Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

kkiki
30. dec 2010

no ja sa mozem stretnut, jedine zeby ste niektora prenasala ... alebo ja skor 🙂 drzte sa ak to niektoru chyti 🙂

natali1
30. dec 2010

@bedovci1 vidime sa v nedelu... 😀

pepinka79
30. dec 2010

@llenkapettko prepáčte za vpadnutie ale nemožem vám nenapísat 😉 nedajte sa odradit od svojho názoru a toho čo vy sma chcete...ak chcete epi tak si ju zvolte...dám vám príklad.ja mám dve deti prvý sa rodil velmi dlho..dva dni v bolestiach a bez odpočinku-spánku a potom ma nechali 3 a pol hodiny tlačit na sále...v ukrutných bolestiach a total vyčerpaná...dopadlo to tak že ked som cítila ako odpadávam tak som ich poprosila aby malého vytiahli...tak išiel zvonom,na štastie bol v poriadku a ja som si " vychutnávala" zošívanie z vnútra aj z vonka bez tíšiaceho prostriedku,trvalo to dlho a bolelo to poriadne...potom som úplne hotová zaspala...nedokázala som zo seba vydat už ani slovko ani slzu a ked mi priniesli malého ukázat tak som ledva na neho videla a nevládala ani ruku dvyhnút od únavy....a druhé dieta som rodila už s epi od začiatku som nechcela riskovat taký scenár aký bol ten prvý,mala som traumu asi dva roky než som sa odhodlala pre druhé bábo...no a poviem vám že keby som mala mat tretie tak určite s epi....ked prišli kontrakcie a bola som dost otvorená tak mi ju pichli a povie ti je to super ked sa možeš počas celej doby než prišli tlaky bez bolestne tešit na porod,ja som tam mala aj manžela a ozaj sme sa usmievali ved nás čakalo prvé stretnutie s človiečikom z bruška 😉 tak som si skákala na fitlopte aby malý lepšie zostúpil dolu bo sa mu nechcelo,ale po troch hodinkách to už klesol dolu prišli tlaky a tam už epi nefunguje,teda mne už neúčinkovala tak som si tie bolesti opat "užila" ale tentokrát to bolo len cca 20 minut a malý vyšiel sám bo som mala dost síl na dobré tlačenie a ešte mi aj lekárka vravela že velmi dobre tlačím nato že som mala epi...aj som videla hlavičku vychádzat a všetko a bolo to dost silne emočné a ako vyšiel von som sa rozplakala od radosti 😉 a užívala si to aj s manželom plným dúškom....kolké ženy zomreli aj deti bez odbornej pomoci,takže ak sa chcete poistit čímkolvek,len tak urobte,ide predsa o dva životy a nie o to ktorá kolko vytrpí a tá bude lepšia matka či o čo niektorým ženám ide 🙂 to ako keby odsudzoval niekto modernú dobu aj s internetom a potom čo tu robia nie? ved pred dvaciatimi rokmi tu nebol 😉 želám len nech vám to dobre dopadne nech je to akokolvek a ruku lekára vedie ruka božia 😉

llenkapettko
30. dec 2010

@pepinka79 🙂 Ďakujem za Váš názor. Takýchto príbehov som si už prečítala zopár a práve aj to je dôvod, prečo som sa rozhodla pre epi. Tak už mi iba ostáva dúfať, že všetko dobre dopadne 😅

llenkapettko
30. dec 2010

@bedovci1 🙂

bedovci1
30. dec 2010

@pepinka79 ..presne takýto prípad ako si prežila pôrod sa môže prihodiť nejednej žene...jedna môže mať 3 pôrody v pohode a druhá jeden a taký na ktorý "nezabude".....tak nech sa tu netrepe o epiduráloch a naturálnych pôrodoch...nech rodí rovno doma....rada by som videla ako budú možno o pár rokov rodiť prirodzene jej dcéry.....ja nikomu cestu akou sa odhodlá rodiť neberiem.....

bedovci1
30. dec 2010
kessy11
30. dec 2010

... ahojte nejdem sa vyjadrovať ku všetkému čo ste tu popísali, len poviem svoju skúsenosť s PN pôrodnicou, rodila som tam pred rokom v októbri svoje prvé dieťa, rozhodla som sa pre epi a neľutujem, dávkovali mi ju postupne a podla mojho želania, takže bolo len na mne do akej miery zvládam bolesť, mala som veľmi dobrého lekára a super sestričku pri pôrode, cítila som kontrakcie aj ked určite nie v plnom rozsahu, takže som bezproblémov mohla spolupracovať a ked prišlo na tlačenie tak malý bol ani nie do 15 minút na svete, pre mňa to bol obrovský zážitok, že som si mohla pôrod takýmto spôsobom pre mňa vyhovujúcim vychutnať..... ja som bola spokojná aj s personálom a môj pôrod považujem za jeden z najkrajších zážitkov v mojom živote na ktorý nikdy nezabudnem 😉 ....

isabella_fly
30. dec 2010

@kkiki
@bedovci1
@natali1 🙂 dnes sme stavali postielku, tak som tu velmi cez den nebola, dakujem vam za povzbudenie a snad sa aj v porodnici stretneme, normalne si popisem mena babatiek aby som vas vedela identifikovat 😀 😝 my budeme mat martinku (teda jedine, ze by sa dr karaba zmylil a bude to petko 😀 ) inak ja mam brusko uz tiez dost dole, uz skoro tyzden a obcas aj citim nejake bolesti, ale kedze prvorodicka, tak si ista nie som, 5.1. idem na natacanie tak som zvedava ci si ma tam rovno aj nenechaju 😀 ale normalne by som sa potesila, bo nasa mala je velka a ked si predstavim, ze tatino sa narodil s vahou 4650g a jeho tato zasa 5200g, tak budem vdacna za vcasnejsi porod 😀 😝

abbey1
30. dec 2010

@bedovci1 Nikto nikomu nevnucuje prirodzený pôrod,ale to že tu vyjadríme svoj názor,rovnako ako ty,tak to prosím nenazývaj trepaním.Každý sa to snažíme zariadiť čo najlepšie podľa svojich predstáv.Ale nemali by sme si vnucovať svoje názory.

bedovci1
30. dec 2010

@abbey1 prečítaj si pár strán dozadu....ako tam išla pani odsúdiť niektoré budúce maminy len za to, že si chcú "trochu" uľahčiť pôrod epidurálkou.....no tak to sa mi snáď len snívalo....takéto reči nemôžem nechať len tak...nemám na to totiž povahu.....

kkiki
30. dec 2010

@isabella_fly juj aky mackovia boli oh to ti drzim palce ... ja idem 4 na poradnu karabovi 🙂 a uvidim co vsetko mi nalozi, aj interne zase musim a co ja viem co ... na natacanie ides dole alebo hore na porodnicu ... ja uz tiez musim poprat vsetko aj postielku pripravit , jedine co kupujem tentoraz je sudocrem a plienky 🙂 vsetko mam po olinkovi ... som rozmyslala ci si kupim klobuciky na bradavky, pri olinkovi mi to dost pomohlo, vobec ma neboleli ked som ich na zaciatku pouzila a potom uz boli bradavky oka ... ale ako kukam do zrkadla tak kukam ... asi nebudem potrebovat, stale maju tvar na kojenie, predtym som mala vpadnute ... inak mna asi najviac boli ked sa plnia prsia ...a to spustanie... to je horsie ako rana 😝

bedovci1
30. dec 2010

@isabella_fly veru aj ja si asi začnem písať mená babätiek...🙂...Alanka a Martinku si zapamätám ľahko... 🙂 Martina som ja a Alanka mám doma...🙂....ja mám postieľku už zloženú, len musím nachystať baldachýn, obliečky atď....ešte nejaké hyg. potreby a tiež som zabudla na tie klobúčiky na kojenie, to je dobrá vec na sem - tam zregenerovanie bradaviek...nemáte náhodou skúsenosť s Avent? majú taký prirodzenejší tvar...že sa bábinko dotýka aj noštekom a bradičkou tela maminky.....

isabella_fly
30. dec 2010

@kkiki jj, mackovia a to svokra rodila klasicky a aj ju nastrihli pri mojom mm a este ju aj tak roztrhlo 😅 vravela, ze vtedy normalne krv ostriekala sestricku co tam akurat v cistom nastupila do sluzby 😀 😝

@bedovci1 no baldachyn mame uz tiez postaveny, aj hniezdo som dala, matrac nechavam nabrat objem a tvar, lebo sme ho mali este origos zabaleny a este navleciem paplonik a bude 🙂

kkiki
30. dec 2010

@bedovci1 avent su vynikajuce ... ine ani nekupuj, su jemne a babatku vobec nevadia ... pekne vytvaruju aj bradavku a potom uz to je jedna basen ... pri stelke som si odtrpela , ale teraz som uz vedela co robit a veru ani raz ma nezabolelo, iba tie prvotiny, inak to vsak ani nejde .... este predava avent taku pomocku to je taka injekcna striekacka s takou nasadkou a ty si vytahujes bradavky ak ich mas vpadnute ... mne to dost pomohlo, tahala som dva tyzdne 3x denne a supis ...

isabella_fly
30. dec 2010

@kkiki na natacanie idem este dole na prve

bubulka722
30. dec 2010

Podľa vlastnej skúsenosti a na margo toho čo som si prečítala vám chcem len pripomenúť, že je všetko len a len v psychike. Aj prah bolesti sa dá veľmi jednoducho posunúť zmenou vlastného vnímania bolesti. Myslím, že dnes veľmi málo budúcich mamičiek pred pôrodom myslí na psychickú prípravu a chystá sa len materiálne na nový život. Presne toto vám chcela povedať @dulkagabulka. Verím, že každá z nás chce pre svoje dieťa to najlepšie, ale vyberá si len z možností ktoré pozná. Ja som mala možnosť pozrieť sa na pôrod z inej stránky, prečítala som si pár kníh a naozaj pochopila, že to nie je o možnostiach tíšenia bolesti, ale všetko je v hlave. Je to krásne a obohacujúce poznanie a môj pôrod bol preto naozaj krásny, či mi mnohé veríte alebo nie. Komplikácie nastávajú hlavne vtedy keď príde žena počas pôrodu o duševný pokoj a nastúpi stres. Vtedy aj ten najlepšie rozbehnutý pôrod môže skončiť sekciou. Ten pocit pri samotnom pôrode, po ňom a vnímanie dieťaťa je oveľa intenzívnejšie po prirodzenom pôrode ako po medikamentóznom. Všetka tá zmes hormónov, ktoré sa pri prirodzenom pôrode vyplavia do vášho tela a do tela bábätka je jedna geniálna zmes, ktorú vám poskytne len príroda, nikdy nie epidurál ani žiadne iné chemické zmesy. Tento hormonálny koktejl vás veľmi intenzívne s bábätkom spojí na celý život. Píšem to na základe vlastného poznania a prajem vám zažiť to čo som mala možnosť zažiť ja. 😉

kkiki
30. dec 2010

@isabella_fly tak to ides len sestricke 🙂 ta je super ...

bedovci1
30. dec 2010

@isabella_fly no super, teším sa s tebou....ja to plánujem tak o týždeň.....musím kúpiť stojan na baldachýn... 😉

bedovci1
30. dec 2010

@kkiki super, ďakujem...za radu...plánujem tie Avent kúpiť...a objednám si ich asi cez internet....taký vynález tejto doby.... 😒 celkom neprirodzený, ale pomáha ľuďom.... 😉

isabella_fly
30. dec 2010

@bubulka722 nesuhlasim, ale nejdem nikoho o nicom presviecat, lebo ako som uz napisala "syty hladnemu neveri" a v tom pripade s tou psychikou, typujem, ze to iste je aj co sa tyka tehotenstva a potom je to asi len o mojej zlej psychike ked sa mnohokrat aj v noci zobudim na to ako mi je strasne zle a idem zvracat... myslim, ze treba akceptovat odlisnost a nie si stale slepo mliet len to svoje...

bedovci1
30. dec 2010
isabella_fly
30. dec 2010

@kkiki no uz sa tesim, uz som na ctg bola ked som mala podozrenie na odtok plodovky, ale to som bola hore, no tak som trocha zvedava aka bude ta spodna linia, ci uz bude riadne zubata, alebo kludna 😀
@bedovci1 ja som kupila baldachyn/moskytierku aj s konstrukciou tu cez bazar a super, som spokojna 🙂

kkiki
30. dec 2010

@bedovci1 teraz neviem ci sa aj cislovali , uz si nesokazem spomenut 🙂)) no 2 roky tehotna s prestavkou 5M asi vplyva na mozog 🙂 tak daj pozor aby ti neboli male alebo velke, ale myslim ze toto malo chicco, tie vsak nie su dobre , jednoznacne avent ...

bedovci1
30. dec 2010

@kkiki 😉 , ďakujem za radu..prelúskam to na nete...

kkiki
30. dec 2010

@isabella_fly juj hore ach nato sa netesim, lebo ja som mala nastiepenu kostrc 2m pred tym ako som otehotnela s olinkom ( snowboard ) a lezat tam na tom stole na natacanie bola pre mna umora ... som az plakala od bolesti a vlastne sa to ani nezlepsilo, tak sa tesim , to je bolest za vsetky ...

isabella_fly
30. dec 2010

inak sa tesim, ze tam stretnem aj maminy ne-prvorodicky, neviem sice kolko mavaju pri pomahani s kojenim casu sestricky, alebo aj trpezlivosti, ale verim tomu, ze sa tam budem moct obratit aj na nejaku ostrielanu maminu 🙂 ja nastastie nemam vpacene bradavky, tak to bude dufam ok 🙂

bedovci1
30. dec 2010

@kkiki tak mala si pravdu..sú veľkostne štandard a small.... 🙂 tak budem vyberať... 😀

bubulka722
30. dec 2010

@isabella_fly Ani ja som nemala práve ideálne tehotenstvo. Otehotnieť sme sa bez úspechu pokúšali 4 roky a nakoniec sa to podarilo "inak". Aj mne bývalo zle, pálila ma žáha, opuchali mi nohy a bývala som príšerne unavená. Všetko som si to ale užívala ako ten najväčší dar možno aj preto, že pre mňa to darom naozaj bolo. Všetko je v hlave a v tom ako človek veci vníma. Som o tom presvedčená. 😉

isabella_fly
30. dec 2010

@kkiki hore to nejak pohodlne nie je veru, mne sa stale nohy smykali dole 😀 ale ja som sa tak tesila z toho, ze pocujem srdiecko, ze som nejak nepohodlie az tak velmi nevnimala, ale teda to som bola tak 31-32tt a teraz to je s celkovym pohodlim o dost horsie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre