Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

nejla
2. okt 2011

@gledis juj, nestraš, ja ho poznám len z tej stránky, že pomáha ako sa dá! 😲

gledis
2. okt 2011

@nejla joj to som nechcela ale ja som tak dopadla, asi mal blbý deň šak sa aj potom ospravedlňoval manželovi že robil čo mohol ale skutočne to mohlo byť aj skôr ja som myslela že už ma natiahne po toľkých hodinách a keď tam každú chvílu pchal ruku najradšej by som ho vtedy zabila 😀 , ved zas nemôžem povedať ja som nakoniec rada že bol pri mne on lebo ma aj tak perfektne zašil že môj doktor po 6 týždňoch ani nezbadal že som bola nastrihnutá tak sa to perfektne zrástlo a chodiť som mohla hned po pôrode aj sedieť to iné baby čo tam boli nesedeli ešte pár dní

sestrickazdko
2. okt 2011

@lucy56 neboj, ja som v deň porodu necítila vôbec nič, bola som objednaná.Prišla som na porodnicu o pol osmej ráno a 10:06 už bola malá na svete.Už som sa otvárala v šiestom mesiaci, bola som zašívaná a potom to držalo.

ukulelembo
2. okt 2011

Baby, je tu aj nejaka novembrova rodicka ?

lucy56
3. okt 2011

@zuzanka.j no som po poradni, nalez stale rovnaky,len na 1cm,ale mam prist vecer na prijem, daju mi vyvolavacku a podla Nidala do konca jeho pracovnej doby zajtrajsej vraj porodim, co by bolo super, ale povedal ze je to na 95%, uz nechcel dlhsie cakat mala som tlak 150/105, malemu bije srdiecko rychlo a ta cukrovka...dufam ze pojde vsetko ok tak sa tam asi stretneme, ty prides zajtra nie?

zuzanka.j
autor
3. okt 2011

@lucy56 tak budem na teba mysliet 🙂 mna uz vsetko od spodu picha, bolia ma panvove kosti.... zajtra tam mam prist na 7.00. takze sa asi stretneme rovno na vzdycharni ak si to so mnou nerozmysli. davam tomu 90% ze mi to bude chciet vyvolat.
ozaj, ides na tu nadstandardtku? je to volne? ci nevies zatial.

lucy56
3. okt 2011

@zuzanka.j nejdem na nadstandard,pytal sa ma to tak asi je volna momentalne, ale tiez bola na vzdycharni baba tak netusim ci bude aj zajtra volne, ozaj a ty si otvorena ? na kolko cm, mna panva boli uz dva tt a ziaden postup na krcku, ale asi mi nieco urobil na poradni, lebo mam na vlozke tmavo hnedu krv, zeby zatku uvolnil

zuzanka.j
autor
3. okt 2011

@lucy56 ja som bola na poslednej poradni na spicku prsta. povedal ze sa tam pokusi trocha dostat, tak napokon po vysetreni to bolo tesne na 1 prst. vobec to nebolelo. vravel ze budem mat krvavy vytok, no ani kvapocka krvi mi nevytiekla. tak asi na ten 1 cm. vcera vecer ma strasne chvilu pichalo akoby na krcku, mozno sa to trochu pohlo.uz som si zacinala mysliet, ze sa nieco ide diat 😀 ale zajtra budem mudrejsia 😉

monnika
3. okt 2011

@lucy56 ahoj, tak držím palce nech všetko prebehne rýchlo a čo s najmenšou bolesťou. Nech ste obaja zdraví 🙂 Ja idem zajtra do poradne k primárovi ráno, zajtra mám podla poslednej menstruacie 1.termín pôrodu, tak uvidíme..zatiaľ na špic prsta, teda to bolo min.týždeň na poradni. Termín podla sona mám až 20teho, čo si myslím, že dovtedy nevydržím...Tak ešte raz vela síl prajem a potom sa ohlás 🙂) Nejako sme to stretko ani nestihli 😒

lucy56
3. okt 2011

@monnika dakujem, no budem vidiet ako to zvladnem, hlavne keby to slo rychlo to otvaranie, no ja som bola tri tt na spic a teraz dva tt na 1cm,takze nejako sa to zastavilo,no nestihli sme to je fakt....

natali7478
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nejla
4. okt 2011

Kedže krčok mám zase o trošku viac otvorený, tak budúci týždeň v utorok alebo štvrtok ideme na to! Tešila som sa, že tam dnes lucy alebo Zuzku stretnem...ale keď som bola na ctg, tak niekto to tam pomaly rozbiehal 😉 Držím Vám palce!

zuzanka.j
autor
4. okt 2011

@nejla tak ja som doma ☹ nalez mizerny, som zamknuta na sedem zapadov. ked som bola na ctg, na sekundu som kukla do vzdycharne, zdalo sa mi ze tam bola Lucka. no bolo mi blbe tam cumiet, tak som si neni ista ci to bola ona. uz to ma asi za sebou... ja mam prist zas piatok, no nadeje ze sa to pohne niesu moc velke. dr povedal, ze uz na mna piatok volaco vymysli, no dnes bol zaver taky, ze ani vyvolavacka by mi moc nepomohla, resp. by to trvalo dlho....ach jo, a ze druhorodicka...

nejla
6. okt 2011

@zuzanka.j Zuzik, to mi je ľúto, viem si predstaviť, že už sa Ti dlhšie čakať nechce. To, čo zvyčajne radia pre rozbeh pôrodu, teda horúca vaňa a keksík s mužom, tak mne pôsobí presne naopak - uvoľní napätie, aj bolesť. Ale ako som spomínala, napr. také naťahovanie s vrecami malo okamžitý účinok na rozbeh kontrakcií...nemáš chuť popremiestňovať nábytok? 😀 ....keby nemáš aký, sťahujeme sa, môžeš prísť 😎

zuzanka.j
autor
7. okt 2011

@nejla tak dnes som bola zas na kontrole. vobec nalez nepokrocil... ale zajtra vecer idem na prijem. na noc mi daju prvu tabletku a rano dalsiu. tak snad nedelu sa to uz rozbehne naplno a babo pride medzi nas 😉

lennka79
7. okt 2011

@zuzanka.j neboj v nedelu na obed je babo tu aj ja som tak isla v sobotu večer dali prvu tabletku v nedelu rano o siedmej druhu o pol desiatej pustili vodu a 11.27 bol Paťko na svete.Držte sa a nech to mas rychlo za sebou a bez bolesti. A kto ta bude rodit?

zuzanka.j
autor
7. okt 2011

@lennka79 a aky si mala nalez? ja mam stale dlhy krcok, neotvaram sa, babo je vysoko,no proste je to bieda... uz tam chodim tyzden s taskou v aute a stale je to rovnake...pri porode bude primar.

lennka79
7. okt 2011

@zuzanka.j bola som otvorena len la centimeter, ta prva tabletka mi ani velmi nezabrala až ta rano, a dost mi potom pomohla lopta a polohovanie z boku na bok maly si hlavičkou prerazil cestu von a ked mi pustili vodu tak to islo rychlo. aj mne bol Nidal pri porode ja som isla koli nemu rodit do Pe ja sa s nim poznam osobne tak aj preto, bol super nebola som ani kusok nastrhnuta a nemala som ani jeden štich a to mal maly 3,60 a 54 cm

zuzanka.j
autor
7. okt 2011

@lennka79 tak bodaj by to aj u mna slo tak bezproblemovo 🙂 dnesny odhad vahy bol okolo 3500gr, tajne dufam ze ani mna nenastrihne. pri prvom porode to bolo au au, lebo mi neslo tlacit a nastrihli ma mimo kontrakciu ☹ ..ale mam celkom dobry pocit, hadam to dobre dopadne 😉

nejla
7. okt 2011

@zuzanka.j Zuzka, to bude pohodové bábätko! Samozrejme Ti držím palce! Škoda len, že už ťa nestihnem, ja nastúpim pravdepodobne vo štvrtok. Mne tiež spomínal podanie nejakej tabletky, aj viete, o akú tabletku presne ide? Lebo mne prorokoval, že ráno sa podá a poobede bude bábulo na svete, tak teraz neviem....
Predtým som zakaždým dostala oxytocínovú injekciu, tak by ma zaujímalo, prečo od toho upustil a prešiel na tabletky...

zuzanka.j
autor
7. okt 2011

@nejla to je prostaglanginova tabletka. pripravi krcok aby zmakol a aby sa zacal otvarat. potom podaju aj oxytocinovu infuziu na kontrakcie. mne da prvu tabletku vecer, lebo mam nedobry nalez a cez den by som neporodila. dalsiu dostanem rano... vravel, ze keby bol nalez lepsi, staci dat tabletku rano a babo sa narodi este pocas jeho pracovnej doby. kamoske dal 1 rano okolo pol 8 a 13.20 bolo babo na svete 😉

lennka79
7. okt 2011

@zuzanka.j pri starsej som bola aj ja dotrhana jak rešeto ta mala 4,20 a to som rodila v To porod super, len ten nastrih bol hrozny ta bola do hodiny na svete

ukulelembo
7. okt 2011

@lennka79 akoze ja pozeram ako puk, ze z To ci nepoznam 😕 A to si ty Leona 😅 Lebo foto mas ako pani profesorka 😅 take decentne 😉 Ale stale mi bola tvar povedoma - no ale sak foto mrnava

lennka79
7. okt 2011

@ukulelembo ja som myslela ze si ma tu už videla aj tebe sa to už krati

lennka79
7. okt 2011

@ukulelembo medzi šimonkom a mojim patom je presne rok aj ten je 14.11 ale 2010

ukulelembo
7. okt 2011

@lennka79 ale kde ja teraz asi trpim tehu-demenciou 😅 Tak len nakuknem co pisu nase baby a bezim decka obskakovat
A pekny datum narodenia ma Patrik, akysi povedomy 😅
Sak pozeram, ze aj Nidal bol pri porode a aj domov v jeden den sme isli

zuzanka.j
autor
8. okt 2011

idem ja na prijem, daju mi vyvolavacku - jednu teraz, dalsiu zajtra.... drzte palce

monnika
10. okt 2011

@zuzanka.j citam že už mas drobceka pri sebe, tak gratulujem 🙂 nech ste zdravi, mas vela mliecka pre babo..a rychle zotavenie po porode...
Mna caka zajtra poradna u primara, a podla vsetkeho v stredu rano sekcia :/ mozno sa tam aj stretneme ak sa spozname 😉

nejla
10. okt 2011

@monnika ak sa smiem spýtať, prečo ťa čaká sekcia?

monnika
10. okt 2011

aj prve tehu sa skoncilo sekciou, kvoli tomu, ze ked som prisla, ze mam kazdy 10min bolesti maly bol otoceny zadockom...a to som bola v piatok v poradni, ze je vsetko ok,maly dobre otoceny...a v pondelok na obed bol maly zadockom...ze ci som stojky robila sa ma pytali..ale necitila som ziadne extra pohyby, co by naznacovali ze sa uplne otaca...tak neviem...
A teraz som mala prvy termin 4.10. to nic, ani naznak - uz mam 4tu poradnu stale nalez ze na spic prsta, tak sekcia, to je asi istejsie 😉 kvoli jazve...ale spinalom, tak to je ok..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre