nemusí byť celé tehu, niekedy dokonca sa stretnete až pred pôrodom, ale vraj ideálne je tak 5x sa stretnúť pred pôrodom

neliq
25. okt 2010

@lennka79 jasné, daj vedieť, sama som zvedavá 🙂

lennka79
25. okt 2010

@cica28 Ahoj pri pôrode mi bude Nidal Abutaima, PE som si vybrala práve preto lebo sa s ním osobne poznám. Dnes okolo dvanástej tam idem tak ti dám potom vedieť čo a ako.

cica28
25. okt 2010

@lennka79 no super uz sa tesim pozri aj ako ordinuje lebo ja tiez k nemu chcem ist.
@neliq vsak uvidis ale uz som pocula o tom za tento tizden aj ja.

mirka_80
25. okt 2010

@lennka79 Ja k Abutaimovi chodím, zajtra o siedmej som objednaná na vyvolávanie. A práve jeho som sa pýtala, čo si mám zbaliť a on mi nevedel dať žiadny zoznam. Vraj asi tak ako bežne aj v iných nemocniciach. 😅
A to pritom som v Bojniciach dostala pre dieťa všetko okrem plienok a tu si musíš zbaliť všetko svoje. To nehovorím, že je zlé, len som to mohla vedieť skorej. Ja som v Bojniciach práveže chcela dať svoje veci a moc s tým nesúhlasili.
Zase v Bojniciach je prítomnosť partnera pri pôrode spoplatnená, tu je zadarmo. Takže všade je niečo iné...
Ale verím, že som sa rozhodla správne pre PE--- kvôli prístupu personálu. Ostatné si viem prispôsobiť. 😉

neliq
25. okt 2010

@mirka_80 držím palce, nech ti všetko dobre vyjde 🙂

cica28
25. okt 2010

@mirka_80 drzim palce nech vsetko dobre dopadne

cica28
25. okt 2010

@lennka79 akosi dlho si na tej poradni 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

lennka79
25. okt 2010

@mirka_80 No už som tu, mne zoznam dal presne taký istý ako mi dala moja doktorka v To ale bolo k tomu ešte pripnuté to čo si mam priniesť pre mimi, tiež ma to prekvapilo v To si pre mimi nemôžeš doniesť nič okrem jednorazových plienok. Je to ok už som to aj zbalila nech mám pokoj. Držim ti zajtra palce nech to všetko dobre dopadne.
@cica28 Bolo to ok, pozrel ma, som otvorená na špic prsta, urobil mi prietoky pomeral malého pozrel si všetky výsledky, má tam aj veľmi príjemnú sestričku a keď mi robil sono tak akurát prišiel aj primár Majerčík, aj ten je veľmi príjemný a milí. Teraz má službu dr. Abutaima v piatok a potom v pondelok to idem aj na poradňu aj keď je sviatok povedal že mu mám zavolať že má vezme.

cica28
25. okt 2010

@lennka79 a hodis aj ten zoznam?nech si to mozem aj ja pomali chystat.neviem ci uz mam vsetko

mirka_80
25. okt 2010

@neliq @cica28 @lennka79 Dakujem baby, uz zacinam byt nervooozna. 😖 Urcite napisem, ako som dopadla...

cica28
25. okt 2010

@mirka_80 nebud nervozna lebo aj babo bude.

susika
27. okt 2010

do PE pre seba normálne veci, ktroé doma používaš, nočné košele, hygien, veci, aj vlastný príbor, ale mna sa tam pýtali, ič mám vlastný, tak si myslím, že by to nemal byť problém. a pre bábo tiež všetko, čo aj doma používaš.pred porodom príde za tebou detská sestra a vypýta si vecičky pre bábätko. tuším to bolo 5 jednorazových pleinok, dve plátené plienky, košielka pre bábätko, servitkys na zadok a to bolo všetko. potom ti to všetko donesú na izbu s bábätkom.
ale ja sa nemožem sťažovať, aj ked som si vlasnté veci musela doniesť, no, prali sme tam na izbe ako divé, ked nám to nestačilo, žehlička tam chýbala🙂)inak domácka atmoška..uplne super...aj hada na kojenie mi tam požičali🙂

lenorka_ch
2. nov 2010

@zuzanka.j ahoj, tak teda, to je sranda, aky je ten svet maly. ja chodim kocikovat skoro kazdy den, pokial nie som u nasich v oslanoch. mozno sme sa dakedy aj stretli🙂 ked tu zas niekedy budes, ak sa podari, mohli by sme sa stretnut - napis mi e-mail - snad je v mojom profile. majte sa zatial krasne. papa

mirka_80
4. nov 2010

Tak sme od pondelka doma. Pôrod bol trošku s komplikáciami, ale našťastie dopadlo všetko na výbornú. Vyvolávali mi ho, pri prepichnutí plodovej vody doktor Abutaima zistil, že malý sa tlačí dopredu rukou s pupočníkom. Pri púšťaní vody ho tam nejako napravil- síce to bolelo viacej ako kontrakcie tesne pred porodením, myslela som, že umriem, ale zabezpečilo to prirodzený pôrod. Nakoniec mal malý pupočník okolo krku, ale aj to sme zvládli a narodil sa prirodzene, dokonca ma doktor nemusel nastrihávať.
Domáca atmosféra na nezaplatenie, ochota a pohoda... žiadne oficiálne vizity s 20 ľuďmi, čo sa kukajú medzi nohy (zažila som v Bojniciach)...
Tiež ma upokojovalo, že pri nejasnostiach sa dr.Abutaima radil s kolegami, aby si dal potvrdiť diagnózu. To mi dávalo väčšiu istotu, že urobia správne rozhodnutie a v našom prípade sa to potvrdilo, lebo napriek komplikáciám bol pôrod spontánny a malý sa narodil zdravý. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre