Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

slimme
29. aug 2012

@veverka84 Dakujem za odpoved, len ma to tak napadlo sa spytat, kedze som mala debatu s kamoskou, ktora mala par dni po porode a uz jej doktorka s natesenim oznamila ,, no takze druhe dieta bude automaticky tiez sekcia,, 😀 takze tak...dufam ze Partizanske bude aj o par rokov na tom lepsie ako TO, kedze sa rodit este nechystam 🙂

veverka84
29. aug 2012

@slimme ja verim ze tam bude super,ze vraj maju vynovit celu porodnicu ale to sa mna uz tykat asi nebude 😀 😀 😀

katkasofi
30. aug 2012

@dollynka13 A ty máš čo proti Nidalovi? Prepáč, ale pridala si jeden jediny príspevok na MK a aj tým iba osočuješ primára... 😠

zuzzy12
30. aug 2012

@slimme tak ja som mala prve babo planovany cisarsky koli KP polohe ale teraz o par dni budem rodiť-babo je otočene hlavičkou dolu takže nič nenasvečuje tomu že by bol cisarsky.Takže primar povedal že počkame či sa to nerozbehne same ak nie pomože vyvolavačkou a ak by bol nejaky problem tak až posledna možnosť -cisarak.Tak pre istotu mam aj predoperačne urobene .... a ked už cisarak -radšej by som spinal aj primar bol za ak nebude naponahlo.

katkasofi
30. aug 2012

@zuzzy12 aj ja som mala prvy cisarak...malá mala zlé ozvy, tak po troch dnoch vyvolávania mi robili cisarsky...ale to tam bol este majercik a ficajova. teraz chodim k nidalovi...tak uz chodis aj na pasy vsak? ja idem po troch tyzdnoch v pondelok do poradne. dúfam ze mi urobia sono. ty si chodila od zaciatku tehu k nidalovi? lebo neviem ci mi bude teraz robit znovu sono. a triple testy ti kedy robili?

zuzzy12
30. aug 2012

@katkasofi Ahoj....ja som chodila Majerčikovi do poradne(k nemu patrim) a teraz posledny mesiac pred porodom chodim k Nidalovi aj na pasy.Tripple testy sa robia okolo 12tt a potom ešte v 16tt ak sa nemylim.A sono mne robil Majerčik v prvom mesiaci vag.sondou a potom 12tt,20tt,30tt,35tt.

katkasofi
30. aug 2012

@zuzzy12 mne prve triple robili ked som bola 10+2...sa mi to zdá zavcasu nie? idem do poradne teraz v pondelok a to budem 13+2. mam jeden MA za sebou /april/ a tak sa hrozne bojim ci je vsetko ok... A aky nazor mas na Nidala? Podla mna je fajn nie? veverka84 pisala ze idu vynovovat porodnicu, ty si o tom pocula?

chrumik
30. aug 2012

ahojte, chcem sa spytat, ci mam aj absolvovat nejaky kurz, bud dychania alebo nejaky iny.
Nestaci mi to nastudovat na internete?

zuzzy12
30. aug 2012

@katkasofi Nidal je v pohode....je odbornik .....neviem či idu renovovať porodnicu,mali ju uplne zrušiť tak som rada že je aspon taka aka je 🙂 tie tripple okolo 10-12tt je ok.Neboj isto bude všetko v poriadku....to je len taky blby pocit...aj ja som ho mala.....už maš tie prve 3 mesiace za sebou....uživaj si tehulkovanie...mne to tak rychlo ušlo 😠 😀

janka239
1. sep 2012

ahojte dievčatá, neviete poradiť? už som v 37tt, na poradne chodím k majerčíkovi, dokonca aj teraz v poslednom mesiaci chodím na týždenné poradne k majerčíkovi (k nemu chodím aj na pásy)...nie je to nejaké divné, že nechodím posledný mesiac do pôrodnice/nemocnice? veď tam o mne ani nikto nebude vedieť, že sa tam chystám rodiť, tým pádom nemám ani zoznam, čo si mám zobrať do pôrodnice v PE...chcela by som napr. aj manžela pri pôrode a neviem tým pádom ani, či to mám niekde hlásiť...sa bojím, aby som niečo neprešvihla
Pýtala som sa na to aj sestričky, povedala, že budem chodiť stále k ním a až na poslednú poradňu v 40tt pôjdem do nemocnice (jedine, že by to vyzeralo, že to bude skôr, tak by ma tam na tú poslednú poradňu poslali skôr ako v 40tt). No neviem, sa mi to zdá nejaké čudné, čo vy na to?

veverka84
1. sep 2012

@janka239 viem ze primarovi nevadi ked nechodis na poradne tam.manzel ked chce byt pri porode nepotrebuje nic specialne ziadne poucenia ani nic...co sa tyka zoznamu je tu niekde viac dozadu ale v podstate potrebujes vsetko pre seba aj pre babo, aj oblecenie pre babetko,bavlnene plienky...a ja chodim aj do nemocnice a na pasy som este nebola a za 11 dni rodim...

zuzzy12
1. sep 2012

@janka239 Ahoj ja chodim k Majerčikovi ,,,, a od 36tt ma poslal na poradne do nemocky.

zuzzankka
18. sep 2012

No dnes som bola na poradni u primára a samozrejme ma objednal na vyvolávačku budúci týždeň a ked som mu povedala, že samozrejme by som ho chcela pri pôrode, tak mi povedal, že od júla, augusta má nemocnica nové poplatky... Napr: za pôrodníka sa už účtuje (ale nepovedal mi sumu, keďže sa asi poznáme ), aj za epidurál je poplatok 100Eur... atď.... Takže treba sa aj na toto spýtať, pokiaľ s ním budete...

katkasofi
22. sep 2012

@zuzzankka fuuuha...no to sú mi novinky... Epidural sa vyrovnáva iným nemocniciam a porodnik? Veď každý bude chcieť Nidala no nie? A to aj v prípade keď bude mat cez deň službu a bude rodiť?

zuzzankka
22. sep 2012

@katkasofi no jasne, že ho budú chcieť...ja som s ním mala pri prvom pôrode naozaj vynikajúce skúsenosti.... takže očakávam niečo podobné, uvidíme ako to pôjde....

maru1453
25. sep 2012

@zuzzankka no a plati sa uz aj za to ked chces mat niekoho pri sebe pocas porodu 50e a o tom epidurale vravely 40e minuly tyzden som tam lezala tak to tam rozoberaly 😒

monnika
27. sep 2012

Ahojte dievčatá, túto tému mám v obľúbených a teraz som si všimla čo tu píšete...to je vážne pravda??? A ja nahováram kamošku nech ide rodiť do PE, že tu je super a neplatí sa a ni za pôrodníka a pod...no vidím, že nemám aktuálne info. Ja som rodila prvý krát v Topoľčanoch, no katastrofa, a teda nepíšem o bolesti a pod..ale o starostlivosti. A druhý krát v PE no riadny rozdiel to bol. Bola som veľmi spokojná, a mala som to dohodnuté s Nidalom samozrejme 😀 Takže kočky je to ozaj tak? Aby som vedela kamarátke povedať, ona bude rodiť v novembri.

katkasofi
28. sep 2012

@monnika ja sa na to opýtam keď pôjdem do poradne. Ale myslím že lepšiu porodnicu kamoska tu na okoli nenajde 😉 alebo aspoň porodnika 😉

kachna13
4. okt 2012

Ahojte baby, prosím vás, ktoré ste rodili teraz nedávno v PE, akí sú tam ešte doktori okrem Nidala? Ja som tam rodila naposledy pred dvoma rokmi a vtedy tam bol ešte primár Majerčík a doktor Wallenfels a Kaldrovitsova, ale odvtedy sa to vraj dosť pomenilo a robí už viac menej iba Nidal a neviem či je dobré sa zveriť do rúk človeku, ktorý je pomaly nonstop v službe... 😒 Tak by som rada vedela, či tam je ešte niekto okrem neho..ďakujem za odpoveď 🙂

veverka84
4. okt 2012

@kachna13 dr kardlovitcova tam stale je 😀 potom primar a este jedna taka mladsia dr neviem ako sa vola taka mila...v sluzbe bola ked som ja prisla dr.Ficaj ale rodila som u primara uz druhy x a spokojna som bola nadmieru 🙂

henuliatko
5. okt 2012

Ahojte, prvykrat som rodila v PE pred dvoma rokmi u terajsieho primara, vsetko bolo fajn, a teraz druhykrat som rodila v PE pred 4 tyzdnami, boli sme dohodnuti s primarom, ale malicka sa vypytala na svet skor a primar bol mimo PE, pri porode bola dr Kaldrovitsova a porod prebehol super, mala som tiez pri porode uzasnu porodnu asistentku, p. Chudu, ktorej este raz velmi pekne za vsetko dakujem. Na oba porody mam krasne spomienky 🙂

kachna13
6. okt 2012

Ja som tiež mala pri prvom pôrode p. Chudú, užasná žena, klobúk dole..myslím, že pôrodná asistentka tam urobí dvakrát toľko roboty ako doktor, škoda, že to nemajú aj lepšie zaplatené...

smejula
6. okt 2012

Ja mám tiež len tie najlepšie spomienky na p. Chudú, fakt bola super, moc mi pomohla!!! 🙂 😵

katkasofi
6. okt 2012

@kachna13 a aj sa chystas rodit v PE teraz? vidim ze mas zachvilu termin...budes si volat aj primara k porodu alebo je ti to jedno? ja som mala p. Chudú pred pôrodom celu noc, bola som totiz napojena na pásy a spolu s MUDr. Ficaj sa mi venovali celú noc. Monitorovali aj mňa aj malú a Ficaj mi ráno chcela robiť cisársky, no Majerčík ju zastavil že nie a nakoniec aj tak z toho bol cisarsky, ale poobede az ked bolo s malou veľmi zle...takže ja som po tejto stránke nebola spokojná zase s Majerčíkom. mohlo sa stať že malá neprežije... 😠

kachna13
6. okt 2012

@katkasofi sranda, ja mám podobnú skúsenosť s Nidalom...malému sa už strácali ozvy, ja som sa absolútne neotvárala a stále nechcel povoliť cisársky, že on by ešte počkal...keby vtedy nebol zasiahol Majerčík, že idem na cisársky a hotovo tak neviem ako to skončí.. 😒 tak ja som zase vďačná Majerčíkovi, lebo bez neho neviem ako by to bolo dopadlo, preto mám teraz aj trochu obavu z Nidala, že neviem, či ma zas nebude nútiť silou mocou porodiť normálne, čo by mi určite nevadilo, keby to šlo, ale keď to raz nejde a už srdiečko vynecháva, tak by to podľa mňa nemal siliť...ale inak bol Nidal, aj všetci ostatní super, to nemôžem krivé slovo povedať, starostlivosť super a ak tam pôjdem aj teraz, tak asi zas len k nemu, lebo nikoho iného tam nepoznám a zatiaľ sa mi malý ani neotočil dole hlavou a doktorka povedala, že už je malá pravdepodobnosť, že sa ešte otočí, tak uvidíme ako to celé vlastne skončí... 😲 ale už by som to rada mala za sebou..

katkasofi
6. okt 2012

@kachna13 tak možno pôjdes cisarskym. Asi aj ja, lebo mi tento týždeň zistili vadu na srdcovej chlopni, tak vraj by som normálny pôrod nevydrzala.... Ani ja som s nemohla pri malej otvoriť... A to som od 22tt lezala na rizikovom s liekmi lebo som sa otvárala a nakoniec po 3 dňoch vyvolavaciek som prenasala... Celé naopak🙂 a už chodis do poradne do nemocky?

kachna13
7. okt 2012

@katkasofi tak to fakt celé naopak 🙂 do nemocky ešte nechodím, vraj si musím najprv urobiť všetky predoperačné vyšetrenia, keďže som po cisárskom a až potom tam mám ísť..v stredu mám poradňu ešte u mojej dr., tak snáď ma už poposiela kam treba..

katkasofi
7. okt 2012

@kachna13 a to máš koho gynekologa? Všeobecne sa odporúča chodiť na pasy do porodnice kde chceš rodiť...či pasy ti robí tvoj gynekolog?

kachna13
7. okt 2012

@katkasofi nerobí, na gyndu chodím do TO a dr. mi aj pri prvom povedala, že na poradne do nemocnice môžem chodiť, ale nemusím...pri prvom som bola na poradňu v PE až keď som mala termín, no ale teraz sa tam chystám určite skôr, preto chcem nech ma už pošle na EKG a tuším ešte na anesteziológiu sa to musí ísť, nech to mám vybavené a potom už pôjdem na poradňu do nemocnice..a napr. tuším v TO v pôrodnici sa ani nechodí na pásy pred poradňou, až keď rodíš. No ale je pravda, že pri prvom ma aj sprdol doktor, že čo tak neskoro idem na poradňu do pôrodnice, že už som tam mala chodiť dávno 😉 tak by sa mali asi medzi sebou dohodnúť doktori a nie každý ti povie niečo iné a ty si potom vyber..

dominika001
21. okt 2012

Idem sa aj podelit so svojou skusenostou 🙂 babatko som prenašala tri dni tak ma gynekologička vypisala na vyvolavačku 🙂 bola som rozhodnuta že pojdem rodit do Topolčian tak som rano pekne šla do Topolčian na prijem a primar ma nechcel vziat lebo povedal ze ešte počkame 4 dni. Tak som sa vybrala skusit štastie do Partizanskeho a primar bol velmi ochotny, ludsky a spytal sa ma či to chcem mat už za sebou tak ma teda prijali. Postupne mi davali vyvolavačky od štvrtku až do piatku rano, a piatok rano mi zabrala. Porodna asistentka bola užasna, mala som aj partnera pri porode, neskutočna pomoc. Bolesti som znašala od 7 do pol 12 a opytala som sa na epidural či by mi nemohli pichnut, neboli nadšeni lebo som nemala potrebne vyšetrenia ale mala som štastie že akurat mohol anesteziolog lebo bol operačny den a tak mi ju pichol. A potom to šlo hladko, maly bol 12.55 na svete. A celkovo porodna starostlivost na jednotku, všetci cez sanitačok, doktoriek, cez sestry boli užasne, a poporodna starostlivost taktiež super, jedine negativum ktore vidim je to stare komunisticke zariadenie , vrzgajuce postele, a ešte to jedlo čo tam davaju, nechapem že kojacim mamičkam sa dava do rizota karfiol, fazulovy privarok a ine srandy :D ale inak fajn, aj sestry čo sa starali o nas, aj o deti. Takže odporučam babam čo zvažuju že sem pojdu rodit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre