Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

kkiki
3. dec 2010

@daniela1974 ale chapem co si chcela napisat uplne ... ja mam najradsej ked niekto zije 3 roky v anglicku, ide sa roztrhat ze u nas je lepsie, u nas toto a potom pride a robi to co si napisala ... zrazu je im aj nase zdravotnictvo fajne ... a nas maju za debilov ako tu mozeme zit ... no neviem asi sa zakopem pod zem ...

bubulka722
3. dec 2010

@kkiki Problém je skôr v tom, že nie je si z čoho vyberať. V PN mi dokázali plne vyjsť v ústrety na pôrodníckom odd. aj to asi kvôli ľudskosti dohodnutého lekára. Nie som jednou z tých, čo sa stále sťažujú. Problém je novorodenecké a ich prístup.Nepáči sa mi, že ich nezaujímajú moje názory a s dieťaťom si mienia robiť čo sa im zachce. Len to má jeden háčik, pretože ja som jeho zákonným zástupcom a myslím, že mám nárok vedieť aké vyšetrenia budú dieťaťu robiť, pýtať si odo mňa súhlas s ich vykonaním a v prípade môjho záujmu mi nesmú uprieť sa na nich zúčastniť. Myslím, že týmto správaním by si mimo SR nevrzli. Najhoršie na tom, že sestry bývajú chytrejšie ako lekári. Tie hromadné vizity sú 20 ročným prežitkom po komunistoch a verím, že je to každej z vás veľmi príjemné.

kkiki
3. dec 2010

@bubulka722 no a teraz si to pekne napisala ... nasa generacia je svojim sposobom stratena a az nase deti si budu moct vyberat z viac moznosti ... proste tu komunisti boli a rychlejsie to nejde ... a kto velmi chce zoberie si uver a ide rodit na kliniky bud sukromne alebo von, len to stoji nemale peniaze ... inak to nebude pokial sa komplet nevymeni personal ... nasou generaciou ...

bubulka722
3. dec 2010

@kkiki Myslím si, že by mali začať hlavne ľudia premýšlať vlastnou hlavu a dožadovať sa ľudskejšieho prístupu. Koľko matiek bolo s novorodeneckým odd. v PN a ich maniermi nespokojných a koľko z nich sa vlastne sťažovalo? Bez akcie nie je reakcia a pacienti by mali byť konečne asertívnejší a viac sa dožadovať vlastných práv. Myslím, že netreba nič prevratné čakať, pretože žiaľ aj mladá generácia lekárov zvykne napáchnuť zlými vzormi svojich starších kolegov.

abbey1
3. dec 2010

@bubulka722 Hodila som ti Ip.Nechce sa mi tu už dohadovať a obhajovať svoje práva.
@kkiki Fakt úžasný ale bohužiaľ typicky slovenský výraz:"Keď sa ti nepáči,choď preč."Čo je zlé,keď chce človek niečo zmeniť k lepšiemu a slušne bojuje za svoje práva?Veď ak ste vy tak úžasne spokojné so všetkým, tak kľudne budte,nik vás do ničoho nenúti.Ale ak ja mám našťastie inú predstavu o svojich právach a chcem pre seba a svoje deti niečo viac,tak ma prosím nesúď a neodkazuj na život v zahraničí.A bohužial naše zdravotníctvo a nielen ono sa má v ľudskej a právnej stránke ešte mnoho učiť.

kkiki
3. dec 2010

@abbey1 ja som napisala ze ma na vyber a moze ist inam , tak ako kazdy iny, kedze vie aka je situacia ... nic viac nic menej. tak ako v kazdom inom smere , prepac to ked ucitelka v zakladnej skole bude tvojim detom ublizovat, ty ich tam napriek tomu nechas a budes sa dozadovat nejakych ludskych prav, aby sa ona poludstila ? keby je vsetko dokonale a krasne a vsetci bezchyby a vsetko by slapalo, tento svet by nebol ... kolko rokov je od padu komunizmu ? nieco cez 20 ze ? a ty chces aby stary zabehnuty system fungoval ako v krajinach ktore sa stavali na nohy po 2 svetovej ... ja nic proti vam nemam, ale pozeram sa nato realne ... ked bol v nemocnici problem a zazila som ho aj ja, babulke som pisala ak tam este ta zena je nech sa jej radsej vyhyba ... tiez nanu dalo xy ludi staznost a bolo im povedane, ze stym nic nemozu urobit, novorodenecke patri pod detske a nie pod porodnicu ... ja som osobne nemala konflikt v zadnej nemocnici ani s lekarom, zachranili zivot mojmu dietatu aj ked sa neusmievali, aj ked som niekedy cakala pol dna , ale robili vsetko co sa dalo ... taktiez moja matka bojuje uz 4 rok s rakovinou a nemam pocit, zeby bolo zdravotnictvo u nas 100 rokov za opicami ... nezazila som zly pristup a uz ked tak, mam svoj rozum a nebudem ocakavat ze pridem rodit a tam ma az zacnu vlastne ucit co mam robit ... a ked sa budu matky viac skolit predtym a pridu do porodnice a podaju to ako hotovu vec , casom sa to stane prirodzene... len nie cakat ze prave tam ma to naucia ... naucia sa raz .. a pokial nie si spokojna chod tam kde to uz vedia ... neviem co je na tomto typicky slovenske ... typicky slovenske je chciet vsetko zadarmo a na urovni ... a porovnavat a nadavat ...

kkiki
3. dec 2010

@abbey1 ... teba som nikam neposielala ... 😉 pisala som si s B

abbey1
3. dec 2010

@kkiki Tak mám rovnaký názor ako ona a preto to beriem osobne.A ak všetci pôjdeme tam kde je lepšie,čo sa tu zmení?Veď práve o to ide,aby sme sa domáhali zmeny k lepšiemu tu a teraz.A so školou je to rovnako.Ak mám pocit,že učiteľka sa správa nekorektne,tak idem za ňou a riešim,ak nepochodím,idem za nadriadením.Veď inak sa zmena nedosiahne,len tak že sa na chyby poukáže.

bubulka722
3. dec 2010

@kkiki Vôbec si to nepochopila. Ja si platím zdr. poistenie a mám právo na zdr. služby na úrovni. Pravdepodobne tým čo nevedia ako sa majú k pacientovi chovať to nedal nikto doteraz patrične najavo. Prečo by som sa nemala dožadovať vlastných práv a išla v pôrodných bolestiach 150 km do iného štátu len preto, že tu sa to nedá? Prečo by som si mala štandatd. zdr. starostlivosť platiť z vlastného vrecka mimo SR, keď tu kŕmim tento systém? Vysvetli mi prosím čo je nenormálne na mojich nárokoch, keď chcem mať dieťa po pôrode stále pri sebe, čo je divné, keď nechcem aby mu urobili zbytočnú sondáž žalúdka a prečo by mi malo byť jedno že ho nekúpu a nevyšetrujú za mojej prítomnosti keď mi to zaručujú právne predpisy SR? Ak bude ubližovať učiteľka na škole mojim deťom, je na mieste si ich zastať a vec riešiť na úrade školstva. Vždy sú vyššie miesta kde sa dajú veci riešiť, len slovákom stále nedochádza, že ak niečo chcem, tak si to mám aj vypýtať. Myslíš že je naozaj riešenie radšej zdrhnúť preč?

kkiki
3. dec 2010

@abbey1 ale niekomu to staci a niekomu nie a ten komu nie , ma moznost ineho vyberu ... to nie je o ludskych pravach ??? su krajiny kde ludia nemaju pravo mat 2 deti ... o com tu rozpravas ... ty tu mas slobodu , mozes si zvolit co chces, nikto ta neukamenuje a podobne ...

a ohladom tej ucitelky , ked je raz niekto kto nerozumie mojmu dietatu , tym ze pojdem za riaditelom a v domneni, ze ked jej dohovori zacne moje dieta mat rada, nakoniec ublizim sama svojmu dietatu ... mojou povinnostou matky je zabezpecit dietatu vyrovnane prostredie pre jeho zivot ... takto by som si dokazala, ze ano viem sa postavit, len co si mysli o tom moje dieta nikoho nezaujma ... to by musela byt ina zruda a museli by nanu podat ziadost rodicia minimalne polovice deti v triede ... aby ju vyhodil ...

kkiki
3. dec 2010

@bubulka722 piestanska nemocnica nie je vybavena na poziadavky ake mzno ty ziadas ... kupanie a pod ... lekarske zasahy si ries to je ine ... a uz koncim s vasimi ludskymi pravami ...

bubulka722
3. dec 2010

@kkiki Veľmi rada skončím aj ja, pretože to nemá zmysel.

abbey1
3. dec 2010

ťažko takto komunikovať.hovoríš,že nás nikto neukameňuje a vy prvé do nás tu "hádžete kameňom".A to snáď fakt nemyslíš vážne,že nás ideš porovnávať s Čínou a právom mať viac detí.A so školou sa mýliš,zažila som to niekoľko krá tI ako pedagogička i opačne ako matka..A momentálne sme sa skutočne postavili viac ako polovica rodičov a riešime správanie jednej pani učiteľky.A moje dieťa je našťastie dosť inteligentné,že samo žiada,aby sa krivda naprávala.A vedz,že sa tak môže zmeniť k lepšiemu i pre mnohé deti,ktorých rodičia sa nechcú alebo boja ozvať.Ja osobne ak som spokojná,chválim a viem prejaviť vďačnosť,ale i naopak.

kkiki
3. dec 2010

@abbey1 nezabudaj ze pred tymi 21 rokmi ak by sa nieco nezmenilo, si tu stale mohla cakat v rade na banany ... a sama pises ze vas bolo viacej v skole 🙂 to som napisala aj ja a nevedela som o tvojom probleme, ale ako jedinec ? niekedy si ludia nesadnu ... ja do vas nehadzem kamenom, len diskutujem ... mna len rozculuje ta vasa formulka " ludske prava " to je velmi silny pojem ...

kkiki
3. dec 2010

@bubulka722 oka konec ... ja som od 18 samozivitel o odvodoch mi nemusis pisat ... platim si najvyssie mam sa teraz dozadovat niecoho viac ako poskytuju ludom co si platia 18eur ? nezabudni na tu cervenovlasu, pri tele ... to je opacha ... tej sa vyhybaj ... jediny sposob, byt ku nej priblblo mila, vtedy poslucha ... ale to uz je o inteligencii cloveka vycitit ako sa k roznym ludom postavit, aby ti zbytocne nerobili zo zivota peklo ... ved tam budes par dni preco si to zneprijemnit ... 😉

abbey1
3. dec 2010

@kkiki Silný pojem -to máš pravdu,ale nechápem čo ťa na tom môže rozčulovať.Má ich každý z nás.A ak moje požiadavky nediskriminujú nikoho iného a nikoho neohrozujú a neobmedzujú,tak naozaj nechápem,že s tým niekto má problém.Príde mi smutné,že výraz ľudské práva niekoho uráža alebo poburuje.

kkiki
3. dec 2010

@abbey1 nie len ho pouzivate naozaj velmi casto na banalne veci .. jednoducho staci povedat mam pravo nato nato nato ...

bubulka722
3. dec 2010

@kkiki A vieš mi teda povedať ako sa to dotyčné strašidlo, ktorého sa tak bojíte volá??? Som rada, že ma chceš vystríhať, ale ja sa viem dosť účinne brániť. To ako sa nám v tomto štáte "fajn" žije si v podstate popísala sama. Ty máš ale evidentne rada bezprávie a tento systém ti teda plne vyhovuje taký aký je,takže nič v podstate riešiť nemusíš.
@abbey1 Myslím, že je to zbytočné, kto nechce, nepochopí.

bubulka722
3. dec 2010

@kkiki Ale nestačí!!! Možno by si inak rozprávala keby si bola pri rozhovore na novorodeneckom somnou. Pri vete "mám na to právo" sa ti také obmedzené individuá ako táto dotyčná začnú ironicky a drzo vysmievať do očí a vtedy pochopíš, že to treba riešiť oveľa tvrdšie a s jej nadriadenými.

kkiki
4. dec 2010

@bubulka722 neviem ako sa vola, ja sa jej nebojim, len na nu mnoho mam podalo staznost a nic stym nedokazali ... tak si zbytocne nezneprijemnuj pobyt , radsej sa tes z narodenia dietata ... nerozumiem vam fakt, ze vas to bavi sa takto rozculovat ... a na druhej strane ked uz si mozete robt co chcete a dozadujete sa vasich " ludskych prav " napadla vas aj myslienka, ze aj porodnica je ista institucia, ktora ma pravo rozhodovat o svojich postupoch ? a ked nesuhlasi s urcitymi poziadavkami zo strany rodiciek, to neznamena, ze porusuje tvoje pravo ...

bubulka722
4. dec 2010

@kkiki Ako vidím, nemáš ani tušenie kto sa má čím riadiť. Ich interné nemocničné predpisy nemajú žiadnym spôsobom zasahovať do práv pacienta. Vyhlášky, vestníky MZ SR a ostatné právne normy sú podriadené právnym dokumentom ako je Charta práv pacienta a Dohovor o ľudských právach a biomedicíne. Nechcem nič nadštandardné a vôbec sa nehrám o fazuľky ako sa tebe možno zdá. Ide tu o vážne porušovanie práv, ktorý si ja určite obhajovať budem. Inak nepochopila som ako je to možné, že nevieš ani meno tej strigy, pretože ona má mať na sebe štítok s menom a funkciou ktorú vykonáva. Je to totiž nariadené aj ich internými predpismi, ktorými by sa podľa tvojich slov mali riadiť. To by bolo asi prvé čo by som jej pri nejakej príležitosti povedala. Nemaj strach, ten pobyt nebude pre mňa taký drastický.

chanel5
4. dec 2010

@kkiki suhlasiiiim 🙂

kkiki
4. dec 2010

@bubulka722 prepac, nezaujmali ma zabomisie vojny na oddeleni, ale moj cerstvo narodeny syn ... keby aspon polka sveta mala vase problemy eeeeeeej ale by tu bolo ... nechces si radsej precitat poviedky od saroyana ... ? 😔

daniela1974
4. dec 2010

@kkiki ja mam taku kamosku co zije 20 rokov v Nemecku ale vsetky vysetrenia zubar - gynekolog - ja neviem co este si nechava robit tu. A aj tu manikuru a pedikuru. Ale plna papula mudrych reci ako je tam super. A jej mader sprosta sa jej tam nasackovala do bytu ale na operaciu bedrovych klbov si zasla na Slovensko - tu je to za mensi uplatok, tam by musela zaplatit asi tak cenu auta.
Nenavidim ludi co sa odseru zo Slovenska a potom sem chodia vyzierat.
To mas presne to iste ako s Irskom. Tak my sa tu uzierame, 150 € mame rodicovsky co nam nestaci ani na blbe plienky, nasi rodicia musia vyzit z 300 € dochodku a MY ideme zivit nejakych debilov, co nevedeli co od radosti a my z nasich dani a ziadnych prijmov ideme plnit papule dochodcom co sa im zda malo ze maju 1000,- € dochodok a este sa stazuju. A rovnako my teraz ideme prispievat z nasich dani a 159 € rodicovskeho na rodicovsky nasich kamosiek co im je Slovensko male a odsrali sa do Irska a nech tam poberaju podporu a rodicovsky za nase dane. A ked chces proti tomu nieco urobit, tak sa mozes tak akurat upalit na namesti a este budes za debila. A to mi ta krava nemecka zacala vysvetlovat, ze odisla zo SR lebo tu su krestania a oni ukrizovali Krista. To som nevedela uz ci ju zbit alebo zabit, lebo odist do statu je nacko este aj 2 rocne decko - kvoli krestanom - to bola tazka logika.

daniela1974
4. dec 2010

@kkiki ja byvam pri Samorine a tu fakt stoji puncak 40 centov 😀 😀 😀 ále veternik uz 55 centov - to im uz je vela - nasim priatelom zo zahranicia 😵 😵 😵

kkiki
4. dec 2010

@daniela1974 no hlavne ze ked v nemecku neplatis cirkevnu dan tak ta vylucia z cirkvi 🙂))))) no ved ma na vyber roznych etnik ... 😉

daniela1974
4. dec 2010

@kkiki to asi tazko sa ona prida k etniku ked si Slovenska zobrala Moslima a ziju v Nemecku. On jej nedovoli ani telku zapnut, nie to ist do kostola. 😎 😎 😎

kkiki
4. dec 2010
dulkagabulka
4. dec 2010

@kkiki myslim ,ze tu neide o zabomyšie vojny, ved aj Bubulke ide o jej dietatko..rovnako ako šlo tebe 🙂 a rovnako ako každej mamine...
žijeme v pluralitnej spoločnosti, každý má narok na vyjadrenie svojho nazoru...a tiež nie sme v totalitnej spoločnosti, takže každy ma narok robit veci tak , ako si predstavuje..
je vela mamičiek, ktorym lekarske vedenie porodu vyhovuje a k nim patriš ty..na tom nie je nič zleho, v pohode, bol ti dopriaty 🙂
ale je vela mamičiek, ktorym to nevyhovuje,ktore vedia , ake hormonalne procesy prebiehaju v tele mamičky i dietatka hodinu-dve po porode, vedia , že toto obdobie je životne doležite, ktorym zaleži na tom, AKO sa citi ich dietako v minutach po porode, neželaju si,aby ležalo ustrachane,kričiace v nejakej postielke a chcu si tu jedinečnu chvílu vychutnat..-a ony su diskriminovane
osobne som presvedčená, že pri zdravom babatku NEEXISTUJE lepší porozovatel po porode, ako jeho vlastna matka..a to odlučenie, čo sa deje po porode, to je už vedecky dokazane, ako je škodlive...ak to nie je LUDSKY dokazane...je to neeticke, protipravne a je to nehumanny čin, odobrat v tej chvili zdrave dieta zdravej matke, ktora si to NEŽELA
ja verim,že situacia sa zmeni..ved aj v porodniciach pracuju ludia čo maju srdce...ludia, ktori tam šli pracovat preto,lebo ich cielom bolo pomahat 🙂 ...raz sa tu na Sk bude takto rodit bežne..bude to normalne, že dietatko daju matke...ak sa pozrieš dozadu, vidiš v dejinach porodnictva vela omylov, ktore su už prekonane..jednym z tych omylov bolo,že dieta ma byt absolutne separovane od matky a matka ho ma iba každe 3 hodiny nakrmit...a vidiš, ta doba je už naštastie za nami...a aj doba "odamputovania novorodenca od matky"/to su slová MUDr.Fedora Freyberga/ bude raz za nami..chce to len dobru volu..nič viac..dobru volu 🙂

dulkagabulka
4. dec 2010

@kkiki este niečo...vobec nemam pocit, že niekto chce niečo zadarmo..
som zamestnana už velmi vela rokov..každy mesiac ide POLOVICA mojho platu na dane a odvody....každy mesiac polovica..vieš si to predstavit, za tie roky? rovnako z mužovho prijmu....aj zdravotneho poistenie...rovako tak platia aj tie maminy, ktore chcu v podstate menej starostlivosti /nie viac/....zabudaš, že tie nemocnice boli vybudovane, zariadenie zakupene a platy personalu hradene z našich dani...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre